ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مستر اچ پی | بررسی و فروش سرور های HP

چگونه ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) را با استفاده از ویندوز استخراج کنیم!

,بیت کوین,بیت کوین چیست,بیت کوین رایگان,بیت کوین در ایران,بیت کوین قیمت,بیت کوین به زبان ساده,بیت کوین به ریال,بیت کوین آدرس چیست,بیت کوین ماینر,بیت کوین چگونه کار میکند,بیت کوین چیست ویکی پدیا,بیت کوین چیست آپارات,بیت کوین چیست Pdf,بیت کوین چیست,بیت کوین چیست به زبان ساده,بیت کوین چیست زومیت,بیت کوین چیست,بیت کوین چیست جادی,بیت کوین چیست Ppt,بیت کوین رایگان با اندروید,بیت کوین رایگان زیاد,بیت کوین رایگان ایرانی,بیت کوین رایگان واقعی,بیت کوین رایگان با بازی,بیت کوین رایگان ۲۰۱۷,بیت کوین رایگان اپارات,بیت کوین رایگان در ایران,بیت کوین رایگان ۲۰۱۸,بیت کوین در ایران ممنوع شد,بیت کوین در ایران چیست,بیت کوین در ایران مجاز است,خرید بیت کوین در ایران,فروش بیت کوین در ایران,قیمت بیت کوین در ایران,استخراج بیت کوین در ایران,نمایندگی بیت کوین در ایران,بیت کوین ماینینگ در ایران,بیت کوین قیمت امروز,بیت کوین قیمت اولیه,بیت کوین قیمت دلار,بیت کوین قیمت خرید,بیت کوین قیمت,دستگاه بیت کوین قیمت,بیت کوین کش قیمت,ارز بیت کوین قیمت,دستگاه استخراج بیت کوین قیمت,بیت کوین به زبان ساده,بیت کوین به زبان ساده چیست,بیت کوین به زبان خیلی ساده,تعریف بیت کوین به زبان ساده,استخراج بیت کوین به زبان ساده,توضیح بیت کوین به زبان ساده,آموزش بیت کوین به زبان ساده,بیتکوین به ریال,بیت کوین به تومان,تبدیل بیت کوین به ریال,محاسبه بیت کوین به ریال,فروش بیت کوین به ریال,ارزش بیت کوین به ریال,تبدیل بیت کوین به ریال در ایران,مبدل بیت کوین به ریال,تبدیل بیت کوین به ریال ایران,آدرس کیف پول بیت کوین چیست,بیت کوین ماینر اندروید,بیت کوین ماینر های Usb,بیت کوین ماینر Usb,بیت کوین ماینر ویندوز,بیت کوین ماینر ایرانی,بیت کوین ماینر قیمت,ماینر بیتکوین,خرید بیت کوین ماینر,دانلود بیت کوین ماینر,بیت کوین چگونه کار میکند جادی,بیت کوین چگونه کار میکند,بیت کوین چیست و چگونه کار میکند
ب

چگونه ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) را با استفاده از ویندوز استخراج کنیم!

استخراج اتریوم با استفاده از ویندوز فرآیندی دشوار می باشد اگرچه با کمی کمک و دنبال کردن راهنمای زیر می توانید استخراج آن را ظرف ۱۵ دقیقه شروع کنید. در ادامه به شما نشان می دهیم که چگونه اتریوم را با استفاده از پردازنده گرافیکی و پردازنده اصلی دستگاه با ویندوز ۶۴ بیتی استخراج کنید. شما باید دو برنامه را دانلود کنید و نیاز به یک پردازنده گرافیکی مناسب و معقول با بیش از ۱ گیگابایت حافظه دارید تا بتوانید بیشترین استخراج را از اتریوم بدست آورید.

با استفاده از پردازنده اصلی قادر خواهید بود به سرعت ۰٫۱۵ مگاهش برسید در حالی که با یک پردازنده گرافیکی با حافظه مناسب می توانید حتی سرعت ۲۵ مگاهش را نیز تجربه کنید. از لحاظ کارآمدی با حساب کردن هزینه های برقی و الکتریکی، استفاده از پردازنده گرافیکی بدون تردید ارزش هزینه های اولیه را دارد.

 1. مرحله اول: نصب GETH، همگام سازی بلاک چین و ایجاد آدرس خودتان!
 • قدم اول: اولین گام، دانلود و نصب نرم افزار Geth می باشد. برنامه نامبرده، برنامه ایست که با شبکه اتریوم ارتباط برقرار کرده و به عنوان رابطی بین کامپیوتر و سخت افزار آن با مابقی کامپیوترهای درگیر در شبکه اتریوم عمل می کند و اگر بلاکی توسط کامپیوتر دیگر استخراج شود، برنامه Geth آن را برداشته و اطلاعات را مستقیما به پردازنده اصلی و یا گرافیکی شما انتقال می دهد.

 • قدم دوم: ابتدا باید فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و به یکی از درایورهای هارد کامپیوتر انتقال دهید. پیشنهاد می شود که جهت ساده سازی مراحل بعدی به درایو c منتقل شود. تمام کاری که لازم است انجام شود به ترتیب دانلود، خارج کردن از حالت فشرده و انتقال به یکی از درایورها است.

 

 • قدم سوم: مرحله بعدی اجرای برنامه دانلود شده است. برای این کار ابتدا باید برنامه Command Prompt را اجرا کرده که می توانید از قسمت جستجوی ویندوز عبارت CMD را سرچ کنید.

 • قدم چهارم: حال برنامه CMD باز بوده و برای کسانی که آشنا به برنامه نیستند ممکن است دلهوره آور باشد. معمولا داخل برنامه عبارت C:\Users\Username> نمایش داده می شود که به جای عبارت Username نام کاربری خودتان قرار دارد. حال برای تغییر مسیر برنامه باید عبارت cd / را تایپ و اجرا کرده که باعث تغییر مسیر به درایو c می شود.
 • قدم پنجم: در مرحله بعدی باید به برنامه Geth دستور ساخت حساب جدید بدهید. برای این کار جلوی عبارت “C:\>” دستور “geth account new” را تایپ کرده و return/enter را فشار دهید که عبارت نوشته شده باید به این صورت “C:\>geth account new” باشد.

 • قدم ششم: بعد از فشردن Enter در قدم قبلی، پسووردی از شما درخواست می شود. قادر نخواهید بود که پسوورد تایپ شده را ببینید بنابراین با دقت وارد کنید. این پسووردی است که حساب شما را ایمن و شخصی نگه می دارد که در صورت گم کردن پسوورد تمام ارزهای دیجیتال اتریومی را که درون کیف پول نگه داشتید از بین می رود. بعد از وارد و تایید کردن پسوورد حساب شما ساخته می شود.
 • قدم هفتم: حال باید به برنامه Geth دستور برقراری ارتباط با شبکه اتریوم را بدهید. برای این کار عبارت “geth –rpc” را تایپ کرده که باید به صورت “C:\>geth –rpc” باشد. سپس Enter را بزنید و صفحه اسکرین باید شروع به دانلود بلاک چین برای اتریوم کند. در این لحظه شما با بقیه شبکه ارتیوم شروع به همگام سازی می کنید. مدت زمان آن بسته به سرعت اینترنت و حجم شبکه اتریوم بوده که ممکن است از ۲۰ دقیقه تا چندین ساعت طول بکشد. گاهی اوقات ممکن است دیوار آتشین ویندوز این پروسه را بلاک کند که با زدن بر روی allow access دانلود ادامه پیدا می کند. اجازه بدهید تا برنامه به صورت پیش زمینه ویندوز کار خود را انجام داده و اطلاعات را استخراج کند و این استخراج تنها زمانی شروع می شود که بلاک چین همگام سازی شود.

 1. مرحله دوم: نصب نرم افزار استخراج و شروع به انجام عملیات!
 • قدم هشتم: حال باید نرم افزار Ethminer را دانلود کنید که باعث اجرا شدن الگوریتم های هش بر روی پردازنده گرافیکی یا اصلی شما شده که برای تامین امنیت شبکه اتریوم شما لازم است. برای دانلود نرم افزار توجه داشته باشید که آخرین نسخه آن را از سایت های معتبر دریافت کنید.
 • قدم نهم: ممکن است در مراحل نصب دیوار آتشین ویندوز شما باعث بروز مشکلاتی شود که با زدن بر روی allow می توانید به کارتان ادامه دهید. ممکن است همین حالت برای خود ویندوز نیز پیش بیاید که با زدن بر روی کلید ok روند ادامه پیدا خواهد کرد. نرم افزار را نصب کنید.

 

 • قدم دهم: حال باید مطابق قدم چهارم، یک بار دیگر CMD را اجرا کنید که برای راحتی می توانید بر روی CMD دیگری که به صورت پیش فرض در حال اجرا در قسمت taskbar بوده کلیک راست کرده و بر روی command prompt که در منو نشان داده می شود کلیک کنید. دوباره طبق صحبت های قبلی عبارت “C:\users\username>” نشان داده می شود که برای نرم افزار etherminer مکانی اشتباه بوده و باید دوباره مسیر به آن داده شود.

 • قدم یازدهم: فرمان “cd /” را درون پنجره جدید باز شده به صورت “C:\users\username>cd /” وارد کرده و سپس Enter را بزنید. حال باید “cd /” را مشاهده کنید. با این دستور فقط درون درایو c را قادر به مشاهده می باشد.

 • قدم دوازدهم: در مرحله بعدی عبارت “cd prog” را تایپ کرده و کلید Tab را بزنید تا به صورت اتوماتیک فرمان به صورت شکل نشان داده شده پر شود سپس کلید Enter را فشار دهید.
 • قدم سیزدهم: فرمان cd cpp را نوشته، Tab را زده و در نهایتEnter را بزنید. این مسیر شما را به فولدر نرم افزار استخراج اتریوم هدایت کرده و فرمان باید در ابتدا به صورت C:\Program Files>cd cpp-ethereum بوده و با فشردن Enter به این خط C:\Program Files\cpp-ethereum> تغییر کند.
 • قدم چهاردهم: استخراج با استفاده از پردازنده گرافیکی: عبارت ethminer -G را تایپ کرده و Enter را بزنید و سپس بعد از ساخت فایل DAG که تنها ۱۰ دقیقه زمان می برد با استفاده از پردازنده گرافیکی خود شروع به استخراج کنید. در این مرحله ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. برای مثال برنامه ممکن است بگوید که حافظه شما فضای کافی نداشته باشد. اگر این مورد است، شما هنوز هم می توانید با استفاده از پردازنده مرکزی کار خود را ادامه داده و یا یک کارت گرافیکی دیگر بخرید. اگر به یک پیغام خطا برخوردید کلیدهای ترکیبی Ctrl و c را فشار داده پروسه را کنسل کنید. در این مرحله می توانید یا دوباره امتحان کنید یا از پردازنده مرکزی خود به جای پردازنده گرافیکی استفاده کنید.

 • قدم پانزدهم: استخراج با استفاده از پردازنده مرکزی: عبارت ethminer را تایپ کرده و Enter را بزنید. در این مرحله نیز باید ابتدا فایل DAG را بسازید. می توانید بعد از دانلود خود نرم افزار Geth در مرحله ۱ شروع به استخراج کنید.
 • قدم شانزدهم: معیار قدرت هش کردن: برای ارزیابی قدرت هش خود می توانید دستور ethminer -M  را برای پردازنده اصلی خود و ethminer -G -M را برای پردازنده گرافیکی خود تایپ و اجرا کنید. این دستور مطابق شکل زیر نتیجه ای مشابه خواهد داد.

 • خطاهای محتمل در قدم های پانزده و شانزده: اگر شما بلاک چین رو به صورت کامل همگام سازی نکرده باشید خطاهایی از قبیل “JSON-RPC problem. Probably couldn’t connect. Retrying in 1…” را مانند شکل زیر خواهید دید.

مشکلات متداول:

اگر مشکلی با استخراج از طریق پردازنده گرافیکی دارید با استفاده از دستور –opencl-platform 1 برای کارت گرافیکی Nvidia حلش کنید.

اگر مشکلی برای پیدا کردن کامپیوتر همتای خود دارید سعی کنید از دستور geth –nat=none استفاده کنید.

اگر از کارت ATI استفاده می کنید برای بهینه سازی استخراج خود CMD را باز کرده و دستورات زیر را اجرا کنید:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

همچنین وقتی برنامه اتریوم را اجرا کردید، سعی کنید از پارامترهای اضافی زیر نیز استفاده کنید:

–cl-global-work 16834 –cl-local-work 256

 

 

مستر اچ پی | بررسی و فروش سرور های HP

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *