سولشن های بک اپ گیری HP فروش و تخمین قیمت

قیمت سرور msl 2024

سرور بک اپ گیری


HP Backup and Recovery solutions

 

لایه سرور و استوریج

قیمت سرور msl 2024

سرور بک اپ گیری

 

سولشن های بک اپ گیری HP
با نگاهی به MSL 2024

 

استفاده از Tape :

استفاده از Tape یکی از متداول ترین روش های گرفتن Backup از سیستم ها می باشد. دستگاههای Tape Drive تنوع مختلفی دارند که برخی از آنها مانند Autoloader ها ، امکان نوشتن و خواندن همزمان از چند Tape مختلف را دارند. مشکل اساسی Tape ها و Autoloader ها سرعت آنها می باشد و در بعضی مواقع که نیاز به Backup های روزانه با حجم زیاد می باشد ممکن است زمان لازم برای انجام برخی Backupها وجود نداشته باشد. البته با تکنولوژی های جدیدی که برای انواع جدیدتر آمده است این ضعف نیز تا حد زیادی برطرف شده است. همچنین Backup گیری از طریق Tape ها و بازیابی آنها در بعضی مواقع پایدار (Stable ) نیست. از مزایای این سخت افزارها این می باشد که می تواند با برنامه های مختلف Backup گیری متمرکز کار کنند. همچنین هزینه های Backup گیری توسط Tape نسبت به تکنولوژی های مشابه (همچون استفاده از DISK ) بسیار ارزانتر می باشد.

استفاده از Disk Staging Backup :

یکی دیگر از روش های گرفتن Backup، استفاده از Disk های پرسرعت می باشد. این روش تقریبا شبیه به روش بالا می باشد با این تفاوت که این بار به جای استفاده از Tape از Hard Disk های پر سرعت استفاده می گردد. این روش نیز یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش ها برای گرفتن Backup در شبکه ها می باشد. زیرا نسبت به روش Tape دارای سرعت بالاتری می باشد و همچنین امکان آن را دارد که توسط سیستم عامل دیگری همچون Windows Storage Server ها و برنامه های جانبی همچون Veritas Netbackup ، مدیریت شود. از خصوصیات خوب این روش Stable بودن آن است و می توان نسخه های Backup گرفته شده را در کمترین زمان ممکن بازیابی کرد.

Tape Drive

یکی از روش های متداول به منظور تهیه Backup از اطلاعات ، استفاده از یک Tape Backup است . در این رابطه از تکنولوژی های متعددی استفاده می گردد که در ادامه به آنان اشاره خواهد شد . اما قبل از اتخاذ تصمیم در رابطه با انتخاب یک Tape Drive ، بد نیست اشاره ای به سایر گزینه های موجود در این رابطه داشته باشیم ( گزینه های مبتنی بر هارد دیسک ) :

 • هارد درایوهای External : برخی از تولید کنندگان، هارد دیسک های External با ظرفیت های مختلفی از ۲۰ تا ۴۰۰ گیگابایت را طراحی نموده اند . درایوهای فوق از طریق پورت های USB 1.1 و یا USB 2.0 به کامپیوتر متصل می گردد و می توان از آنان به منظور تهیه Backup استفاده نمود .
 • درایوهای Removable مبتنی بر تکنولوژی هارد دیسک . برخی از تولید کنندگان ، رسانه های ذخیره سازی Removable را ارائه داده که می توان از آنان به منظور ذخیره اطلاعات و تهیه Backup استفاده نمود.
 • آرایه های RAID : با اتصال هارد دیسک های مشابه به یک آرایه RAID توسط RAID 1 ( منظور Data Mirroring است ) و یا RAID 5 ( منظور Data Striping با Parity است ) ، از داده ها به صورت اتوماتیک Backup تهیه می گردد .

معایت Tape Backup Drive

تعداد زیادی از کاربران کامپیوتر پس از بکارگیری Tape Drive به منظور تهیه Backup ، تصمیم به استفاده از تکنولوژی های دیگری در این زمینه می نمایند . علت این تصمیم به دلایل متعددی بر می گردد :

