سرور hp موجود در بازار ایران

سرور های موجود در بازار ایران

سرور های موجود در بازار ایران


Rate this post
سرور hp موجود در بازار ایران

چند صباحی است که شبکه های رایانه ای در ساز مان ها و شرکت ها عهده دار بسیاری از فعالیت ها شده و کار ها را راحت تر از قبل نموده اند . اما در این میان سرور ها هستند که کار مدیریت این شبکه ها را بر عهده دارند . در کشور ما نیز از سالها پیش با ورود اولین سرور ها ، استفاده از آنها شروع شده است . در سال های اخیر با توجه به پیشرفت فناور و گسترش ابزار های ارتباط و همچنین لزوم پایداری در اطلاعات و داده های سازمانی ، بحث استفاده از سرور ها قدرت گرفته و کم کم در مسیر جای نهادن خود در منازل و آپارتمان ها نیز هستند .سرور به طور کل رایانه ای است که کنترل کلی شبکه اعم از کنترل  ارتباطات و ورود و خروج و … را بر عهده دارد . یک رایانه قدیمی هم با نصب نرم افزار های خاصی تبدیل به سرور شبکه می تواند بشود ولی هیچ وقت نمی تواند با دستگاهی که تنها با کاربری سرور شبکه ساخته شده رقابت کند . از این رو شرکت های هستند که در زمینه تولید سرور ها فعالیت می کنند .

در سطح بین المللی شرکت های مختلفی در زمینه تولید سرور ها فعالیت دارند . از آن جمله می توان به شرکت HP , dell , micro server, IBM , Cisco و بسیاری دیگر اشاره کرد . اما در حوزه مصرفی این ، سطح بازار در اختیار این سه شرکت  hp , dell , micro server می باشد . که در سال های اخیر استفاده از سرور های hp با توجه به قیمت مناسب ، در دسترس بود و کارایی لازم ، از استقبال بیشتری برخور دار بودند . البته شرکت هایی نیز هستند که در زمینه سایر شکرت های تولید کننده سرور به ارائه ی خدمات در ایران از سوی این کمپانی ها می پردازند .

همچنین بخوانید:
چگونه سرور مناسب را برای هاست بازی خود انتخاب کنید

اما این hp  که چنان آوازه ای در بازار سرور های ایران به پا کرده است ؟

hp یا همان Hewlett-Packard شرکتی است که در زمینه تولید پرینتر و لپ تاپ و سایر تجهیزات رایانه ای فعالیت می کند . چند سال پیش نیز با خرید کمپانی تولید کننده سرور Compaq عملا وارد بازار سرور ها شد و با استراتژی های موفقی که داشته توانست خیلی خوب مانند سایر زمینه های فعالیتی اش ، در تولید سرور نیز موفق عمل کند و سهم عمده ای از این بازار را تصاحب کند .اچ پی در تولید سرور رقبای سرسختی همچون dell را دارد که سرسختانه برای تصاحب بازار از جمله در ایران و منطقه خاورمیانه با هم رقابت دارند . اما کمی نیز درباره تولیدات اچ پی صحبت بکنیم .

hp برای همه ی صنوف و کارابری ها و زمینه ها سرور تولید کرده ، میکروسرور ها برای منازل و شکرت های کوچک و برای کاربری رومیزی و خانوادی proliant برای کب و کار های کوچک تا ساز مان های بزرگ و بسیاری از دیگر از تجهیزات جانبی سرور ها و اتاق دیتا سنتر از جمله storage, 3par و … . در این میان hp با همکاری با غول های تولید کنند برخی قطعات سخت افزاری مانند WD , Segate و … هارد های سخت ، مموری ها و سایر تجهیزات لازم را با ماک و برند اختصاصی hp تولید می کند که این نقطه تمایز با سایر قطعات را با لقب OEM مشخص می کنند .

خانواده hp Proliant

خانواده hp Proliant

اما کمی نیز درباره خانواده محبوب hp Proliant صحبت کنیم . این خانواده سه عضو اساسی دارد :

  • سری ML : این سری از سرور ها دارای ساختاری شبیه به PCهای ممولی دارد ولی فقط از نظر ظاهر شبیه هستند .
  • سری DL : سری DL اچی پی جزو محبوب ترین ها می باشند . این سرور ها به اصطلاع thin لاغر هستند و این بدان معناست که به آسانی در داخل رک ها جای می گیرند . rack mount
  • سری BL : غول خانواده ی Proliant  هستند و کاربری فراتر از انتظاری را فرهمی می کنند . با عملکردی بسیار بالا البته قیمت بیشتر
همچنین بخوانید:
DL 380 G8 سرور G9

 در ایران تقریبا از هر سه سری خانواده proliant استفاده می شود ، ولی DL و ML ها با توجه به کارایی و قیمت مناسب بیشترین مشتری را در بین سایر اعضا دارا می باشند . در این میان هم DL380p از سری DL و ML10 از سری ML بیشترین جذابیت را از نظر کارایی و قیمت برای بازار داشته است .

نوشته شده توسط سعید قنبری – 

سرور hp Proliant ML310

سرور hp Proliant ML310

سرور hp Prolint DL380p

سرور  hp Prolint DL380p

سرور hp Proliant BL C7000

سرور hp Proliant BL C7000

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.