نمایندگی سرور های hp در ایران-بهترین قیمت سرو hp


Rate this post

انتخاب یک سرور خوب برای کسب و کارتان

اگرچه یک کسب و کار کوچک چهار یا پنچ سیستم رایانه دارند ولی به هر حال همه ی انها نیاز دارند تا با هم ارتباط و اشتراک اطلاعاتی را داشته باشند . انها نیاز دارند که به اطلاات اشراک داده شده دسترسی داشته باشند ، از طریق پرینتر اشتراکی فایل های خود را پرینت بگیرند ، یا پیامی را بفرستند تا همکاری کوتاه داشته باشند . این در حالی که ممکن است برای به اشتراک گذاشتن داده ها به طور مستقیم بین رایانه های شخصی در یک سازمان ، بسیار کارآمدتر از از ارتباط یک به یک بین سیستم ها ، استفاده از یک سرور اختصاصی برای انجام این وظایف باشد .

از ما بهترین استغلام های سرور را بخواهید/.

hp server سرور قیمت

اما یک سرور دقیقا چیست و چه کاری را انجام می دهد ؟

سرور یک رایانه ای یا سخت افزاری است که به شبکه وصل می شود و نرم افزار ها و منابع مدیریتی سرور را برای گروهی از کاربران شبکه ، اجرا و محیا می کند . به بیان ساده تر سرور عمل نگهداری ، مدیریت ، ارسال ، دریافت و پردازش اطلاعات را انجام می دهد . سرور ها اثرات مفید زیادی برا سازمان هایی که پنج یا تعداد زیادی از کارمندانشان در شبکه ی مشترکی فعالیت می کنند که نیاز به محل مرکزی برای اشتراک اطلاعات و برنامه ها و دیگر منابع محاسباتی دارند ، فراهم می نمایند .

اولین مرحله برای انتخاب بیزینس سرور

قبل از سرمایه گذاری برای خرید یک سرور ، زمانی را برای فهمیدن این که سازمان شما چگونه میخواد از سرور استفاده کند ، صرف کنید . ممکن است سرور شما فقط یک سرور فایل و پرینتر باشد یا شاید بخواهید کارهای دیگری مثل databases و ایمیل هم داشته باشید ؟

سروری که میخواهد برای استفاده در یک سازمان کوچک که فقط میخواهند بوسیله ی آن اطلاعات اشتراک بگذارند یا اجرای یک برنامه ی پشتیان گیری داشته باشند ، لازم نیست به خوبی و قدرت سروی که میخواهد علاوه بر این کار ها databases و ایمیل به کاربرانش ارائه دهد ، داشته باشد .

همچنین بخوانید:
سرور های HP سری G9

قابل اطمینان بودن سرور نیز بسیار مهم است ، در یک شبکه client-server اگر سرور Fail شود ، کابران شبکه و سرور در برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات و استفاده از منابع شبکه با مشکل برخورد خواهد کرد . Up time بودن برای سرور یک امر مهم و بنیادی هست . اگر کسب و کار شما متکی به سرور میباشد پس بهتر است یک سرور قدرتمند و بروز تر و با عملکرد بالا را تدارک ببینید .

فراموش نکنید که سخت افزار سرور یک طرف قضیه است ، چرا که شما به نرم افزار ها متناسب با سخت افزارتان نیز نیاز دارید .

انواع مختلف سرور ها

انواع مختلفی از سرور ها وجود دارند که برخی از آنها تک دستور العملی هستند و برای کسب و کار ها و سازمان های کوچک بسیار کارآمد و محبوب می باشند .

  • سرور های داده ، اجازه میدهند تا اطلاعات و داده ها و اسناد به اشتراک گذاشته شوند آن هم به صورت ایمن و پشتیبان گرفته شده در یک محل من . بدون استثنا اولین سرور در یک سازمان کوچک به عنوان یک Data Server میباشد.
  • پرینت سرور امکان اشتراک یک دستگاه پرینتر را بین همه ی کاربران در یک سازمان کوچک را ارائه می دهد .
  • سرور ایمیل نیز ایمیل ها بین سازمان و اینترنت را جابجا ذخیره می کند .
  • در سازمان های که ارتباط و همکاری بین کارمندان مهم می باشد ، سرور شرایط را برای اشتراک داده ها و همکاری خوب ، محیا و آماده می نماید .

نکته : برخی از نرم افزار های سرور مانند Microsoft Small Business Server این اجازه را به شما میدهند که همه ی امکانات بالا را در یک سرور اجرا نمایید .

تیم فنی ما بهترین سرور های را برای شما توضیحات فنی خواهند داد.

dl 380 g9-DL 380 G9

انتخاب سخت افزار سرور

یک رایانه شخصی معمولی هم می تواند به عنوان یک سرور استفاده شود ، ولی بهتر آن است که یک چیزی را استفاده کنیم که آن برای یک هدف خاصی طراحی و ساخته شده است . اگر از منظر یک سازمان نگاه کنیم واقعاً استفاده از یک رایانه شخصی قدیمی به عنوان سروری قابل اعتماد برای نگهداری اطلاعات ، درست به نظر نمی رسد . بعلاوه کارهای زیادی نیز بایستی انجام بدهید تا کاربری آن را عوض کنید .