 • تهیه Backup از اطلاعات مستلزم استفاده از یک نرم افزار خاص است . تعداد اندکی از Tape Drive ها امکان مراجعه به Tape Drive را توسط یک حرف ( نظیر یک درایو معمولی ) فراهم می نمایند ( عدم ضرورت استفاده از نرم افزاری خاص ) .
 • به منظور بازیابی داده های ذخیره شده بر روی Tape Drive ، می بایست در ابتدا اطلاعات بر روی هارد دیسک Restore شوند .
 • فرآیند تهیه Backup و بازیابی اطلاعات از روی Tape Drive به صورت ترتیبی است . آخرین فایلی که Backup گرفته شده است ، بازیابی نخواهد شد مگر این که سایر بخش های دیسک خوانده شوند .رسانه های ذخیره سازی دیگر عموما” از روش دستیابی تصادفی به منظور بازیابی اطلاعات استفاده می نمایند. در این روش ، زمان بازیابی اطلاعات با محل استقرار اطلاعات رابطه ای خطی نخواهد داشت .
 • اکثر Tape Drive های ارزان قیمت از تکنولوژی QIC ( اقتباس شده از Quarter Inch Committee ) ، یا QIC-Wide و Travan استفاده می نمایند که از لحاظ ظرفیت در مقایسه با هارد دیسک ، شرایط رقابتی مطلوبی را ندارند.
 • فن آوری های جدید تهیه Backup نظیر imaging/ghosting با اصل استفاده آسان از Tape Drive منافات داشته و بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که از گزینه های دیگری نظیر CD و یا DVD استفاده نمایند .

مزایای Tape Backup Drive

 • ظرفیت ذخیره سازی بیشتر
 • امکان جایگزین نمودن رسانه ذخیره سازی
 • حفاظت در مقابل ویروس ها ، سرقت و سایر حوادث غیر قابل پیش بینی ( در مقایسه با هارد دیسک )
 • ذخیره سازی داده در مکانی متمایز از کامپیوتر
 • عمر مفید مناسب ( بیش از سی سال )

۲۰۲۴ را میتوان یکی از بهترین دیوایس ها برای بحث ذخیره سازی و ارشیو دیتا نام برد البته ناگفته نماند که فضایی بالغ بر ۳۰ ترابایت با قابلیت افزایش ان یکی از اساسی ترین فیچر هایی هست که به شما میدهد.

و سایر ویژگی ها

 • ۲U form factor -24 Slots and 4U form factor -48 slots
 • Supports 1-2 LTO-4, LTO-5 and LTO-6 Ultrium drives
 • Up to 300TB of capacity compressed and 120TB Native
 • Rackmount Configuration with Barcode Reader
 • Extensive compatibility testing
 • Available in SAS And Fibre Channel Configuration
 • Web based remote management
 • Tool-free capacity upgrades
 • Encryption ready

 

 

-بهترین  گزینه برا ی محیط های entry-level  میباشد در این دیوایس شما دسترسی کامل به دوتا ردیف مگزین ۱۲ اسلاته دارید و میتوانید نوار هایخود را بر رو ی ان جایگزاری بکنید -همچنین یک عدد mail slot نیز برای برای وارد و خارج کردن کاتریج مورد نظرتان خواهید داشت.

-در مقایشه با  autoloader  ظرفیت بالاتری را به شما خواهد داد و  قابلیت افزایش دیتا  را بصورت فشرده تا ۳۸ ترابایت را خواهید داشت. یعنی با یک دیوایس دو یونیتی در یک رک که جای زیادی را پر نمیکند بهترین بهره وری را خواهید داشت.

-البته مدیریت از طریق وب نیز یکی دیگر از فیچر های اساسی این دیوایس میباشد و شما بدون نیاز به حضور در سایت میتوانید برخی کانفیگ های خاص را انجام بدهید .البته در اینجا میتوان گفت که مزیت اساسی این دیوایس افزایش ظرفیت دیوایس میباشد و  نیاز نمیباشد ما هر لحظه در سایت حضور داشته باشید و نسبت به تعویض کاتریج ها اقدام بکنید میل اسلات جداگانه نیز  این امکان را میدهد که شما در زمان کار نیز بتوانید کاتریج مورد نظر را عوض بکنید. و کارتیج های جدید را نصب کنید.

-یکی از فیچر های اساسی دیگر نیز پشتیبانی از پروتگل های SCSI, SAS or Fibre Channel نیز میباشد یعنی شما نیز میتوانید این دستگاه را در هر محیطی که میخواهید بکار بگیرید و با گذشت زمان تنها کافیست نوع درایور خود را عوض کنید تا بتوانید در محیط های جدید تر ان را استفاده بکنید.

IPv6 را ساپورت میکند  ,همچنین https را نیز پشتیبانی میکند.

-همچنین دارا بودن Standard bar code reader بر روی خود دستگاه سرعت تشخیص کاتریج ها را بالا برده و این کار را سریع تر انجام می پذیرد.

-همچنین طراحی ماژولار این دیوایس قدرت تعمیراتی بالایی را به شما خواهد داد و باعث میگردد شما در زمان بسیار کمی نسبت به تعمیر این دیوایس اقدام بکنید همچنین تایم downtime شما را نیزکاهش میدهد.

-همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم قابلیت مدیریت وب امکانات زیر را در اختیار شما میگذارد .

 • Status information on the drive and system
 • System configuration operations and reporting
 • System error and status logs
 • Library and drive firmware upgrade capabilities
 • Diagnostic tests and information
 • Cartridge movement for maintenance and management purposes
 • Cleaning cartridge support
 • Security and access control
 • SNMP support for IP communications
 • Partitioning and Encryption management

 

 

Easy Installation

یکی از فیچر های اساسی این دیوایس نیز نصب اسان ان در رک میباشد و اسمبل این دیوایس البته در بسیاری از پروژه های نصب وراه اندازی  میتوانیم بگوییم که خود دوستان حرفه ای تر از ما عمل میکنند و این دیوایس را نصی و پیاده سازی میکنند.

Partitioning

یکی از مهترین فیچر هایی که شاید در بسیاری از سازمان های دولتی شما به دنبال ان هستید تعریف کردن بیش از یک job همزمان در بک اپ گیری که مشکل بسیاری از دوستان در زمینه ی it ومدیریت دیتاسنتر میباشد.

دارا بودن دو درایور در این ۲۰۲۴ باعث میشود شما فضای خود را به دو پارتیشن تقسیم کنید و هر پارتیشن را به یکی از هاست هایتان اختصاص داده و همزمان بتوانید دو job را بر روی نرم افزارتان تعریف کرده  همزمان دو job استارت بکند.

Proven Reliability

اینکه سرعت چرخش کاتریج شما داخل درایور به چه صورتی تنظیم گردد و همچنین با توجه به سرعت شبکه داخلی شما و هاست شما از این فیچر استفاده میشود  درایور با توجه به فیچر های مختلف سرعت چرخش را تنظیم میکند.

Encryption

البته توضیحات خاص خودش رو داره ومیتونید بگید که این یکی از فیچر های برقراری امینت میباشد شما وقتی از اطلاعات خودتون back up تهیه  میکنید باید انها را از دسترسی افراد نیز در امان نگه دارید این توکن ها باعث میشوند که شما در هنگام ریکاوری اطلاعات نیز  برای رمزگاشایی حتما این توکن را داشته باشید.

لینک های دانلود مرتبط با سولشن های بک اپ گیری

جزوه یک

جزوه دوم 

جزوه ی سوم 

 

 

SAN extension قسمت اول

SAN extension قسمت دوم

SAN extension قسمت سوم

SAN extension قسمت چهارم

SAN extension قسمت پنجم


 

جلسات مشاوره ی فنی و کاملا رایگان  با کارشناسان فنی و خبره ی  ما، با حضور در سایت شما  و بررسی نیازمندی های کاستی های دقیق سازمانتان بهترین گزینه را برای شما میباشد اگر نیاز به مشاوره و توجیه هزینه های برای مدیران ارشد سازمانتان هستید حتما با ما تماس بگیرید.ما ارامش را درسازمانان به ارمغان می اوریم.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

 از ما بخواهید تا کارشناسان فنی امان با کارشناسان IT شما جلسه ای حضوری داشته باشند.

نویسنده :  صادق قنبری

با ما در تماس باشید.

 ,ماشینهای اداریHP,تعمیراتHP ,گارانتیHP ,نمایندگیHP ,وارد کنندهHP,خدماتHP,اخبارHP,لیست قیمت محصولاتHP ,فروش رایانه,اچ پی,اچ پی,اچپی,اچپی,سرور اچ پی,نمایندگی hp,فروش سرورhp, فروش سرور اچ پی, قیمت سرور, قطعات سرورhp,تعمیرات پرینتر,تعمیرات پرینتر,تعمیر پلاتر hp,سرورhp,سرور hp,فروش سرور hp,نمایندگی hp,فروش سرور HP,سرور HP,فروش سرور,خرید سرور,خریدسرور, فروش سرور اچپی,فروش سرور اچ پی, نمایندگی اچ پی,فروش سرور, گارانتی اچ پی,فروش سرور , ماشینهای اداری اچ پی , ماشینهای اداری hp , تعمیرات اچ پی , تعمیرات hp , نمایندگی تعمیرات اچ پی , نمایندگی تعمیرات hp ,سرور hp, proliant dl380g7 , سرور hp proliant dl380g7 , hp proliant dl380g6 , سرور hp proliant , خرید سرور , سرور hp, خرید hp, سرور اچ پی , سرور hp, مرکز hp , فروش hp , قیمت hp , server hp , HP ProLiant DL380 G7 Server Series ,HP ProLiant DL380 G6 Server series ,ProLiant DL370 G6 Server series,HP ProLiant DL500 Serters , cisco 3750, فروش سیسکو , فروش Cisco , تجهیزات سیسکو

با ما همراه باشید…

آموزش را رایگان میکنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.