راهنمای خرید سرور

تامین سرور HP

Rate this post

سرور hp چیست؟

سرور سیستم یا رایانه ای است که داده ها، منابع، برنامه ها یا خدمات را از طریق یک شبکه اینترنتی (LAN یا WAN) به رایانه های دیگر که به آنها کلاینت می گویند، ارائه می دهد.

بر اساس عملکردهای مختلفی که ارائه می کند، یک سرور می تواند سرور فایل، سرور برنامه، سرور وب، سرور مجازی، سرور پایگاه داده، سرور پروکسی یا سرور نظارت و مدیریت باشد.

 • از نظر تئوری، هرگاه یک کامپیوتر منابع را با یک سیستم کلاینت به اشتراک بگذارد، یک سرور در نظر گرفته می شود.
 • یک سرور از طریق یک روش ساده درخواست و پاسخ کار می کند – ارائه محتوای وب و صفحاتی که شما درخواست می کنید.
 • بنابراین، هر بار که به یک صفحه وب جدید دسترسی پیدا می کنید یا به صورت آنلاین خرید می کنید، مجموعه ای از فرآیندهای آنی در سروری در جایی رخ می دهد.

البته تعاریف کلی تری نیز می توان از سرور در نظر داشت ولی بنظر نویسنده این مقاله این شرح کلی برای تعریف اینکه سرور چیست کافی هست .

 

 

 

چه کسی به سرور نیاز دارد؟

 • سرورها بخشی جدایی ناپذیر از برنامه رشد هر شرکتی هستند.
 • سرورها یک سرمایه گذاری حیاتی هستند که در واقع می توانند ارزشی برای مشاغل در هر اندازه ای فراهم کنند
 • .یک سرمایه گزاری حیاتی ،بسیاری از دوستان رو من میبنیم که اعلام مکنن برای خرید سرور باید فلان قدر ریال هزینه کنند و نمیتونند ولی این هزینه برای خرید سرور را باید با دید یک سرمایه گزاری طولانی مدت در نظر بگیرند.

خرید سرور hp بیشتربدانید

کسب و کار کوچک

 • هنگامی که تعداد کارمندان از چند نفر به تعداد زیادی افزایش می یابد و مدیریت وظایف و به روز رسانی هر رایانه در شبکه دشوار می شود، زمان آن فرا رسیده است که یک تجارت کوچک یک سرور ابتدایی دریافت کند.
 • این به آنها فضای ذخیره‌سازی، پلت فرم ایمیل، دسترسی سریع به داده‌ها، میزبانی برنامه‌ها و پایگاه‌های داده با پهنای باند بالا، اتصال شبکه پایدار و سایر خدماتی را که سرور می‌تواند به طور قابل اعتماد ارائه دهد، برای آنها فراهم می‌کند.
 • مثلا سیستم حضور و غیاب دوربین های امنیتی و سیستم حسابداری رو می توان برای ان در نظر گرفت همه اینها یک سیستم سرور می خواهد.

تجارت بزرگ

 • سرورها بخش مهمی از زیرساخت های فناوری تجاری بزرگ هستند.
 • آنها فایل‌ها و برنامه‌ها را ذخیره می‌کنند، میزبان وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های داده بزرگ هستند،
 • دسترسی از راه دور را برای کارمندان امکان‌پذیر می‌کنند،
 • بارهای کاری حیاتی را مدیریت می‌کنند، حجم عظیمی از داده‌ها را کارآمد و سریع پردازش می‌کنند
 • ، منابع مقیاس‌پذیر را ارائه می‌کنند و اجازه رشد و گسترش کسب‌وکار را می‌دهند.
 • بدون آنها، عملیات فناوری اطلاعات و پروژه های مهم سازمان متوقف می شود.
 • برای تجارت های بزرگ سرور های بزرگی نیز می خواهید.

ارائه دهندگان هاستینگ

ارائه دهندگان هاست انواع مختلفی از خدمات را ارائه می دهند، مانند میزبانی سرور برای وب سایت ها، برنامه های کاربردی وب و تجاری، و سرورهای پست الکترونیکی، میزبانی سرور اختصاصی، سرورهای مجازی، میزبانی ابری، میزبانی مدیریت شده و بسیاری از راه حل های میزبانی دیگر.

ارائه دهندگان هاست می توانند سرورها را در مرکز داده یا زیرساخت DC خود قرار دهند و خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهند.

استارت آپ ها

 • سرورها اساساً برای ذخیره و دسترسی به داده ها و اجرای برنامه های مختلف استفاده می شوند.
 • آنها تبادل داده ها را تسهیل می کنند، که اساس تقریباً همه برنامه های فناوری اطلاعات در مشاغل است.
 • برای شروع، استارت‌آپ‌ها بسته به نیازشان می‌توانند از یک یا چند سرور استفاده کنند.
 • بیشتر آنها سرورهای ابری را انتخاب می کنند، زیرا بودجه کمی دارند.
 • آنها با افزایش و گسترش کسب و کار و تعداد بازدیدکنندگان، سرورهای فیزیکی بیشتری به دست می آورند.

 

چرا به سرور نیاز داریم؟

هدف خرید سرور اچ پی

همانطور که در بالا گفته شد، سرورها بخش مهمی از زیرساخت فناوری اطلاعات هر شرکتی هستند و بدون آنها، وظایف روزمره یک تجارت قابل تصور نیست.

خرید سرور اچ پی عملیات روزانه

علاوه بر به اشتراک گذاری منابع و فعال کردن تبادل داده ها، سرور به انجام بسیاری از عملیات ضروری روزانه یک تجارت کمک می کند. بسته به وظایفی که برای کسب و کار انجام می دهد به انواع مختلفی دسته بندی می شود. شما می توانید مشخصات اجزای سرور را بر اساس عملکردهایی که انجام می دهد انتخاب کنید.

خرید سرور اچ پی سرور فایل

یک سرور فایل، فایل‌ها و برنامه‌های داده را ذخیره می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد بین کاربران یا مشتریان متصل به اشتراک گذاشته شوند. مانند یک درایو دیسک از راه دور عمل می کند و از فضای ذخیره سازی متمرکز استفاده می کند، که برای همه مشتریان مجاز قابل دسترسی است. برای یک سرور فایل با کارایی بالا، چندین درایو با قابلیت تعویض داغ و گزینه‌های RAID نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری قابل تنظیم را در مؤلفه‌ها انتخاب کنید. یک CPU کم مصرف می تواند به خوبی کار کند.

خرید سرور اچ پی میزبانی وب

یک سرور میزبانی وب برای میزبانی وب سایت ها یا برنامه های کاربردی وب استفاده می شود و آنها را قادر می سازد تا برای کاربران از طریق اینترنت در دسترس باشند. وب سرور می تواند از فضای ذخیره سازی بزرگ و در نتیجه چندین وب سایت پشتیبانی کند. برای داشتن یک سرور میزبانی وب موثر، افزونگی سخت افزار به ویژه برای میزبانی وب سایت های تجارت الکترونیک ضروری است. افزایش ظرفیت رم سرور عملکرد خوبی را حتی تحت بار ارائه می دهد.

خرید سرور اچ پی سرور پست الکترونیکی

عملکرد سرور پست الکترونیکی دریافت ایمیل های دریافتی از کاربران محلی و فرستنده های راه دور و ارسال ایمیل های خروجی برای تحویل است. اگر خدمات ایمیل را با یک سرور پست الکترونیکی ارائه می دهید، اجزای سرور ایده آلی که به آن نیاز دارید، چندین جایگاه درایو و تجهیزات RAID سخت افزاری/نرم افزاری است. پردازنده ممکن است یک پردازنده پرقدرت نباشد.

برنامه ی سرور

یک سرور برنامه میزبان برنامه ها است و بر روی یک چارچوب نرم افزاری ساخته شده است. چارچوب سرور هر دو قابلیت را فراهم می کند – برای ایجاد برنامه های کاربردی وب و یک پلت فرم سرور برای اجرای آنها. برخی از پلتفرم‌های معروف سرور برنامه عبارتند از –، Apache Tomcat، J2EE، Apache Geronimo، WebLogic، JBoss Enterprise Application Platform، و Glassfish. داشتن جایگاه های ذخیره سازی کلاس سازمانی مانند هارد دیسک های SAS و RAM ECC در یک سرور برنامه خوب است.

ذخیره سازی داده ها

مانند سرور فایل، سرور ذخیره سازی برای ذخیره، دسترسی و مدیریت امن داده ها، فایل ها و خدمات آنلاین استفاده می شود. این سرور برای ذخیره و دسترسی به مقادیر کم تا عظیم داده از طریق اینترنت یا یک شبکه مشترک ساخته شده است. یک سرور ذخیره سازی درایوهای متعدد در سرور می توانند درایوهای ذخیره سازی قدرتمند را برای برآورده کردن نیازهای ذخیره سازی بالا به هم متصل کنند.

ISP

ارائه دهندگان سرور اینترنت (ISP) از چندین سرور استفاده می کنند که هر کدام دارای یک پروتکل اینترنتی جداگانه (IP) هستند. روتر بسته های داده را به یک سرور خاص ارسال می کند که سپس درخواست را رسیدگی می کند و پس از احتمالاً ذخیره داده ها، پاسخی را برای مشتری ارسال می کند. یک سرور با قابلیت مجازی سازی برای ارائه احراز هویت برای دامنه ها خوب است.


 

انواع سرور

عاملی که در انتخاب فاکتور فرم سرور نقش مهمی ایفا می کند «فضای فیزیکی» است. کدام سرور به بهترین وجه در فضایی که دارید جا می‌شود؟ ممکن است صاحب یک دفتر کوچک، یک سازمان بزرگ با فضای کافی یا یک مرکز داده باشید. بر اساس فضای فیزیکی خود، می‌توانید سرورهایی را برای کسب‌وکار خود، از دسته‌ها – سرور برج، رک یا تیغه مستقر کنید.

همچنین بخوانید:
4 مرحله برای پیکربندی و خرید سرور HPE DL380 Gen10

 

برج  ایستاده   TOWER

یک سرور برج را می توان به تنهایی در موقعیت عمودی قرار داد. به همین شکل ساخته شده است – در داخل یک کابینت عمودی، به عنوان یک سرور مستقل. بنابراین، می توانید آن را روی میز خود قرار دهید. سرورهای برج فضای زیادی را اشغال می کنند و نیاز به مانیتور، ماوس و صفحه کلید جداگانه دارند و از این رو شامل کابل کشی زیادی نیز می شوند. اگر سازمان شما فضای فیزیکی عظیمی در دسترس دارد، می توانید به سراغ سرورهای برج بروید. اکثر سرورهای برج نیز برای نصب رک در نظر گرفته شده اند.

server-basket-tower-server

 

 

رک مونت  RACK

رک سرور سروری است که در یک رک نصب شده است. هر رک می تواند چندین سرور را که یکی بالای دیگری روی هم چیده شده اند سوار کند. سرورهای رک می‌توانند 1U، 2U، 3U یا 4U باشند که در آن U ارتفاع سرورهای رک‌مونت است. آنها سرورهای قدرتمندی هستند و برای میزبانی برنامه های پیشرفته استفاده می شوند. آنها یک منظره رایج در مراکز داده متشکل از چندین قفسه سرور و کابینت هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید قدرت چندین سرور را یکپارچه کنید یا تجهیزات فناوری اطلاعات اضافی داشته باشید که باید در رک نیز نصب شوند، سرورهای رک ایده‌آل هستند. سرورهای Rackmount که از نزدیک در یک رک چیده شده‌اند، راحت‌تر به هم متصل می‌شوند و امکان دسترسی به مزایای شبکه قدرتمندتر را فراهم می‌کنند. آنها همچنین به شما کمک می کنند از برنامه هایی بهره مند شوید که می توانند وظایف خاصی را به سرورهای مختلف واگذار کنند.

rack-server-buying-guide

 

بلید سرور ها   BLADE

سرور Blade یک سرور فشرده با چگالی بالا است. دارای طراحی مدولار است که برای حداقل استفاده از فضای فیزیکی و انرژی تنظیم شده است. برای توزیع و مدیریت داده ها در شبکه ای از رایانه ها با عمل به عنوان یک کانال در بین رایانه ها، برنامه ها، سیستم ها و برنامه ها استفاده می شود. این به شما امکان می دهد چندین سرور را در یک سیستم شاسی یا تیغه بزرگ برای عملکرد بیشتر و گسترش در مقیاس بزرگتر قرار دهید. از این رو آنها به عنوان همگرا شناخته می شوند

 


 

خرید یا اجاره؟ کدامیک بهتر هست؟

اینکه بخواهید سرور بخرید یا اجاره کنید، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بودجه: زمانی که می خواهید برای کسب و کار خود سرور خریداری کنید، واقعاً باید بودجه را در نظر داشته باشید. اگر صندوق جداگانه ای برای خرید سرور ایجاد کرده اید، می توانید سرورهای جدید خریداری کنید. شما همچنین می توانید آنها را به صورت سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای خاص کسب و کار خود تهیه کنید. با این حال، اگر بودجه‌تان کم است یا نمی‌خواهید در ابتدا سرمایه‌گذاری اولیه انجام دهید، می‌توانید گزینه اجاره یا اجاره سرور را انتخاب کنید.
اندازه سازمان شما: آیا سازمان شما یک کسب و کار نوپا، کوچک یا متوسط ​​(SMB) است یا یک شرکت بزرگ با شعبه هایی در چندین مکان؟ پاسخ به این نیز تعیین می کند که آیا می خواهید سرور بخرید یا اجاره کنید. برای یک کسب و کار کوچکتر، در ابتدا، می توانید یک یا دو سرور بخرید و بعداً با رشد کسب و کار خود، آن را ارتقا دهید. یا می توانید خدمات اجاره سرور را از یک ارائه دهنده خوب انتخاب کنید. اگر صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید، می توانید بسته به نیازهای تجاری خود سرورهای جدیدی خریداری کنید یا آنها را در مرکز داده قرار دهید. همچنین می توانید مرکز داده خود را در صورت داشتن فضای موجود بسازید.
نیازها و عملیات تجاری: آیا عملیات کسب و کار شما به صورت شبانه روزی انجام می شود؟ در چه نوع صنعتی هستید و چه نوع حجم کاری دارید؟ آیا به سرورهای سبکی نیاز دارید که اندازه کوچکی داشته باشند یا به سرورهای قدرتمندی خوش ساخت نیاز داشته باشید؟ نیازهای شما و نوع کسب و کار شما که اجرا می کنید نیز تصمیم می گیرد که کدام گزینه برای شما مناسب است – خرید یا دریافت سرور به صورت اجاره.
در سایت، ابری، مجازی یا ترکیبی: نگه داشتن سرورهای فیزیکی در سایت یکی از راه‌های آن است، به خصوص اگر برنامه‌های قدیمی دارید. رفتن به راه ابری گزینه دیگری است. می توانید برنامه ها، سیستم عامل و داده های خود را به فضای ابری منتقل کنید. سرورهای مجازی ماشین های مجازی را ارائه می دهند که فقط تحت یک سرور فیزیکی کار می کنند. Hybrid به شما این امکان را می دهد که به استفاده از سرمایه گذاری خود در سخت افزار ادامه دهید و در عین حال همه چیزهای دیگر را برای تغییر به ابر منتقل کنید.
ویژگی‌ها و امنیت اجزای سرور: بر اساس نوع کسب‌وکار و برنامه‌هایی که برای آن اجرا می‌کنید، باید مؤلفه‌های سرور مورد نیاز و ویژگی‌ها و سطح امنیتی ارائه شده توسط آنها را بشناسید. در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یا اجاره سخت افزار سرور برای کسب و کار شما می تواند یک فرآیند چند لایه باشد. ظرفیت های ذخیره سازی و حافظه، سیستم عامل، قدرت پردازش، اتصال به شبکه، امنیت و ویژگی های مبادله داغ مورد نیاز برای داده ها و برنامه های تجاری خود را در نظر داشته باشید.


 

اجزای تشکیل دهنده ی  سرور چیست؟

  چیست CPU

CPU یک سرور مغز آن است. دستورالعمل ها را می فهمد و اجرا می کند. داده ها را پردازش می کند و پرس و جوهای پایگاه داده را می گیرد. وظایف را تکمیل می کند، صفحات وب را ارائه می دهد و دستورات داده شده توسط برنامه نویس را اجرا می کند.

 

X86

اکثر سرورهای سطح مبتدی و بسیاری از سرورهای سطح بالا دارای پردازنده هایی با این معماری هستند. معماری X86 به این معنی است که پردازنده ها از اینتل هستند. X86 نام رایج پردازنده های اینتل است که پس از اولین پردازنده 8086 مانند پردازنده های 286، 386، 486 و 586 منتشر شدند.

RISC

کامپیوتر مجموعه دستورات کاهش یافته (RISC) معماری ریزپردازنده ای است که از مجموعه کوچکی از دستورالعمل های ساده و بهینه برای اجرای وظایف محاسباتی در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده می کند. این معماری اولین بار توسط IBM طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. اوراکل همچنین از معماری RISC خود استفاده می کند.

ایتانیوم

Intel Itanium Architecture 64 (IA 64) که به عنوان سیستم مبتنی بر Itanium نیز شناخته می شود، برای رایانه های با کارایی بالا و سرورهای سازمانی توسعه یافته است. این معماری به طور خاص برای سیستم عامل سرور طراحی شده است.

CISC

یک پردازنده کامپیوتر مجموعه دستورات پیچیده (CISC) از یک دستورالعمل برای اجرای چندین عملیات سطح پایین استفاده می کند. یا می‌تواند عملیات چند مرحله‌ای یا حالت‌های آدرس را در دستورالعمل‌های واحد انجام دهد.

 

سرعت ساعت   Clock Speed

سرعت ساعت عامل مهمی است که به عملکرد CPU کمک می کند. بر حسب گیگاهرتز (گیگاهرتز) اندازه گیری می شود. هر چه سرعت کلاک بالاتر باشد، یک فرآیند می تواند دستورات بیشتری را اجرا کند. پردازنده سرور شما باید قادر به تکمیل محاسبات به طور مداوم برای اجرای کارآمد برنامه ها باشد.

هسته ها Cores

هسته های یک پردازنده سرور، واحدهای پردازش جداگانه در CPU هستند. یک هسته پردازنده دستورالعمل‌ها را از یک کار محاسباتی دریافت می‌کند و با سرعت ساعت کار می‌کند تا به سرعت اطلاعات را پردازش کرده و به طور موقت در RAM ذخیره کند. بر اساس تعداد هسته هایی که دارد، یک پردازنده می تواند تک هسته ای، دو هسته ای، چهار هسته ای، شش هسته ای، هشت هسته ای و ده هسته ای باشد. هرچه تعداد هسته ها بیشتر باشد، CPU می تواند وظایف بیشتری را به طور همزمان انجام دهد و در نتیجه عملکرد کلی را بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید:
بررسی سرور جدید شرکت HP
موضوعا ت Threads

موضوعات مانند مسیرهایی هستند که سرور شما می تواند برای پردازش هر اطلاعاتی طی کند. اگر یک CPU دارای چهار هسته باشد که دارای دو رشته در هر هسته است، به این معنی است که هشت مسیر برای پردازش آن اطلاعات وجود دارد. thread یک شکل مجازی از یک هسته پردازشگر است. Hyper Threading یا Multithreading همزمان، تقسیم هسته های فیزیکی به رشته های مجازی را امکان پذیر می کند و در نتیجه عملکرد را افزایش می دهد.

معیار  Benchmark

CPU Benchmark زنجیره ای از تست ها را انجام می دهد که محاسبات پردازنده را برای ارزیابی زمان صرف شده توسط هر عملیات اندازه گیری می کند. روش هایی مانند ریاضی ممیز شناور به اندازه گیری عملکرد CPU کمک می کند. معیارها به ویژه در طراحی CPU مهم هستند زیرا معماران پردازنده را قادر می‌سازند تا تصمیمات خود را در مورد ریزمعماری اندازه‌گیری کرده و تغییراتی ایجاد کنند.

 


رم چیست

حافظه دسترسی تصادفی (RAM) یک جزء ضروری از سخت افزار سرور است. فضایی را برای سرور برای خواندن یا نوشتن اطلاعاتی که CPU به آنها دسترسی دارد، می دهد. سرورهای کوچکتر با چهار تا هشت گیگابایت رم عملکرد خوبی دارند، با این حال، سرورهای قوی‌تر دارای چند گیگابایت رم در هر هسته هستند. DDR3 و DDR4 دو نوع حافظه پرکاربرد توسط سرورها هستند.

  چیست رم DDR3

حافظه همگام با دسترسی تصادفی دینامیک Double Rate 3 (DDR3 SDRAM) از یک رابط 240 پین با پهنای باند بالا پشتیبانی می کند. سرعت کلاک آن از 800 مگاهرتز تا 2133 مگاهرتز متغیر است، سریعتر کار می کند، انرژی کم مصرف می کند و سرعت انتقال داده بالایی را ارائه می دهد.

رم چیست DDR4

حافظه دسترسی تصادفی دینامیکی سنکرون نسل چهارم دو نرخ داده در مقایسه با DDR3 سریعتر است و دارای رابط 288 پین و سرعت کلاک 2133 مگاهرتز است. تراکم ماژول و سرعت انتقال داده بالاتر از DDR3 است.

 


ذخیره سازی

فضای ذخیره سازی سرور بر حسب ترابایت یا TB (تقریبا برابر با 1000 گیگابایت) عمل می کند. برای یک شرکت کوچکتر با حدود 25-30 کارمند، یک سرور 2-3 ترابایتی به خوبی کار خواهد کرد. سازمان‌های بزرگ‌تر برای حجم داده‌ها، برنامه‌ها و عملیاتی که مدیریت می‌کنند، باید چندین سرور با ظرفیت ذخیره‌سازی بالا داشته باشند.

سرورها به درایوهای دیسک سخت (HDD) و درایوهای حالت جامد (SSD) – در SATA و SAS برای گزینه‌های حافظه داخلی متکی هستند.

HDD ها درایوهای ذخیره سازی داده های الکترومکانیکی سنتی هستند که دارای دیسک های چرخان هستند. SSD ها فناوری های جدیدتری هستند که بیشتر با سرورهای پیشرفته در دسترس هستند.

SSD ها به دلیل سرعت و قابلیت اطمینان پیشرفته تر هستند و انرژی کمتری مصرف می کنند. هارد دیسک ها هنگام راه اندازی به دلیل صفحه های چرخان خود به انرژی بیشتری نیاز دارند. آنها کندتر از SSD هستند اما قیمت پایینی دارند.

 

SAS/SATA

SAS مخفف SCSI متصل به سریال (رابط سیستم کامپیوتری کوچک) است. SATA مخفف Serial Advanced Technology Attachment است.

سرعت

درایوهای SAS با سرعتی بین 7200 دور در دقیقه تا 15 هزار دور در دقیقه کار می کنند. درایوهای مبتنی بر SATA در 5400 دور در دقیقه و تا 7200 دور در دقیقه کار می کنند.
اندازه

یک درایو SATA می تواند ظرفیت ذخیره سازی در محدوده 500 گیگابایت تا 16 ترابایت داشته باشد. اندازه دیسک SAS می تواند بین 300 گیگابایت تا 900 گیگابایت باشد.
توان عملیاتی

درایو SAS سریعتر با رابط 6 گیگابیت بر ثانیه می تواند سرعت داده تا 230 مگابایت بر ثانیه را ارائه دهد. SAS در خواندن و نوشتن مداوم داده ها سریعتر است. یک درایو SATA با رابط 6 گیگابیت بر ثانیه، با این حال، سرعت داده را از 100 تا 170 مگابایت بر ثانیه ارائه می دهد. SATA هنوز در نوشتن داده ها سریعتر است.
فاکتور فرم

فاکتور شکل یک درایو ذخیره سازی اندازه درایو و نحوه قرار گرفتن آن در رایانه سرور شما است. دو متداول شکل فاکتور درایوها 2.5 اینچ و 3.5 اینچ هستند.

 


سایر اجزا

چند مؤلفه دیگر وجود دارد که به بهینه سازی عملکرد سرور کمک می کند. برخی از آنها به همراه پلتفرم سرور از سازنده اصلی تجهیزات ارائه می شوند، در حالی که برخی از قطعات پس از فروش هستند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه، برق AC دیوار/خط را به برق DC تبدیل می‌کند، که برای تامین انرژی اجزای مختلف یک سرور، مانند مادربرد و درایوهای ذخیره‌سازی، توزیع و استفاده می‌شود. خوب است که منبع تغذیه مقاوم در برابر خطا داشته باشید و بهتر است دو یا بیشتر برای افزونگی داشته باشید. اگر منبع تغذیه هات پریز باشد، خرابی یکی به شما این امکان را می دهد که در حین کار سرور آن را تعویض کنید.

ریل قفسه

اگر می‌خواهید سرویس‌های خود را در رک نصب کنید، ریل‌های رک حیاتی هستند، زیرا سرورها را در داخل رک سرور نگه می‌دارند. آنها همچنین سرورهایی را که در سمت پایین پشته نگهداری می شوند از آسیب نجات می دهند. آنها به شما این امکان را می دهند که به سرور خود دسترسی داشته باشید و سیستم را به راحتی نگهداری و سرویس کنید. شما باید ریل های قفسه ای را جداگانه خریداری کنید.

پورت های شبکه

پورت های شبکه سازه های نرم افزاری خاص فرآیند یا برنامه کاربردی هستند که به عنوان نقطه پایانی برای ارتباط عمل می کنند. آنها توسط پروتکل های لایه انتقال مجموعه پروتکل اینترنت مانند پروتکل کنترل انتقال (TCP) یا پروتکل دیتاگرام کاربر (UDP) استفاده می شوند.

فن سرور Fans

اگر می‌خواهید سرویس‌های خود را در رک نصب کنید، ریل‌های رک حیاتی هستند، زیرا سرورها را در داخل رک سرور نگه می‌دارند. آنها همچنین سرورهایی را که در سمت پایین پشته نگهداری می شوند از آسیب نجات می دهند. آنها به شما این امکان را می دهند که به سرور خود دسترسی داشته باشید و سیستم را به راحتی نگهداری و سرویس کنید. شما باید ریل های قفسه ای را جداگانه خریداری کنید.

کارت های رایزر

کارت‌های رایزر با ارائه اسلات‌های اضافی روی مادربرد برای نصب کارت‌های توسعه، امکان گسترش عملکرد در سرورها را فراهم می‌کنند. کارت های توسعه به افزایش یا ارتقاء سرورها و قابلیت های آنها کمک می کنند. رایزرها به طور پیش فرض همراه سرورها هستند.

 


 

کدام برند تولیدی سرور  را انتخاب کنید

با ظهور زیرساخت ها و خدمات مبتنی بر ابر، روند خرید سرور در سال های اخیر تغییر کرده است. با این حال، سرورهای فیزیکی مورد تقاضای مراکز داده و بیشتر بارهای کاری برای عملیات در محل برای به دست آوردن مزایای کنترل، امنیت، تعادل هزینه، دسترسی و مدیریت داده ها، مجموعه مهارت های نیروی کار، و یکپارچه سازی فرآیندهای کسب و کار هستند.

بر اساس گزارش گروه NPD، بازیگران کلیدی در بازار سرور HPE، Dell و Cisco هستند که بیشترین تعداد سرور را از طریق فروشندگان و توزیع کنندگان در سه ماهه دوم سال 2018 فروختند. بر اساس درآمدهای خود در سه ماهه چهارم سال 2020، اچ پی و دل در رتبه اول بازار سرورهای جهانی قرار گرفتند.

