خرید سرور اچ پی

Rate this post

5 سوالی که باید هنگام انتخاب سرور بعدی از خود بپرسید:

اغلب اوقات ما به طور موثر از سرورهایی که در حال اجرا هستیم پشتیبانی نمی کنیم. پردازنده به اندازه کافی قوی نیست، حافظه کافی نصب نمی کنیم، یا گاهی اوقات تعداد پورت ها را در نظر نمی گیریم. برای اطمینان از بهترین پشتیبانی از سرورهای شبکه خود، این 5 سوال را که همه باید هنگام انتخاب سرور از خود بپرسند، بررسی کنید.

1. چه نوع برنامه هایی را اجرا خواهید کرد و چه تعداد؟

سروری که انتخاب می کنید کاملاً به برنامه هایی که اجرا می کنید بستگی دارد. برنامه ها معمولاً بسیار قوی هستند. اگر سخت افزار مناسبی برای پشتیبانی از برنامه ندارید، می توانید تاخیر، خطا و حتی بدتر از آن را تجربه کنید: خرابی. همیشه برای نیازهای سخت افزاری که ممکن است نیاز داشته باشید به OEM هر برنامه مراجعه کنید. برای شرکت‌هایی که برنامه‌های کاربردی زیادی دارند (یعنی فایل، ایمیل، CRM و پایگاه داده)، به یک سرور، رک یا تیغه سرور قوی‌تر نیاز دارید.

2. چه نوع پردازنده ای نیاز دارید و چه تعداد؟

هنگام بررسی نوع پردازنده‌های سروری که می‌خواهید استفاده کنید، برنامه‌ای را که استفاده می‌کنید در نظر بگیرید. در بیشتر موارد، برنامه به نوع خاصی از پردازنده، هسته و سرعت نیاز دارد. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که پردازنده‌ای بخرید که خیلی قدرتمند است—نمی‌خواهید برای چیزی که نیاز ندارید پول خرج کنید. بدتر از آن، شما نمی خواهید پردازنده ای دریافت کنید که سرور متعادلی را ارائه نمی دهد زیرا در عوض برای شما گلوگاه ایجاد می کند.

همچنین بخوانید:
اموزش خرید سرور DL 380 G9قسمت دو

3. برای پشتیبانی از سرور به چه نوع پورت سوئیچ نیاز دارید و چه تعداد؟

مشتریان گاهی اوقات سرورهای زیادی را سفارش می دهند و متوجه می شوند که پورت های کافی روی سوئیچ خود برای اتصال به آن ندارند. به یاد داشته باشید که یک تعداد پورت خالی در شبکه موجود خود انجام دهید تا ببینید آیا نیاز به خرید سوییچ دیگری برای پشتیبانی از استقرار جدید سرورهای خود دارید یا خیر. بررسی کنید که پورت‌های کافی روی سوئیچ خود دارید تا تعداد سرورهایی را که می‌خواهید راه‌اندازی کنید، برآورده کرده و پشتیبانی کنید.

4. چقدر  رم حافظه نیاز دارید؟

بیایید با آن روبرو شویم … وقتی صحبت از حافظه می شود، بیشتر بهتر است. در ابتدا هزینه خواهد داشت، اما چه کسی می خواهد شبکه خود را برای نصب و حداکثر رساندن حافظه روی سرور خود در زمانی که می توانستید در استقرار اولیه آن را انجام دهید، حذف کند؟ بهتر است سرور خود را با حافظه به حداکثر برسانید تا از مشکل از بین بردن شبکه خود جلوگیری کنید. هیچ‌کس نمی‌خواهد سرورها را در آخر هفته‌اش از رک در بیاورد و دوباره در رک نصب کند اخر هفته تان رو خراب نکنید. هيچ كس.

5. واقعاً به چه مقدار نیرو نیاز دارید؟

در نهایت، مقدار انرژی مورد نیاز سرور خود را محاسبه کنید تا بتوانید منبع تغذیه کافی را دریافت کنید. مصرف برق – یا به جای صرفه جویی – موضوع داغ در هر محیطی. این واقعیت را نادیده نگیرید که سرور شما ممکن است بسته به قطعاتی که نصب می کنید، قدرت زیادی مصرف کند. مصرف برق را برای هر جزء مرور کنید و بر اساس نیازهای محیط خود انتخاب کنید.
نحوه انتخاب سرور مناسب را با راهنمایی های حرفه ای بیاموزید

همچنین بخوانید:
سن سوئیچ HPE SAN Switch
تعداد انگشت شماری آیتم وجود دارد که یک ماشین را پیکربندی می کند. ما همه چیز را طبق سفارش پیکربندی می کنیم. ما CPU، حافظه، RAM، فضای هارد دیسک و اتصال داریم.

چه اجزای اضافی وجود دارد؟ خوب، ما همه چیز را به طور خاص بر اساس نیاز مشتری می سازیم. بنابراین، به همین دلیل است که ما واقعاً سعی می‌کنیم وارد آن شویم. گاهی اوقات برنامه‌ها به تعداد زیادی حافظه نیاز دارند، یا گاهی اوقات تمام نیاز آنها به یک دستگاه این است که واقعاً فضای درایو دیسک داشته باشد. بنابراین ما واقعاً تا جایی که می‌توانیم تمرین می‌کنیم.

 

راهنمای خرید انواع پاور سرور HP

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.