همچنین بخوانید:
نکات مهم در قیمت سرور اچ پی

انواع مختلف سرور ها از نظر کاربری : ایستاده یا جاسازی شونده

اموزش های ما را حتما دانلود بکنید

اموزش MSA P2000

سرور ها در انواع طرح ها و سایز ها ساخته شده اند . اما برای سازمان های کوچک بهترین انتخاب نوع پیش ساخته ی ابتدایی در سایز ایستاده می باشد . (entry-level server) نوع ایستاده دارای مزیت هایی مانند صرفه اقتصادی ، دسترسی سریع ، عدم اشغال فضا و احتیاج نداشتن به سخت افزار اضافی می باشد . همچنین دارای فضای اضافی برای توسعه ذخیره سازی می باشد . بسیاری از سرور های ایستاده tower می توانند در کابینت ها و یا ‘rack mounted’ جاسازی شوند .سازمان هایی که نیاز به چندین سرور دارند می توانند از نوع Blade سرورها استفاده نمایند . جم و جور بودن و حالت لاغر بودنشان امکان جاسازی آنها در رک ها را کاملا آسان کرده است . در این رک ها نیز برق ، سیستم سرمایش و بقیه مزایا کاملا در اختیار آنها قرار گرفته است . این مزایا این امکان را به blade ها می دهد که در محیط های slim فعالیت کنند و همچنین جمع کل هزینه ها را در صورت داشتن چندین سرور کاهش دهند .

ترکیب مناسب مموری و پردازنده

برای یک فایل سرور ابتدایی و entry-level ، بسیار مهم است که فضای ذخیره سازی کافی ، پردازنده قدرتمند و مقدار قابل توجهی گیگابایت به عنوان مموری داشته باشد . پردازنده های خوب و قابل اعتمان چند هسته ای بازار عبارتند از Intel Core , AMD A , AMD FX . اما در درجه ی بالاتر می توان از پردازنده های سری Intel Xeon و AMD Opteron که در اینصورت مستلزم پرداخت هزینه های بسیاری هستید .

یک سرور نمی تواند هرگز مموری با حافظه کمتر از 2GB داشته باشد . چراکه حداقل رم لازم برای کارایی بهتر سرور 8GB میباشد . مموری بیشتر نیز تاثیر مستقیم بر افزایش کارایی سرور خواهد داشت .

گزینه هایی برای فضای ذخیره سازی سرور

شما میخواهید از سرور به عنوان محلی برای ذخیره داده های سازمان استفاده نمایید ، بنابراین فضای ذخیره سازی بسیار مهم است . در پایین ترین سطح مقدار حافظه برای یک سرور 500GB توصیه می شود . همزمان با رشد شرکت و سازمان شما سرور شما نیز به فضای بیشتر برای ذخیره اطلاعات و داده ها نیاز خواهد داشت . خوشبختانه سرور ها به گونه طراحی و ساخته شده اند که از چندیدن محفظه برای هارد درایو ها بهره می برند . بنا براین می توانید فضای ذخیره سازی سرورتان ره به راحتی افزایش دهید . و هیچ جای نگرانی و مسئله ای نخواهد بود .

همچنین بخوانید:
فروش سرور قیمت اچ پی hp ml310 g8

درگاه های ارتباطی سرور

سرور ها پیش فرض از بستر ارتباطی با سرعت 100Mbps بهره می برند انواع می توانند تا 1000Mbps نیز افزایش پیدا کنند . استفاده از نوع درگاه بسته به ارتباطات شما در شبکه دارد که میتوانید نوع متناسب با خود را استفاده نمایید . مسلما استفاده از بستر با سرعت بیشتر از 100Mbps نیاز مند سخت افزاری مجزا و قابل نسب بر روی سرور می باشد که این هزینه ای اضافه را دربر خواهد داشت .

خرید یک سرور متناسب

Windows Server 2012

انتخاب یک سیستم عامل مناسب برای سرورتان : Windows , Apple or Linux

بسیاری از سرور های سازمان ها از سیستم عامل Microsoft Windows بهره می برند . Linux در web server ها و سوپر رایانه های فروشگاهی که هم رایگان و پر ظرفیت هست استفاده بیشتری دارد . همچنین در سازمان های که تازه شروع به کار کرده اند و هزینه های استفاده از Windows برای آنها امکان پذیر نیست ، استفاده می شود .

انتخاب یک سرور خوب برای کسب و کارتان

Apple نیز با نرم افزار های OS X 10.8 Mac OS این شرایط را محیا کرده اما برای اجرای سایر ابزار های تحت شبکه باید هزینه های بسیاری پرداخت شود . بنابراین گزینه ی عقلانی برای یک سازمان کوچک به نظر نمی رسد .

بسیاری از سازمان ها از نسخه های Essentials , Standard برای سیستم عامل Windows Small Business Server استفاده مینمایند .

نسخه Essentials تا 25 کاربر همراه با دانش ابتدایی رایانه را پشتیبانی می کند . شامل امکاناتی نظیر پشتیبان گیری اتوماتیک از اطلاعات کاربران در سیستم خودش می باشد . ولی امکان استفاده از Exchange email server و SharePoint و سایر برنامه های حرفه ای مایکروسافت را ندارد .

نوشته شده توسط سعید قنبری در سایت drhp.ir

5 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.