راهنمایی انتخاب سرور hp

قيمت سرور ml310

فروش پی سی سرور ML310 G8


۱۰ چیزی که باید درباره میکرو سرورها بدانید:

بر گرفته شده از سایت :

 

گویا آی تی/ پیش از این در رابطه بار سرور ها به مبحث مجازی سازی مراکز داده پرداختیم. این بار می خواهیم بدانیم که استفاده از میکروسرورها چه مزیت هایی دارد.
وقتی که یک میکروسرور کم هزینه می تواند کار را انجام دهد چرا باید انرژی، فضا، پول را در سرورهای سطح بالا صرف کنید ؟ در اینجا نگاهی به میکرو سرورهایی که می توانند در مرکز داده استفاده شوند، می اندازیم.
میکرو سرورها، سرورهای ارزان، فراوان و کوچک هستند. آنها سرورهایی هستند که اجزای آنها کوچک است و این ویژگی اجازه می دهد که در درون خوشه ها قرار بگیرند. در اینجا آنچه شما در مورد این سخت افزار کم توان و کم هزینه و نقش آن در درون مرکز داده نیاز دارید بدانید، به شما گفته می شود

نکته : این لیست بر مبنای پستی از صفحه خاص ZDNet به نام مرکز داده قرن ۲۱ است .

