نسل جدید سرور های HP Gen9

خرید سرور اختصاسی برای هاست وردپرس

Rate this post

Hewlett-Packard (HP) released details for their long-anticipated Gen9 ProLiant Server line, as reported in a September 9, article in Storage Review.

hp بالاخره بعد از نسل جدید سرور HP Gen9 را به بازا ارئه میدهد.//

انواع سرورهای HP

Proliant یک نام تجاری برای کامپیوترهای سرور است که در ابتدا توسط شرکت کامپک توسعه یافته و روانه بازار شدند. پس از آن که HP شرکت کامپک را خریداری کرد، به توسعه و عرضه این خانواده از سرورها تحت عنوان HP Proliant ادامه داد. سیستمهای Proliant در حوزه تعداد واحدهای فروخته شده و درآمدی که نصیب شرکت HP کردهاند، پیشتاز بازار سرورهای x86 بهشمار میآیند.این سرورها به چهار خط اصلی از محصولات تقسیم میشوند: ML، DL، BL و SL. تفاوت اصلی این سریها به شکلساخت آنها مربوط میشود. سری Proliant ML از سرورهای مبتنی بر کیسهای تاور با ظرفیت توسعه داخلی دیسکها و اتصالات تشکیل شده است. سری DL، سرورهای نصب شونده در رک (Rack Mount) چند منظوره را در بر میگیرد. سری BL نیز شامل سرورهای تیغهای (Blade) است که در داخل BladeSystem شرکت HP قرار میگیرند. در نهایت سری SL از سرورهای متراکم نصب شونده در رک برای محیطهای با مقیاسهای بزرگ تشکیل شده است.

گروه DL

اين گروه از سرورها ،سرورهايی با سايز كوچك هستند كه به صورت فشرده با چگالی بالايی هستند و قابليت انعطاف و مديريت پذيری بالايی دارند. همچنين برای محيطهای با تعداد زياد سرور مناسب هستند و جهت استفاده بايد داخل رك قرار گيرند. در اين گروه از سرورها می توان به مدلهای سری DL100 ، DL300 ، DL500 ، DL700 و DL900 اشاره نمود.. سری DL100 سرورهای ساده وكم هزينه، با قابليت پشتيبانی دو پردازنده،مناسب برای محيطهای كاری كوچك با معماری يك لايه(Single_tier)، قابل استفاده برای كاربردهايی از قبيل Networking ,FileandPrint Shared internet access و… که شامل مدلهای DL120، DL160. DL165 و DL180 می باشد.

همچنین بخوانید:
گارانتی سرور های اچ پی

. سری DL300 ارائه شده در مدلهای متنوع، با قابليت پشتيبانی از دو پردازنده،مناسب برای ديتا سنترها و محيطهای كاری بزرگ، قابل استفاده برای كاربردهای Front-end network application ,e-mail ,Database و … که شامل مدلهای DL320،DL360،DL370 ، DL385و DL380 می باشد.

. سری DL500 سرورهای قابل توسعه،با قابليت پشتيبانی از چهار پردازنده،ايده آل برای پردازشهای سنگين و برنامه های كاربردی با درجه اهميت بسيار زياد،سيستم های ERP,CRM,Larg Database و … .که شامل مدلهای DL580 و DL585 می باشد.

. سری DL700 و DL900 در حال حاضر دو مدل DL785 و DL980 سرورهای قدرتمند این رده هستند که با قابلیت پشتیبانی از تعداد پردازنده ها تا 8 عدد، می توان در کاربردهای پردازشی بسیار سریع و بسیار بالا از آنها استفاده نمود.

 

گروه ML 

اين گروه از سرورها برای پشتيبانی از ميزان حافظه ديسك و I/O بالا طراحی شده اند.در بخشهای مختلف از جمله سايتها، ديتا سنترها و … مي توان از آنها استفاده نمود.همچنين برای استفاده نيازی به رك ندارند وبه صورت Tower قرار می‌‌‌‌‌گيرند. البته در صورت نياز می‌توان اين سرورها را داخل رك قرار داد. در اين گروه سرورهای مدلهای سری ML100 و ML300 قرار دارند.

. سری ML100 سرورهای ساده،كم هزينه، مناسب برای محيطهای كاری كوچك و قابل استفاده برای Netowrking, File and Print,Shared Internet access,HPC clusters که شامل مدلهای ML110، وML150 می باشد.

. سری ML300 سرورهای با قابليت پشتيبانی از يك يا دو پردازنده، مديريت پيشرفته از راه دور و انعطاف پذیری بالا در ميزان حافظه و I/O ، كارايی و قابليت گسترش بالا، مناسب برای كاربردهای Email,Database که شامل مدلهای ML310، ML350، ML330و ML370 می باشد.

همچنین بخوانید:
نقد و بررسی استوریج HPE MSA 2052

 

گروه BL

گروه سرورهای Blade كه حالت تيغه‌ای دارند، به صورت كاملا فشرده و ماژولار طراحی شده اند. نحوه قرارگيری اين سرورها در رك به صورت مجموعه ای بوده و تعداد 8 يا 16 عدد از آنها در محفظه های مخصوصی با عنوان C7000 و C3000 قرار گرفته و داخل رك نصب می‌شو ند. قابليت انعطاف بالا و ساختار متفاوت، موجب كاهش هزينه های ديتا سنترها و بالا رفتن كيفيت سرويس دهی شده است .

در اين گروه سري‌ C-class و در هر سری مدلهای مختلفی قرار دارند:

سری BL C-Class سرورهايی تيغه ای با قابليت های Enterprise ، دارای ويژگيهايی مشابه سرورهای رده ML,DL از قبيل هاردهای HotPlug، كارتهای شبكه وI/O و مديريت راه دور سرور ILO .قابل استفاده دركاربردهای Virtualization وسطح Enterprise .از مدلهای مختلف اين سرورها می توان BL460C،BL465C،BL490C،BL685C،BL620c وBL680 را نام برد.

 

سرور hp

 

 

برای راهنمایی در مورد خرید سرور اچ پی می توانید از لینک هایی که در این متن برای شماقرار داده ایم استفاده کنید مدنظر داشته باشید که این لینک ها تا زمان خاصی دارای قیمت سرور اچ پی و کانفگ سرور اچ پی خاص خود میباشد و می توانید از کانفیگ پیشنهادی خرید سرور نیز بهره مند باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.