ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مستر اچ پی | بررسی و فروش سرور های HP

چگونه بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال را می توان استخراج کرد

Rubique-bitcoin-1-696×435
ب

چگونه بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال را می توان استخراج کرد.

استخراج کردن، فرایند استفاده از رایانه برای انجام محاسبات پیچیده بر روی بلوک های داده ای است که شبکه بیت کوین را حفظ می کند. کسانی که این استخراج را انجام می دهند با مقداری از ارزهای دیجیتال بیت کوین پاداش داده می شوند.

بیت کوین به سرعت در حال تبدیل شدن به مجموعه ای از افراد متخصص است که با چند کارت گرافیک قدرتمند، می توانند سود کوچکی را راه اندازی کرده که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

سود واقعی شما بستگی به چند عامل داشته که اولین آن نرخ یا سرعت هش یا به عبارت دیگر میزان قدرت پردازش واقعی دستگاه شما می باشد. کامپیوترهای طراحی شده برای استخراج نیاز به برق زیادی دارند که هزینه های در حال اجرا را بالا برده و در طول زمان، پیچیدگی استخراج کردن نیز افزایش می یابد.

بیت کوین به تنهایی یک ارز مجازی بسیار ناپایدار می باشد اگرچه اخیرا سودهای هنگفتی به دست آورده اما هنوز احتمال کاهش ارزش آن وجود دارد. نکته گفته شده را هر زمانی که قصد نگهداری از بیت کوین خود را دارید در ذهن داشته باشید. اگر می خواهید تخمینی از میزان سوددهی خود از بیت کوین به دست آورید، بهتر است از ماشین حساب های سودآور آنلاین مانند ۹۹ bitcoin استفاده کنید.

در حالی که شما به صورت فنی و تکنیکی می توانید از بیت کوین استخراج کنید، بسیار غیر ممکن به نظر می رسد که دستگاه شما قادر به حل معادلات پیچیده جهت به دست آوردن سود زیاد باشد. به جای آن می توانید به استخراج ترکیبی روی بیاورید. همانطور که از اسمش مشخص است، ترکیبی از چندین ماشین متصل به هم بوده تا استخراج را به بهترین و راحت ترین حالت ممکن انجام دهند. پاداش های به دست آمده از بیت کوین بین تمام افرادی که قدرت پردازش خود را به تلاشی در این جهت تبدیل کرده اند به اشتراک گذاشته می شود. ذکر این نکته لازم است که هر دسته ای از ماشین ها به صورت متفاوت، پاداش ها را تقسیم بندی می کنند.

به راهنماهای ما که در ادامه آمده توجه نمایید تا بیشترین سود را به دست آورید .

  1. استخراج گر خود را انتخاب کنید!

یکی از ساده ترین راه ها ولی نه چندان ارزان، استفاده از دستگاه های مخصوص مانند AntMiner S9 بوده که هدف آن استخراج بیت کوین با بیشترین سوددهی متناسب با سرمایه شما است. همانطور که گفته شد این دستگاه ها ارزان نیستند که به عنوان مثال دستگاه نامبرده حدود ۲۱۰۰ دلار هزینه داشته که باید در کنار آن یک منبع تغذیه ۳۰۰ دلاری نیز تهیه شود. این قبیل دستگاه ها فقط برای بیت کوین ساخته شده و در صورت کاهش ارزش بیت کوین نمی توان برای دیگر ارزهای دیجیتال به کار برد.

علاوه بر این، شما می توانید دستگاه خود را بسازید البته به اندازه دستگاه های اشاره شده کارآمد نبوده اما هزینه اولیه کمتری دارند و می توان برای استخراج دیگر ارزهای دیجیتال نیز به کار برد. در ساده ترین شرایط، این ها رایانه هایی با چندین کارت گرافیک قدرتمند نصب شده اند. این GPU ها عمدتا در طراحی بازی های گرافیکی پیچیده طراحی می شوند، اما همچنین برای انجام محاسبات پیچیده در استخراج بیت کوین نیز خود را به خوبی نشان می دهند.

برای شروع، ابتدا باید یک کیس برای دستگاه خود انتخاب کرده که به راحتی گرما را به بیرون انتقال دهند. قدم بعدی، انتخاب مادربرد و کارت گرافیکی مانند AMD Radeon RX 580 برای استخراج است.

اگر هیچ کدام از گزینه ها برای شما راضی کننده نبود می توانید منبع هشی از ابر استخراجی شرکت ها اجاره کنید. این دسته شرکت ها، مراکز داده ای خود را به استخراج بیت کوین اختصاص می دهند و چون در مقیاس عمده دستگاه ها را خریداری می کنند به صرفه خواهند بود. اکثر شرکت ها به شما مقدار ثابتی از گیگاهش بر ثانیه می فروشند که قیمت آن متفاوت بوده اما دیگر نیاز به هزینه برای خرید سخت افزارهای گران قمیت ندارید.

  1. کیف پول بیت کوین خود را تنظیم کنید!

هنگامی که تصمیم گرفتید استخراج کردن برای شما مناسب است، نیاز به کیف پولی برای ذخیره سود بیت کوین خود دارید. اگر شما استخراج را به دید سرمایه گذاری در نظر داشته و قصد خرج کردن آن را ندارید باید از وب سایتی مانند Bitcoin Paper Wallet Generator استفاده کنید.

در هر زمانی می توانید امنیت کیف پول بیت کوین خود را از طریق Blockchain.info و وارد کردن آدرس پرداختی خود در قسمت جستجو تعبیه شده در سمت بالا و راست مشاهده کنید. به هیچ عنوان اجازه ندهید کسی اطلاعات شخصی شما را ببیند زیرا بعدا قابلیت دسترسی به کیف پول شما را خواهد داشت.

اگر قصد نقد کردن بیت کوین خود را دارید باید از نرم افزار بیت کوین استفاده کنید. کیف پول سبک الکتروم (Electrum) برای تمامی ویندوزها و اندوریدها قابلیت نصب دارد. بعد از ساخت کیف پول خود، الکتروم از کلمات تصادفی برای پسوورد شما استفاده خواهد کرد تا در صورت رخ دادن اتفاقی برای کامپیوتر شما، کیف پول بیت کوین را بازیابی کند.

اگر از نرم افزارهای کیف پول بیت کوین مانند الکتروم استفاده می کنید، سعی کنید نرم افزار را بر روی دستگاهی نصب کرده که قابلیت نصب به اینترنت را نداشته باشد تا از هک شدن آن جلوگیری شده که به عنوان “ذخیره سازی سرد” شناخته می شود. وب سایت Electrum دارای دستورالعملی برای ایجاد یک کیف پول “تماشا” برای استفاده روزمره است که می تواند معادلات شما را نشان دهد، اما نمی تواند پرداخت را خود انجام دهد.

  1. یک استخراج بیت کوین ترکیبی انتخاب کنید!

قدم بعدی ثبت نام در یک شبکه استخراج ترکیبی بوده که فهرست آن ها درون Bitcoin wiki آورده شده است اگرچه می توانید تمام مراحل را به تنهایی انجام دهید اما نیاز به سخت افزارهای گران قیمتی دارید که ارزش هزینه کردن را ندارند.

  1. بپر داخل!

به وب سایت Slush Pool بروید و در قسمت بالا سمت راست بر روی Sign up here کلیک کنید. در صفحه رجیستری، نام کاربری انتخاب کرده سپس ایمیل و پسورد خود را وارد کنید. در مرحله بعدی سایت برای شما یک ایمیل فعال سازی می فرستد. بر روی لینک کلیک کرده و پس از آن در صفحه خود worker را مشاهده خواهید کرد که می توانید با استفاده از آن استخراج را شروع کنید.

  1. پول حاصل از استخراج

در مرحله بعدی نیاز است که به استخراج ترکیبی خود بگویید پاداش های شما را در کجا و در چه زمانی بریزد. در وب سایت Slush Pool این کار را می توانید با کلیک کردن برروی Settings در سمت بالا و راست سپس Bitcoin را در سمت چپ لمس کنید. Payouts را انتخاب کرده و بر رویNew Wallet  کلیک کرده و آدرس مورد نظر خود را در این قسمت وارد کنید. در الکتروم آدرس پاداش های خود را می توانید با کلیک بر روی Receive ببینید.

بعضی از استخراج گرها همچنین به شما اجازه می دهند آستانه پرداخت را انتخاب کنید – به عبارت دیگر چندین بیت کوین باید قبل از اتخراج های بعدی، به کیف پول انتقال یابد. این حرکت از آن جهت مهم است که نگه داشتن حجم زیادی از بیت کوین به صورت آنلاین بسیار خطرناک بوده و همچنین هزینه انتقال این مقدار حجم به کیف پول شما زیاد خواهد بود. در نتیجه شما می توانید با پرداخت تعداد زیاد ولی مقدار کم، بیت کوین خود را به کیف پولتان منتقل کنید.

  1. با دقت استخراج کننده های ترکیبی خود را انتخاب کنید!

استخراج کننده های ترکیبی معمولا هدف بسیاری از هکر ها هستند تا از بیت کوین شما سوءاستفاده کنند بنابراین جهت جلوگیری از این حادثه ،ابتدا چک کنید که استخراج کننده های ترکیبی شما از SSL استفاده می کنند زیرا به این معنی است که اتصال امن می باشد.

برخی از استخراج کننده های ترکیبی مانند Slush Pool با استفاده از قابلیت ورود دو مرحله ای، امنیت آن را جهت جلوگیری از نفوذ هکرها بالاتر برده که برای این کار نیاز به دسترسی به موبایل و نرم افزاری مانند FreeOTP دارد.

  1. رفتن به عمق استخراج با استفاده از GUIMiner!

حالا شما باید نرم افزار استخراج را در کامپیوتر خود دانلود کنید. چند گزینه در اینجا وجود دارد، اما برای شروع، توصیه می کنیم از GUIMiner استفاده کنید، فقط به این خاطر که رابط کاربری ساده ای دارد.

