نحوه انتخاب پاور مناسب برای سرور اچ پی

کارت SSD -کارت میکرو برا سرور

کارت گرافیک برای پیاده سازی VDI در سرور HP


Rate this post

نحوه انتخاب منبع تغذیه مناسب برای سرور

وقتی نوبت به مونتاژ سرور hp برای سازمان شما می رسد، متغیرهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یکی از بسیاری از بخش هایی که باید به عنوان بخشی از سیستم سرورhp  خود بگنجانید منبع تغذیه با همان انتخاب پاور سرور اچ پی  است. اما درک تفاوت‌های بین منابع تغذیه می‌تواند پیچیده باشد: منابع تغذیه تیتانیوم، پلاتین و طلا، وات‌های مختلف، منابع تغذیه اضافی… لیست ادامه دارد. تلاش برای درک همه چیز می تواند یک چالش باشد.در زیر، ما برخی از موارد کلیدی را که برای انتخاب منبع تغذیه مناسب برای سیستم سرور خود باید بدانید، بیان کرده‌ایم. برای یادگیری بیشتر خواندن را ادامه دهید.

خرید پاور سرور hp

 

پیدا کردن منبع تغذیه پاور سرور مورد نیاز

اگر به دنبال منبع تغذیه برای سیستم سرور Dell یا HPE خود هستید، ابزارهای آنلاینی وجود دارد که می توانید از آنها برای یافتن منبع تغذیه سازگار با نوع خاصی از سرور خود استفاده کنید. برای کسانی که سرورهای HPE دارند، سرویس HPE Power Advisor وجود دارد. اگر از سیستم سرور Dell استفاده می کنید، Dell منبع آنلاین خود را ارائه می دهد.با این حال، درک اینکه چه چیزی یک منبع تغذیه را از منبع تغذیه دیگر در هنگام انتخاب متمایز می کند مفید است.

کارایی پاور سرور اچ پی

به طور کلی، هرچه یک منبع تغذیه کارآمدتر باشد، به طور کلی انرژی کمتری مصرف خواهید کرد. اگر چندین سرور را با هم در یک رک اجرا می‌کنید، صرفه‌جویی در هزینه‌های برق واقعاً در طول یک سال افزایش می‌یابد.منابع تغذیه تیتانیوم کارآمدترین گزینه هستند که 96 درصد راندمان برق را ارائه می دهند. منابع تغذیه پلاتینیوم با 94 درصد کارایی کمتری دارند. پاور اچ پی طلایی راندمان پایین 92 درصدی را ارائه می دهند.

همچنین بخوانید:
استعلام قیمت سرور اچ پی DL380 یا DL360

اساساً، راندمان یک پاور سرور hp بر حسب میزان برق ورودی AC (یا در برخی موارد DC) مورد نیاز برای تولید مقدار مشخصی از توان خروجی محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، منبع تغذیه ای که برای تولید 180 وات توان خروجی به 200 وات برق ورودی نیاز دارد، با راندمان 90 درصد (180/200 = 0.9) رتبه بندی می شود.اختلاف 20 وات بین ورودی و خروجی به صورت گرما از بین می رود. جدا از هزینه اضافی برق مربوط به تولید این انرژی تلف شده، یکی دیگر از نقاط ضعف منابع تغذیه ناکارآمد این واقعیت است که این گرما باید در نظر گرفته شود: برای حذف آن به تجهیزات خنک کننده نیاز دارید.البته، راندمان منبع تغذیه در مورد محدوده خروجی منبع تغذیه خطی یا مسطح نیست. اکثر power زمانی با حداکثر کارایی خود کار می کنند که در محدوده های بالای ظرفیت نرخ خود کار می کنند. این به این معنی است که یک منبع تغذیه 800 واتی که 400 وات برق (50 درصد ظرفیت) ارائه می‌کند، نسبت به منبع تغذیه 500 واتی که همان 400 وات توان خروجی (ظرفیت 80 درصد) را ارائه می‌کند، کارایی کمتری خواهد داشت.

چرا این مهم است؟ هنگام انتخاب منبع تغذیه، راندمان یک نکته مهم است — اما شما باید بیش از درجه کارایی خود منبع تغذیه را در نظر بگیرید. با تخمین دقیق مصرف برق سیستم سرور خود، می توانید منبع تغذیه ای را انتخاب کنید که اندازه مناسبی داشته باشد و با راندمان مطلوب کار کند.

