سرور اچ پی BTO در مقابل سرور CTO

Rate this post

یک وب سرور HP چیست؟

سرور اصطلاحی است که اغلب در دنیای وب با آن مواجه می‌شویم و معانی مختلفی در آن وجود دارد. اصطلاح سرور از این واقعیت ناشی می شود که صفحات وب در واقع به مرورگر “خدمت” می شوند. اگر می خواهید وب سایت خود را آنلاین کنید، به یک “مکان” برای ذخیره آن نیاز دارید که البته به اینترنت متصل است. این “مکان” سرور نامیده می شود و همه وب سایت ها از نوعی سرور استفاده می کنند.

  • سرور ممکن است به یک سیستم سخت افزاری یا یک سیستم نرم افزاری مانند سرور پست الکترونیکی، سرور فایل، سرور پایگاه داده یا سرور چاپ اشاره داشته باشد.
    سرور همچنین ممکن است به یک رایانه فیزیکی اشاره کند که صرفاً به هدف اجرای یک یا چند سرویس اختصاص داده شده است تا نیازهای برنامه هایی را که در همان شبکه سیستم در حال اجرا هستند و همچنین سایر سیستم ها برآورده کند.
    سرور ممکن است به عنوان یک برنامه کامپیوتری شناخته شود که به منظور پاسخگویی به نیازها و همچنین درخواست های مشتریان مختلف اجرا می شود. و این برنامه ها ممکن است لزوماً روی یک رایانه اجرا نشوند.
  • کلمه “سرور” به عنوان یک کلمه کلی برای اشاره به میزبانی استفاده می شود که برای اجرای بسیاری از برنامه ها مستقر شده است. اغلب، یک سرور می‌تواند مجموعه‌ای از رایانه‌ها یا یک رایانه واحد باشد که سپس می‌تواند با دستگاه‌ها یا رایانه‌های دیگر پیوند برقرار کند. یک سرور برای ارائه تمام خدمات مورد نیاز در سراسر یک شبکه ضروری است، چه برای سازمان های بزرگ و چه برای کاربران خصوصی در اینترنت.
  • سرورها توانایی فوق‌العاده‌ای برای ذخیره تمام فایل‌ها به صورت مرکزی دارند و کاربران مختلف یک شبکه می‌توانند هر زمان که نیاز دارند از فایل‌ها استفاده کنند. معمولاً در پشت هر دامنه، یک وب سرور وجود دارد که به آن هاست می گویند. وقتی URL خاصی را در مرورگر تایپ می کنید، به وب سرور آن میزبان دسترسی پیدا می کنید. ارتباطی بین دو سرور وجود دارد که بارگیری فایل ها و محتوای فردی صفحه خاصی را که می خواهید از آن بازدید کنید، تسهیل می کند. این فایل‌های مجزا در مرورگر ایجاد می‌شوند و صفحه‌ای قابل خواندن روی صفحه نمایش خود دریافت می‌کنید.
  • منبع ترجمه

همچنین بخوانید:
خرید رم سرور اچ پی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.