راهنمای انتخاب RAID سرور HP DL 380 G9

سرور HP, سرور hp, dl380 g6 سرور, dl380 g7 سرور, dl380 g8 سرور , dl380 g9 سرور, dl380 g10 سرور, سرور dl, DL 380 G9 سرور اچپي, فروش سرور DL 380 ,

HP ProLiant DL980 Generation 7 (G7) سرور


Rate this post

چرا RAID برای پایگاه های داده بسیار مهم و یکی از نکات اساسی در انتخاب سرور شما میباشد؟

چرا RAID برای پایگاه های داده بسیار مهم است؟

یک طراحی خوب برای سرورهای یک مجموعه ، دارای تعداد خیلی کمی از نقاطی که باعث اختلال و شکست در کار آن بشود، است و یا اینکه اصلا این چنین ضعفی ندارد. یکی از معمول ترین مولفه هایی که باعث ضعف می شود، دیسک ها هستند. برای همین افزونگی داده ها برای قابلیت بازیابی اطلاعات ضروری می شوند. RAID  یک سیستم دیسکی است که درصد تحمل خطای بهتری را به وسیله استفاده از افزونگی دیسک ها فراهم می کند.البته سایر موارد را نیز باید در نظر بگیرید.

پر فروش ترین سرور کوچک و ارزان hp ML310

فروش سرور HP Proliant Server ML310e G8

پر فروش ترین سرور کوچک و ارزان hp ML310


در این پست به بررسی سرور پرفروش  ML310 G8 در بازار ایران خواهیم پرداخت و باید مدنظر داشته باشید که این سرور تاور کوچک رکورد فروش رادرایران شکسته است و با توجه به قیمت پایین و کانفیگ در حده سری core i3 جوابگوی بسیاری از نیاز های مشتریان بوده است.

فروش سرور HP Proliant Server ML310e G8

پر فروش ترین سرور کوچک و ارزان hp ML310

پر فروش ترین سرور کوچک و ارزان hp ML310

البته این سرور ML310e G8  کوچک و سبک و ارزان قیمت برای پیاده سازی سرویس های اکتیو دایرکتوری و دامین و فایل شرینگ در شرکت شما بهترین گزینه میباشد.

قیمت سرور ml310 g8+ hp ml310e g8+ gen8 سرور 310 + قیمت سرور اچ پی HP ProLiant ML310 G8-E3-1220 HP ProLiant ML310e G8, سرور اچ پی HP ProLiant ML310 G8-E3-1220, سرور اچ پی , ,Server HP ML310

این مدل سرور HP از سری سرورهای تک سی پی یو ایستاده HP ProLiant ML310e G8 می باشد که با ارتفاع ۴U از سری Entry-Level محسوب می شود و بهترین گزینه  برای شرکت هایی میباشد که  نمخواهند برای شرکت خود رک خریداری بکنند و به یک سرور کوچک که در زیر میز قرار بگیرد  اکتفا بکنند .با این حال بسیار بهینه سازی گردیده و مناسب جهت شرکتهای در حال توسعه کسب و کار می باشد و میتواند بهترین انتخاب برای شرکت هایی با کمتر از ۵۰ نفر پرسنل باشد .


 

RAID یک سیستم دیسکی است که شامل چندین دیسک که یک آرایه نامیده می شوند می باشد که عملکرد،تحمل خطا،ظرفیت ذخیره سازی بهتری را با هزینه ای متوسط، فراهم می آورد. زمانی که سیستم سرور خود را پیکربندی می نمایید، به طور معمول مجبور به انتخاب یکی از دو روش ذیل برای دیسک  درایو های داخلی سرورتان هستید.البته نوع نرم افزاری بوسیله ی اکثر مادربرد های پی سی موجود در بازار ساپورت میگردد ولی سری سخت افزاری نیازمند کارت یا چیپست سخت افزاری مورد نظر میباشد.

1. RAID سخت افزاری

2. RAID نرم افزاری،

http://ml310.com/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-hp-proliant-ml310e-g8/

سرور قیمت اچ پی

سامانه RAID به طور گسترده ای به عنوان یک راهکار ذخیره سازی برای کسب بهترین عملکرد استفاده می شوند، بسته به اینکه برنامه کاربردی بر نوشتن اطلاعات تمرکز دارد یا بر خواندن اطلاعات. مدیر پایگاه داده، Ray Rankins  ( لینک سایت شرکت مشاوره ای ایشان )در کتابش که در مورد برنامه های DataBase-Related (لیست کتاب ها)است،البته نوع انتخاب شما  در مورد هارد نیز بسیار اهمیت دارد زیرا هارد های پرسرعت مزیت ها و معایب بسیاری دارند. توضیح می دهد که برای کمینه نمودن جابه جایی هد دیسک و بیشینه نمودن عملکرد I/O، این یک کار درست که  خواندن/نوشتن های تصادفی (مثل عملیات دست کاری داده) و خواندن/نوشتن خطی (مثل لاگ تراکنش های سیستم) را در میان دیسک های مختلف توزیع نمایید. من موافقم و نظر او را تائید می کنم. به عنوان مثال، SQL Server یا هر پایگاه داده دیگر، شدیدا بر عملیات I/O متمرکز است.

اچ پی سرور

server hp

برای توضیح اهمیت RAID در پایگاه داده، من از SQL Server به عنوان مثال استفاده خواهم کرد، گرچه شما می توانید این مفاهیم را در انتخاب خودتان از میان پایگاه های داده دیگر نیز پیاده سازی نمایید. مفاهیم کم و بیش در همه موارد شبیه هم هستند.

همچنین بخوانید:
جلسه سوم VCP

گرچه RAID یک بخش از یک پایگاه داده مثل SQL Server نیست، اما پیاده سازی RAID می تواند مستقیما بر نحوه عملکرد SQL Server تاثیر بگذارد.

انواع متفاوتی از RAID در دسترس هست، از قبیل RAID 0، RAID 1، RAID 2، RAID 3، RAID 4،RAID 5، RAID 6،RAID 10 و  RAID 01 . دراین مقاله در مورد RAID هایی که احتمالا به عنوان یک مدیر پایگاه داده سیکوئل سرور با آن مواجه خواهید شد را بررسی خواهیم کرد. برای مثال: سطوح RAID 0,1,5 و 10  و همچنین مزایا و معایب از جنبه تحمل خطا و عملکرد.

قيمت سرور hp dl180p g8,قيمت سرور hp dl180 g9,قيمت سرور hp dl180,سرور hp proliant dl180 g9, خريد سرور hp dl180 g8,سرور hp ايران,نمايندگي سرور hp در ايران,سرور hp proliant dl180 g9, قيمت سرور hp proliant dl180 g9,مشخصات سرور hp proliant dl180 g9,سرور hp ml180, قيمت سرور hp ml180,فروشسرور hp g9

,قيمت سرور hp dl180 g9,

توجه: RAID یک جایگزین برای پشتیبانی نیست. پشتیبانی برای هر سیستم خیلی ضروری است.

انواع RAID (مزایا و معایب)

ما تنها در مورد RAID 0,1,5,10 بحث خواهیم کرد. ( از دید پایگاه داده)

RAID 0: به عنوان Disk Stripping نیز شناخته شده است. این نوع RAID افزونگی یا تحمل خطا را فراهم نمی کند، در عوض، داده ها را در دو درایو به حالت متناوب می نویسد. این کار باعث فراهم آمدن بهترین عملکرد I/O می شود. اگر شما 8 تکه داده داشته باشید،برای مثال، تکه 1،3،5 و 7 در اولین درایو و تکه 2،4،6 و 8 در دومین درایو نوشته می شود، اما همه آن ها در یک ترتیب مشخص خطی بر روی دیسک درایو ها نوشته خواهند شد. RAID 0 طراحی ساده، پیاده سازی ساده تری دارد و سرباری برای توازن داده ها ندارد. مشکل آن این است که هر تکه از داده تنها در یک دیسک نوشته می  شود و اگر یکی از دیسک ها دچار میشکل شود، تمامی داده از بین خواهد رفت.

RAID 1: به عنوان Disk Mirroring نیز شناخته شده است. این نوع RAID بر خلاف نوع قبلی، یک نمونه مشابه و اضافی از دیسک انتخاب شده ایجاد می کند، در نتیجه تحمل خطای خوبی را فراهم می کند. این نوع  RAID را می توان به وسیله 2 دیسک درایو پیاده سازی کرد. عیب این نوع این است که، سربار زیاد و همچنین نرخ بالایی را برای ذخیره سازی داده ایجاد می کند.

hp سوئیچ سرور های اچ پی 1810 1910

hp سوئیچ سرور های اچ پی 1810 1910

به دلیل ضیق وقت، از ترجمه بخش های RAID 5 و 10 صرفنظر می کنم. و ما بقی مطلب را درج میکنم.

همچنین بخوانید:
پر فروش ترین مدل سرور HP

کدام نوع RAID برای پایگاه داده من مناسب است؟

حال که شما یک دید کلی در مورد سطوح مختلف RAID پیدا کردید، اجازه بدهید تا ببینیم کدام نوع آن برای یک پایگاه داده مناسب است؟. پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برای مثال، کدام یک برای شما مهم است؟ دسترس پذیری، عملکرد و یا هزینه؟. نیازمندی های شما برای تحمل خطا (fault tolerance) و عملکرد چیست؟

سرور hp

سرور hp

در اینجا جدولی داریم در مورد عملکرد و تحمل خطایی که توسط سیستم RAID فراهم آمده اند.

فرض بر این است که تمامی سطوح مختلف RAID در جدول فوق، از تعداد درایو یکسانی برخوردار هستند.

زمانی که این جدول را برای پایگاه داده ای از جنس SQL Server در نظر بگیریم، می بینیم که هیچ کدام از سطوح RAID که در جدول فوق آمده اند مناسب نیستند.در بیشتر اوقات، SQL Server عملیات خواندن حجیم و عملیات نوشتن سبکی را انجام می دهد. بنابراین برای پایگاه داده که عملیات نوشتن بیشتری دارد RAID 5 ، انتخاب خوبی نیست. در مقابل، RAID 10 گزینه خوبی برای پایگاه داده ای با حجم عملیات نوشتن بیشتر، هست.

در اینجا، برخی نکات که در زمان تصمیم گیری برای انتخاب سطح RAID مناسب برای پایگاه داده به ما کمک می کنند آورده شده.

دیتا، Log فایل ها، پایگاه داده temp و فایل های پشتیبان باید بر روی درایوهای فیزیکی مجزا و یک آرایه از دیسک ها قرار بگیرند.
RAID 1 معمولا برای نگه داری فایل های سیستم عامل، باینری، index file goups و database transaction log files مورد استفاده قرار می گیرند. نکته حیاتی برای فایل های log و عملکرد شاخص ها (index)، تحمل خطا و همچنین سرعت نوشتن خوب، است.
از آنجایی که log فایل به صورت خطی نوشته می شود و تنها برای عملیات بازیابی خوانده می شوند بنابراین سطح RAID توصیه شده، RAID 1 و یا  RAID 10  می باشد. نکته، اگر RAID 1 شما در حالت استفاده 100 درصد می باشد، RAID 10 را برای عملکرد بهتر انتخاب نمایید.
برای فایل های با دسترسی تصادفی و عملیات خواندن حجم های بزرگی از دیتا، چسبیده بودن دیتا (پشت سر هم قرار داشتن قطعات دیتا)، بنابراین سطح RAID 5 توصیه می شود.

سرور hp

سرور hp

برای فایل های داده ای که نیاز به عملکرد خوب نوشتن دارند، RAID 10 توصیه می شود. از یک کنترل کننده battery backed caching RAID controller برای عملکرد نوشتن بهتر استفاده نمایید.
برای فایل های tempdb با عملکرد نوشتن/خواندن خوب، RAID 0,1 یا 10  توصیه می شود. گرچه tempdb شامل اطلاعات موقتی هست و مدیران پایگاه داده اغلب RAID 0 را برای tempdb به کار می برند، به یاد داشته باشید که SQL Server به tempdb برای انجام خیلی از فعالیت هایش نیاز دارد. بنابراین اگر شما می خواهید که سیستمتان همیشه در دسترس باشد، در مورد RAID 0 تجدید نظر کنید.
قرار دادن log فایل ها و یا tempdb  بر روی آرایه RAID 5 توصیه نمی شود، به این دلیل که RAID 5 عملکرد مناسبی برای عملیات نوشتن ندارد. گرچه مدیران پایگاه داده در این مورد اختلاف نظر دارند.

سرور hp

سرور hp

درایوهای کوچک سریع را به جای درایوهای بزرگ کند انتخاب نمایید

همچنین بخوانید:
رایزر در سری سرور های G8 380

راهنمای انتخاب  RAID سرور HP DL 380 G9

راهنمای انتخاب  RAID سرور HP DL 380 G9

در پایان، مطمئن باشید که شما تحقیقات لازم را انجام داده اید، چراکه ممکن است شما تصمیم اشتباهی بگیرید. در سناریو های واقعی، در یک سناریوی واقعی لازم نیست که شما یک سرور گران قیمت داشته باشید، بنابراین موارد فوق را به یاد داشته باشید، ممکن است در سناریویی واقعی به شما کمک کنند.

قيمت سرور HP DL 380 G8,

قيمت سرور HP DL 380 G9,

قيمت سرور HP DL 380 G7,

برگرفته شده از

قیمت سرور hp

RAID رید بندی سرور ML310-RAID

سرور hp قيمت,سرور hp قيمت,قيمت سرور hp dl380 g9,قيمت سرور hp dl380p g8,قيمت سرور hp proliant dl380 g9,قيمت سرور hp g8,قيمت سرور hp g9,قيمت سرور hp proliant, قيمت سرور hp ml110,قيمت سرور hp dl380 g9,سرور hp dl380 g9,قيمت سرور hp dl380 g9,RAID رید بندی سرور ML310-RAID HP ProLiant ML310e Gen8 v2 Server چرا باید RAID کنیم؟ سوالی که بسیاری دوستان در برخورد اولیه با ان روبرو میشوند مد نظر داشته باشید

قیمت سرور hp

پر فروش ترین سرور کوچک و ارزان hp ML310

فروش سرور HP Proliant Server ML310e G8پر فروش ترین سرور کوچک و ارزان hp ML310 در این پست به بررسی سرور پرفروش  ML310 G8 در بازار ایران خواهیم پرداخت و باید مدنظر داشته باشید که این

قیمت سرور hp

فروش سرور قیمت اچ پی hp ml310 g8

فروش سرور HP Proliant Server ML310e G8فروش سرور قیمت اچ پی hp ml310 g8 فروش سرور قیمت اچ پی hp ml310 g8 فروش سرور ML310 ارزان ML310  قیمت و مناسب ادارات و سازمانهای کوچک دارای کنترلر

قیمت سرور hp

مشاوره انتخاب سرور

قيمت سرور hp dl180p g8,قيمت سرور hp dl180 g9,قيمت سرور hp dl180,سرور hp proliant dl180 g9, خريد سرور hp dl180 g8,سرور hp ايران,نمايندگي سرور hp در ايران,سرور hp proliant dl180 g9, قيمت سرور hp proliant dl180 g9,مشخصات سرور hp proliant dl180 g9,سرور hp ml180, قيمت سرور hp ml180,فروشسرور hp g9چرا به سرور نیاز دارید؟ سرورها نرم افزارهای مالی و اتوماسیون اداری را در پایدارترین حالت ممکن اجرا می‌کنند سرورها امنیت اطلاعات شما را در بدترین شرایط ممکن تضمین می

قیمت سرور hp

بررسی سرور HP ProLiant DL980 G7

سرور HP, سرور hp, dl380 g6 سرور, dl380 g7 سرور, dl380 g8 سرور , dl380 g9 سرور, dl380 g10 سرور, سرور dl, DL 380 G9 سرور اچپي, فروش سرور DL 380 ,بررسی سرور HP ProLiant DL980 G7 سرور اچ پی DL 980 G7 : این سرور جهت محیط های سازمانی و دیتا سنترهای بزرگ با پردازش داده های بسیار بزرگ و

قیمت سرور hp

نصب ESX بر روی سرور های جدید DL 380 G9

hp ml370 g9,مشخصات سرور hp g9نصب ESX بر روی سرور های جدید DL 380 G9 داستان ار جایی شروع شد گه تصمیم گرفتیم بر روی یک عدد سرور DL 380 G9 نصب میکردیم و به

قیمت سرور hp

سرور DL 380 G9 HP فروش قیمت

ml310,dl380g9,dl380g8,dl380g7,سرورhpسرور های DL 380 G9 فروش ویژه با قیمت فوق العاده سایت مستر اچ پی با شروع جدید و نو سایت فروشگاهی و نمایشگاهی خود را به روز کرد و
%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-raid-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1-hp-dl-380-g9

فروش سرور hp dl180 g9

مرکز تامین سرور HP


منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

 از ما بخواهید تا کارشناسان فنی امان با کارشناسان IT شما جلسه ای حضوری داشته باشند.

نویسنده :  صادق قنبری

با من تماس بگیرید

در تلگرام نیز میتوانید به ما بپیوندید.و ار تمام  محصولان جدید ما با کانال مستر اچ پی مطلع گردید.

۰۹۱۲۸۳۵۲۰۲۳

با ما در تماس باشید.

با ما همراه باشید…

آموزش را رایگان میکنیم.

 

مرکز فروشگاه اینترنتی مستر اچ پی

سرور HP

 

 

meyex.blog.i

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.