 

دل

dell

Dell بیشتر سرورهای X86 را در محدوده PowerEdge خود در همه فرم ها ارائه می دهد – rack، tower و blade. این سرورها طراحی و چارچوب بی نظیری را برای مجازی سازی ارائه می دهند. با فناوری‌های نوآورانه‌ای مانند حافظه عظیم، ظرفیت ورودی/خروجی بالا و گزینه‌هایی برای هایپروایزرهای یکپارچه، عملکرد و مدیریت عالی را ارائه می‌کنند.
اسب بخار

hp
HP

برند HP در فروش در هر دو بازار اولیه و ثانویه رتبه اول را دارد. آنها سرورهایی برای همه دارند، در همه محدوده های قیمتی. آنها سرورهای سری X86 خود را به عنوان سرورهای ProLiant و سرورهای Itanium به عنوان طیف قدرتمندتر Integrity می فروشند. تمام اجزای آنها برای همه سرورها به راحتی در دسترس هستند.

همچنین بخوانید:
تغییر سهام شرکت HP به کمپانی HPE
سیسکو

cisco

محدوده سرور سیستم محاسباتی یکپارچه سیسکو (UCS) معماری سرور X86 را با منابع ذخیره سازی، محاسبات و شبکه در یک سیستم یکپارچه ترکیب می کند. UCS افزایش بهره وری و بهره وری، مدیریت متمرکز، مقیاس پذیری و به حداقل رساندن هزینه کل مالکیت را ارائه می دهد. محصولات UCS به طور موثر با هم کار می کنند زیرا به این روش طراحی و پیکربندی می شوند.

سوپرمیکرو
سوپرمیکرو

Supermicro

سرورها در معماری X86-64 هستند. این سرورها برای بازارهای مصرف کننده و سازمانی طراحی شده اند. این سرورها با تمرکز بر بهره وری انرژی و فناوری سبز ساخته شده اند. آنها می توانند هارد دیسک های هر سازنده ای را پشتیبانی کنند. راه حل SuperBlade Supermicro برای پردازش موازی مبتنی بر GPU، مراکز داده و بارهای کاری HPS عالی است.
دیگر

دیگران

other

در میان برندهای محبوب دیگر، سیستم‌های سرور Primergy Fujitsu طیف گسترده‌ای را ارائه می‌کنند – سرورهای تاور قابل ارتقا، سرورهای رک انعطاف‌پذیر، سرورهای چند نود و بهینه‌سازی تراکم، و سرورهای GPU، بهینه‌سازی شده برای علوم داده، هوش مصنوعی، گرافیک، VDI و HPC.

 


خدماتی که باید در نظر گرفته شود

ضمانتنامه گارانتی

گارانتی تضمینی حقوقی برای خریدار و بخشی از قرارداد فروش است که تضمین می‌کند سرور، هر یک از اجزای آن یا خدمات مرتبط عاری از ایراد است. گارانتی مختص یک دوره زمانی است، مانند گارانتی سازنده به مدت سه سال یا ضمانت فروشنده برای یک سال. در صورتی که محصول یا خدمات در طول دوره گارانتی از کار بیفتد، امکان تعمیر یا تعویض را فراهم می کند، اغلب بدون هزینه.

مستر اچ پی بعد از گارانتی

تعمیر و نگهداری منظم برای سرور و قطعات آن مورد نیاز است، به طوری که به آرامی  بدون صدان فن بالا کار کند و عملکرد مطلوب را ارائه دهد. پس از اتمام دوره گارانتی، سازنده یا فروشنده سرور و قطعات یدکی آن همچنان می توانند از طریق قرارداد نگهداری سالانه (مستر اچ پی) از آنها مراقبت کنند. خدمات مستر اچ پی با قیمت ثابت سالانه اسمی ارائه می شود. مستر اچ پی تضمین می کند که سرور شما 24/7 به خوبی کار می کند زیرا هر گونه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری به راحتی برطرف می شود.


 

چرا خرید سرور از ماهان شبکه ایرانیان(مستر اچ پی) ؟

مستر اچ پی  طی چند سال خود را به عنوان یک سازمان قابل اعتماد و قابل اعتماد برای ارائه بهترین سرورها و لوازم یدکی معتبر و خدمات با کیفیت بالا به مشتریان خود معرفی کرده است. ما برای مشتریان خود ارزش قائل هستیم و قصد داریم با آنها روابط بلندمدت ایجاد کنیم. برای آن، ما مطمئن می شویم که همیشه بهترین محصولات، خدمات و پشتیبانی را از ما دریافت می کنید.

کمک پیش فروش

تیم مستر اچ پی ، چه در بخش فروش و چه در بخش پشتیبانی، همیشه مشتاق ارائه انواع کمک و پشتیبانی به شما است. رضایت شما سرلوحه اهداف ماست. بنابراین، اگر شما هر گونه سوال، نگرانی، یا سردرگم هستید که کدام سرور برای کسب و کار شما مناسب است، فقط با ما صحبت کنید. تیم متخصص ما برای راهنمایی شما در مورد تمام محصولات ما و کمک به شما در انتخاب بهترین ها بر اساس نیازهای تجاری خود، کمک پیش فروش ارائه می دهد.