در مورد مراکز داده بزرگ (در سطح سازمانی)، تلفات انرژی تجمعی ناشی از چندین سرور با تنظیمات منبع تغذیه ناکارآمد می‌تواند قابل توجه باشد. برای به دست آوردن دقیق ترین اندازه گیری ممکن، اغلب مفید است که سیستم واقعی خود را تحت بار از قبل پیکربندی و اندازه گیری کنید. با این حال، این روش می‌تواند برای بسیاری از مشتریان غیرعملی باشد، زیرا شامل خرید، پیکربندی و اجرای هر جزء از سیستم سرور می‌شود. در نتیجه، مشتریان کوچک‌تر بدون توانایی انجام چنین آزمایش‌هایی می‌توانند گاهی اوقات به منبع تغذیه‌ای برسند که بیش از نیاز وات آنها باشد.

همچنین بخوانید:
رم سرور HP هارد سرور DL380 Gen9

منابع تغذیه اضافی یا پاور ریداندنت redundant

در صورت خرابی منبع تغذیه اولیه، از منابع تغذیه اضافی به عنوان پشتیبان استفاده می شود. وجود منابع تغذیه اضافی در محل برای اطمینان از توانایی شما برای ادامه کار در صورت خرابی منبع تغذیه اولیه ضروری است.وقتی صحبت از منابع تغذیه اضافی می شود، هر سرور به طور متفاوتی عمل می کند. برخی از منبع تغذیه اولیه برای 100٪ نیازهای برق استفاده می کنند تا زمانی که از کار بیفتد، در این مرحله آنها به منبع تغذیه ثانویه می روند. دیگران نیازهای انرژی خود را بین این دو متعادل خواهند کرد. همچنین به طور کلی امکان پیکربندی نحوه استفاده سرور از دو منبع تغذیه وجود دارد.

عملکرد سرور و کارایی منبع تغذیه hp

از یک طرف، رتبه بازده منبع تغذیه برای درک نحوه عملکرد آن مفید است. در عین حال، سرور خاصی که منبع تغذیه با آن استفاده می شود می تواند بر کارایی آن تأثیر بگذارد.همانطور که این مطالعه موردی نشان می دهد، منبع تغذیه یکسان می تواند در دو سرور مختلف با راندمان متفاوتی کار کند. این مطالعه موردی خاص نشان می‌دهد که سرور Dell PowerEdge R720 نسبت به HP ProLiant DL380p کارآمدتر عمل می‌کند، اما بدیهی است که در هر مورد متفاوت است.

هزینه اجرای سرور من چقدر است؟

مهم است که هم سطح نویز و هم هزینه اجرای یک منبع تغذیه خاص را در نظر بگیرید.این نمودار مفید، هزینه و سطح نویز تولید شده توسط سرورهای مختلف را برای منابع تغذیه خاص مقایسه می کند.برای محاسبه هزینه های تامین انرژی سرور خاص خود، یک فرمول ساده وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. وات ها را در ساعات استفاده شده ضرب کنید (در روز، ماه یا سال، بسته به آنچه که ترجیح می دهید محاسبه کنید)، و این عدد را بر 1000 تقسیم کنید. سپس، نتیجه را در هزینه برق خود در هر کیلووات ساعت ضرب کنید. نتیجه به شما تخمینی از کل هزینه شما برای راه اندازی آن منبع تغذیه می دهد.

همچنین بخوانید:
وبلاگ سرور اچ پی DL 380 G9

برای انتخاب منبع تغذیه مناسب راهنمایی دریافت کنید

هنوز مطمئن نیستید که چه منبع تغذیه ای برای سیستم سرور خود نیاز دارید؟ Integrity Global Solutions طیف گسترده ای از منابع تغذیه استفاده شده و بازسازی شده را از Dell، HP و سایر برندهای پیشرو در اختیار شما قرار می دهد. تیم خدمات مشتری ما می تواند به شما در انتخاب منبع تغذیه مناسب برای رفع نیازهای شما کمک کند. اکنون برای کمک فوری با ما چت کنید!

 

 

قیمت پاور سرور اچ پی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.