ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

استوریج ریپلیکشن بک اپ دیتاسنتر server hp

HP 2040
ب

استوریج ها

در قسمت سوم از پیاده سازی وارد جزئیات خواهیم شد و یکی یکی تمام گزینه های را بررسی خواهیم کرد :

Fiber optic transceivers

استوریج ریپلیکشن بک اپ دیتاسنتر server hp

استوریج ریپلیکشن بک اپ دیتاسنتر server hp

استوریج ریپلیکشن بک اپ دیتاسنتر server hp

 خیلی راحت میتونیم بگیم که شما SFP هایی را که خریداری میکنید به دو صورت برای مسافت های کوتاه و برای مسافت های طولانی تر تعبیه شده هستند اگر برای مسافت کوتاه خریداری بکنید در همان محیط شبکه ی داخلی خود باید استفاده بکنید واگر برای مسافت های طولانی می خواهید باید از نوع دوم transceivers تهیه بکنید .

 long-wave transceivers for SAN extension

برای مسافت های طولانی تر استفاده میشود.

• The 8 Gb/s, 4 Gb/s, and 2 Gb/s transceivers are known as SFPs and use LC style connectors

Figure 86 LC SFP transceiver
25142a

 فروش، تامين، نصب و راه اندازي انواع تجهيزات ذخيره سازي و ديتا سنتر EMC اي ام سي در ايران ,Emc,Emcee,Emc2,Emc Pu

ا استوريج چيست,سن استوريج Emc محصولات VNX5200، VNX5400، VNX5600، VNX5800، VNX7600 و .. با توجه به اينکه کمپاني VMware توسط EMC خريداري شده‌ است، VNX حداکثر ... فروش EMC خريد EMC

 

 The 1 Gb/s transceivers can be LC SFPs or GBICs, which use SC style connectors

بهترین انتخاب برای مسافت های زیر ده کیلومتر استفاده از همین ترانسیور ها میباشد البته بسته به نوع تغییرات در این فواصل از سرعت یک گیگ تا ده گیگ را میتوانید داشته باشید.

البته سرعت 16 گیگ به این فواصل اضافه شدهاست و بسته به انتخاب خود شما داراست.


 Long-wave transceiver distances

اینم جدول کامل از مشخصاتی که باید انتخاب بکنید.

ews,Emcare Glasgow تجهيزات ذخيره‌سازي کمپاني EMC ,Emc ايران,Emc آموزش,آموزش Emc Storage,دوره آموزشي Emc شرکت EMC

 

 


Wavelength division multiplexing

WDM  چیست؟

WDM فاصله ی بین دو دستگاه سوئیچ فابریک را افزایش میدهد البته مد نظرتان نیز باشد که در این دیوایس ها که وسط بین دو سوئیچ جایگزاری می گردد HOP هاب اضافی محسوب نمی گردد.مدنظرتان باشد که هنگام پیاده سازی WDM  باید پهنای باند اضافی تر را حتما در نظر بگیرید زیرا هنگام پیاده سازی بصورت مستقیم شما تنها یک راه ارتباطی در دسترس دارید در صورت که در WDM   شما خطوط بک اپ نیز دارا هستید زیرا در صورتی که دچار مشکل شدید میتوانید از لاین های بک اپ استفاده بکنید/.

WDM system architectures

  • The WDM system architectures are as follows:
    Passive  (optical transmission protocol)
    Active   signal amplification
    Active   protocol handling

ual Provisioning, VisualSAN, VisualSRM, VMAX, VNX, VNXe, Voyence, VPLEX, VSAM-Assist, WebXtender, xPression, xPresso, YottaYotta, the EMC logo, and the RSA logo, are registered trademarks or trademarks of EMC Corporation in the United States and other countries. V


CWDM خیلی اسانتر و پیچیدگی کمتری از DWDM,  را داراست به همین دلیل هم مسافت کمتری را نسبت به ان ساپورت میکندو ماکزیمم با سرعت یک گیگ تا 100 کیلومتر و اگر مسافتی برابر با 40 کیلومتر را با سرعت 8 گیگ مهیا میکند.

برای پیاده سازی سولشن 4 Gb/s این کامپوننت ها را نیاز دارید:

 The 4 Gb/s CWDM solution includes the following components
  1.  A 2-slot chassis for CWDM multiplexer modules
    • Two 4-channel OADMs

    • One 8-channel multiplexer/demultiplexer

    • CWDM SFP transceivers (1470, 1490, 1510, 1530, 1550, 1570, 1590, 1610 nm)

 

برای پیاده سازی سولشن The 1 Gb/s or 2 Gb/s CWDM solution includes این کامپوننت ها را نیاز دارید:

  • A 2-slot chassis for OADM CWDM multiplexer modules, which have the following components:
◦ Eight 1-channel OADMs
◦ Two 4-channel OADMs
◦ One 8-channel multiplexer/demultiplexer
• CWDM SFP transceivers (1470, 1490, 1510, 1530, 1550, 1570, 1590, 1610 nm)

 مراحل نصب ترانسیور ها:

 A typical CWDM SFP transceiver installation includes:
• Two multiplexers/demultiplexers or two OADMs
• Up to eight matched pairs of CWDM SFP transceivers of the same frequency
• Up to eight single-mode fiber optic cables
• One long-distance, single-mode fiber optic cable


HP supports the following third-party WDM products and configurations:
CWDM and DWDM systems supported by the switch vendors.
• WDM devices that are configurable to a data rate of 1 Gb/s, 2 Gb/s, 4 Gb/s, 8 Gb/s, or
10 Gb/s
• Up to 500 km at 1 Gb/s, over a WDM link (switch model dependent). On certain Fibre
Channel switches, there may be reduced performance at this distance. See “Storage product
interface, switches, and transport distance rules” (page 156).
• Performance levels depend on the number of buffers available in the switch and the amount
of application data.


البته همه ی اینها دیوایس ها یی هستند که شما باید خریداری بکنید تا اینکه به سوئیچ مورد نظر خود متصل بکنید البته مد نظر داشته باشید که برخی از سوییچ ها نیز برای مسافت های بالا نیاز به فعال سازی لایسنس دارند. چون اکثرا در کشور ما بیشتر از سوئیچ های سری B-series switch استفاده می شود ما نیز بیشتر روی این موضوع فوکوس خواهیم کرد.

شرایط ترانکینگ:

B-series trunking and WDM
Consider the following when using B-series trunking with WDM:
• Trunking with WDM is supported only at 2 Gb/s or 4 Gb/s (1 Gb/s is not supported).
• Trunking de-skew timers can accommodate a maximum difference of 400 m (de-skew value
of 200) between the shortest and longest ISLs in a trunk.
• Trunking distance rules are listed in the HP StorageWorks Fabric OS Administrator Guide.
• Trunking is not supported with ports configured for portCfgMode slot/port, 1 (R_RDY mode).


 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!