سرورهای سفارشی شده

ما می دانیم که همه مشتریان ما به انواع مختلفی از سرورها، در مدل ها و پیکربندی های مختلف نیاز دارند، زیرا نیازهای تجاری شما متفاوت است. ممکن است یک استارت آپ، یک کسب و کار کوچک یا یک کسب و کار چند شاخه ای بزرگ داشته باشید. کسب و کار شما از صنایع مختلف خواهد بود، و بنابراین، به سرورهای متفاوتی نیاز خواهید داشت. ما سرورهای سفارشی سازی شده را برای پاسخگویی به تمام نیازهای شما ارائه می دهیم. فقط به ما اطلاع دهید که چه چیزی نیاز دارید، و ما سرورها را برای شما سفارشی خواهیم ساخت.

پشتیبانی فنی از راه دور 24×7

تیم پشتیبانی مستر اچ پی  که متشکل از مهندسین فنی واجد شرایط و ماهر است، به صورت 24 ساعته در دسترس است تا از راه دور به شما پشتیبانی فنی ارائه دهد. می توانید از طریق تلفن، چت زنده یا گزینه های ایمیل با آنها در تماس باشید. آنها به سرعت به نگرانی های شما پاسخ می دهند و در اولین فرصت برای هر گونه مشکل فنی راه حلی ارائه می دهند. مطمئن باشید کسب و کار شما با هیچ اختلالی مواجه نخواهد شد.

البته تمام تلاش ما این خواهد بود ولی خب اینجا ما هم مشکلاتی داریم که کمی ما را برای سرویس دهی به شما با محدودیت رو برو میکند

تست از راه دور

ما اینجا فقط برای فروش سرور اچ پی  نیستیم. ما محصولات خود را تنها پس از رضایت کامل مشتریان از ویژگی ها و عملکرد محصول از هر نظر می فروشیم. ما یک قدم جلوتر می رویم تا تصمیم گیری شما را آسان تر کنیم. ما امکانات تست از راه دور را ارائه می دهیم. شما می توانید عملکرد و قابلیت استفاده قطعات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری سرورهای ما را از راه دور تست کنید. تیم ما به شما در این امر کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط سرورهایی را از ما خریداری می کنید که برای شما مناسب است.

پشتیبانی از ارتقاء پیکربندی

برای تیم مستر اچ پی ، تداوم کسب و کار و رشد مشتریانش از اهمیت بالایی برخوردار است. ما می دانیم که با رشد و گسترش کسب و کار خود، باید منابع سرور خود را افزایش دهید یا سرورها را ارتقا دهید تا نیازهای در حال تحول کسب و کار را برآورده کنید. هنگامی که می خواهید تنظیمات سرورهای خود را ارتقا دهید، ما از شما پشتیبانی کامل می کنیم.

سیاست بازگشت

ارائه بهترین محصولات و خدمات به مشتریان خود هدف اصلی کسب و کار ما است. ما سیاست های بازگشت متفاوتی برای این کار داریم. ما دوره های آزمایشی رایگان و بدون خطر را برای پانزده تا سی روز به شما برای آزمایش سرورهای مختلف و راه حل های میزبانی ارائه می دهیم. اگر در طول دوره آزمایشی از عملکرد و ویژگی‌های محصولات ما راضی نیستید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه، محصول را مرجوع کنید یا از خدمات انصراف دهید.

گزینه بازپرداخت

ما برای مشتریان خود که می خواهند سرورهای مازاد یا مستعمل خود و سایر تجهیزات فناوری اطلاعات را برای منافع مالی بفروشند، طرح های بازخرید در دسترس داریم. ما برنامه‌های بازخرید را متناسب با مشتریان مختلف تنظیم کرده‌ایم. ما با فرآیند خرید برگشتی ساده خود که شامل – ممیزی سریع، ارزیابی به شیوه ای منصفانه، و پرداخت فوری پس از توافق با بازپرداخت توسط شما است، یک تجربه کامل را برای شما فراهم می کنیم.

حمل و نقل در سراسر کشور

ما نه تنها در تهران ، بلکه در کل کشور     نیز فعالیت می کنیم. ما مشتریان خوشحالی در این شهرها داریم. ما دسترسی گسترده ای به تهران داریم با باربری ها و ارسال کالاهایی مختلفی کار مکنیم و سرویس های خوبی را برای ارسال ارائه خواهیم داد.

ضمانتنامه

ما فقط محصولات مارک دار و اصل را می فروشیم. همه سرورهای جدید ما و قطعات یدکی آنها با ضمانت سازنده تضمین شده ارائه می شوند. ما همچنین ضمانت فروشنده را برای محصولات استفاده شده یا بازسازی شده خود ارائه می دهیم. در هر دو صورت می توانید در مدت گارانتی تعریف شده درخواست خدمات تعمیر رایگان یا تعویض محصول را داشته باشید.

 

خرید انواع سرور اچ پی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.