راهنمای انتخاب سرور HP

Rate this post

راهنمای انتخاب سرورHP

چرا اینقدر نگران هستید یکبار به تیم فنی و فروش ما اعتماد کنید تا پاداش اعتماد خود را ببینید تا برای چند سال دیگر یادی از ما ومجموعه ی ما نکنید برخلاف میلمان که دوست داریم همیشه در تماس با شما باشیم اما وقتی دگیر جنس اورجینال درجه یک را در دیتا سنتر شما نصب میکنم دیگر تا سه سال اینده نیازی ندارید به یاد کردن ما به جز برای اپدیت سرور و ارتقاء سخت افزاری سرورتان .

برای انتخاب یک سرور مناسب باید آیتم های مهم وفراوانی را در نظر گرفت. در صورتیکه نیازهای اصلی آن مجموعه درست تعریف گردد، دستگاه انتخاب شده باید حداقل 5 سال نیازهای مجموعه را تامین کند که مختصر به این موارد می پردازیم:

اولین مورد اورجینال بودن سرور شماست که ما به شما 100 درصد تضمین میدهیم که بهترین و اورجینال ترین قطعات را با گارانتی 18 ماهه بدون چون و چرا در اختیار شما میکذاریم.

– سرور جهت چه فعالیت هایی انتخاب می گردد:

در مرحله اول، می بایست کاربرد سرور مشخص گردد. سرورها بر اساس کاربرد ، دارای توانایی های مختلفی هستند. سرورها به عنوان Storage Server, File Server, Internet Server, Application Server، Database Serverو … در سیستم های مختلف سرویس دهی می کنند. بنابراین دسته بندی ، می بایست کاربرد سرور در مجموعه را مشخص نمائیم.

– تعداد کلاینت هایی که می بایست به آنها سرویس بدهیم:

با توجه به طراحی فنی سرورها، تعداد کلاینت هایی که می توانند به این سرور متصل گردند، متغیرمیباشد. بنابراین تعداد کلاینت های حال حاضر در مجموعه و احتمال افزایش این کلاینت ها تا 3 سال آینده (عمر مفید سرور) را در نظر گرفت.

همچنین بخوانید:
VMware EVC سرور اچپی DL380

البته میتوان مد نظر نیز قرار داد که سرور شما چه استفاده هایی دارد.؟

 

با در نظر گرفتن دو اصل مذکور، به جزئیات انتخاب سرور مناسب می پردازیم:

کاربرد سرور:

با توجه به کاربرد در نظر گرفته شده ، تعداد CPU ، میزان حافظه Ram و میزان حافظه Storage مورد نیاز و لزوم وجود Redundancy در موارد مختلف (که سرور قابلیت Support آن را داشته باشد) انتخاب می گردد. همچنین فضایی که قرار است سرور در آن نصب گردد، بسیار مهم است. سرورها در دو مدل Rack Mount و Tower ارائه می گردند. بنابراین می بایست با توجه به فضای تعیین شده، مدل متناسب با فضای اختصاصی انتخاب گردد.

معمولا نرم افزارهای ویندوز سرور و نرم افزارهای کاربردی ، حداقل سخت افزار مورد نیاز به جهت میزان Ram و CPU مورد نیاز را ارائه می دهند ، پس با توجه به نرخ افزایش حجم کلاینت ها و سرویس های مورد نیاز، می بایست این حداقل ها را در حد نیاز افزایش دهیم. قابل ذکر است که تعداد و ظرفیت هارد (Storage) مورد نیاز ، با درنظر گرفتن حجم داده ها و میزان رشد آن در طول زمان مشخص ، در نظر گرفته میشود .

– پشتیبانی و نگهداری از سرورها :

سرورها به گونه ای طراحی شده اند که در طول عمر خود بصورت شبانه روزی وظیفه سرویس دهی صحیح را بعهده داشته باشند. در این بین انجام سرویس به موقع و روتین در یک برنامه مشخص، به عدم افت کارآیی سیستم سرور کمک می نمایند. همچنین شرایط محیطی و دمایی مناسب به کارایی بهتر سیستم کمک می نماید.

همچنین بخوانید:
HP ProLiant ML350 سرور اچپی

نیازی نگران باشید دوستان پشتیبانی رما تنها با یک تماس شما اخر هفته در سایت شما حضور خواهند داشت و با حداقل هزینه سرور های شما را سرویس خواهند کرد.

– شرایط محیطی و دمای مناسب برای سرور:

شرایط محیطی و دمایی مناسب عبارتست از محیطی عاری از گرد و غبار، دارای دمای محیطی بین 15 الی 20 درجه سانتیگراد. همچنین از نظر رطوبت می بایست در شرایط مناسب قرار گیرد. این فضا با نصب دستگاههای تهویه میسر است.

در ادامه به نمونه ای از انتخاب سرور با شرایط محیطی ب شرح ذیل توجه فرمائید :

در مجموعه ای قرار است که سروری خریداری گردد که با شرایط ذیل سازگار باشد :

Data Base از نوع SQL و تعداد کاربران Online در حال حاضر 50 تفر میباشند . این تعداد تا 3 سال آینده ، حداکثر دوبرابر خواهند شد . این سرور میبایست سرویسهای مورد نیاز مجموعه را نیز ارائه نماید . این مجموعه در سه طبقه و دارای اتاق سرور به ابعاد 3 * 4 میباشد . همچنین دارای تجهیزات شبکه و یک دستگاه رک میباشد .

 

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.