GUIMiner را اجرا کرده و از منوی سرور Slush’s pool را انتخاب کنید. نام worker را که در لحظه رجیستر ایجاد کردید به این صورت [username].worker1 وارد کنید. کارت های گرافیک را از منوی دستگاه انتخاب کرده و بر روی گزینه Start mining کلیک کنید.

حال GUIMiner با بقیه سرورها جهت گرفتن سهام برای دستگاه شما ارتباط برقرار خواهد کرد. شما قادر خواهید بود سرعت هش را در سمت راست پایین و وضعیت فعلی را در قسمت انتهایی مشاهده کنید. همچنین از طریق منوی View، صفحه ای خلاصه از روند دستگاه را مشاهده می کنید.

اگر شما به جای استفاده از سخت افزار تخصصی در حال استفاده از دستگاه استخراج خود هستید، می توانید چندین ترفند کوچک را انجام دهید تا مطمئن شوید که در بالاترین سرعت در حال اجرا می باشد. برای انجام این کار، باید یک جستجوی سریع انجام دهید تا ببینید که پرچم های توصیه شده برای کارت گرافیک شما چیست. نگاهی به صفحه وب مقایسه سخت افزار استخراج و جستجوی کارت خود را که در جدول آورده شده بیاندازید. اطلاعاتی که از این جدول می خواهید زیر ستون Notes است. این جایی است که شما می توانید سوئیچ هایی را پیدا کنید که کارت گرافیکی شما را کمی سخت تر کرده و آنها را در استخراج  Bitcoin بهتر می کند. مهمترین آنها مربوط به حجم کار (-w) و استفاده از بردارها (-v) می باشد. این مقادیر را به بلوک Extra Flags در GUIMiner وارد کنید، استخراج را متوقف کرده و سپس دوباره راه اندازی کنید.

  1. تنظیم دقیق!

این باید عملکرد استخراج بیت کوین شما را از طریق کامپیوتر بسیار بالا ببرد اما برای استفاده حداکثری از قابلیت کارت خود باید مقداری اورکلاک انجام دهید. ما توصیه می کنیم ابزار Precision X EVGA را بگیرید، اگرچه می توانید از ابزارهای اورکلاکینگ که بخشی از درایورهای کاتالیست AMD هستند استفاده کنید.

  1. گرما را شکست دهید!

چه از دستگاه های مخصوص استخراج یا دستگاه خود جهت به دست آوردن بیت کوین استفاده می کنید، دستگاه شما به شدت داغ خواهد شد. بنابراین دستگاه خود را در مکانی قرار دهید که گرما به آسانی به بیرون هدایت شود. معمولا هرچقدر دستگاه شما خنک تر باشد، عملکرد آن بیشتر خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که هزینه های تجهیزات خنک کننده را نیز در محاسبات اولیه خود لحاظ کرده اید تا از میزان سوددهی راه و روش خود مطمئن شوید. به عنوان مثال اگر در مناطق سرد زندگی می کنید می توانید از گرمای تجهیزات استخراج جهت گرم کردن محیط خانه استفاده کنید.

  1. استخراج را سود ده نگه دارید!

همانطور که تحقیقات برای تجهیزات تخصصی تر استخراج کردن ادامه دارد و پیچیدگی استخراج روز به روز بیشتر می شود، بیشترین سود از استخراج در مکان هایی که انرژی ارزان بوده مانند چین به دست می آید. شما می توانید با دنبال کردن راه و روش آن ها سود خود را به حداکثر برسانید.

در حالی که ممکن است جابه جایی به کشور چین راهی منطقی به نظر نرسد، می توانید کارایی دستگاه خود را با استفاده از یک PSU کارآمد افزایش دهید و از انجمن های مربوطه تقاضای کمک کنید. راهی دیگر برای افزایش سوددهی استفاده از منبع های تغذیه تجدید پذیر بوده که می توانید به عنوان مثال پنل های خورشیدی را در ملک خود نصب کنید. اگر این کار را کردید، به یاد داشته باشید که میزان اعلام شده برای دستگاهها معمولا مقدار مطلوب شما را تحت شرایط ایده آل دریافت می کند. پنل های خورشیدی فقط تحت تاثیر مقدار تابش نور خورشید قرار نگرفته و به عوامل دیگری مانند زاویه نصب، مکان قرارگیری و غیره وابسته بوده که بهتر است قبل از آن با متخصص مربوطه درباره هدف استفاده از این پنل ها مشورت کنید. برای شروع، بهتر است دستگاهی جهت اندازه گیری میزان مصرف برق به کیلو وات بر ساعت تهیه شود که بسیار ارزان بوده و به راحتی در هر مغازه سخت افزاری قابل خرید است. به یاد داشته باشید که پاداش استخراج بیت کوین هر ۲۱۰ هزار بلاک نصف می شود. شما می توانید یک توضیح دقیق تر را در ویکی بیتکوین پیدا کنید، اما اساسا این بدان معنی است که استخراج کردن در طول زمان کمتر سودآور خواهد شد، مگر اینکه بتوانید میزان هش خود را افزایش داده یا ارزش Bitcoin افزایش یابد.

مستر اچ پی | بررسی و فروش سرور های HP

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *