قیمت سرور HP – کانفیگ و خرید سرور اچ پی G10 و G9

خرید سرور hp – فروش قیمت سرور hp نسل های G9 و G10 و سرور استوک

سرورها مغز و زیربنای زیرساخت فناوری اطلاعات کسب و کار شما هستند، اما اگر پیشینه فناوری اطلاعات ندارید، ممکن است تعجب کنید که سرور دقیقا چیست و چرا اینقدر مهم است.  به پنج سوال اساسی در مورد سرورها پاسخ خواهبم داد، از جمله نحوه خرید سرور مناسب و سالم نگه داشتن آن.

اگر شما یک کسب و کار کوچک تا متوسط (SMB) را اداره می کنید و با یک کارمند یا فروشنده IT کار می کنید، احتمالاً کلمه “سرور” را زیاد می شنوید. و مطمئناً می‌دانید که ارزان نیستند، چه سرور(های) خود را خریداری کرده باشید، چه برای سرورهای ابری پول پرداخت کرده باشید یا هر دو.برای محافظت از سرمایه گذاری خود – و جلوگیری از خرابی های غیر ضروری – لازم نیست در سرورها متخصص شوید. اما دانستن پاسخ این پنج سوال اساسی در مورد سرورهای کسب و کارهای کوچک و متوسط به شما کمک می کند تا تصمیمات خوبی بگیرید.

1. سرور چیست؟

تعریف فوق پایه از سرور یک “سرور” داده ها را به “مشتری” که آن را درخواست می کند ارائه می دهد. سرورها می توانند به شبکه کسب و کار شما متصل شوند یا به صورت بی سیم متصل شوند.نکته گیج کننده در مورد عبارت “سرور“: این می تواند به معنای سخت افزار و نرم افزار باشد سرور یک برنامه است — نوعی نرم افزار. اما دستگاه رایانه ای که برنامه های سرور روی آن اجرا می شود معمولاً سرور نیز نامیده می شود. بنابراین، ماشینی به نام سرور ممکن است در واقع از بسیاری از برنامه های سرور مختلف پشتیبانی کند. (در پاسخ به سوال شماره 4 در مورد اینکه چه چیزی یک کامپیوتر را به “سرور” تبدیل می کند، بیشتر ببینید.)مثال: چگونه یک سرور این صفحه وب را برای شما ارسال کرد مثلاً از مرورگر وب Chrome برای جستجوی موضوع «سرور چه کار می‌کند؟» در گوگل استفاده کرده‌اید.«دستگاه مشتری» شما – رایانه شخصی، تلفن هوشمند، رایانه لوحی و غیره – این صفحه را درخواست کرده است. درخواست کروم توسط یک وب سرور پردازش شد که این صفحه را به کروم برگرداند و اکنون صفحه را برای شما نمایش می دهد.البته این یک توصیف بسیار ساده از فرآیند است. بسیاری از انواع سرورها ممکن است در پردازش درخواست شما و ارسال این صفحه برای شما نقش داشته باشند.

سرورهای دیگری که احتمالاً هر روز استفاده می کنید:

 1. حساب ایمیل شما در یک سرور ایمیل ذخیره می شود که ایمیل های شما را ارسال می کند و آنها را از حساب های دیگر دریافت می کند و برای اینکار نیازمند داشتن یک سرور با کارت شبکه مناسب هستید.
 2. یک سرور فایل ذخیره سازی مرکزی برای فایل های داده فراهم می کند، بنابراین مشتریان در شبکه می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. تا داده ها واطلاعت پردازش شده در ان سیو باشد .
 3. یک سرور صوتی/تصویری به شما امکان می دهد محتوای چندرسانه ای را پخش کنید این سرور ممکن هست کارت گرافیک یا شبکه بسیار قوی نیازمند باشد.
 4.  سرور حسابداری و سرور حضور غیاب پرسنل نیز باید سرور مجزا داشته باشید.

در اینجا ویدیویی است که رابطه اصلی مشتری/سرور را شرح می دهد. (توجه داشته باشید که چندین سال از عمر آن می گذرد، بنابراین سرور های درگیر بزرگ به نظر می رسند.)

2. سرورها برای مشاغل کوچک تا متوسط چه کاری انجام می دهند؟

 1. میزبانی ایمیل مخصوص دامنه
 2. ذخیره فایل ها
 3. دسترسی از راه دور به شبکه شرکت، از جمله از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) فراهم کنید.
 4. کنترل کنید که کدام کاربران اجازه دسترسی به منابع موجود در محیط IT شرکت شما را دارند.
 5. وب سایت آنها را میزبانی کنید.
 6. تجارت الکترونیک انجام دهید.
 7. نرم افزارهای کلیدی کسب و کار مانند مدیریت ارتباط با مشتری، حسابداری و منابع انسانی را اجرا کنید تا کارمندان نیازی به ذخیره نرم افزارهای سنگین روی رایانه شخصی خود نداشته باشند.
 8. فایل پشتیبانی اطلاعات.

در بیشتر موارد، همه این سرورها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و ابزارها و برنامه‌های استانداردی که روزانه استفاده می‌کنید را فعال می‌کنند.امنیت: موضوع مشترک در قابلیت های سرور یک موضوع مشترک در تمام عملکردهای تجاری فوق امنیت است. اگر همه چیز از طریق سرورهای شبکه به عنوان یک هاب مرکزی اجرا شود، محافظت از آن محیط با فایروال ها، منابع محافظت شده با رمز عبور و سایر اقدامات امنیتی آسان تر است.یک نکته احتیاط: داشتن یک هاب مرکزی برای داده ها و برنامه های کاربردی شما بسیار مهم است، اما همچنین به این معنی است که هکری که موفق به دسترسی به سرورهای شما می شود، کلیدهای قلمرو مجازی شما را در اختیار دارد. بنابراین، اگر سرور دارید، باید توسط متخصصان با تجربه امنیت IT نظارت شود.و همیشه این سرور ها و سایر قطعات سرور شما باید زیر نظر نرم افزار های امنیتی و ویروس کشی قرار گیرد.

3. سرورهای درون سایت  داخل شرکت شما یا ابری کدام بهتر است؟ ( شاید هر دو)

بسته به زمانی که کسب و کار خود را شروع کرده اید، سرورهای ابری ممکن است هنوز در دسترس نبوده باشند، یا ممکن است برای کسب و کاری به اندازه شما بسیار گران بوده باشند.امروزه، بسیاری از SMB ها حداقل از برخی خدمات و نرم افزارهای مبتنی بر ابر استفاده می کنند. سرورهای فیزیکی پشت سرویس های ابری در مزارع سرور غول پیکر در سراسر جهان قرار دارند که توسط ارائه دهندگانی مانند VMware، Citrix و Microsoft اداره می شوند.

در مقایسه با سرورهای داخلی چه انتظاری از سرورهای ابری دارید؟ در اینجا چند تفاوت اصلی وجود دارد:

تفاوت های کلیدی بین سرورهای داخلی و ابری

سرور ابری

سرور داخلی | سرور فیزیکی

 1. هزینه ای برای خود سرور وجود ندارد، اما هزینه های میزبانی مداوم را پرداخت می کنید.
 2. ارائه دهنده ابر شما دسترسی به داده های شما را کنترل می کند.
 3. می‌توانید سطح خدمات (ظرفیت ذخیره‌سازی، سرعت داده و غیره) سرویس‌های ابری خود را در صورت لزوم تنظیم کنید. نیازهای شما ممکن است از بودجه شما بیشتر باشد.
 4. هزینه های سربار نگهداری سخت افزار و نصب نرم افزار در هزینه های شما لحاظ می شود، اما سطح پشتیبانی فنی در بین ارائه دهندگان متفاوت است.
 5. قطع اینترنت می تواند اطلاعات شما را قطع کند، مگر اینکه اتصالات اینترنت اضافی داشته باشید.
 6. آسیب فیزیکی به سخت افزار بر داده های ذخیره شده در ابر تأثیر نمی گذارد. با این حال، ارائه دهندگان ابر سطوح مختلفی از ظرفیت پشتیبان گیری و مسئولیت دارند — ممکن است به ترتیبات پشتیبان اضافی نیاز داشته باشید. همچنین، بازیابی داده ها ممکن است گران باشد، به خصوص اگر نیاز به بازیابی فوری داشته باشید.
 1. سرمایه گذاری اولیه بالا برای سخت افزار (یا هزینه مداوم در صورت اجاره) به علاوه نصب.
 2. شما کنترل فیزیکی بر روی داده های خود دارید.
 3. شما می توانید سروری بسازید که به طور خاص برای نیازهای شرکت شما پیکربندی شده است. با تغییر این نیازها، باید دستگاه(ها) را ارتقا دهید یا جایگزین کنید.
 4. برای نگهداری سخت افزار و احتمالاً نصب و ارتقاء نرم افزار به کارکنان IT داخلی یا یک پیمانکار پشتیبانی فناوری اطلاعات نیاز دارید.
 5. قطع شدن اینترنت، اطلاعات شما را قطع نمی کند.
 6. آسیب فیزیکی به سخت‌افزار شما می‌تواند داده‌هایی را که در خارج از سایت پشتیبان‌گیری نشده‌اند، از بین ببرد.

چرا یک راه حل ترکیبی داخلی / ابری ممکن است بهترین انتخاب باشد کسب و کار شما ممکن است بتواند به طور مقرون به صرفه نقاط ضعف خدمات داخلی را با نقاط قوت راه حل های ابری جبران کند و بالعکس.مثلا:

 • حساس ترین داده های مشتری یا نرم افزار اختصاصی خود را در سرورهای داخلی ذخیره کنید تا دسترسی اشخاص ثالث و هکرها را محدود کنید.
 • اما اگر این کار را انجام می دهید، مطمئن شوید که فرآیند پشتیبان گیری شما کار می کند و به طور منظم آزمایش می شود. همچنین، به تخصص IT در کارکنان یا از یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات نیاز دارید.
 • از اشتراک های ابری برای برنامه های اصلی استفاده کنید که در غیر این صورت می توانند شبکه ها و دستگاه های شما را کند کنند.
 • Office 365 مایکروسافت و Adobe Creative Cloud نمونه‌هایی از مجموعه نرم‌افزارهای اصلی هستند که به خدمات اشتراک مبتنی بر ابر تبدیل شده‌اند.
 • از اطلاعات خود از یک سرور داخلی در یک دستگاه ذخیره سازی داخلی جداگانه نسخه پشتیبان تهیه کنید، اما از یک سیستم پشتیبان مبتنی بر ابر نیز استفاده کنید.
 • این کار از وقفه طولانی مدت کسب و کار محافظت می کند، حتی اگر دستگاه های فیزیکی شما آسیب دیده یا از بین بروند.

4. چگونه می توانم بهترین سرور داخلی را برای اندازه کسب و کار خود انتخاب کنم؟

یک منبع عالی برای اطلاعات در مورد انتخاب سرور برای مشاغل کوچک و متوسط، شرکت ماهان شبکه ایرانیان میباشد.مهندس راد  می گوید که صاحبان SMB اغلب در انتخاب سرورها یک یا چند مورد از این دو اشتباه را مرتکب می شوند:

اشتباه 1: خرج کردن خیلی کم روی سروری که افزونگی کافی ندارد:

برخی از صاحبان مشاغل برای تبدیل یک رایانه اولیه به سرور کمک می خواهند که مطمئناً امکان پذیر است. اما آنه می‌گوید برای بیشتر کسب‌وکارهایی که بیش از تعداد معدودی از کاربران رشد کرده‌اند، این یک اشتباه است.آنه تاکید می‌کند، یک ماشین درجه یک کسب‌وکار تهیه کنید که به‌طور خاص برای مدیریت چندین سرور، با هارد دیسک‌های اضافی و منابع تغذیه ساخته شده است.آنه می‌گوید: «بله، برای افزونگی هزینه بیشتری دارد، اما اگر سیستم شما به دلیل نداشتن آن از کار بیفتد، احتمالاً هر دقیقه که از کار بیفتید، پول خود را از دست خواهید داد.یک مثال خوب، شرکت‌های تولیدی کوچکی هستند که اکثر آنها بر روی ماشین‌های کامپیوتری مبتنی بر شبکه کار می‌کنند. او می‌گوید: «شما نمی‌خواهید که کارمندانتان فقط در اطراف بایستند یا به خانه فرستاده شوند.

اشتباه 2: خرج کردن بیش از حد روی سرورهایی که توانایی نگهداری از آنها را ندارید:

زمانی که SMB ها بیش از حد خرج می کنند، او بدترین سناریوهای بسیاری را دیده است. شرکت‌ها از ما خواسته‌اند تا تجهیزات را حذف کنیم زیرا از کار افتاده‌اند، تا حدی به این دلیل که نمی‌توانستند سرورهایی را که از شخص دیگری خریداری کرده‌اند، بپردازند. آنه می گوید: واقعاً غم انگیز است.مصلا خرید سرور دست دوم G5 G6 G7 دیگر واقعا مقرون به صرفه نیست. نگهداری از انها نیز واقعا به صرفه نمیباشد.

چگونه از هزینه کمتر یا بیش از حد روی سرورها جلوگیری کنیم آنه توصیه می کند با یک حرفه ای کار کنید که با نیازهای SMB ها آشنا است. اگر – قبل از اینکه محصولی را توصیه کنند – سؤالات خاصی در مورد نحوه استفاده کسب و کار شما از داده ها بپرسند، می دانید که این کار را انجام می دهید، مانند:

 1. چند کارمند/کاربر در شبکه شما وجود دارد؟
 2. آیا تمایل دارید بیشتر فایل های متنی را ذخیره کنید؟ تصاویر اتوکد بزرگ؟ عکس ها؟ طرح بندی انتشارات InDesign؟ و غیره.
 3. آیا اکثر کارمندان شما از یک دفتر مرکزی به داده های شبکه دسترسی دارند یا از راه دور؟
 4. آیا اطلاعات شخصی و مالی حساس کارمندان و مشتریان را ذخیره می کنید؟

هنگامی که یک فروشنده سرور تصویر کاملی از عملکرد کسب و کار شما داشته باشد، می تواند راه حل های مناسب را برای انتخاب پیشنهاد دهد. اگر می‌خواهید فروش سختی را روی یک سرور خاص از دروازه خارج کنید، یک قدم به عقب بردارید.

5. چگونه از سرمایه گذاری خود در سرورهای در محل محافظت می کنید؟

هنگامی که تصمیم به خرید سخت افزار و نرم افزار سرور گرفتید، در اینجا نحوه اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود می برید آورده شده است:

قرارداد تعمیر و نگهداری مناسب بخرید سرورهای جدید معمولاً با قرارداد خدماتی از سازنده تا سه سال ارائه می شوند که اغلب انتخاب خوبی است. پس از آن قرارداد اولیه، اگر تجهیزات همچنان نیازهای شما را برآورده می‌کند، احتمالاً گزینه‌های نگهداری طولانی‌تری از سازنده به شما پیشنهاد می‌شود.آنه می‌گوید پس از انقضای قرارداد اولیه OEM، گزینه یک قرارداد تعمیر و نگهداری برای دارایی‌های IT مانند سرورهای یک ارائه‌دهنده شخص ثالث را در نظر بگیرید.

سرورها را تمیز نگه دارید  یکی از مقصران اصلی خرابی سرور، گرد و غبار است:

گرد و غبار و سایر آلاینده‌های هم اندازه می‌توانند به راحتی به اجزای سرور شما راه پیدا کنند، جایی که ساخته می‌شوند و تبدیل به یک عایق می‌شوند. در نتیجه، تجهیزات شما می‌تواند تا 30 درجه فارنهایت گرم‌تر شود – و درست مانند انسان‌ها، افزایش دمای داخلی به این درجه می‌تواند کشنده باشد.  اکثر مشاغل کوچک که سرورهای آنها به دلیل گرد و غبار از کار می افتد چه اشتباهی انجام می دهند.بسیاری از این ماشین‌ها در فضای باز، روی یک فرش غبارآلود یا یک زمین خالی هستند. “اما حتی اگر آنها در یک محفظه باشند، مگر اینکه آن محفظه برای گرد و غبار فیلتر شده باشد، شما همین مشکل را دارید.”

سرورها را خنک نگه دارید برای دور نگه داشتن سرورها از ترافیک روزمره، بسیاری از SMB ها فضای کوچکی مانند کمد یا کابینت پیدا می کنند. پت می گوید، اگر این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که فضا تهویه شود. مبلمان سفارشی برای سرورها ساخته بود، اما محفظه کار نمی‌کرد زیرا تهویه نمی‌شد. ماشین ها بیش از حد گرم شدند.سازندگان مبلمان مجبور بودند واحد را با فن های اگزوز تقویت کنند. اما فن‌ها سپس اتاق کوچکی را که مبلمان در آن قرار داشت بیش از حد گرم کردند، بنابراین باید جریان هوا را برای کل اتاق بهبود می‌دادند. اخلاقی: گرما دشمن شماست. جریان هوا دوست شماست.

از سیستم نظارت مستمر استفاده کنید که سرورهای مدرن دارای حسگرهای حرارتی هستند که می توانند با سیستم های نظارتی ارتباط برقرار کنند. اگر کارکنان فناوری اطلاعات برای پاسخ به هشدارها در دسترس ندارید، حتماً با یک شرکت خدمات فناوری اطلاعات خارج از کشور کار کنید. آنها باید بتوانند سرورها را از راه دور خاموش کنند تا از آسیب جدی محافظت کنند.گرما تنها یکی از مواردی است که سیستم‌های مانیتورینگ دنبال می‌کنند، اما مراقب باشید که سیستم را طوری تنظیم نکنید که برای هر چیز کوچکی که ممکن است اشتباه رخ دهد، هشدار ایجاد نکنید.

آلارم‌های بسیار زیاد که معلوم می‌شود هیچ نیستند، می‌توانند به شما آموزش دهند که همه آلارم‌ها را نادیده بگیرید – حتی آلارم‌های واقعاً جدی، مانند داغ شدن بیش از حد سرورها.

سرورها رشد را فعال می کنندوقتی با مشتریانی کار می‌کنم که اولین سرورهای خود را نصب می‌کنند، معمولاً شرکتی است که واقعاً شروع به رشد و شکوفایی می‌کند. این یک نقطه حیاتی در چرخه حیات یک کسب و کار است – اتخاذ تصمیمات زیرساخت IT خوب می تواند تأثیر زیادی بر موفقیت یا شکست مداوم آنها داشته باشد.

ظرفیت ذخیره و جابجایی داده ها و اجرای نرم افزارهای قوی تر اغلب عامل اصلی بهره وری و خدمات خوب به مشتریان است. سرورها این کار را برای شما انجام می دهند، اگر آنها را عاقلانه انتخاب کنید و به خوبی از آنها مراقبت کنید.

دلایل اصلی که اکثر SMB ها یا شرکت های خصوصی کوچک و به قول معروف small siae  از سرورها استفاده می کنند عبارتند از: میزبانی ایمیل مخصوص دامنه. ذخیره فایل ها دسترسی از راه دور به شبکه شرکت، مانند یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را فراهم کنید.سرورها به منابع زیادی نیاز دارند. به همین دلیل است که تعیین اینکه آیا کسب و کار شما به آن نیاز دارد یا نه، یک سوال حیاتی است که باید به دقت در نظر بگیرید. این ضروری است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در آن سرمایه گذاری خواهید کرد، وقت بگذارید.این واقعیت که شما در حال خواندن این مقاله هستید نشان می دهد که در حال حاضر در مسیر درستی قرار گرفته اید. جمع آوری دانش کلید تصمیم گیری صحیح و آگاهانه است.در ماهان شبکه ایرانیان ، به صدها رهبر تجاری کمک کرده‌ایم تا فناوری خود را درک کنند. بر اساس تجربه ما، هر چه مشتریان ما بیشتر در مورد فناوری خود بدانند، کسب و کار آنها می توانند بیشترین بهره را از آن ببرند.در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به موارد زیر پاسخ دهید:

سرور چیست؟چه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد من برای کسب و کار خود به سرور نیاز دارم؟

در ابتدایی ترین حالت، یک سرور درخواست های ارائه شده توسط گروهی از دستگاه ها یا شبکه های متصل به نام کلاینت را رسیدگی می کند. این یک تصور غلط رایج است که سرور به هر وسیله ای گفته می شود که اطلاعات را در آن ذخیره می کنید. در حالی که درست است آنها همچنین داده ها را ذخیره می کنند. تفاوت اصلی این است که آنها نرم افزار سرور را نصب کرده اند. این نرم‌افزار برای انجام کارهای سنگین پشتیبان طراحی شده است.برای درک بهتر مفهوم، می توانید نرم افزار سرور را به عنوان پیشخدمت در یک رستوران در نظر بگیرید. اگر یک استیک خوب سفارش دهید، گارسون با دادن اطلاعات به آشپزخانه، سفارش را پردازش می کند. سپس آشپزخانه آن را بر اساس این اطلاعات طبخ می کند و سپس آن را از طریق پیشخدمت برای شما ارسال می کند. اساساً جریان اطلاعات را برای اطمینان از یک تراکنش روان مدیریت می کند.

سرورها می توانند نقشی حیاتی در کسب و کار شما ایفا کنند و به همین دلیل است که تقریباً هرگز خاموش نمی شوند. زیرا اگر آنها خاموش شوند، تمام تراکنش های بین سرور و مشتری متوقف می شود و به طور بالقوه مشکلات جدی برای شما ایجاد می کند. و به همین دلیل، سرورهای افزونگی فقط در صورتی که یکی از کار بیفتد یا خاموش شود، توصیه می شود.نکته دیگری که در مورد سرورها باید به آن توجه کرد این است که آنها می توانند سخت افزاری باشند که شبیه یک CPU دسکتاپ هستند یا نرم افزارهایی مانند وب سرور. تمایز اصلی این است که سرورهای نرم افزاری اغلب از طریق اینترنت عبور می کنند در حالی که سرورهای فیزیکی فقط از طریق شبکه محلی شما عبور می کنند.آنها همچنین می توانند برای انجام یک عملکرد واحد (سرورهای اختصاصی) مانند پردازش ایمیل ها یا چندین مورد (سرورهای مشترک)، مانند میزبانی یک یا چند وب سایت و ارسال/دریافت ایمیل تنظیم شوند.

4 نشانه نیاز کسب و کار شما به سرور

اکنون که می دانید سرور چیست، چگونه مطمئن شوید که کسب و کار کوچک شما به آن نیاز دارد؟ در زیر به برخی از رایج ترین نشانه هایی که نشان می دهد باید در سرور سرمایه گذاری کنید نگاهی بیندازید:

1. کسب و کار شما در حال رشد است

وقتی کمتر از 10 کارمند دارید، مدیریت کامپیوتر و فناوری اطلاعات بسیار ساده است. هنگامی که به به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری نیاز دارید، یا در حال تغییر به یک راه‌حل جدید ضد ویروس هستید، می‌توانید به سادگی روی تیم خود ضربه بزنید و آن را محقق کنید. اشتراک گذاری فایل ها؛ این همان چیزی است به سادگی هارد اکسترنال را به اطراف منتقل کنید، و شما خوب هستید.با این حال، هنگامی که تعداد تیم شما به 10، 15 یا 20 نفر رسید، به زودی متوجه خواهید شد، این وظایف فقط کمی سخت تر نمی شوند. آنها به طور قابل توجهی دشوارتر می شوند. احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که تیم شما در حال حاضر با اشتراک گذاری فایل ها یا پیگیری به روز رسانی های نرم افزار دچار مشکل شده است.یک سرور می تواند آن فرآیندها و موارد دیگر را ساده کند. این امر مدیریت ناوگانی از رایانه ها را در شبکه شما، چه در محل یا خارج از محل، بسیار آسان تر می کند.

2. تیم شما باید به همان داده ها دسترسی داشته باشد

حتی کسب و کارهای کوچک نیز به یک مکان مرکزی ذخیره سازی داده نیاز دارند. این به سازماندهی بیشتر کارها کمک می کند و به اعضای تیم شما اجازه می دهد در صورت نیاز به داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.برای مشاغل کوچک، این ممکن است به معنای انتخاب فضای ذخیره سازی ابری برای دسترسی انعطاف پذیر و آسان به داده های شما باشد. با این حال، هنگامی که از ده ها صندلی عبور کردید، سروری با کنترل کننده دامنه ممکن است منطقی تر باشد.کنترل کننده دامنه یک رایانه سرور است که به درخواست های احراز هویت پاسخ می دهد و فرآیند مدیریت مجوزهای کاربر را برای کسب و کار شما ساده می کند. می تواند نرم افزار Windows Server، Active Directory و خدمات فایل و چاپ را اجرا کند. اینها همه چیزهایی هستند که به شما امکان می دهند چندین دستگاه را بسیار ساده تر مدیریت کنید.

3. شما می خواهید مدیریت امنیت شبکه را متمرکز کنید

نصب نرم افزار امنیتی برای هر دستگاه در شبکه شما ممکن است مشکل بزرگی نباشد، زمانی که فقط پنج یا شش کارمند دارید. با این حال، هنگامی که از یک دوجین عبور کردید، به یک تلاش زمان‌بر تبدیل می‌شود.یک سرور به شما این امکان را می دهد که به روز رسانی های امنیتی در سطح شبکه را از یک دستگاه واحد پیاده سازی کنید. از آنجا می توانید اسکن ویروس را اجرا کنید، فیلترهای هرزنامه را مدیریت کنید و برنامه ها را در سراسر شبکه نصب کنید. این امر مدیریت امنیت شبکه را حتی زمانی که اعضای بیشتری در تیم خود دارید، بسیار کم‌تر می‌کند.

4. می خواهید پشتیبان گیری را خودکار کنید

آیا تیم شما به طور معمول از رایانه های رومیزی و لپ تاپ های خود نسخه پشتیبان تهیه می کند؟ آنها به احتمال زیاد این کار را به اندازه کافی انجام نمی دهند. اگر تا به حال با رایانه خود کار کرده اید و فراموش کرده اید که دکمه ذخیره را فشار دهید، می دانید که وقتی ذهنتان مشغول است چقدر راحت می توانید مسیر خود را از دست بدهید.متأسفانه، عواقب از دست دادن داده ها و خرابی ناشی از تلاش برای بازیابی آن می تواند به طور جدی بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد.یک سرور اختصاصی می تواند این فرآیند را برای شما خودکار کند. می‌توانید پشتیبان‌گیری‌ها را برای همه رایانه‌هایتان در یک مرکز مرکزی به‌طور خودکار انجام دهید و برای اقدامات بیشتر از سرور پشتیبان‌گیری کنید. این می تواند به طور قابل توجهی زمان خرابی را کاهش دهد و تأثیر از دست دادن داده ها را کاهش دهد.

آماده راه اندازی یک سرور برای کسب و کار خود هستید؟تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید سرور داشته باشید یا نه، همه به اندازه سازمان شما و نیازهای منحصر به فرد شما خلاصه می شود. همچنین ضروری است که هزینه را با مزایای بالقوه ای که داشتن یک آن می تواند برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد، سنجید. در حالی که آنها مزایای زیادی را ارائه می دهند که می توانید از آنها استفاده کنید، سرورها به منابع زیادی برای خرید و نگهداری نیاز دارند.در ITS، به صدها کسب‌وکار کمک کرده‌ایم تا فناوری خود، از جمله سرورهایشان را مدیریت کنند. در صورت نیاز می توانیم در راه اندازی و نگهداری به شما کمک کنیم.مقاله ما را برای اطلاعات بیشتر در مورد محل نگهداری سرورهای خود برای نگهداری و نگهداری صحیح آنها بخوانید.

فروش سرور اچ پی | تجهیزات سرور HP

چرا سرور برای تجارت مهم است؟

یک سرور یک مکان متمرکز برای ذخیره اطلاعات کسب و کار فراهم می کند و به شما امکان می دهد اطلاعات مهم را بهتر مدیریت کنید. مکان یابی، دسترسی و اشتراک گذاری اطلاعات و برنامه ها برای کارمندان ساده تر است. این به شما امکان می دهد تا به سرعت و به راحتی رایانه های جدید را راه اندازی کنید، کاربران اضافه کنید و متقاضیان جدید را مستقر کنید.یک سرور به شما این امکان را می دهد که به روز رسانی های امنیتی در سطح شبکه را از یک دستگاه واحد پیاده سازی کنید. از آنجا می توانید اسکن ویروس را اجرا کنید، فیلترهای هرزنامه را مدیریت کنید و برنامه ها را در سراسر شبکه نصب کنید. این امر مدیریت امنیت شبکه را حتی زمانی که اعضای بیشتری در تیم خود دارید، بسیار کم‌تر می‌کند.سرورها عملکردهایی از ذخیره فایل و مدیریت چاپگرها تا ارائه خدمات پایگاه داده را انجام می دهند. شرکت های بزرگ اغلب سرورهای اختصاصی برای یک کار مانند ایمیل را نگه می دارند. سرورها روشی امن و متمرکز برای ذخیره سازی داده ها را ارائه می دهند.

5 دلیل که چرا کسب و کار شما نیاز به نصب سرور دارد

 • سرور چیست و چرا اینقدر مهم است؟ 
 • امنیت شبکه و فایل
 • قابلیت اطمینان افزایش یافته
 • تمرکز منابع شبکه
 • مدیریت تهدیدات ویروسی
 • مرکزی سازی پشتیبان گیری

سرورها در مشاغل کوچک برای چه مواردی استفاده می شوند؟می‌توانید آدرس‌ها را ذخیره کنید، به راحتی سفارشات خود را پیگیری کنید و اقلام را در سبد خرید خود ذخیره کنید.3 عملکرد سرور چیست؟

در اینجا برخی از عملکردهای سرور وجود دارد که باید بدانید:ارائه درخواست های کامپیوتر مشتری همانطور که قبلا توضیح داده شد، سرور تمام درخواست های مشتریان را برای پردازش ارائه می دهد. هر وب سایتی نیاز به میزبانی وب دارد تا به صورت آنلاین در دسترس بازدیدکنندگان باشد. برای اینکه مردم بتوانند یک وب سایت را در دنیای مجازی ببینند، باید روی سروری که در جایی از دنیای فیزیکی ذخیره شده است میزبانی شود. هر وب سایتی که روی این نوع هاست سرمایه گذاری می کند یکی از این سرورها را کاملاً برای خود دارد. اگرچه سرور از بسیاری جهات شبیه به رایانه رومیزی است، اما هدف اصلی آن ارائه اطلاعات به یک گروه به جای یک فرد است. از آنجایی که سرورها داده ها را از طریق شبکه ها ارسال می کنند، رشد اینترنت باعث استفاده و محبوبیت آنها شده است.

 • یک پایگاه داده برای اجرا فراهم کنید.
 • ترافیک انتقال داده یا فایل را مدیریت کنید.
 • محافظت در برابر حمله شیطانی
 1. در اینجا چند مهارت ضروری وجود دارد:
 2. یه خاطره خوب این احتمالاً مهمترین مهارت برای یک سرور است.
 3. مهارت های خدمات مشتری عالی. به عنوان یک سرور، شما چهره رستوران هستید.
 4. توانایی انجام چند کار. به عنوان یک سرور، اغلب چندین کار را همزمان انجام خواهید داد.

 یک سرور به عنوان وظایف و مسئولیت های سرور رستوران

 • ارائه خدمات عالی به مشتریان
 • خوش آمدگویی به مشتریان و ارائه منوها.
 • بر اساس ترجیحات آنها پیشنهاداتی ارائه دهید.
 • سفارشات غذا/نوشیدنی را بگیرید و سرو کنید.
 • در صورت لزوم به فروش برسانید.
 • تنظیمات جدول را مرتب کنید
 • میزها را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید.
 • چک ها را تحویل دهید و پرداخت ها را دریافت کنید.

چگونه از سرورها سود می برید؟

 1. راه های کسب درآمد با سرور اختصاصی چیست؟
 2. راه های کسب درآمد با سرور اختصاصی راه های مختلفی برای کسب درآمد با سرور اختصاصی وجود دارد.
 3. میزبانی وب را توسط سرور اختصاصی خود شروع کنید.
 4. فروش VPN به مشتریان خود با یک سرور اختصاصی
 5. فروش VPS با سرور اختصاصی
 6. فروش سرور پشتیبان

یک کسب و کار کوچک چند سرور باید داشته باشد؟
با این حال، به عنوان یک راهنمای کلی، اکثر مشاغل حداقل به دو سرور نیاز دارند: یکی برای وب سایت و دیگری برای ایمیل. اگر ترافیک زیادی را پیش بینی می کنید یا به سطوح بالایی از عملکرد نیاز دارید، ممکن است به بیش از دو سرور نیاز داشته باشید.هزینه یک سرور برای تجارت چقدر است؟ میانگین هزینه اجاره سرور اختصاصی کسب و کار کوچک 100 تا 200 دلار در ماه است. شما همچنین می توانید یک سرور ابری را با شروع از 5 دلار در ماه راه اندازی کنید، اما اکثر مشاغل حدود 40 دلار در ماه هزینه می کنند تا منابع کافی داشته باشند. اگر می خواهید یک سرور برای دفتر خود بخرید، ممکن است برای یک تجارت کوچک بین 1000 تا 3000 دلار هزینه داشته باشد.اولین و مهمتر از همه، مادربرد قلب همه سرورها است. چرا؟ زیرا تمام اجزای دیگر کامپیوتر شما به مادربرد متصل یا متصل هستند. همه برنامه‌های کامپیوتر شما در حافظه اجرا می‌شوند، بنابراین روی آن اسکریپ نکنید.یک سرور به شما قدرت پردازش بیشتری می دهد. این شبکه شما را «شارژ» می‌کند، تکه‌های بزرگی از داده را ذخیره می‌کند، حافظه را آزاد می‌کند و رایانه‌های شخصی را قادر می‌سازد تا عملکرد بهتری داشته باشند. یک سرور به شما امکان می دهد رایانه های جدید را راه اندازی کنید، کاربران اضافه کنید و برنامه های جدید را سریعتر و آسان تر اجرا کنید.

چگونه یک سرور برای شرکت خود انتخاب کنم؟

 • چگونه یک سرور کسب و کار کوچک انتخاب کنیم
 • مرحله 1: مشخصات سرور را بر اساس برنامه هایی که می خواهید اجرا کنید تحقیق کنید.
 • مرحله 2: بهترین مکان سرور کسب و کار کوچک را تعیین کنید.
 • مرحله 3: بودجه سرورهای تجاری خود را محاسبه کنید.
 • مرحله 4: نوع سرور خود را انتخاب کنید.
 • مرحله 5: سرور خود را سفارش دهید و شروع کنید.

سرورها باید تلاش کنند تا با مشتریان به شیوه ای دوستانه رفتار کنند، نیازهای آنها را به سرعت برآورده کنند و اطمینان حاصل کنند که دقیقاً آنچه را که سفارش داده اند به موقع دریافت می کنند.در حالی که قیمت اولیه مهم است، هزینه کامل نگهداری و پشتیبانی سرور در طول عمر آن را در نظر بگیرید. این شامل هزینه‌های مربوط به زمان نصب برنامه‌ها، وصله نگه داشتن و به‌روز نگه داشتن آن، و نظارت و رفع آن می‌شود.هزینه سرورها می تواند از 5000 دلار تا بیش از 20000 دلار متغیر باشد. این همه به نیاز شما بستگی دارد. یک سرور نیاز به تعمیر و نگهداری دائمی دارد و باید بعد از پنج سال تعویض شود. یک سرور اطلاعات را به رایانه هایی که به آن متصل می شوند ارائه می دهد. مشتریان می توانند از طریق یک شبکه محلی (LAN) یا یک شبکه گسترده (WAN) مانند اینترنت به یک سرور متصل شوند. هنگامی که کاربران به یک سرور متصل می شوند، می توانند به برنامه ها، فایل ها و سایر اطلاعات سرور دسترسی داشته باشند.

7 اجزاء یک سرور چیست؟ اجزای کلیدی سرور

 1. مادربرد.
 2. واحد پردازش مرکزی (CPU) / پردازنده. جزء مهم بعدی یک سرور یک واحد پردازش مرکزی (CPU) است.
 3. حافظه با دسترسی تصادفی (RAM)
 4. هارد دیسک.
 5. شبکه / پورت
 6. منبع تغذیه.
 7. پردازنده گرافیکی

آیا سرورها درآمد زیادی دارند؟

بله، سرورها درآمد خوبی دارند.محدوده معمولی برای سرور در آمریکا بین 17840 تا 45910 دلار در سال است. با این حال، طبق bls.gov، متوسط حقوق برای یک سرور تنها 26000 دلار در سال است. تنها 10 تا 15 درصد افراد برتر بیش از 40000 دلار در سال درآمد دارند/این سرور ها هم ازنظر کارایی بسیار ارزشمند هستند هم از نظر خرید  و فروش سخت افزاری.

انواع برندهای سرور چیست؟

رهبران بازار: HPE و Dell همچنان در صدر هستند علی‌رغم کاهش هزینه‌های سازمانی، رهبر کلی سهم بازار در سه‌ماهه دوم همچنان HPE بود که ۱۴.۹ درصد از کل بازار سرور و ۳.۵۸ میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. پس از HPE، Dell قرار گرفت که 13.9 درصد از بازار و 3.34 میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. در حالی که هر دو HPE و Dell همچنان سهم بازار را نسبت به رقبای خود در اختیار دارند، هر دو برند شاهد کاهش درآمد سالانه خود به ترتیب 1.8 و 12 درصد بودند.برترین برندهای سرور سهم بازار درآمد  در سال 2020

سهم بازار درآمد سه ماهه 20 Company
14.9%
$3,582.4
HPE
13.9%
$3,339.8
Dell
10.5%
$2,532.9
Inspur
6.1%
$1,466.6
Lenovo

کدام مارک سرور  در رذه بندی های بعدی بهتر است؟

رشد سریع: Inspur، Lenovo و IBM  پشت HPE و Dell یک ردیف کوچکتر اما در حال رشد سریع از مارک های سرور قرار دارد که شامل Inspur، Lenovo و IBM می شود. Inspur (Inspur Power Systems) با مجموع 10.5 درصد و 2.53 میلیارد دلار درآمد، سومین سهم بازار سرور را به خود اختصاص داد. رشد سال به سال Inspur که از سه ماهه دوم تا سه ماهه دوم 77 درصد پیشتاز بازار بود، بزرگترین رشد در بین برندهای دیگر در نظرسنجی بود. در جایگاه چهارم لنوو قرار گرفت که 6.1 درصد از بازار سرورهای جهانی و 1.46 میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. در جایگاه آخر آی‌بی‌ام قرار داشت که طبق بررسی IDC، کمترین سهم بازار جهانی را با تنها 6.0 درصد و درآمد 1.45 میلیارد دلاری به ثبت رساند.لازم به ذکر است که IDC هر گونه پیش بینی در یک درصد را یک تساوی آماری می داند بنابراین رتبه بندی نهایی سهم بازار برای سال 2020 به شرح زیر است:

  HPE و Dell
Lenovo و IBM

 1. سرورهای Dell EMC (16) 4.9 از 5 ستاره.
 2. سیستم های تیغه ای HPE (16) 4.4 از 5 ستاره.
 3. تیغه های Dell PowerEdge. (3) 4.7 از 5 ستاره.
 4. HPE Proliant ML. (3) 4.7 از 5 ستاره.
 5. Dell PowerEdge T. (2) 5.0 از 5 ستاره.
 6. Dell PowerEdge C. (1) 4.0 از 5 ستاره.

چند نوع سرور وجود دارد؟
سرورهای پایگاه داده، سرورهای چاپ، سرورهای ایمیل، سرورهای فایل، سرورهای برنامه، سرورهای وب و سرورهای بازی چند نمونه از سرورها هستند. پارادایم درخواست پاسخ، که در آن یک کلاینت درخواستی را به سرور ارسال می کند، یکی از مواردی است که اغلب برای ایجاد سیستم های سرویس گیرنده-سرور استفاده می شود.

سرورهای HP: راهنمای سرور Hpe ProLiant

سرور  hpe کمپانی اچ پی با نام تجاری Hewlett Packard Enterprise یکی از   معتبر ترین شرکت های فعال دنیا در زمینه ساخت سرور می باشد. سرورهایHP به علت دسترسی  آسان، در دسترس بودن تمام قطعات، و تنوع بالای در انواع  سرور بسیار مورد استقبال و تایید کارشناسان حوزه IT  در سراسر دنیا و ایران قرار گرفته است. سرور های اچ پی با تنوع بالایی که دارند برای تمامی بار های کاری و طیف های گسترده کسب و کار -نرم افزاری و سخت افزاری  از کاربری در منازل گرفته تا تجهیز دیتا سنتر های بزرگ مناسب می باشند. در اذاره های کوچک و دیتاسنتر ها و شرکت های بزرگ.

سرورهای HP در خط سرور ProLiant در تمام دسته‌های سرورها از جمله rack، tower، blade و scale-out خطوط پخش شده‌اند. برای هر کسی که در مورد نام سرور HP سردرگم است یا سعی می کند تعیین کند کدام سرور برای یک عملکرد خاص مناسب تر است، اولین گام درک پنج دسته اصلی OEM است.سرورهای HP (مخفف سرورهای Hewlett-Packard) در خط سرور ProLiant در تمام دسته‌های سرورها، از جمله rack، tower، blade و scale-out خطوط پخش شده‌اند. HP همچنین یک MicroServer ProLiant ارائه می دهد – یک سرور شروع کننده مقرون به صرفه برای مشاغل کوچک با کمتر از 10 مشتری.  سرورهای HP نگاه می کند و توضیح می دهد که کدام سرور HP برای یک عملکرد خاص مناسب تر است.

1. سرورهای HP ProLiant ML Tower
این سرورهای HP ProLiant ML برای دفاتر راه دور و شعبه‌ای که نیاز به شبکه، فایل و چاپ و دسترسی به اینترنت مشترک و همچنین حافظه داخلی فراوان دارند، بهترین هستند. سرورهای جداگانه ارائه شده عبارتند از سرورهای ML110 G6، NEW ML110 G7، ML150 G6، ML330 G6، ML350 G6، ML370 G6 و ML310 G5p. این سری هایی که دراینجا اورده شده هست همه قدیمی هستند و ماهان شبکه ایرانیان معمولا قطعات جانبی این سرورها را دارد ولی سری های جدید که موجودی هستند  سری های ML310 G8    ML350 G8  ML10 G8   ML10G9   ML10 G10   ML30 G9 ML30 G10   ML350 G9   ML350 G10 که میتوانید در قسمت محصولات سایت فروش اینترنتی شرکت MAHANSHABAKE.COM دیتیل و کانفیگ اصلی را مشاهده کنید.

2. سرورهای HP ProLiant DL Rack Mount
سرورهای DL برای مشاغلی که به ایمیل، شبکه، مجازی سازی و پیام رسانی نیاز دارند، بهترین کار را دارند. آنها مقدار خوبی از قدرت محاسباتی را در یک فضای کوچک بسته بندی می کنند. مدل‌ها عبارتند از: DL120 G6، NEW DL120 G7، DL160 G6، DL165 G7، DL180 G6، DL320 G6، DL370 G6، DL360 G7، DL380 G7، NEW DL385 G7، DL580 G580 G570L، DL580 G570L و DL (سرورهای چند نود DL2000). و سری های جدید سرور های اچ پی ای که می توان DL380 G8  DL380 G9 DL380 G10  ,  DL380 G10 PLUS ,   DL360 G8  DL360 G9  DL360 G10  , DL580 , DL560 را برای سری های جدید نام برد.

3. سرورهای HP ProLiant BL Blade
تیغه های سرور BL بخشی از HP BladeSystem هستند. کریستا ساترثوایت، مدیر گروه، سرورهای HP BladeSystem، گفت که این سرورها برای مراکز داده و استفاده با حافظه خارجی مناسب هستند. به عنوان مثال، سری BL200 برای مشتریان کوچک و همچنین HPC طراحی شده است که از برنامه های کاربردی خوشه محاسباتی و سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. مدل ها عبارتند از: BL280c G6، NEW BL2x220c G7، NEW BL460c G7، NEW BL465c G7، NEW BL490c G7، NEW BL620c G7، NEW BL680c G7 و NEW BL685c G7.و سری سرور های تیغه ای جدید  BL460 G10   VL460 G9  BL460 G10 نیز روی انکلوژر های C7000 HPE نصب می شوند.

4. سرورهای سیستم مقیاس پذیر HP ProLiant SL

خط SL برای محاسبات، میزبانی و خدمات وب با کارایی بالا ساخته شده است. سرورها همانطور که در راهنمای خرید سیستم مقیاس پذیر HP ProLiant ما در ماه آوریل منتشر شد، ظرفیت آسانی را در مقیاس عظیم فراهم می کنند.

5.میکرو سرور HP ProLiant
دسته نهایی HP MicroServer است. این سرورها دقیقاً برای مشاغلی با کمتر از 10 مشتری طراحی شده اند، همانطور که قبلاً در این مقاله توضیح داده شد.

انواع تولیدات شرکت hpe

 • سیستم های آپولو

محاسبات با کارایی بالا برای محیط های بزرگ

 • Blade System

یک زیرساخت با یک پلت فرم مدیریت.

 • محفظه های BladeSystem

هر ساعت، وات و دلار را با زیرساخت نهایی همگرا به حداکثر برسانید.

 • سیستم های لبه همگرا HPE Edgeline

محاسبات لبه ای که کنترل ایمن را ارائه می دهد و زمان بینش را از اینترنت صنعتی اشیا تسریع می بخشد.

 • سرورهای Gen10

کلیدهای نوسازی زیرساخت و تسریع بینش تجاری در سراسر دنیای ترکیبی از فناوری اطلاعات سنتی، ابر عمومی و خصوصی.

 • نرم افزار کنترل بینش  Insight Control Software

سرورهای HPE ProLiant خود را به سرعت و به طور مداوم تهیه، مدیریت، کنترل و بهینه کنید.

 • نرم افزار مجتمع Lights Out (iLO).

فن‌آوری‌های مدیریت جاسازی شده که از چرخه حیات کامل همه سرورهای HPE ProLiant Gen8 و Gen9 از هر مکانی پشتیبانی می‌کند.

 • یکپارچه Lights Out (iLO) نرم افزار برای یکپارچگی

از راه دور سلامت سیستم را برای سرورهای یکپارچگی خود از طریق یک رابط LAN ایمن از طریق یک کنترل خط فرمان مبتنی بر متن یا از طریق یک رابط کاربری گرافیکی با کاربری آسان مبتنی بر مرورگر مدیریت کنید.

 • سرورهای حیاتی ماموریت Mission Critical Servers

محصولات و خدمات حیاتی ماموریت.

 • سیستم مهتاب  Moonshot System

یک سیستم سرور کامل که برای بارهای کاری خاص مهندسی شده و در بسته ای متراکم و کم مصرف ارائه شده است.

 • سرورهای بدون توقف X      NonStop X Servers

در حین برآورده کردن نیازهای پردازش تجاری در مقیاس بزرگ، پردازش تراکنش آنلاین (OLTP) و نیازهای پایگاه داده – در پلت فرم سرور استاندارد x86، خطر خرابی را کاهش دهید.

 • OneView   

با جدیدترین نرم افزار مدیریت زیرساخت ما، سرور، فضای ذخیره سازی و شبکه HP را کنترل کنید.

 • سیستم عامل و مجازی سازی برای سرورهای ProLiant

HPE از نزدیک با سیستم عامل های پیشرو در صنعت و شرکای مجازی سازی برای بهینه سازی، تایید و پشتیبانی محصولات خود در سرورهای ProLiant همکاری می کند.

 • نرم افزار شریک  Partner Software

HPE مجموعه گسترده ای از محصولات نرم افزاری را از شرکای پیشرو ISV در صنعت ارائه می دهد که زیرساخت سرور شما را پشتیبانی می کنند.

 • حافظه پایدار  Persistent Memory

یک راه حل ذخیره سازی یکپارچه، حافظه پایدار مقیاس پذیر HPE با استفاده از فناوری انعطاف پذیری که در حال حاضر در مراکز داده شما مستقر شده است، با سرعت حافظه با ظرفیت ترابایت اجرا می شود.

 • سرورهای ProLiant

سرورهای ProLiant زیرساخت کاملی را ارائه می دهند که هم از اهداف تجاری و هم از رشد کسب و کار شما پشتیبانی می کند.

 • سرورهای ProLiant DL     

انتخابی از سرورهای انعطاف پذیر و همه کاره را ارائه می دهد که برای بارهای کاری مختلف در محیط های مرکز داده با هر اندازه مناسب هستند.

 •    رک و زیرساخت برق   Rack and Power Infrastructure

با قفسه شروع کنید: فضا، نیرو و منابع خنک کننده را بازیابی کنید.

 • سرورهای رک   Rack Servers

با افزودن های مقیاس پذیر و همه کاره به زیرساخت خود، بارهای کاری اصلی کسب و کار را در زمان کمتری به کار ببرید.

 • سیستم های مقیاس پذیر  Scalable Systems

طراحی انعطاف پذیر برای پاسخگویی به نیازهای Hyperscale.

 • مدیریت سرور Server Management

تسریع زمان تا سرویس، ارزش خدمات و کیفیت خدمات از طریق نرم افزار.

 • گزینه های سرور  Server Options

گزینه های واجد شرایط HPE نیز با بسیاری از ابزارهای مدیریت سیستم HPE ادغام شده است و می تواند به کاهش هزینه های عملیات شما در مقایسه با سایر محصولات غیرHPE کمک کند.

 • سرورهای ابری  Servers for Cloud

سرورهای HPE برای Cloud منبع باز منحصر به فرد برای تجربه زیرساخت های ترکیبی باز هستند.

 • هم افزایی   Synergy

دسته جدیدی از زیرساخت طراحی شده برای تسریع تحویل برنامه در هر دو محیط سنتی و جدید IT.

 • سرورهای برج Tower Servers  

هر جا که حجم کار اصلی کسب و کار شما می رود، سرورهای ما می توانند شما را به آنجا ببرند.

 • اتصال مجازی  Virtual Connect

ساده ترین راه برای اتصال تیغه های سرور به شبکه ها و ذخیره سازی.

آخرین نسل سرورهای HP چیست؟

Hewlett Packard Enterprise یازدهمین نسل از سرورهای ProLiant خود را معرفی کرده است که برای طیف وسیعی از بارهای کاری مدرن، از جمله هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل، برنامه های کاربردی ابری، برنامه های کاربردی گرافیکی فشرده، یادگیری ماشین، زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) و مجازی سازی طراحی شده اند. یعتی بعد از تمام نسل های موفقیت امیز سرور های اچ پی

 • G2
 • G3
 • G4
 • G5
 • G6
 • G7
 • G8
 • G9
 • G10
 • G10 PLUS
 • G11

و هنوز هم نسل های مختلف ادامه خواهد داشت./

چگونه HPE iLO را پیکربندی کنیم؟

 1. چراغ های یکپارچه HPE (iLO 5) برای سرورهای Gen10
 2. پیکربندی یک آدرس IP ثابت که اگر می خواهید می توانید ای پی پابلیگ بخرید
 3. اختیاری: اگر کاربر از راه دور به سرور دسترسی دارد، یک جلسه کنسول راه دور iLO را شروع کنید.
 4.  راه اندازی مجدد یا روشن کردن سرور دستگاه را restart کنید سپس کلید F9 را برای وارد شدن به قسمت Post screen فشار دهید.
 5. F9 را در صفحه POST سرور فشار دهید.
 6. روی System Configuration کلیک کنید.
 7. iLO 5 Configuration utility را کلیک کنید.
 8. غیرفعال کردن DHCP:
 9. مدنظر داشته باشید که اگر سری حرفه ای تر لایسنس ILO را بخرید می توانید به فیچر های بیشتری از این برنامه دسترسی داشته باشید.

تفاوت بین سرورهای HP ProLiant ML و DL چیست؟

خط ProLiant ML شامل سرورهای مبتنی بر برج (قابل تبدیل به rack mount) با ظرفیت برای گسترش داخلی دیسک ها و اتصالات است، در حالی که خط DL شامل سرورهای نصب رک با هدف عمومی است.

سرور HP ML چیست؟

HPE ProLiant ML350 Gen10 یک سرور تاور دو سوکت ایمن با عملکرد، قابلیت گسترش و قابلیت اطمینان اثبات شده برای مشاغل در هر اندازه است.که جدیدترین سرور تاور اچ پی ای میباشدو می توان نسل های قدیمی تر این سرور را به عنوان سرور ml نام برد.

 

 • ProLiant MicroServer Gen10 Plus
 •  ProLiant ML30 Gen10 Server
 •  ProLiant ML30 Gen9 Server
 •  ProLiant ML110 Gen10 Server
 •  ProLiant ML350 Gen10 Server
 •  ProLiant ML350 Gen9 Server
 •  ProLiant ML350 Gen8 Server

سرور HP DL چیست؟

HP Density Line (DL) سرورهای رک مونت هستند. آنها در اندازه هایی مانند رک 1U، رک 2U و رک 4U عرضه  به بازار می شوند. سرورهای رک باریک تر، مانند سرور 1U، در مقایسه با همتایان گسترده تر مانند 4U، عملکرد و مقیاس پذیری ضعیف تری دارند.شما بسته به کارایی که دارید می توانید از سرور های تک یونیت و  دو یوییت و چهار یونیت استفاده کنید. برای اچ پی ای معمولا سری های DL360  تک یونیت هستند  و سری های DL380 دو یونیت وارد بازار شده و DL580 در چهار یونیت وارد بازار می شود.

 • ProLiant DL360 Gen10 Server
 • ProLiant DL380 Gen10 Server
 • ProLiant DL360 Gen9 Server

پیکربندی سخت افزار و نصب سیستم عامل در سرور hp

کانفیگ سرور اچ پی ای

استقرار راه حل HPE Small Business Solution نسبتاً ساده است و پیروی از این چهار مرحله که در ادامه به آن می‌پردازیم، می‌تواند در آماده سازی قبل از استقرار موثر باشد.

استقرار روان

• برای انتخاب یکی از چهار روش راه‌اندازی کنترلر RAID برنامه ریزی کنید:

یکی از مواردی که در خرید سرور اچ پی باید مدنظر داشته باشید، نحوه ریدبندی سرور است. درباره این که رید بندی چیست و چه کاربردهایی دارد، در مقاله‌ای تحت همین عنوان در بلاگ سایت مفصل توضیح داده شده که می‌توانید مطالعه کنید.
Rapid Setup (ادغام شده با Intelligent Provisioning نسخه 3.31) آخرین ویژگی راه‌اندازی خودکار است که در سرورهای HPE ProLiant Gen10 300 و مدل‌های بالاتر پیاده سازی شده است. این ویژگی زمان مورد نیاز برای استقرار سرور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، پیکربندی اولیه را ساده می‌کند و کنترلر و درایو دیسک و نصب سیستم عامل را از حالت دستی به حالت خودکار تبدیل می‌کند. HPE این روش را برای اکثر مشاغل کوچک توصیه می‌کند.
نکته‌ای که باید از آن اطمینان حاصل کنید، این است که سرور شما دارای سیستم عامل HPE Intelligent Provisioning نسخه 3.31 باشد و اگر می‌خواهید سیستم عامل را ارتقا دهید، لازم است قبل از ادامه مراحل نصب شرح داده شده در ادامه را در نظر داشته باشید.
البته در خرید سرور اچ پی مدنظر داشته باشید که سری سرورهای ProLiant MicroServer Gen10 دارای تامین هوشمند نیست و بنابراین نمی‌تواند نسخه یکپارچه Rapid Setup را داشته باشد. با این حال می توان آن را با استفاده از راه اندازی سریع مبتنی بر USB پیکربندی کرد.
راهنمای کاربر در support.hpe.com و راهنمای نصب و پیکربندی نرم افزار راه اندازی سریع HPE برای پیکربندی فضای ذخیره‌سازی و سیستم عامل را روی MicroServer Gen10 نصب کنید.
Rapid Setup مستلزم آن است که نرم افزار نصب Microsoft Windows یک نسخه ارزیابی یا MSDN نباشد. زیرا این نسخه‌ها دائماً توسط مایکروسافت به‌روزرسانی می‌شوند و ممکن است در صورت نصب با RSS، اجزای لازم برای راه‌اندازی صحیح را نداشته باشند.
در صورت استفاده از یک ارزیابی یا نسخه MSDN، در صفحه اولیه پس از فشار دادن F10 در هنگام راه‌اندازی، Intelligent Provisioning را انتخاب کنید، نه Rapid Setup.
نرم افزار SMB Setup نسخه اولیه ویژگی راه‌اندازی خودکار است که در سرورهای سری HPE ProLiant Gen10 300 و زیر این بخشی از HPE Intelligent Provisioning نسخه 3.30 می‌باشد که توسط HPE Intelligent Provisioning 3.31 جایگزین شده است. HPE اکیداً به‌روزرسانی سرورهای قدیمی‌تر HPE ProLiant Gen10 300 و سری‌های پایین‌تر را توصیه می‌کند. راه اندازی سریع (بر اساس USB) پیشرو مبتنی بر USB برای راه اندازی SMB یکپارچه است.

پیکربندی دستی: در برخی موارد (مانند هنگام استقرار سرور Microsoft Storage Spaces Direct) ممکن است نخواهید یک تنظیم خودکار را انتخاب کنید. تنظیم دستی کنترلر اولیه و پیکربندی درایو دیسک با استفاده از یکی از آنها امکان پذیر است.
برای نصب ویندوز سرور موارد زیر را قبل از خرید سرور اچ پی در نظر بگیرید :
برای منبع فایل های نصب Microsoft Windows Server 2016 یا 2019 برنامه ریزی کنید که می تواند به صورت زیر قرار گیرد:

– در رسانه‌های فیزیکی مانند درایو فلش USB یا DVD
– در یک پوشه مشترک در شبکه (توجه: برای دریافت تنظیمات آدرس IP از طریق DHCP به پورت شبکه iLO نیاز است)
– برای تنظیمات میزبان اولیه سیستم عامل برنامه ریزی کنید.

مسئله بعدی برای خرید سرور اچ پی فضای ذخیره‌سازی این سرورها است?

سرورهای HPE ProLiant قادر به پیکربندی‌های مختلف فضای ذخیره‌سازی هستند. این راهنمای استقرار بر روی چند استاندارد تمرکز دارد؛ پیکربندی هایی که در راه حل های کسب و کار کوچک HPE مشترک هستند که معمولاً عبارتند از:
1. یک جفت درایو حالت جامد (SSD) یا هارد دیسک (HDD) با ظرفیت کم برای حجم بوت
2. مجموعه جداگانه‌ای از هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا برای ذخیره‌سازی داده‌ها و برنامه‌ها
3. یک کنترلر آرایه هوشمند HPE برای مدیریت و ایمن‌سازی حجم‌های RAID
پیکربندی معمولی Smart Array Controller این است که یک حجم RAID 1 از دو SSD/HDD کم ظرفیت و یک RAID 1 ایجاد کند.
4. حجم RAID 5 یا RAID 6 از HDD/SSDهای با ظرفیت بالا (RAID 1 برای دو HDD/SSD؛ RAID 5 برای سه یا بیشتر HDD/SSD؛ یا RAID 6

مراحل کانفیگ یک سرور

کانفیگ سرور اچ پی

• شاسی: قبل از همه چیز، باید ابتدا نیازهای سازمان یا شرکت خود را مشخص کنید و سپس متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، یکی از انواع سرورهای HPE را انتخاب کنید. در انتخاب شاسی جزییات اهمیت زیادی دارند. مثلا اگر می‌خواهید از سری سرور رکمونت انتخاب کنید، باید به میزان فضای خالی که بر روی رک می‌توان به سرور اختصاص داد دقت کرد. بدین صورت می‌توان مشخص کرد سرور تک یونیتی لازم است یا چند یونیتی. اگر هم که رک ندارید، از سری سرورهای تاور(سری ML) می‌توان استفاده کرد.

• پردازنده:
مرحله دوم کانفیگ سرور، انتخاب پردازنده است. باید ببینیم نیاز سرور و کاری که می‌خواهیم انجام دهیم چقدر است تا اقدام به خرید سی پی یو چندهسته‌ای کنیم. اهمیت این موضوع بدین خاطر است که از مهم‌ترین عوامل کیفیت و سرعت شبکه پردازنده سرور است.
• مموری: مموری یکی دیگر از قطعات مهم در تعیین سرعت شبکه است. بهتر است تعداد زیادی مموری با حجم کم استفاده شود تا پهنای باند انتقال اطلاعات به مموری‌ها افزایش یابد.
• Raid Controller: پیش از انتخاب یک رید کنترلر، باید دو سوال اساسی پرسید:
• آیا سرور با استوریج خارجی دارد یا نه؟ اگر بله، باید از ریدکنترلرهایی استفاده کرد که دارای پورت اکسترنال هستند.
• چه تعداد درایو روی سرور قرار خواهیم داد؟ اگر از ظرفیت مجاز سرور بیشتر باشد، باید از SAS Expander استفاده کرد.
• درایو: درایو SSD یا HDD؟ باید مشخص کنیم کدام یک از این دو مدل اصلی درایو مناسب نیاز ماست. چیزی که در این بخش بسیار مهم است، سازگاری اینترفیس درایو با نوع سرور است. همچنین اندازه درایو هم با شاسی سرور ارتباط مستقیمی دارد.
• Power: با استفاده از نرم افزار Power Advisor شرکت HP برق مورد نیاز سرور را مشخص کرده و متناسب با آن Power مورد نیاز برای سرور را انتخاب می‌کنیم.

چه عواملی روی قیمت سرور HP تاثیر می‌گذارد؟

سرورهای سری  HP ML در بین بسیاری از شرکت‌های قدیمی محبوبیت فراوانی دارد. مهم‌ترین ویژگی این سرورها ML عدم نیاز به رک و اتاق سرور است و از این رو آن را گزینه بسیار مناسبی برای کسب و کارهای کوچک یا آن‌هایی که از فضای محیطی چندان زیاد بهره نمی‌برند، می‌کند. سرور ML از لحاظ مشخصات فنی هم قدرتمند است و مهم‌تر از همه، قیمت مناسب‌تری هم دارد.
چند نمونه از سرورهای ایستاده عبارت‌اند از:

• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML150 Gen9
• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML110 Gen10
• سرور HP مدل ProLiant ML350 Gen10
• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML30 Gen9

سرور ML350 G10 از پرفروش‌ترین سرورهای اچ پی است که به شدت در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط محبوب است. این سرور ML350 G10 ,ML350 G8,ML350 G9از مشخصات فنی فوق العاده‌ای بهره می‌برد و در عین حال وابسته به رک نیست.مدل ML30 G10 ,ML310G8 از اقتصادی‌ترین سرورهای ML موجود در بازار است. با این که این سرور ML  از قیمت بسیار پایین‌تری در مقایسته با رقبا بهره می‌برد، اما مشخصات فنی خوبی دارد و برای شرکت‌های کوچک ایده‌آل است.
سری ML 100  مثل ML10 ML30 ML350 G8 G9 G10 مناسب کسب و کارهایی است که با چند محیط سر و کار دارند:

• HPC Clusters
• Shared Internet Access
• File And Print
• Networking
• و …

سرور ML 150 G10  شاید قوی‌ترین سرور سری 100 اچ پی HP باشد؛ منعطف در سخت‌افزار و نرم‌افزار، آن هم در حالی که از قیمت مناسبی در مقایسه با قابلیت‌های فنی که ارائه می‌دهد برخوردار است.این مدل از دو پردازنده پشتیبانی ‌می‌کند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند تا 18 هسته باشد. ML150 از چیپست Intel C610 برای پردازنده‌های E5-2600-V3 و Intel E5-2600V4 استفاده می‌کند که در کنار رم  512گیگابایتی سرعت فوق‌العاده‌ای را حاصل می‌کند.یکی دیگر از بهترین سرورهای سری ML، مدل ML 350 G10 است. جامعه هدف سرور ML 350 G10 دو گروه است؛ دفاتر راه دور شرکت‌های بزرگ و دیتاسنترهای اینترپرایز. در هر دو حالت با حجم بسیار بالایی از پردازش داده و فعالیت‌های سنگین طرف هستیم که نیازمند سروری قدرتمند است.

خرید سرور HP ML برای چه کسانی مناسب است؟

• شرکت‌هایی که می‌خواهند شبکه‌بندی انجام دهند و دسترسی اشتراکی به پرینت، فایل و اینترنت ایجاد کنند.

• افرادی که خواهان حداقل پیکربندی با کمترین میزانی که می‌توان برای شبکه هزینه کرد هستند.
• شرکت‌‌هایی که دفاتر و شعباتی در شهرهای دیگر دارند.
• فرد یا شرکتی که می‌خواهد در زمینه نگهداری سرور حداقل هزینه و انرژی را مصرف کند.
افراد یا شرکت‌هایی که به جای سرور از رایانه استفاده می‌کنند.

سرور HP Blade چیست؟

خرید سرور بلید

سرورهای سری Blade HP نوع خاصی از سرور HP است که مناسب شرکت‌هایی با حجم کاری زیاد و وظایف خاصی نظیر مجازی‌سازی است. مراکزی که در دورنمای کار خود توسعه می‌یابند و بزرگ‌تر می‌شوند، بهتر است از سری HP Blade استفاده کنند.سرور تیغه‌ای HP به دلیل قدرت بسیار بالای پردازش خود مناسب مجموعه‌های بزرگی است که نیازمند سروری با توانایی پردازش حجم عظیمی از داده است. از آن جا که سرور تیغه‌ای به صورت ماژولار است، قابلیت تعویض بیشتر قطعات بدون خاموش کردن سرور را دارد که این مزیتی بزرگ برای آن است.

دو نمونه از بهترین سرورهای HP Blade عبارت‌اند از:
– HPE BladeSystem C7000 Enclosure:
– HPE BladeSystem C3000 Enclosure

تفاوت‌ نسل G10 سرور HP در مقایسه با G9

– با عرضه پردازنده‌های جدید اینتل، HP نسل دهم سرورهای خود را به آن‌ها مجهز کرد. آمارها نشان می‌دهد که این بروزرسانی باعث شده عملکرد پردازنده‌ها 71 درصد و میزان هسته 27 درصد افزایش داشته باشد که در نوع خود قابل توجه است.- این افزایش عملکرد در بخش‌های دیگر هم اتفاق افتاده و HP تقریبا در تمام بخش‌های سخت‌افزار دگرگونی ایجاد کرده. تا جایی که در بخش حافظه 32درصد، در پهنای حافظه 66 درصد و در هسته‌های پردازنده 14 درصد ارتقای عملکرد داشته است.- HP در نسل دهم سرورها از یک سیستم تنظیم هوشمند استفاده کرده که به کمک آن کاربر بتواند در شرایط مشخصی حجم کاری را افزایش یا کاهش دهد. این باعث می‌شود تا در مصرف انرژی شبکه صرفه‌جویی قابل توجهی صورت گیرد و البته عملکرد بین پردازنده‌ها هم افزایش یابد؛ چیزی که در نسل نهم وجود نداشت.- از آن جا که مسائل امنیتی همواره از بزرگ‌ترین دغدغه‌های کاربران است، HP در نسل دهم سنگ تمام گذاشت و انواع سیستم‌های امنیتی را روی سرورهایش پیاده کرد که از مهم‌ترین آن می‌توان به HPE Secure Compute Lifecycle اشاره کرد که برای محافظت از سیستم عامل و شناسایی ویروس و به طور کلی هر نوع بدافزاری‌ به کار می‌رود.

انتخاب سرور و خرید سرور اچ پی

پیش از خرید سرور اچ پی، ابتدا باید چند سوال مهم مطرح کرد:

– آیا فقط بررسی زیر ساخت‌های خود برای خرید سرور اچ پی کافیست ؟
– آیا باید به بررسی نیاز مشتری‌های شرکت در انتخاب سرور اچ پی پرداخت؟
– آیا برای خرید سرور اچ پی می توان به هر فروشگاهی اعتماد کرد ؟
– آیا گارانتی سرور اچ پی توسط هر شرکتی ارائه می گردد و اگر بله، این ضمانت تا چه اندازه معتبر است؟
– آیا سرور اچ پی خریداری‌شده برای بازه زمانی بیست و چهار ساعته مناسب است ؟
– از چه نرم‌افزارهایی برای کارهای شرکت قرار است استفاده کنید؟ مدل‌های مختلف سرور سازگاری متفاوتی با بعضی نرم‌افزارها دارند و بعضا سرورها از نرم‌افزارهایی اختصاصی در بخش مثلا امنیت خود بهره می‌برند. این که بدانیم در بخش نرم‌افزار به چه سمت و سویی می‌رویم، در انتخاب سرور مناسب موثر است.
– چند کاربر قرار است به شبکه وصل شوند؟ نکته مهمی که در این باره وجود دارد، این است که نباید تنها به شرایط فعلی مجموعه خود فکر کنید. بلکه علاوه بر مشخص کردن تعداد کاربرهای فعلی، با نگاه به آینده باید پیش‌بینی کنید که چه تعداد کاربر جدید قرار است به مجموعه اضافه شوند. ظرفیت اتصال تعداد کاربران به شبکه در سرورهای مختلف متفاوت است و اگر یک شرکت در حال توسعه هستید که در دورنمای خود قرار است بزرگ‌تر شوید یا دفاتر نمایندگی راه دور داشته باشید، بهتر است از یک سرور قدرتمند با ظرفیت بالای اتصال کاربر استفاده کنید.
– چه میزان فضای ذخیره‌سازی برای دیتا نیاز دارید؟ پردازش دیتا تا چه اندازه باید سریع باشد؟ حجم پردازش چقدر است و پردازنده‌ها باید تا چه اندازه قدرتمند باشند تا از پس آن بر آیند؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند در تعیین کانفیگ مورد نظر موثر باشد و در نتیجه بتوان سروری را انتخاب کرد که بتواند از این کانفیگ بهره‌مند شود.
اولین سوال در خرید سرور اچ پی این است که زیرساخت شبکه‌ای که شرکت می خواهند از آن استفاده کند، روی چه پلتفرمی بنا شده؛ این که آیا سیستم‌های پرسنل همه ویندوزی است یا از لینوکس و مجازی‌سازی نیز استقاده شده. همچنین باید در نظر بگیریم که در این پروسه خرید سرور اچ پی فقط شرکت و ساختمان دفتر مرکزی درگیر خواهد بود یا شعبات مختلف نیز متاثر از دفتر مرکزی هستند.
بسیاری از سرورهای نسل هشتم اچ پی با این که دیگر تولید نمی‌شوند و مدل‌های جدیدتر آن‌ها در بازار عرضه شده، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتی به شکل کارکرده با قیمت بسیار مناسب خرید و فروش می‌شوند. اصلی ‌ترین دلیل این اتفاق انعطاف‌پذیری این سرورها و قابلیت ارتقای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سرورهاست. بنابراین با شناخت درست از انواع سرورهای HP و متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌توانید یک سرور خوب خریداری کنید و تا مدت طولانی از آن استفاده کنید با جمع بندی درباره این سوالات می‌توانیم دید بهتری نسبت به خرید سرور اچ پی داشته باشیم.

سرور استوک HP

چرا سرور کارکرده می‌خریم؟ اصلی‌ترین دلیل مسلما شرایط اقتصادی است. سرورهای نسل جدید بنا به دلایلی چون افزایش قیمت ارز یا پیشرفت فنی سرورها هزینه بالایی دارند و این شاید برای یک شرکت کوچک یا متوسط مقرون به صرفه نباشد.حتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ هم تمایلی به خرید مدل جدید سرور ندارند و آن را هزینه‌ای اضافی می‌دانند. چرا که ممکن است آن چه شرکت مذکور از یک سرور نیاز دارد، مدل مثلا نسل هفتم یا هشتمی سرورهای DL برطرف کند. بنابراین خرید مدل گران قیمت جدید غیر ضروری است.
بعضی از مدل‌های سرور اچ پی با وجود گذشت سال‌ها از عرضه آن‌ها و وجود مدل‌های جدیدتر، همچنان پرطرفدار هستند. به طور مثال سرور DL380 G8 که در زمان خود پرفروش‌ترین سرور جهان شده بود، هنوز جایگاهی دست نیافتنی دارد و با این که تولید آن توسط HP متوقف شده، بسیاری از کمپانی‌ها از این سرور استفاده می‌کنند. راز موفقیت سرورهایی نظیر DL380 G8 در انعطاف‌پذیری بسیار بالای آن است. این بدین معناست که سرور توانایی ارتقا از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را داراست و در صورتی که بتوان یک DL380 G8 کارکرده، اما سالم یافت، با ارتقای بخش‌هایی از آن می‌توان به خوبی از سرور استفاده کرد.اهمیت خرید از نمایندگی سرور اچ پی این جا هویدا می‌شود. در فروشگاه‌های غیر معتبر این امکان وجود دارد که سرور کارکرده را به عنوان سرور نو به فروش برسانند، یا سرور کارکرده‌ای که آسیب دیده و عمر زیادی برایش باقی نمانده را تحت عنوان کارکرده در حد نو بفروشند. در حالی که فروشگاه نمایندگی اچ پی با تضمین اصل بودن کالا این نگرانی را برطرف می‌کند.

– قابلیت ارتقای قطعات سرور که باعث می‌شود تا زمانی طولانی بتوان از آن استفاده کرد.
– هماهنگی نرم افزاری با سیستم‌ عامل‌های روز.
– کانفیگ فنی قدرتمند با وجود این که چندین سال از عرضه این سرور می‌گذرد
– تجربه خوشایند شرکت‌ها و سازمان‌ها از که احساس نیاز برای تغییر سرورسرور DL360 G8 را از بین می‌برد.

از بین مدل‌های مختلف سری DL 300، مدل DL 380 از پرفروش‌ترین سرورهای اچ پی است. DL 380 جزو مدل‌های دو یونیته محسوب می‌شود که در چهار نسل G7، G8، G9 و G10 عرضه شده و با این که همه آن‌ها مشخصات سخت‌افزاری قدرتمندی دارند، سرور DL 380 G10 یک سر و گردن بالاتر از بقیه است.DL 380 G10 از هر جهت جزو بهترین‌هاست. این سرور از دوپردازنده زئون 28هسته‌ای بهره می‌برد و از 3ترابایت رم DDR4 با سرعت 2933 MT/s از نوع NVDIMM پشتیبانی می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود تا قدرت و سرعت پردازش همزمان در این سرور به شکل فوق‌العاده‌ای بالا باشند.

سری DL 500 مناسب حرفه‌ای‌ها است و این از 4 پردازنده‌ای که در مدل‌های مختلف DL 500 به کار رفته پیداست. در مدل سرور DL580 که پرفروش‌ترین سرور از سری DL 500 محسوب می‌شود، 48 اسلات DIMM تعبیه شده که هرکدام از آن‌ها تا 128گیگابایت ظرفیت فراهم می‌کند و این نشان از کانفیگ قدرتمند این سرور است.سری DL 500 سرورهای ارزان قیمتی محسوب نمی‌شوند و بیشتر برای شرکت‌هایی مناسب است که حجم پردازش بسیار بالایی دارند و یا کارهای گرافیکی انجام می‌دهند. به همین خاطر در هنگام خرید سرور باید ابتدا مشخص کنید چه استفاده‌ای از آن قرار است انجام دهید.نسل دهم سرور DL580 اساسا برای حجم کاری Business-Critical طراحی شده و به همین خاطر از مشخصات فنی بسیار قدرتمندی برخوردار است. استفاده از پردازنده‌های Intel Xeon سری Scalable که تا 28 درصد کارایی بیشتر را فراهم می‌کند و پشتیبانی از 6 ترابایت حافظه رم با سرعت 2933 مگاهرتز نمونه‌ای از سخت‌افزار قدرتمند DL580 است. این سرور به گونه‌ای طراحی شده که تحت فشار زیاد و زمان‌های طولانی به راحتی کار کند و در این شرایط افت راندمان نداشته باشد.
• اگر بازار هدف کسب و کارتان دیتاسنترهاست، باید از سرورهای DL استفاده کنید.
• در صورتی که دارای رک هستید، طبیعی است که بخواهید از سرورهای رکمونت استفاده کنید.
• مشخصات فنی سطح بالا نیازمند سرورهای قدرتمند و پیشرفته است. سرورهای DL از پردازنده، حافظه و سرعت بسیار بالایی برخوردارند.
• وقتی شبکه‌بندی، مجازی‌سازی و پیام‌رسانی سه نیاز اصلی شرکت شماست، سرورهای DL می‌توانند پاسخگوی این نیاز باشند.
• هنگامی که نیازمند High Performance Computing هستید، بهتر است سراغ سرورهای DL بروید.
• تنوع زیاد در سرور نیازی است که تنها با سرورهای DL برطرف می‌شود.

من صادق قنبری بعد سالها کار در حوزه دیتاسنتر و خدمات سرور HP اینجا هستم که بتوانم بهترین راهنمایی و کمک را برای خرید بهترین سخت افزار سرور برای شما داشته باشم برای راهنمایی و مشاوره در مورد خرید سرور های اچ پی در واتزاپ 09128352023 در خدمت شما هستم.
صفحه اصلیدرباره ماپروژه هاتماس با ما
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