پاور سرور اچ پی

پاور سرور اچ پی

کمپانی اچ پی سرورهای زیادی مانند نسل G6، G7، G8، G10 دارد. چرا آنها به منبع تغذیه خاصی نیاز دارند؟ چرا نمی توانیم از پاور سرور G8 در سرور Gen10 استفاده کنیم؟

آیا سیستم عاملی وجود دارد که باید بارگذاری شود؟ این سوالی هست که بسیاری از مشتریان عزیز از ما میپرسند که چرا اچ پی از منابع تغذیع یکسانی برای تمام نسل‌های سروری خود استفاده نمی‌کند چرا ما نتوانیم همان پاور ۴۶۰ وات برای سرور جی ۷ را بر روی سرور های جی ۱۰ نصب کنیم؟

همچنین بخوانید: خرید سرور اچ پی

منظور شما Hewlett Packard Enterprise است نه HP inc. هر دو شرکت زمانی که در سال ۲۰۱۴ جدا شدند ایجاد شدند.

این قیمت برای دوستانی بود که تفاوت دو اصطلاح hp و hpe را نمیدانستند که دو شرکت جداگانه ولی از یک هلدینگ به حساب می‌آیند.

دلیل اول: قوانین جهانی

پاور سرور اچ پی

تعداد نسل‌های سرورهای Proliant بسیار بیشتر از آنچه ما ذکر کردیم وجود دارد که به بیش از ۲۰ سال قبل بازمی‌گردد.  HPE کار بسیار خوبی برای حفظ نسلی از Proliants برای حداقل ۱۸ ماه انجام می دهد،یعنی تمام نسل ها ی سروری اچ پی برای ۱۸ ماه گارانتی خدمات پس از فروش پشتیبانی دارد  حتی بیشتر…

برای زیر مجموعه‌ای از هر نسل که چرخه عمر طولانی دارند و برای مطابقت با مشخصات سختگیرانه NEBS صنایع مخابرات ساخته شده اند.

دلیل دوم: نیازمندی های جدید

پاور سرور اچ پی

اما  مورد منابع تغذیه برگردیم. سرورهای DL360 و DL380 G3 تنها حدود ۴۰۰ وات مصرف می کردند و با هر نسل نیاز به برق و خنک کننده افزایش می یافت. علاوه بر این، هر نسل از Proliants دارای بردهای منطقی اصلی (معروف به مادربردها)، جایگاه های ذخیره سازی، و گزینه های ورودی / خروجی هستند که با ویژگی های جریان هوا متفاوت چیده شده اند.

همه اینها گفته می شود که حفظ منابع تغذیه یکسان از نسل قدیمی تر می تواند و احتمالاً نسل جدید سرورها را با مشکل مواجه کند. علاوه بر این، منابع تغذیه HP کارکرده بسیار دلپذیر، نسبتا ارزان هستند، در بیشتر موارد قابل تعویض هستند، و مگر اینکه Proliant I شما به حداکثر رسیده باشد، باید با یک منبع تغذیه کار کند.

HPE سیستم های تیغه ای می سازد که چرخه عمر بسیار طولانی تری دارند.

اگر شاسی قدیمی C3000 یا C7000 را پیدا کردید، مطمئن باشید همان منبع تغذیه ساخته شده برای اولین واحدهای عرضه شده در سال ۲۰۰۶ هنوز روی شاسی عرضه شده در سال ۲۰۱۳ کار می کند.

ولی اچ پی ای تا انجایی که مقدور باشد جلوی استفاده پاور سرور در نسل های بعدی را نخواهد گرفت ولی کار به جایی میرسد که دیگر نمتوان با پاور سرور قدیمی کاری انجام داد و اچ پی مجبور هست پاور های جدید تر ی با قدرت بیشتری رو روانه ی بازار بکند.

همچنین بخوانید: ۵ دلیل برای ایجاد سرور خانگی شخصی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما