HP Enterprise Series Racks

HP Enterprise Series Racks


Rate this post

HP Enterprise Series Racks

رک HP Enterprise Racks

چرا باید رک اچ ‍پی انتخاب کنیم.

InstagramCapture_89defea5-1e7d-4993-92e7-ba4d93785442

 

فایل بررسی رک های اچ پی اماده میباشد و از طریق لینک زیر قابل دانلود خواهد بود.

دانلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود

اماده دانلود میباشد…

دانلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود

 اماده ی دانلود

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

user-avatarنویسنده : صادق قنبری

با ما در تماس باشید.

فایل بررسی رک های اچ پی در حال اماده سازی میباشد و به زودی از طریق همین وبلاگ قابل دانلود خواهد بود.HP Enterprise Series Racks

 دانلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود

اماده دانلود میباشد…

دانلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

user-avatarنویسنده : صادق قنبری

با ما در تماس باشید.

بسمه تعالی

مروری بر تولیدات HP

به همراه نگاهی کوتاه بر

رک های سری

HP Intelligent

صادق قنبـــری

فرودین ۹۴

HP Intelligent Series Rack

گروه فنی دکتر HP خود را موظف به ارائه سرویس های فنی مختلف به مشتریان خود میداند و در این میان مباحث علمی و دستگاه های جدید تولید شده توسط کمپانی HP جایگاه خاصی دارد.

با توجه به تولید رک های سری جدید Intelligent Series گروه فنی دکتر HP در این مقاله سعی دارد نگاهی کوتاه به فیچر ها ی جدید و به روز رک های Intelligent Series بندازد. امید است دوستان ما را از نظرات و پیشنهادات خود محروم نفرمایند.

سعی ما در این مقاله بر این خواهد بود که شما بیشتر با تجهیزات و دیوایس های اولیه دیتاسنتری اچ پی اشنایی داشته پیدا کنید . و بدانید که تولیدات جدید اچ پی چه چیز هایی میباشد.

گروه فنی و مهندسی فروش DRHP

HP Enterprise Series Racks

HP Enterprise Series Racks

 

چرا باید رک اچ ‍پی انتخاب کنیم.

چرا باید رک اچ ‍پی انتخاب کنیم؟

همیشه سوالی که مطرح است این است که چرا با وجود رک های ارزان قیمت داخلی ما به سراغ رک های گران قیمت hp برویم.

چرا باید رک اچ ‍پی انتخاب کنیم.سعی خواهیم کرد در این مقوله به این پرسش پاسخ بدهیم.

در این بخش شما را با قسمت های مختلف رک های اچ پی اشنا میکنیم و به شما خواهیم گفت که در هنگام خرید رک اچ پی چه پارت نامبر هایی را مد نظر قرار بدهید.البته تمام تلاش ما اینست که شما انچه را میخواهید خرید کنیدرا بدانید.سعی خواهیم کرد که در این اموزش نگاهی به این پارت نامبر ها نیز داشته باشیم.

BW908AHP 642 1200mm Shock Intelligent Rack
BW946AHP 42U Location Discovery Kit
BW930AHP Air Flow Optimization Kit
BW902AHP Rack Baying Kit
BW909AHP 42U 1200mm Side Panel Kit
BW929AHP 1U Blck Universal 100-pk Filler Panel
۳۶۱۵۹۱-B21HP 2U Universal Locking Drawer
۳۸۳۹۸۲-B21HP 600W Rack Top Cable Mgmt Tray
۲۵۷۴۱۴-B21Fan 220V (10000 SER) ALL
BW891AHP Rack Grounding Kit
AZ884AHP TFT7600 KVM Console Intl Kit
AF525AHP 7.3kVA 32A Single Phase INTL Core Intelligent Modular Power Distribution
AF547AHP 5xC13 Intlgnt PDU Ext Bars G2 Kit
AF618AHP 0x2x16 KVM SVR Cnsl G2 VM CAC SW

 

پارت نامبر های بالا لیستی از یک فاکتور میباشد که شما برای خرید یک رک اچ پی باید بدانید.البته هر کدام از اقلام این فاکتور با توجه به نیازمندی و زیر ساخت های دیتاسنتر شما تغییرمیکند که با کمی جستجو میتوانید پارت نامبر مورد نظر خود را پیدا بکنید.

سخن نویسنده:

نزد یکی از دوستانم که مدیر کارخانه بزرگی در اصفهان بود سفارش پسر جوانی را برای استخدام در قسمت حسابداری کارخانه کردم.پسر جوان در کارخانه مشغول کار شد و پس از دو هفته نزد من آمد و گفت: «مگر قرار نبود در قسمت حسابداری مشغول کار شوم؟» گفتم: «چرا.»

گفت: «اکنون دو هفته است که در سالن تولید کنار کارگران مشغول کارهای طاقت‌فرسا هستم و دیگر به کارخانه
نخواهم رفت.»

پس از مدتی دوست کارخانه‌دار خود را دیدم و جریان را از وی سوال کردم که جواب داد: «کارمندی که می‌خواهد
در قسمت‌های دفتری کارخانه من کار کند باید بداند کارگران خط تولید چگونه و با چه مشقتی کار می‌کنند، همان‌طور که خودم قبلا این‌گونه بوده‌ام.»

پس از مدتی دوست کارخانه دار خود را دیدم و جریان را از وی سوال کردم که جواب داد:
«کارمندی که می خواهد در قسمتهای دفتری کارخانه من کار کند باید بداند کارگران خط تولید چگونه و با چه مشقتی کار می کنند، همانطور که خودم قبلا اینگونه بوده ام.»

هرکسی هر مقام و اعتباری را به راحتی بدست آورد، به راحتی هم از دست خواهد داد…

نظر شما چیست؟

 

انچه در بالا خواندید شرح حال بنده بود کسی که از صفر صفر شروع کرده ام و تمام پایه های نتورک را خواندم تا بتوانم در کارم، مشتری ام را درک کنم .اگر امروز من در حال نوشتن فایلی هستم برای شما دوستان عزیز که بدانید چگونه بهترین دیتا سنتر را داشته باشید برای این است که خود نیز روزی پشتیبان شبکه های کامپیوتری بوده ام خودم نیز روزی رک اسمبل میکردم و خودم سرور ی را که میفروختم برای نصب وراه اندازی در سایت مشتری شخصا حاضر میشدم (حتی حالا نیز…) تا با مشکلات مشتری و حس و حالش اشنا باشم .

من درک کرده ام که سروری که در حال سرویس انلاین میباشد اگر بخوابد down گردد چه حس و فشاری بر روی ادمین خواهد بود من میدانم در ارگان ها سرویس دهی اینترنت چقدر مهم هست و اگر دقایقی سرور اینترنت بخوابد چه هزینه های جبران ناپذیری را باید ان سازمان و به ویژه ادمین سازمان تحمل کند .

لذا در تمام تعاملاتی که با شما دوستان بزرگوار داشته ام سعی کرده ام برای راهنمایی شما و انتخاب بهترین برایتان ، حتی در سایتتان هم حضور یابم وبا توجه به شرایط موجود کمک حالتان برای خرید هایتان باشم و حتی در بسیاری از زمینه ها نیز برای مشاوره بصورت رایگان داوطلب شده ام .

سازمان X در خرید ی از یکی از شرکت ها تعدادی رم حدود صد عدد خرید کرده بود و متاسفانه شرکت مورد نظر رم های غیر اورجینال را بجای رم های اورجینال به سازمان فوق ارائه داده بود متاسفانه بعد از سه ماه هر هفته یکی از رم ها بر روی سرور های مزبور میسوخت و سازمان فوق که یکی از حساس ترین سازمان ها بود خسارت های جبران ناپذیری را برای DOWN شدن شبکه پرداخت میکرد .ارائه سرویسی مردمی که شاید یک ساعت DOWN شدنش در زمانی خاص جان صدها نفر را تهدید بکند پس نگرانی بنده را درک کنید و اگر نیز قصد خرید از ما ندارید از مشاوره رایگان ما بهره مند گردید .

وقتی در زمان پشتیبان بودنم برای یکی از شرکت های خصوصی چنین مشکلات ی را مشاهد کردم تصمیم گرفتم انچه را میدانم با شما دوستان به اشتراک بگذارم تا بتوانیم کشوری سالم تر داشته باشیم.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

نویسنده : صادق قنبری

با ما در تماس باشید.

چرا رک HP؟

یکی از مهمترین مشکلات که برای نصب و راه اندازی سرور ها وتجهیزات اچ پی در سایت های مشتری ها داشتم عدم کامپتبل بودن تجهیزات با رک های قدیمی یا ساخت داخل بودند شاید در بسیاری از سایت ها با چکش مجبور بودم که رک رو کمی حالت بدم تا سرور ها را بتوانم نصب کنم برای همین شاید همیشه کمی هزینه بیشتر کردن برای خرید یک کالای استاندارد بهتر باشد .

عدم نبود تجهیزات لازم در یک رک شما را مجبور میکند تا از برند های مختلف تجهیزات مختلفی تهیه کنید مثلا رک های برند X و تجهیزات برق با برند Y و مانیتور با برند Vمایحصل خروجی چنین تشکیلاتی و سازماندهی یک رک نامنظم و غیر استاندارد و شلوغ بود و این از ارزش کار شما بسیار میکاهید و گاهی عدم کامپتبل بودن دیوایس ها شما رابا کلی مشکلات جدید روبرو میکرد.

رک های اچ پی که میتوان گفت یکی از بهترین و قوی ترین رک های تولیدی در جهان میباشند و در بسیاری از دیتاسنتر های دنیا از این رک ها برای میزبانی سرور ها وتجهیزات استفاده میکنند. و دارای تمام تجهیزات جانبی میباشد و نیازی نیست حتی یک پیچ نیز از سایر برند ها استفاده بکنید.

انچه را که رک های اچ پی را با سایر برند ها متمایز میکند هوشمند بودن این رکهاست طوری که شما میتوانید با نرم افزار های مربوطه حتی دمای درون رک خود را نیز مشاهده بکنید موقعیت رکتان را در درون دیتا سنتر ببنید و مشاهده کنید که در چه قسمتی از دیتا سنتر شما واقع شده هست .در بسیاری از سایت ها برای نصب سرور دوستانمان در سایت مشتری از ما اجازه میخواستند که برای لحظاتی در درون دیتاسنتر خود به دنبال مکان مناسب و رک مناسب برای نصب سرور میگشتند ولی در سایت های پیشرفته معمولا این نرم افزار بود که یونیت های خالی در رک های مختلف را بصورت تصویری برای ادمین نشان میداد و ادمین میتوانست براحتی انتخاب بکند.

 

 

تولیدات نسل جدید رک های Intelligent شرکت اچ پی برای سازمان ها وشرکت های اینترپرایز بهترین انتخاب برای نیازمندی ها حال و اینده ی شما میباشد.و جزء اولین سری از رک ها میباشد که سرویس location discovery را به شما ارائه میدهد.

که این سرویس با سرویس ها ILO , IPDU ادغام میشود و شما میتوانید از همه جرئیات رک و سرورهایتان یونیت مورد نظر ،حجم ،ردیف و موقعیت رک در دیتا سنتر اگاهی داشته باشید و این فوق العاده هست.

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده میکنید شما نمایی از روبرو و از بالای رک های اچ پی را مشاهده میکنید که دیدی کلی را از ان رک ها به شما ارائه میدهد.

در یک نگاه میتوان گفت که رک های اچ پی کامپتبل و مناسب با تمام تولیدات اچ پی همچون سرور ها و استورج ها و سوییچ های و اکسسوری های نتورک HP میباشد .

مهمترین واساسی ترین مشکل در رک های قدیمی عدم سوار شدن RAIL KITها در انها هست که با کمی دردسر شما را روبرو خواهد کرد ولی اگر بتوانید نصب کنید دیگر کار شما بسیار اسان تر خواهد بود.در شکل بالا تصویر ی بسیار زیبا را مشاهده میکنید.

 

 

مدل های مختلف

ما دراینجا به چند نمونه اکتفا میکنیم ولی شما میتوانید با مراجعه به سایت رسمی اچ پی مدل های مختلف رک های اچ پی را مشاده بکنید .

HP Intelligent Series Rack

HP 636 1075mm Pallet Intelligent Rack

BW895A

HP 636 1075mm Shock Intelligent Rack

BW896A

استاندارد ها:

Intelligent Racks

تمام رک های سری Intelligent دارای استاندارد EIA-310 هستند و میتوان گفت بهترین و ایده ال ترین اتنخاب برای دوستانی هست که کاربری خاصی را از رک انتظار ندارند و تنها میخواهند یک رک را در اختیار داشته باشند و دارای استاندارد های معمولی باشد

 

Intelligent Network Racks

رک های طراحی شده توسط شرکت اچ پی بیشتر برای نصب و راه اندازی سرور ها واستورج ها خود شرکت اچ پی یا سایر برند ها ایده ال میباشد و کامپتیل با دیوایس های نتورکی نیستندبرای همین اچ پی سری های جدید از رک ها خود رابا استاندارد Intelligent Network Racks ارئه داده است که که کامپتبل با اکثر دیوایس های نتورکی و استانداردهای نتورک هستند.

Intelligent Air Duct Racks

Racks

لازم به یاد اوری میباشد که این سری از رک های اچ پی با کیت HP Rack Air Duct Kit کار میکنند ولازم است حتما به همراه رک مورد نظر باشد تا هوای گرم از جلوی رک خارج شده تا هوا از سقف رک به اسانی وارد گردد.

HP Location Discovery Services

شاید بتوان گفت این سرویس اولین سولشن برای ادغام تجهیزات رک سخت افزاری با تجهیزات سروری میباشد که بصورت اتوماتیک برای شما قابلیت کشف موقعیت تجهیزات بر روی رک را اسان میکند.همچنین در سری های جدید موقعیت رک شما در دیتاسنتر نیز معین میکند.

۱۱۰۰۰G2 and Intelligent Series Racksدو سری از رک هایی هستند که این قابلیت بر روی انها قابل نصب و راه اندازی میباشد.البته تمام اطلا عات با جزئیات بر روی نرم افزارهای مدیرتی مثل HP OneView and HP Insight Control قابل دیدن میباشد و بصورت اتوماتیک کانفیگ های جدید و نصب ها را برای شما اپدیت میکند.

این سرویس در وقت و زمان شما بسیار صرفجویی میکند و از اشتباهات فردی و دستی نیز جلوگیری میکند وشما را از قبل برای انجام بسیاری از تغییرات اماده میکند.

 

حتما نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

– برای اینکه شما بتوانید ار تمام فیچر های این سرویس استفاده بکنید باید از نسل ۸ به بعد سرور های اج پی استفاده بکنید البته مدل Integrated Lights-Out 4 (iLO Advanced) version 1.20 شما باید نسخه ۴و فریم ور اپدیت ان ۲.۱ به بالا باشد.

– اگر از نرم افزار Systems Insight Manager (SIM) استفاده میکنید باید از نسخه ی ۷.۱ یا بالاتر استفاده بکنید.

– Advanced integration with Insight Control power management برای استفاده از این نرم افزار (ICpm) باید از نسخه ی ۷٫۱٫۱ یا بالاتر استفاده بکنید.

– HP Intelligent Power Distribution Units (iPDU) نیز باید دارای فریم ور ۱.۵ به بالا استفاده بکنید.

در زیر انواع پارت نامبر هایی را که میتوانید برای رک های خود خرید کنید را مشاهده میکنید/»

HP 36U Location Discovery Kit= BW945A

HP 42U Location Discovery Kit= BW946A

HP 47U Location Discovery Kit= BW947A

HP Location Discovery Contact Cover Kit= BW942A

 

در قسمت های بعدی با اکسسوری های مختلف رک های اچ پی اشنا خواهیم شد:

HP Baying Kits

Graphite Carbon

برای اتصال دو رک با ارتفاع و عمق یکسان استفاده می گردد؛ معمولا در بین دیتاسنتر کاران ایرانی زیاد اشتیاقی برای خرید این پارت نامبر دیده نمیشود ولی اگر شما به تعداد زیادی رک های اچ پی را در کنار همدیگر قرار بدهید دیگر نیازی به سایت پنل اضافی نخواهید داشت زیرا نیاز نیست برای رک ها که در وسط قرار میگیرند سایت پنل خرید بکنید ولی نیاز دارید که Baying Kits برای محکم کردن رک ها به همدیگر خرید بکنید. مثلا شما میتوانید دوتا رک سری ۱۰۶۲۲ را به همدیگر متصل کرده و ان را تبدیل به رک سری ۱۰۸۴۲ بکنید.

در تصاویر زیر قسمت هایی را برای شناخت کارایی این پارت نامبر برای شما عزیزان گذاشتیم:

البته در kitمورد نظر قطعات زیر را خواهید دید.

Kit Contents

The items and quantities required for installation include:

  • ۲۴-inch baying brackets (6)
  • ۶۰۰-mm baying brackets (6)
  • T-30 Torx screws (15)

This kit may contain extra pieces of hardware for your

Convenience

 

 

 

 

 

 

 

البته شما همانطور که در تصاویر نیز مشاهده میکنید میتوانید با این کار نظم خاصی به محیط کار دیتاسنتر نیز بدهید.

 

HP Airflow Optimization

این پارت نامبر گپ ها و فضاهای خالی بین رک ها را گرفته و از خالی شده و یا جابجایی هوای گرم و سرد فی مابین رک ها جلوگیری میکند ،و اگر شما رکتان را بصورت استاندارد خریداری کرده باشید بصورت دیفالت این پارت نامیر بر روی رک شما خواهد امد .

سعی کردیم در تصاویری که میگذاریم حداقل نگاه و تصوری در ذهن شما بازسازی گردد، تصاویر زیر گویا تر هستند.

همانطور که در شکل نیز مشاهده میکنید فضای بین تجهیزات توسط این پارت نامبر پوشانیده میشود.

 

HP Sidewall Panel Kits

البته همه شما دوستان با سایت پنل های اچ پی اشنایی کافی دارید و نیازی به توضیحات اضافی در این باره نیست.سری جدید سرور های اچ پی از سه تکه سایت پنل در طرفین رک تشکیل شده است یعنی دقیقا هنگام خرید باید دارای شش تکه باشید   تا با جایگذاری سه تکه در طرفین بتوانید دیواره های رک را کامل کنید تکه تکه گذاشتن دیواره رک این امکان را به شما میدهد که در هنگام نصب سنگینی خاصی را تحمل نکنید و هنگامی هم که کاری در بدنه اصلی رک داشته باشید یک نفری بتوانید فقط همان تگه را جابجا کنید.

 

 

 

HP Rack Stabilization Kits

 

 

همانطور که در شکل نیز مشاهده میکنید پارت نامبر فوق برای محکم کردن رک به زمین مورد استفاده قرار میگردد شاید بپرسید چه نیازی به این است با توجه به اینکه ارتفاع رک ها اچ پی بسیار زیاد است و شاید شما تنها یک رک را خرید کرده باشید ممکن است رک شما متمایل به چپ و راست گردد التبه در صورت سنگین بودن رکتان و دارا بودن دیوایس ها زیاد این امر ممکن است و چون تنها یک رک دارید نمیتواند بار خود را نگه دارد و احتمالا تمایل پیدا گردن به طرفین را داشته باشد شما با این پارت نامیر سطح چسبندگی رک را به زمین افزایش میدهید و مانع حرکت ان به طرفین میشوید.

پارت نامبر فوق بسیار سنگین بوده و به طرفین جلویی رک محکم میگردد.

HP Tie-Down Option Kit installation

 

 

شاید اگر بگوییم این پارت نامیر مثل لنگر عمل میکند و دقیقا جلوی رک شما را فیکس میکند.

 

HP Universal 1U Filler Panels

 

فایلر اکسسوری که هیچ وقت نمیتوان با نبودش ساخت ، خود بنده به عنوان کسی که دیتاسنتر های مختلف را دیده ام میتوانم بگویم که فایلر یکی از مهمترین اکسسوری ها میباشد تا اگر قسمتی از رک شما خالی بماند مثلا شما در ابتدای خرید ۴۲ یونیت را هم که پر نمیکنید برای جاهای خالی میتوانید از فایلر استفاده بکنید تا هم ویوی بسیار زیبایی به رک شما داده و از جابجایی هوا فی مابین رک و فضای بیرونی تا حدودی جلوگیری بکند.

HP Rack Shelves

 

 

همان سینی های اچ پی میباشد که برای گذاشتن تجهیزاتی که بازویی برای بستن به رک ندارند استفاده میگردد اگر شما مودم ویا سوییچ ها نتورک غیر استاندارد دارا باشید میتوانید از این سینی ها استفاده بکیند.

HP Locking Drawer

یا همان کابینت دو یونیته در رک که شما میتوانید تمام اکسسوری ها مثل سی ها و داکیومنت ها و … را در داخل ان قرار بدهید چیز جمع و جوری هست و چون داراری قفل نیز میباشد امنیت لازم را برخوردار میباشد و تمام اکسسوری های لازم برای هر رک را میتوایند در دراور مربوط به رک مورد نظرتان جایگذاری بکنید.

HP Cable Management Kits

اکسسوری های بسیار کوچک که برای ترتیب بخشیدن به رک از ان استفاده میگردد. و برای مدیریت کابل ها در رک استفاده میگردد.

HP Rack Top Cable Trays

گاهی نیاز است که کابل هایی فی مابین رک ها جابجا گردد این پارت نامبر دقیقا برای همین کار میباشد و میتوانید از این پارت نامبر برای این کار استفاده بکنید.تصاویر شفاف و گویا هستند و نیازی به توضیجات اضافی نیست

 

 

HP Rack Light Kit

HP Rack LED Light Kit BW939A

یکی از قشنگ ترین اکسسوری هایی که پشت رک نصب میکنید و برای نصب پشت رک برای دید بهتر استفاده میگردد

 

واما سایر اکسسوریها:

HP Grounding Kit

میتوان گفت که این پارت نامبر بصورت های مختلف نصبی ارائه میگردد و بیشتر برای کاهش امواج الکترومغناطیسی داخل رک که از کار کردن دستگاه های مختلف بوجود میاید استفاده میگردد.

HP Rack Top Fan kits

HP 10000 Rack Roof Mount Fan (110V) Kit=257413-B21

HP 10000 Rack Roof Mount Fan (220V) Kit=257414-B21

معمولا فن هایی که بر سقف رک قرار میگیرد و برای جابجایی هوای داخل رک از ان استفاده میگردد.و در دو پارت نامبر بالا امده است که شما میتوانید طبق نیازمندی خود ان را سفارش بدهید.

HP Rack Air Duct Kits

HP Air Duct Kit= BW937A

HP Grey Air Duct Kit= TK770A

NOTE: HP Rack Air Duct kits channel hot exhaust air from the rear of the rack directly in to ceiling return plenums (hot air returns) to eliminate air mixing in the datacenter and increase cooling efficiency. The HP Rack Air Duct kit is compatible with HP Intelligent Air Duct Racks BW910A, BW936A, TK766A, and TK767A. The HP Rack Air Duct Kit is adjustable for ceilings from 38.75 inches to 69 inches (98.5 cm to 175 cm) above top of HP Intelligent Air Duct Rack

 

HP Hardware Kit

HP Rack Hardware Kit= H6J85A

NOTE: The HP Rack Hardware Kit includes 24x M6 cage nuts, 24x M6x16 T25 screws, 10x 5mm thread clip nuts, 10x 6mm thread clip nuts, cage nut tool, and 5x Quarter turn hook and loop straps

 

 

 

HP Adjustable Rails

Depth Adjustable Fixed Rail Kit=332558-B21

 

 

HP Rack Branding Kit

HP Custom Rack Door Branding Kit= BW935A

HP 42U Front Door Kit    فکر نکنم نیاز به توضیح خاصی باشه   همون در های رک ها میباشد که اگر مشکلی برای در رک ایجاد شد میتوانید بصورت جداگانه در ان را سفارش بدهید.

 

 

HP KVM Switch Options

 

معروف ترین و مهمترین اکسسوری که میتوان در رک های اچ پی به ان اشاره کرد KVMهای اچ پی میباشد که برای تصویر گرفتن از سرور های نصب شده بر روی رک شما از ان استفاده میکنید این KVM ها در سری ها ۸ پورته و ۱۶ پورته موجود هستند و شما با توجه به پارت نامبر خاصشان باید انها را خرید بکنید.

 

 

 

همانطور که در شکل بالا نیز مشاهده میکنید KVM فوق دارای ۱۶ پورت خروجی میباشد که میتوانید تا ۱۶ عدد سرور را مشاهده بکنید البته دوسری پورت خروجی VGA , PS2 نیز داراست که میتوان گفت در یک لحظه میتوان دوکاربر از آن استفاده بکنند.

HP 0x2x16 KVM Server Console Switch G2 with Virtual Media CAC Software= AF618A

HP Server Console 0x2x16 Port Analog Switch =AF617A

دوپارت نامبر بالا پر استفاده ترین نوع میباشند./

در شگل زیر نیز پارت نامیر انواع مختلف نیز برای شما گذارده شده است تا بتوانید مطالعه ی بهتری بر روی انها داشته باشید.

KVM USB Cnsl Itfc Adapter 1PK ALL

تجهیزات لازم که برای راه اندازی KVM SWITCH به ان نیاز خواهید داشت

HP KVM CAT5 1-pack PS/2 Interface Adapter

 

HP Keyboard and Monitors

 

 

 

سری مانیتور های رک مونت اچ پی یا همان TFT ها ایده ال برای دیتا سنتر های شما هستند توضیح خاصی نیاز نیست تا مطلب قابل فهم گردد زیرا که در تصویر همه چیز واضح میباشد./در زیر پارت نامبر مورد نظر بوضوح امده است.

HP TFT7600 G2 KVM Console Rackmount Keyboard Intl Monitor= AZ884A

 

HP Basic Distribution Units (bPDU)

واقعا نمیدونم چطوری باید این دیوایس اچ پی رو توضیح بدم برای همین در ابتدا به اوردن شکلش بسنده میکنم اینم از شکل

البته این سری ها در پنج نوع مختلف ارائه شده است که به صورت زیر میباشد.

۱U/0U Version-Half Height Version-Mid Height Version-Full Height Version-480/277 Volt Version

 

 

 

چون بسیاری از دوستان فنی نیز در نصب فنی این پارت مشکل داشتند نحوه نصب را نیز برایتان در زیر اورده ایم./

 

 

 

HP Remote Monitored Power Distribution Units (mPDU

HP Remote Monitored Power Distribution Units (mPDU)

یکی از ویژگی های اساسی در این نوع PDU ها مانیتورینگ از راه دور واحد های توزیع برق هست چیزی که در دیتا سنتر های ایرانی مشاهده نمیکنیم.یکی از فیچر های اساسی این است که شما با اندازه گیری و نمودار برداری از مقدار برق مصرفی و گرمای تولید شده میتوانید تنطیمات COOLINGرا قبلا انجام دهید.

در تصاویر بالا مدل ها ی مختلف را مشاهده میکنید که بسته به سایت خود میتوانید انتخاب بکنید.

HP Intelligent Power Distribution Unit (iPDU)

یکی از مزیت های جدید در این سری ها مانیتوریگ اسان و داشتن نقشه راه برای شما میباشداگر پاور های موجود بر روی سرور های شما   PLAT باشد. براحتی نرم افزار های شما میتوانند تک تک دیوایس هایی که با پاور های پلت وصل شده اند را دیتگت کنند.

 

 

در یک نگاه:

iPDU in brief

  • Six individually monitored IEC C19 outlets on each core
  • ۹۹ percent* accurate high-precision monitoring at or

above 1 amp

  • Built-in remote Web management
  • Rear mount display
  • ۱U or 0U mounting (flexible core and stick design)
  • Extension bars are sold separately

−−Five IEC C13 outlets per bar, sold in pairs

−−Standard—monitored as a single load segment

−−Intelligent—individually monitored and switchable outlets

  • Power line communication connectors (PLC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

تقدیر و تشکر

از تمام دوستانی که ما را در تهیه این داکیومنت کمک کردند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

از تمام دوستانی که از سرتاسر کشور با ایمیل ها وتماسهایشان مشوق ما هستند صمیمانه تشکر میکنم به امید روزهای بهتر…

 

صادق قنبری فروردین ۹۴

ایران- تهران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سایر اموزش های ما، که میتوانید از وبلاگ ما از لینک زیر دریافت کنید:

MY BLOG

۱-اموزش سرور های HP

۲-اموزش شناسایی قطعات اورجینال و غیر اورجینال

۳-نگاهی کوتاه بر سرور ML310E

۴-پیاده سازی VDI البته بزودی نسخه ای کامل تر و جامع تر را ارائه خواهیم داد.

۵-TAPE LIBRARY

۶– اموزش سرور DL380 G8

۷-WORKSTATION HP

و بسیاری از مطالب علمی درباره دیتا سنتر

 

منتظر نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما هستیم

. حتما نظرات خود را با ما با جی میل زیر در میان بگذارید

MOMON64AMSTER@GMAIL.COM

INFO@DRHP.IR

 

۰۹۱۲   ۸۳۵   ۲۰۲۳ منتظر تماس شما هستیــــــــــــــــــــــم…

بهترین قیمت و بهترین مرکز فروش با بهترین پشتیبانی را معرفی میکنیم.

قنبری

WWW.DRHP.IR

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