۱- مکان کمتری برای هسته های کوچکتر وجود دارد

راهنمایی انتخاب سرور hp

راهنمایی انتخاب سرور hp

راهنمایی انتخاب سرور hp

راهنمایی انتخاب سرور hp

همه نیازهای محاسباتی توسط یک پردازشگر چند هسته ای بزرگ انجام نمی شود. برخی کارها نیاز به توان محاسباتی نسبتا کمی دارند اما باید در دفعات زیاد انجام شود بنابرین آنها بوسیله تعداد زیادی از هسته های ضعیف انجام می شود .مثلا ارائه صفحات استاتیک HTML به میلیون ها نفر یا محاسبه منفرد هزاران وظیفه ای که یک تحلیل داده بزرگ hadoop را می سازند به توان محاسباتی کمی نیاز دارد.
۲- میکرو سرورها در کارهای کوچکتر موثر تر هستند
با میکرو سرورها، پردازشگر کمتری تلف می شود و هزینه خرید و اداره ماشین هم کاهش می یابد. میکرو سرورها با حذف خصوصیات غیر لازم برای بارهای کاری سبک، می توانند بارهای کاری ساده را موثرتر از سرورهای با سرعت بالاتر انجام بدهند.
۳- مصرف کم توان به معنای هزینه های اداره پایین تر است
مصرف کم توان میکروسرورها خیلی کمتر از توان طراحی حرارتی (TDP) در حد ۹۰W و بالاتر در سرورهای سطح بالا است و چیپ های میکرو سرورها نوعا یک TDP زیر ۴۵W دارند و تا سطح زیر ۱۰W هم پایین می آیند. مصرف توان پایین تر معادل با هزینه های اداره پایین تر و در صورت استفاده صحیح، به معنای بار محساباتی مفیدتر در ازای هر دلار است.
,مجازی سازی سرور, مشکل نصب ویندوز 64 روی سرور hp , نصب ویندوز روی سرور اچ پی ,نصب ویندوز روی سرور HP ,نصب ویندوز سرور HP ,سی دی smart start ,آموزش نصب ویندوزسروربروی سرورهای(HP)اچ پی ,smart start ویندوز سرور ,آموزش کار با سرورهای hp ,آموزش نصب ویندوز روی سرور hp ,نصب hp start smart در ویندوز , smart start طریقه کار, کار با سرورهای hp, نصب ویندوز بر روی سرور hp, hp 2003 سرور, نصب وینروز سرور با اسمارت استارت, نصب ویندوز سرور در HP, آموزش raid با smart start, طریقه نصب وی
۴- میکرو سرورها، سرورهای فضا هستند
عموما میکرو سرورها بر مبنای فرم فاکتورهای کوچک و تخته های مدار یک سیستم بر روی یک چیپ (SoC) هستند که CPU، حافظه و سیستم ورودی/خروجی را در یک مدار جامع منفرد قرار می دهد. اندازه کوچک تخته ها اجازه بسته بندی فشرده میکرو سرورهایی که ساخته می شوند را می دهد و باعث صرفه جوئی در فضای فیزیکی در مرکز داده می شود.
HP ارقامی را منشتر کرده است که ادعا می کند ۱۶۰۰ عدد از میکرو سرورهای پروژه Moonshot Calxeda EnergyCore ، که با SoC های مبتنی بر ARM ساخته شده اند در فقط نیمی از یک قفسه سرور قرار می گیرد و قادر است که یک بار کاری برنامه سبک را که ۱۰ قفسه سرور ۱U نیاز دارد انجام دهد ( کاهش کابل کشی، سوئیچ، و پیچیدگی دستگاه های جانبی) . بر طبق گفته HP نتیجه این بود که بار کاری با استفاده از ۸۹% انرژی کمتر و ۶۳% هزینه کمتر انجام شود.
۵- میزبان های وب مزیت های میکرو سرور را درک خواهند کرد
شرکت های میزبان وب کاندیداهای اولیه برای استفاده از میکرو سرورها هستند. HP می گوید که اکثر علاقه او به میکرو سرورها از طریق پروژه Moonshot دنبال میشود که از سوی میزبان های وب دنبال میشود که درجستجوی ساده کردن زیرساخت های مرکز داده شان هستند.
شرکت هایی که در اینترنت محتوا را در مقیاسی مثل گوگل ارائه می کنند، کاندیداهای استفاده از میکرو سرورها هستند. آنها نیاز به انجام کارهای محاسباتی سبک زیادی دارند و خیلی مواقع این کار را در مکان های با توزیع گسترده انجام می دهند و تخصص فنی درونی برای مهندسی سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای اجرای خوشه های میکرو سرور را دارند. شرکت های وب بزرگ مثل فیس بوک نیز میکرو سرورها را تست کرده اند و طراحی میکرو سرور های متنوع از پروژه Open Compute به وجود آمده اند.
همانطور که استفاده از خدمات ابری عمومی رشد می کند، تقاضا برای میکرو سرور ها برای مدیریت بارهای کاری خدمات ابری سبک تر نیز رشد پیدا می کنند.
۶- برای آنچه که میکرو سرور می تواند انجام بدهد محدودیت هایی وجود دارد
میکرو سرورها توان کامپیوتری برای انجام موثر کارهای محاسباتی با تقاضای کاری بالا مثل بارهای کاری محاسباتی فنی یا عملی پیشرفته و کل IT شرکت را ندارند
بازنویسی نرم افزار برای اجرا در خوشه های میکرو سرور می تواند یک کار اضافی باشد ( بازنویسی نرم افزاری که می تواند یک کار را بین چند میکرو سرور تقسیم کند و به شکل موازی اجرا شود ) ملاحظات بالقوه دیگر زیرساخت شکبه اضافی مورد نیاز برای پخش کردن ترافیک بین میکرو سرورها و بین خوشه ها است.
HP ProLiant DL180 Gen 9, HP ProLiant DL160 Gen 9, HP ProLiant BL460c Gen 9, HP ProLiant ML350 Gen9 tower, HP ProLiant ML350 Gen9 rack, HP ProLiant Gen9 Family, HP ProLiant DL380 Gen 9, HP ProLiant DL360 Gen 9, HP Apollo 6000 System, HP Apollo 8000 System, HP DDR4 SmartMemory, HP Integrated Lights-Out Portfolio, HP ProLiant BL460c Gen9, HP ProLiant DL160 Gen9, ProLiant DL180 Gen9, HP ProLiant DL360 Gen9 HP ProLiant DL380 Gen9, 9 HP ProLiant ML350 Gen 9, 9 HP Smart Storage Solutions for HP ProLiant Gen9, HP ProLiant DL380p G9, HP ProLiant DL360p G9, HP ProLiant DL380e G9, HP ProLiant ML370 G9, HP ProLiant ML350 G9, HP ProLiant ML110 G9, HP Solid State Drives, HP SATA Hard Drives, HP SAS Hard Drives, HP ProLiant DL380 G9,
۷- میکرو سرورها در حال تکان دادن بازار سرور هستند
Chipmaker Intel که توان پردازشگرهایش بیش از ۹۰% از سرورهای امروزی است در بازار با رقابت میکرو سرور های بنگاه انگلیسیARM مواجه است که پردازشگرهایش در درون اکثریت تلفن های موبایل وجود دارد.
هر دو بنگاه پرداشگرهای خیلی کم توانی با هدف بازار میکرو سرور دارند. در یک سمت اینتل با SoC شصت و چهار بیتی Atom (Centerton) و SoC آینده ۲۲nm Avoton و همینطور پردازشگرهای کم توان Xeon E3 قرار دارد. در سوی دیگر هم ARM و شرکایش قرار دارند که SoC هایشان بر مبنای Cortex A9 و Cortex A15 ، سی و دو بیتی است. و معماری ۶۴ بیتی v8 را در آینده عرضه می کند. AMD پردازشگر کم توانش به نام Kabini را عرضه خواهد کرد که یک CPU چند هسته ای را با یک GPU Radeon HD در اواخر این سال ترکیب می کند.
فروشنده های بزرگ سرور HP و Dell هم در حال طراحی دامنه ای از میکرو سرورها هستند، HP در پروژه Moonshot که به زودی میکرو سرورهای مبتنی بر Intel Atom Centerton راعرضه می کند و Dell که میکرو سرورهای زیر ۶۵ واتی مبتنی بر Intel Xeon E3 به نام Dell PowerEdge C5220 را عرضه خواهد کرد.
IBM نیز این برنامه را دارد که پرتراکم ترین کشوهای سرور میکرو سرور ۶۴ بیتی جهان را برای شراکت IBM/Astron Dome با هدف تراکم بیش از ۱۰۰ گره، ۵۰۰ هسته و ۲TB حافظه بسازد.
اما شرکت هایی مثل فیس بوک و گوگل هم روز به روز از OEM های سنتی فاصله می گیرند و سرورهای سفارشی و سخت افزار مرکز داده خودشان را طراح می کنند. ARM نیز به عنوان روشی از وارد کردن پردازشگرهایش به مرکز داده بر روی سازمان هایی مثل فیس بوک حساب می کند.
۸- اینتل و ARM هر دو قدرت های خاص خودشان را دارند
وقتی که در مورد سازندگان چیپ صحبت می کنیم، هیچ شرکت پیشگامی وجود ندارد. پردازشگرهای Centerton اینتل از خصوصیات مهم نهادی مثل معماری ۶۴ بیتی و از حافظه کد تصحیح خطا (ECC) پشتیبانی می کنند .اما SoC های اولیه ARM مثل Calxeda EnergyCore مصرف توان کمتری نسبت به چیپ های با هدف میکرو سرور اینتل تا امروز دارند.
وقتی که در مورد اجرای نرم افزار سرور صحبت می کنیم اینتل برتری روشنی بر SoC های ARM دارد. نرم افزار سرور زیادی بر روی معماری چیپ x86 اینتل اجرا می شود که باید برای اجرا بر روی پلتفرم RISC متعلق به ARM اصلاح شود. گفته می شود که در پشته های انتقال نرم افزار سرور مثل LAMP و OpenStack به ARM پیشرفت هایی حاصل شده است.
با جود نگرانی های تحلیل گران در مورد اوج گیری ناگهانی ARM در فضای پردازشگر کم توان، اینتل بیش از ۶۰% حاشیه به سود دست خواهد یافت و این شرکت ادعا می کند که هنوز هم حاشیه های خیلی خوبی در چیپ های سرور Atom S1200 و Avoton خواهد داشت.
۹- میکرو سرورها حتی تخصصی تر خواهند شد
در حال حاضر هم میکرو سرورها ، که برای اجرای کارهای سبک طراحی شده ا ند، ماشین های تخصصی هستند همانطور که بازار بالغ تر میشود، میکرو سرورها هم با بارهای کاری تخصصی تر مثل برنامه های SaaS خاص صنعت تطبیق پیدا می کنند.
معماری های سفارشی حول میکرو سرورها ساخته می شوند در دسترس قرار می گیرند مثلا سیستم محاسباتی فابریک AMD SeaMicro SM1500 که تا ۵۱۲ هسته CPU و ۵PB ذخیره سازی را در یک سیستم پشتیبانی می کند و بوسیله یک پهنای باند دو بخشی ۱٫۲۸Tbps پیوند داده می شود. HP نیز یک طراحی منعطف با میکرو سرورهای Moonshot را هدف گرفته است که کارتریج های سرور قابل تعویضی دارد که اجزای ان (CPU ها،حافظه و سیستم I/O) می توانند با بارهای کاری محاسباتی خاص متناسب سازی شوند.
قیمت سرور hp,سرور اچ پی,فروش سرور hp,سرور hp,تجهیزات hp,فروش سرور فروش سرور اچ پی | فروش سرور | hp | تراست پورت | سایبروم | سیسکو سرور HP | فروش سرور HP | فروش سرور اچ پی | قیمت سرور HP | استوریج اچ پی | استوریج HP | سوییچ HP | سوئیچ HP | HP Proliant Server DL380p G8

HP ProLiant DL320e G8 v2 | نمایندگی HP | نمایندگی سرور HP | نمایندگی سرور اچ پی | تجهیزات شبکه |

۱۰- میکرو سرورها جایگزین سرورها نمی شوند
انتظار می رود که میکرو سرورها در کنار سرورها قرار بگیرند و نه اینکه جایگزین سرورهای با توان بالاتر و کمتر تخصصی شوند. انتظار میرود که میکرو سرورها حدود یک پنجم از فروشهای سرور را تا ۲۰۱۵/۲۰۱۶ داشته باشند و به عنوان نوع سرور جدید شناسائی شوند و نه غصب کننده جایگاه سرورهای سنتی.

بر گرفته شده از سایت :

راهنمای خرید سرور اچ پی

سرور hp دست دوم , تعمیرات سرور های اچ پی

 

 

سرور فروش سرور hp dl180 g9hp

Power Supply

One of the following depending on model

 

 

 %d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1-hp

فروش سرور hp dl180 g9

مرکز تامین سرور HP


منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

 از ما بخواهید تا کارشناسان فنی امان با کارشناسان IT شما جلسه ای حضوری داشته باشند.

نویسنده :  صادق قنبری

با من تماس بگیرید

در تلگرام نیز میتوانید به ما بپیوندید.و ار تمام  محصولان جدید ما با کانال مستر اچ پی مطلع گردید.

۰۹۱۲۸۳۵۲۰۲۳

با ما در تماس باشید.

با ما همراه باشید…

آموزش را رایگان میکنیم.

 

 سرور اچ پی, HP ProLiant ML110 G9,سرور HP, ML110 G9,ml110 g9

مرکز فروشگاه اینترنتی مستر اچ پی

سرور HP

 

 

 

 

۸ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.