سرور hp

سرورها مغز و زیربنای زیرساخت فناوری اطلاعات کسب و کار شما هستند، اما اگر پیشینه فناوری اطلاعات ندارید، ممکن است تعجب کنید که سرور دقیقا چیست و چرا اینقدر مهم است.  به پنج سوال اساسی در مورد سرورها پاسخ خواهبم داد، از جمله نحوه خرید سرور مناسب و سالم نگه داشتن آن.اگر شما یک کسب و کار کوچک تا متوسط (SMB) را اداره می کنید و با یک کارمند یا فروشنده IT کار می کنید، احتمالاً کلمه “سرور” را زیاد می شنوید.

– فروش قیمت سرور hp نسل G9 و G10  

زمستان 1402

مطمئناً می‌دانید که ارزان نیستند، چه سرور(های) خود را خریداری کرده باشید، چه برای سرورهای ابری پول پرداخت کرده باشید یا هر دو.برای محافظت از سرمایه گذاری خود – و جلوگیری از خرابی های غیر ضروری – لازم نیست در سرورها متخصص شوید. اما دانستن پاسخ این پنج سوال اساسی در مورد سرورهای کسب و کارهای کوچک و متوسط به شما کمک می کند تا تصمیمات خوبی بگیرید.

سرور چیست؟

تعریف فوق پایه از سرور یک “سرور” داده ها را به “مشتری” که آن را درخواست می کند ارائه می دهد. سرورها می توانند به شبکه کسب و کار شما متصل شوند یا به صورت بی سیم متصل شوند.نکته گیج کننده در مورد عبارت “سرور“: این می تواند به معنای سخت افزار و نرم افزار باشد سرور یک برنامه است — نوعی نرم افزار. اما دستگاه رایانه ای که برنامه های سرور روی آن اجرا می شود معمولاً سرور نیز نامیده می شود.

 سرور استوک

بنابراین، ماشینی به نام سرور ممکن است در واقع از بسیاری از برنامه های سرور مختلف پشتیبانی کند. (در پاسخ به سوال شماره 4 در مورد اینکه چه چیزی یک کامپیوتر را به “سرور” تبدیل می کند، بیشتر ببینید.)مثال: چگونه یک سرور این صفحه وب را برای شما ارسال کرد مثلاً از مرورگر وب Chrome برای جستجوی موضوع «سرور چه کار می‌کند؟» در گوگل استفاده کرده‌اید.«دستگاه مشتری» شما – رایانه شخصی، تلفن هوشمند، رایانه لوحی و غیره – این صفحه را درخواست کرده است.

درخواست کروم توسط یک وب سرور پردازش شد که این صفحه را به کروم برگرداند و اکنون صفحه را برای شما نمایش می دهد.البته این یک توصیف بسیار ساده از فرآیند است. بسیاری از انواع سرورها ممکن است در پردازش درخواست شما و ارسال این صفحه برای شما نقش داشته باشند.

سرورهای دیگری که احتمالاً هر روز استفاده می کنید:

 1. حساب ایمیل شما در یک سرور ایمیل ذخیره می شود که ایمیل های شما را ارسال می کند و آنها را از حساب های دیگر دریافت می کند و برای اینکار نیازمند داشتن یک سرور با کارت شبکه مناسب هستید.
 2. یک سرور فایل ذخیره سازی مرکزی برای فایل های داده فراهم می کند، بنابراین مشتریان در شبکه می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. تا داده ها واطلاعت پردازش شده در ان سیو باشد .
 3. یک سرور صوتی/تصویری به شما امکان می دهد محتوای چندرسانه ای را پخش کنید این سرور ممکن هست کارت گرافیک یا شبکه بسیار قوی نیازمند باشد.
 4.  سرور حسابداری و سرور حضور غیاب پرسنل نیز باید سرور مجزا داشته باشید.

در اینجا ویدیویی است که رابطه اصلی مشتری/سرور را شرح می دهد. (توجه داشته باشید که چندین سال از عمر آن می گذرد، بنابراین سرور های درگیر بزرگ به نظر می رسند.)

سرورها برای مشاغل کوچک تا متوسط چه کاری انجام می دهند؟

 1. میزبانی ایمیل مخصوص دامنه
 2. ذخیره فایل ها
 3. دسترسی از راه دور به شبکه شرکت، از جمله از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) فراهم کنید.
 4. کنترل کنید که کدام کاربران اجازه دسترسی به منابع موجود در محیط IT شرکت شما را دارند.
 5. وب سایت آنها را میزبانی کنید.
 6. تجارت الکترونیک انجام دهید.
 7. نرم افزارهای کلیدی کسب و کار مانند مدیریت ارتباط با مشتری، حسابداری و منابع انسانی را اجرا کنید تا کارمندان نیازی به ذخیره نرم افزارهای سنگین روی رایانه شخصی خود نداشته باشند.
 8. فایل پشتیبانی اطلاعات.

در بیشتر موارد، همه این سرورها در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و ابزارها و برنامه‌های استانداردی که روزانه استفاده می‌کنید را فعال می‌کنند.امنیت: موضوع مشترک در قابلیت های سرور یک موضوع مشترک در تمام عملکردهای تجاری فوق امنیت است. اگر همه چیز از طریق سرورهای شبکه به عنوان یک هاب مرکزی اجرا شود، محافظت از آن محیط با فایروال ها، منابع محافظت شده با رمز عبور و سایر اقدامات امنیتی آسان تر است.

یک نکته احتیاط: داشتن یک هاب مرکزی برای داده ها و برنامه های کاربردی شما بسیار مهم است، اما همچنین به این معنی است که هکری که موفق به دسترسی به سرورهای شما می شود، کلیدهای قلمرو مجازی شما را در اختیار دارد. بنابراین، اگر سرور دارید، باید توسط متخصصان با تجربه امنیت IT نظارت شود.و همیشه این سرور ها و سایر قطعات سرور شما باید زیر نظر نرم افزار های امنیتی و ویروس کشی قرار گیرد.

 سرورهای درون سایت  داخل شرکت شما یا ابری کدام بهتر است؟ ( شاید هر دو)

بسته به زمانی که کسب و کار خود را شروع کرده اید، سرورهای ابری ممکن است هنوز در دسترس نبوده باشند، یا ممکن است برای کسب و کاری به اندازه شما بسیار گران بوده باشند.امروزه، بسیاری از SMB ها حداقل از برخی خدمات و نرم افزارهای مبتنی بر ابر استفاده می کنند.

سرورهای فیزیکی پشت سرویس های ابری در مزارع سرور غول پیکر در سراسر جهان قرار دارند که توسط ارائه دهندگانی مانند VMware، Citrix و Microsoft اداره می شوند.

در مقایسه با سرورهای داخلی چه انتظاری از سرورهای ابری دارید؟ در اینجا چند تفاوت اصلی وجود دارد:

تفاوت های کلیدی بین سرورهای داخلی و ابری

سرور ابری  چبیست و چه کارایی دارد؟

سرور داخلی | خرید سرور فیزیکی

 1. هزینه ای برای خود سرور وجود ندارد، اما هزینه های میزبانی مداوم را پرداخت می کنید.
 2. ارائه دهنده ابر شما دسترسی به داده های شما را کنترل می کند.
 3. می‌توانید سطح خدمات (ظرفیت ذخیره‌سازی، سرعت داده و غیره) سرویس‌های ابری خود را در صورت لزوم تنظیم کنید. نیازهای شما ممکن است از بودجه شما بیشتر باشد.
 4. هزینه های سربار نگهداری سخت افزار و نصب نرم افزار در هزینه های شما لحاظ می شود، اما سطح پشتیبانی فنی در بین ارائه دهندگان متفاوت است.
 5. قطع اینترنت می تواند اطلاعات شما را قطع کند، مگر اینکه اتصالات اینترنت اضافی داشته باشید.
 6. آسیب فیزیکی به سخت افزار بر داده های ذخیره شده در ابر تأثیر نمی گذارد. با این حال، ارائه دهندگان ابر سطوح مختلفی از ظرفیت پشتیبان گیری و مسئولیت دارند – ممکن است به ترتیبات پشتیبان اضافی نیاز داشته باشید. همچنین، بازیابی داده ها ممکن است گران باشد، به خصوص اگر نیاز به بازیابی فوری داشته باشید.
 1. سرمایه گذاری اولیه بالا برای سخت افزار (یا هزینه مداوم در صورت اجاره) به علاوه نصب.
 2. شما کنترل فیزیکی بر روی داده های خود دارید.
 3. شما می توانید سروری بسازید که به طور خاص برای نیازهای شرکت شما پیکربندی شده است. با تغییر این نیازها، باید دستگاه(ها) را ارتقا دهید یا جایگزین کنید.
 4. برای نگهداری سخت افزار و احتمالاً نصب و ارتقاء نرم افزار به کارکنان IT داخلی یا یک پیمانکار پشتیبانی فناوری اطلاعات نیاز دارید.
 5. قطع شدن اینترنت، اطلاعات شما را قطع نمی کند.
 6. آسیب فیزیکی به سخت‌افزار شما می‌تواند داده‌هایی را که در خارج از سایت پشتیبان‌گیری نشده‌اند، از بین ببرد.
 7. برای خرید سرور فیزیکی می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید.
  1. خرید آنلاین: مثل ( mahanshabake.com )می‌توانید از وب‌سایت‌های فروشگاهی مختلف اینترنتی که سرورهای فیزیکی را در فروش دارند، استفاده کنید. در این روش، باید به دقت ویژگی‌های سرور را مطالعه کنید و از فروشنده به دقت بپرسید که آیا سرور انتخابی شما به نیاز شما می‌پردازد یا نه.

  2. همچنین، باید مطمئن شوید که فروشنده قادر به ارائه خدمات پس از فروش مانند نصب و پشتیبانی از سرور است.

  3. خرید از فروشندگان محلی: می‌توانید از فروشندگان محلی در منطقه خودتان که سرورهای فیزیکی را فروش می‌کنند، استفاده کنید. در این روش، می‌توانید با فروشنده در مورد نیازهای خود صحبت کنید و بتوانید از خدمات پس از فروش و تحویل سریع‌تر بهره‌مند شوید.

  4. خرید از شرکت‌های سازنده: می‌توانید مستقیماً از شرکت‌هایی که سرورهای فیزیکی را ساخته‌اند، خرید کنید. در این روش، می‌توانید به طور مستقیم با شرکت تولیدکننده و وارد کننده سرورها ارتباط برقرار کنید و از قیمت مناسب‌تر و خدمات پس از فروش بهره‌مند شوید.

  در هر صورت، قبل از خرید سرور فیزیکی، باید به دقت ویژگی‌های سرور را مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید که سرور انتخابی شما به نیازهای شما می‌پردازد.

   

چرا یک راه حل ترکیبی داخلی / ابری ممکن است بهترین انتخاب باشد کسب و کار شما ممکن است بتواند به طور مقرون به صرفه نقاط ضعف خدمات داخلی را با نقاط قوت راه حل های ابری جبران کند و بالعکس.مثلا:

 • حساس ترین داده های مشتری یا نرم افزار اختصاصی خود را در سرورهای داخلی ذخیره کنید تا دسترسی اشخاص ثالث و هکرها را محدود کنید.
 • اما اگر این کار را انجام می دهید، مطمئن شوید که فرآیند پشتیبان گیری شما کار می کند و به طور منظم آزمایش می شود. همچنین، به تخصص IT در کارکنان یا از یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات نیاز دارید.
 • از اشتراک های ابری برای برنامه های اصلی استفاده کنید که در غیر این صورت می توانند شبکه ها و دستگاه های شما را کند کنند.
 • Office 365 مایکروسافت و Adobe Creative Cloud نمونه‌هایی از مجموعه نرم‌افزارهای اصلی هستند که به خدمات اشتراک مبتنی بر ابر تبدیل شده‌اند.
 • از اطلاعات خود از یک سرور داخلی در یک دستگاه ذخیره سازی داخلی جداگانه نسخه پشتیبان تهیه کنید، اما از یک سیستم پشتیبان مبتنی بر ابر نیز استفاده کنید.
 • این کار از وقفه طولانی مدت کسب و کار محافظت می کند، حتی اگر دستگاه های فیزیکی شما آسیب دیده یا از بین بروند.

چگونه می توانم بهترین سرور داخلی را برای اندازه کسب و کار خود انتخاب کنم؟

یک منبع عالی برای اطلاعات در مورد انتخاب سرور برای مشاغل کوچک و متوسط، شرکت ماهان شبکه ایرانیان میباشد.مهندس راد  می گوید که صاحبان SMB اغلب در انتخاب سرورها یک یا چند مورد از این دو اشتباه را مرتکب می شوند:

اشتباه 1: خرج کردن خیلی کم روی سروری که افزونگی کافی ندارد:

برخی از صاحبان مشاغل برای تبدیل یک رایانه اولیه به سرور کمک می خواهند که مطمئناً امکان پذیر است. اما آنه می‌گوید برای بیشتر کسب‌وکارهایی که بیش از تعداد معدودی از کاربران رشد کرده‌اند، این یک اشتباه است.آنه تاکید می‌کند، یک ماشین درجه یک کسب‌وکار تهیه کنید که به‌طور خاص برای مدیریت چندین سرور، با هارد دیسک‌های اضافی و منابع تغذیه ساخته شده است.

آنه می‌گوید: «بله، برای افزونگی هزینه بیشتری دارد، اما اگر سیستم شما به دلیل نداشتن آن از کار بیفتد، احتمالاً هر دقیقه که از کار بیفتید، پول خود را از دست خواهید داد.یک مثال خوب، شرکت‌های تولیدی کوچکی هستند که اکثر آنها بر روی ماشین‌های کامپیوتری مبتنی بر شبکه کار می‌کنند. او می‌گوید: «شما نمی‌خواهید که کارمندانتان فقط در اطراف بایستند یا به خانه فرستاده شوند.

اشتباه 2: خرج کردن بیش از حد روی سرورهایی که توانایی نگهداری از آنها را ندارید:

زمانی که SMB ها بیش از حد خرج می کنند، او بدترین سناریوهای بسیاری را دیده است. شرکت‌ها از ما خواسته‌اند تا تجهیزات را حذف کنیم زیرا از کار افتاده‌اند، تا حدی به این دلیل که نمی‌توانستند سرورهایی را که از شخص دیگری خریداری کرده‌اند، بپردازند. آنه می گوید: واقعاً غم انگیز است.مصلا خرید سرور دست دوم G5 G6 G7 دیگر واقعا مقرون به صرفه نیست. نگهداری از انها نیز واقعا به صرفه نمیباشد.

چگونه از هزینه کمتر یا بیش از حد روی سرورها جلوگیری کنیم آنه توصیه می کند با یک حرفه ای کار کنید که با نیازهای SMB ها آشنا است. اگر – قبل از اینکه محصولی را توصیه کنند – سؤالات خاصی در مورد نحوه استفاده کسب و کار شما از داده ها بپرسند، می دانید که این کار را انجام می دهید، مانند:

 1. چند کارمند/کاربر در شبکه شما وجود دارد؟
 2. آیا تمایل دارید بیشتر فایل های متنی را ذخیره کنید؟ تصاویر اتوکد بزرگ؟ عکس ها؟ طرح بندی انتشارات InDesign؟ و غیره.
 3. آیا اکثر کارمندان شما از یک دفتر مرکزی به داده های شبکه دسترسی دارند یا از راه دور؟
 4. آیا اطلاعات شخصی و مالی حساس کارمندان و مشتریان را ذخیره می کنید؟

هنگامی که یک فروشنده سرور تصویر کاملی از عملکرد کسب و کار شما داشته باشد، می تواند راه حل های مناسب را برای انتخاب پیشنهاد دهد. اگر می‌خواهید فروش سختی را روی یک سرور خاص از دروازه خارج کنید، یک قدم به عقب بردارید.

 چگونه از سرمایه گذاری خود در سرورهای در محل محافظت می کنید؟

هنگامی که تصمیم به خرید سخت افزار و نرم افزار سرور گرفتید، در اینجا نحوه اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود می برید آورده شده است:

قرارداد تعمیر و نگهداری مناسب بخرید سرورهای جدید معمولاً با قرارداد خدماتی از سازنده تا سه سال ارائه می شوند که اغلب انتخاب خوبی است. پس از آن قرارداد اولیه، اگر تجهیزات همچنان نیازهای شما را برآورده می‌کند، احتمالاً گزینه‌های نگهداری طولانی‌تری از سازنده به شما پیشنهاد می‌شود.آنه می‌گوید پس از انقضای قرارداد اولیه OEM، گزینه یک قرارداد تعمیر و نگهداری برای دارایی‌های IT مانند سرورهای یک ارائه‌دهنده شخص ثالث را در نظر بگیرید.

سرورها را تمیز نگه دارید  یکی از مقصران اصلی خرابی سرور، گرد و غبار است:

گرد و غبار و سایر آلاینده‌های هم اندازه می‌توانند به راحتی به اجزای سرور شما راه پیدا کنند، جایی که ساخته می‌شوند و تبدیل به یک عایق می‌شوند. در نتیجه، تجهیزات شما می‌تواند تا 30 درجه فارنهایت گرم‌تر شود – و درست مانند انسان‌ها، افزایش دمای داخلی به این درجه می‌تواند کشنده باشد.  اکثر مشاغل کوچک که سرورهای آنها به دلیل گرد و غبار از کار می افتد چه اشتباهی انجام می دهند.بسیاری از این ماشین‌ها در فضای باز، روی یک فرش غبارآلود یا یک زمین خالی هستند. “اما حتی اگر آنها در یک محفظه باشند، مگر اینکه آن محفظه برای گرد و غبار فیلتر شده باشد، شما همین مشکل را دارید.”

سرورها را خنک نگه دارید برای دور نگه داشتن سرورها از ترافیک روزمره، بسیاری از SMB ها فضای کوچکی مانند کمد یا کابینت پیدا می کنند. پت می گوید، اگر این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که فضا تهویه شود. مبلمان سفارشی برای سرورها ساخته بود، اما محفظه کار نمی‌کرد زیرا تهویه نمی‌شد. ماشین ها بیش از حد گرم شدند.سازندگان مبلمان مجبور بودند واحد را با فن های اگزوز تقویت کنند. اما فن‌ها سپس اتاق کوچکی را که مبلمان در آن قرار داشت بیش از حد گرم کردند، بنابراین باید جریان هوا را برای کل اتاق بهبود می‌دادند. اخلاقی: گرما دشمن شماست. جریان هوا دوست شماست.

از سیستم نظارت مستمر استفاده کنید که سرورهای مدرن دارای حسگرهای حرارتی هستند که می توانند با سیستم های نظارتی ارتباط برقرار کنند. اگر کارکنان فناوری اطلاعات برای پاسخ به هشدارها در دسترس ندارید، حتماً با یک شرکت خدمات فناوری اطلاعات خارج از کشور کار کنید. آنها باید بتوانند سرورها را از راه دور خاموش کنند تا از آسیب جدی محافظت کنند.گرما تنها یکی از مواردی است که سیستم‌های مانیتورینگ دنبال می‌کنند، اما مراقب باشید که سیستم را طوری تنظیم نکنید که برای هر چیز کوچکی که ممکن است اشتباه رخ دهد، هشدار ایجاد نکنید.

آلارم‌های بسیار زیاد که معلوم می‌شود هیچ نیستند، می‌توانند به شما آموزش دهند که همه آلارم‌ها را نادیده بگیرید – حتی آلارم‌های واقعاً جدی، مانند داغ شدن بیش از حد سرورها.

سرورها رشد را فعال می کنندوقتی با مشتریانی کار می‌کنم که اولین سرورهای خود را نصب می‌کنند، معمولاً شرکتی است که واقعاً شروع به رشد و شکوفایی می‌کند. این یک نقطه حیاتی در چرخه حیات یک کسب و کار است – اتخاذ تصمیمات زیرساخت IT خوب می تواند تأثیر زیادی بر موفقیت یا شکست مداوم آنها داشته باشد.

ظرفیت ذخیره و جابجایی داده ها و اجرای نرم افزارهای قوی تر اغلب عامل اصلی بهره وری و خدمات خوب به مشتریان است. سرورها این کار را برای شما انجام می دهند، اگر آنها را عاقلانه انتخاب کنید و به خوبی از آنها مراقبت کنید.

دلایل اصلی که اکثر SMB ها یا شرکت های خصوصی کوچک و به قول معروف small siae  از سرورها استفاده می کنند عبارتند از: میزبانی ایمیل مخصوص دامنه. ذخیره فایل ها دسترسی از راه دور به شبکه شرکت، مانند یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را فراهم کنید.سرورها به منابع زیادی نیاز دارند. به همین دلیل است که تعیین اینکه آیا کسب و کار شما به آن نیاز دارد یا نه، یک سوال حیاتی است که باید به دقت در نظر بگیرید.

سرور ارزان قیمت

این ضروری است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در آن سرمایه گذاری خواهید کرد، وقت بگذارید.این واقعیت که شما در حال خواندن این مقاله هستید نشان می دهد که در حال حاضر در مسیر درستی قرار گرفته اید. جمع آوری دانش کلید تصمیم گیری صحیح و آگاهانه است.در ماهان شبکه ایرانیان ، به صدها رهبر تجاری کمک کرده‌ایم تا فناوری خود را درک کنند. بر اساس تجربه ما، هر چه مشتریان ما بیشتر در مورد فناوری خود بدانند، کسب و کار آنها می توانند بیشترین بهره را از آن ببرند.در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به موارد زیر پاسخ دهید:

سرور چیست؟ چه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد من برای کسب و کار خود به سرور نیاز دارم؟

در ابتدایی ترین حالت، یک سرور درخواست های ارائه شده توسط گروهی از دستگاه ها یا شبکه های متصل به نام کلاینت را رسیدگی می کند. این یک تصور غلط رایج است که سرور به هر وسیله ای گفته می شود که اطلاعات را در آن ذخیره می کنید. در حالی که درست است آنها همچنین داده ها را ذخیره می کنند.

تفاوت اصلی این است که آنها نرم افزار سرور را نصب کرده اند. این نرم‌افزار برای انجام کارهای سنگین پشتیبان طراحی شده است.برای درک بهتر مفهوم، می توانید نرم افزار سرور را به عنوان پیشخدمت در یک رستوران در نظر بگیرید. اگر یک استیک خوب سفارش دهید، گارسون با دادن اطلاعات به آشپزخانه، سفارش را پردازش می کند. سپس آشپزخانه آن را بر اساس این اطلاعات طبخ می کند و سپس آن را از طریق پیشخدمت برای شما ارسال می کند. اساساً جریان اطلاعات را برای اطمینان از یک تراکنش روان مدیریت می کند.

سرورها می توانند نقشی حیاتی در کسب و کار شما ایفا کنند و به همین دلیل است که تقریباً هرگز خاموش نمی شوند.

زیرا اگر آنها خاموش شوند، تمام تراکنش های بین سرور و مشتری متوقف می شود و به طور بالقوه مشکلات جدی برای شما ایجاد می کند. و به همین دلیل، سرورهای افزونگی فقط در صورتی که یکی از کار بیفتد یا خاموش شود، توصیه می شود.نکته دیگری که در مورد سرورها باید به آن توجه کرد این است که آنها می توانند سخت افزاری باشند که شبیه یک CPU دسکتاپ هستند یا نرم افزارهایی مانند وب سرور. تمایز اصلی این است که سرورهای نرم افزاری اغلب از طریق اینترنت عبور می کنند در حالی که سرورهای فیزیکی فقط از طریق شبکه محلی شما عبور می کنند.

آنها همچنین می توانند برای انجام یک عملکرد واحد (سرورهای اختصاصی) مانند پردازش ایمیل ها یا چندین مورد (سرورهای مشترک)، مانند میزبانی یک یا چند وب سایت و ارسال/دریافت ایمیل تنظیم شوند.

4 نشانه نیاز کسب و کار و بیزینس شما به سرور

اکنون که می دانید سرور چیست، چگونه مطمئن شوید که کسب و کار کوچک شما به آن نیاز دارد؟ در زیر به برخی از رایج ترین نشانه هایی که نشان می دهد باید در سرور سرمایه گذاری کنید نگاهی بیندازید:

1. کسب و کار شما در حال رشد است و امیدوار هستید توسعه بیشتر ی داشته باشید.

وقتی کمتر از 10 کارمند دارید، مدیریت کامپیوتر و فناوری اطلاعات بسیار ساده است. هنگامی که به به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری نیاز دارید، یا در حال تغییر به یک راه‌حل جدید ضد ویروس هستید، می‌توانید به سادگی روی تیم خود ضربه بزنید و آن را محقق کنید. اشتراک گذاری فایل ها؛ این همان چیزی است به سادگی هارد اکسترنال را به اطراف منتقل کنید، و شما خوب هستید.با این حال، هنگامی که تعداد تیم شما به 10، 15 یا 20 نفر رسید، به زودی متوجه خواهید شد، این وظایف فقط کمی سخت تر نمی شوند.

آنها به طور قابل توجهی دشوارتر می شوند. احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که تیم شما در حال حاضر با اشتراک گذاری فایل ها یا پیگیری به روز رسانی های نرم افزار دچار مشکل شده است.یک سرور می تواند آن فرآیندها و موارد دیگر را ساده کند. این امر مدیریت ناوگانی از رایانه ها را در شبکه شما، چه در محل یا خارج از محل، بسیار آسان تر می کند.این یک اشتباه بزرگ هست که اپدیت و بروزسانی دفتر کار خود ر ا عفب تر بیندازید.

2. تیم شما باید به همان داده ها دسترسی داشته باشد

حتی کسب و کارهای کوچک نیز به یک مکان مرکزی ذخیره سازی و یا اتاق سرور داده نیاز دارند. این به سازماندهی بیشتر کارها کمک می کند و به اعضای تیم شما اجازه می دهد در صورت نیاز به داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.برای مشاغل کوچک، این ممکن است به معنای انتخاب فضای ذخیره سازی ابری برای دسترسی انعطاف پذیر و آسان به داده های شما باشد.

در دکتر اچ پی در مورد فضای ذخیره سازی داده ای یا ابری برای شما صبحت کرده ایم. با این حال، هنگامی که از ده ها صندلی عبور کردید، سروری با کنترل کننده دامنه ممکن است منطقی تر باشد.کنترل کننده دامنه یک رایانه سرور است که به درخواست های احراز هویت پاسخ می دهد و فرآیند مدیریت مجوزهای کاربر را برای کسب و کار شما ساده می کند. می تواند نرم افزار Windows Server، Active Directory و خدمات فایل و چاپ را اجرا کند. اینها همه چیزهایی هستند که به شما امکان می دهند چندین دستگاه را بسیار ساده تر مدیریت کنید.

3. شما می خواهید مدیریت امنیت شبکه را متمرکز کنید

نصب نرم افزار امنیتی برای هر دستگاه در شبکه شما ممکن است مشکل بزرگی نباشد، زمانی که فقط پنج یا شش کارمند دارید. با این حال، هنگامی که از یک دوجین عبور کردید، به یک تلاش زمان‌بر تبدیل می‌شود.یک سرور به شما این امکان را می دهد که به روز رسانی های امنیتی در سطح شبکه را از یک دستگاه واحد پیاده سازی کنید. از آنجا می توانید اسکن ویروس را اجرا کنید، فیلترهای هرزنامه را مدیریت کنید و برنامه ها را در سراسر شبکه نصب کنید. این امر مدیریت امنیت شبکه را حتی زمانی که اعضای بیشتری در تیم خود دارید، بسیار کم‌تر می‌کند.

4. می خواهید پشتیبان گیری و بک اپ گیری سرور را خودکار کنید

آیا تیم شما به طور معمول از رایانه های رومیزی و لپ تاپ های خود نسخه پشتیبان و بک اپ تهیه می کند؟ آنها به احتمال زیاد این کار را به اندازه کافی انجام نمی دهند. اگر تا به حال با رایانه خود کار کرده اید و فراموش کرده اید که دکمه ذخیره را فشار دهید، می دانید که وقتی ذهنتان مشغول است چقدر راحت می توانید مسیر خود را از دست بدهید.متأسفانه، عواقب از دست دادن داده ها و خرابی ناشی از تلاش برای بازیابی آن می تواند به طور جدی بر کسب و کار و بیزینس شما تأثیر بگذارد.

کرایه سرور

یک سرور اختصاصی می تواند این فرآیند را برای شما خودکار کند. می‌توانید پشتیبان‌گیری‌ها را برای همه رایانه‌هایتان در یک مرکز مرکزی به‌طور خودکار انجام دهید و برای اقدامات بیشتر از سرور پشتیبان‌گیری کنید. این می تواند به طور قابل توجهی زمان خرابی را کاهش دهد و تأثیر از دست دادن داده ها را کاهش دهد.

آماده راه اندازی یک سرور برای کسب و کار خود هستید؟ تصمیم گیری در مورد اینکه آیا باید سرور داشته باشید یا نه، همه به اندازه سازمان شما و نیازهای منحصر به فرد شما خلاصه می شود. همچنین ضروری است که هزینه را با مزایای بالقوه ای که داشتن یک آن می تواند برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد، سنجید. در حالی که آنها مزایای زیادی را ارائه می دهند که می توانید از آنها استفاده کنید، سرورها به منابع زیادی برای خرید و نگهداری نیاز دارند.

اموزش سرور

در ماهان شبکه ایرانیان ، به صدها کسب‌وکار کمک کرده‌ایم تا فناوری خود، از جمله سرورهایشان را مدیریت کنند. در صورت نیاز می توانیم در راه اندازی و نگهداری به شما کمک کنیم. مقاله ما را برای اطلاعات بیشتر در مورد محل نگهداری سرورهای خود برای نگهداری و نگهداری صحیح آنها بخوانید.

چرا سرور برای تجارت مهم است؟

یک سرور یک مکان متمرکز برای ذخیره اطلاعات کسب و کار فراهم می کند و به شما امکان می دهد اطلاعات مهم را بهتر مدیریت کنید. مکان یابی، دسترسی و اشتراک گذاری اطلاعات و برنامه ها برای کارمندان ساده تر است. این به شما امکان می دهد تا به سرعت و به راحتی رایانه های جدید را راه اندازی کنید، کاربران اضافه کنید و متقاضیان جدید را مستقر کنید.یک سرور به شما این امکان را می دهد که به روز رسانی های امنیتی در سطح شبکه را از یک دستگاه واحد پیاده سازی کنید.

از آنجا می توانید اسکن ویروس را اجرا کنید، فیلترهای هرزنامه را مدیریت کنید و برنامه ها را در سراسر شبکه نصب کنید.

این امر مدیریت امنیت شبکه را حتی زمانی که اعضای بیشتری در تیم خود دارید، بسیار کم‌تر می‌کند.سرورها عملکردهایی از ذخیره فایل و مدیریت چاپگرها تا ارائه خدمات پایگاه داده را انجام می دهند. شرکت های بزرگ اغلب سرورهای اختصاصی برای یک کار مانند ایمیل را نگه می دارند. سرورها روشی امن و متمرکز برای ذخیره سازی داده ها را ارائه می دهند.

5 دلیل که چرا کسب و کار شما نیاز به نصب سرور دارد

 • سرور چیست و چرا اینقدر مهم است؟ 
 • امنیت شبکه و فایل که بسیار بالا می شود.
 • قابلیت اطمینان افزایش یافته و بوطری که هر کلاینتب قطع شد سریع میوان با راه های جدید متصل کرد.
 • تمرکز منابع شبکه در یک نقطه از سازمان
 • مدیریت تهدیدات ویروسی
 • مرکزی سازی پشتیبان گیری هر وقت و هر زمانی که می خواهید.

سرورها در مشاغل کوچک برای چه مواردی استفاده می شوند؟می‌توانید آدرس‌ها را ذخیره کنید، به راحتی سفارشات خود را پیگیری کنید و اقلام را در سبد خرید خود ذخیره کنید.3 عملکرد سرور چیست؟

در اینجا برخی از عملکردهای سرور وجود دارد که باید بدانید:ارائه درخواست های کامپیوتر مشتری همانطور که قبلا توضیح داده شد، سرور تمام درخواست های مشتریان را برای پردازش ارائه می دهد. هر وب سایتی نیاز به میزبانی وب دارد تا به صورت آنلاین در دسترس بازدیدکنندگان باشد. برای اینکه مردم بتوانند یک وب سایت را در دنیای مجازی ببینند، باید روی سروری که در جایی از دنیای فیزیکی ذخیره شده است میزبانی شود.

هر وب سایتی که روی این نوع هاست سرمایه گذاری می کند یکی از این سرورها را کاملاً برای خود دارد. اگرچه سرور از بسیاری جهات شبیه به رایانه رومیزی است، اما هدف اصلی آن ارائه اطلاعات به یک گروه به جای یک فرد است. از آنجایی که سرورها داده ها را از طریق شبکه ها ارسال می کنند، رشد اینترنت باعث استفاده و محبوبیت آنها شده است.

 • یک پایگاه داده برای اجرا فراهم کنید.
 • ترافیک انتقال داده یا فایل را مدیریت کنید.
 • محافظت در برابر حمله شیطانی
 1. در اینجا چند مهارت ضروری وجود دارد:
 2. یه خاطره خوب این احتمالاً مهمترین مهارت برای یک سرور است.
 3. مهارت های خدمات مشتری عالی. به عنوان یک سرور، شما چهره رستوران هستید.
 4. توانایی انجام چند کار. به عنوان یک سرور، اغلب چندین کار را همزمان انجام خواهید داد.

 یک سرور به عنوان وظایف و مسئولیت های سرور رستوران

 • ارائه خدمات عالی به مشتریان
 • خوش آمدگویی به مشتریان و ارائه منوها.
 • بر اساس ترجیحات آنها پیشنهاداتی ارائه دهید.
 • سفارشات غذا/نوشیدنی را بگیرید و سرو کنید.
 • در صورت لزوم به فروش برسانید.
 • تنظیمات جدول را مرتب کنید
 • میزها را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید.
 • چک ها را تحویل دهید و پرداخت ها را دریافت کنید.

چگونه از سرورها سود می برید؟

 1. راه های کسب درآمد با سرور اختصاصی چیست؟
 2. راه های کسب درآمد با سرور اختصاصی راه های مختلفی برای کسب درآمد با سرور اختصاصی وجود دارد.
 3. میزبانی وب را توسط سرور اختصاصی خود شروع کنید.
 4. فروش VPN به مشتریان خود با یک سرور اختصاصی
 5. فروش VPS با سرور اختصاصی
 6. فروش سرور پشتیبان

یک کسب و کار کوچک چند سرور باید داشته باشد؟
با این حال، به عنوان یک راهنمای کلی، اکثر مشاغل حداقل به دو سرور نیاز دارند: یکی برای وب سایت و دیگری برای ایمیل. اگر ترافیک زیادی را پیش بینی می کنید یا به سطوح بالایی از عملکرد نیاز دارید، ممکن است به بیش از دو سرور نیاز داشته باشید.

هزینه یک سرور برای تجارت چقدر است؟

میانگین هزینه اجاره سرور اختصاصی کسب و کار کوچک 100 تا 200 دلار در ماه است. شما همچنین می توانید یک سرور ابری را با شروع از 5 دلار در ماه راه اندازی کنید، اما اکثر مشاغل حدود 40 دلار در ماه هزینه می کنند تا منابع کافی داشته باشند. اگر می خواهید یک سرور برای دفتر خود بخرید، ممکن است برای یک تجارت کوچک بین 1000 تا 3000 دلار هزینه داشته باشد.اولین و مهمتر از همه، مادربرد قلب همه سرورها است. چرا؟ زیرا تمام اجزای دیگر سرور شما به مادربرد متصل یا متصل هستند.

همه برنامه‌های کامپیوتر شما در حافظه اجرا می‌شوند، بنابراین روی آن اسکریپ نکنید.یک سرور به شما قدرت پردازش بیشتری می دهد.

این شبکه شما را «شارژ» می‌کند، تکه‌های بزرگی از داده را ذخیره می‌کند، حافظه را آزاد می‌کند و رایانه‌های شخصی را قادر می‌سازد تا عملکرد بهتری داشته باشند. یک سرور به شما امکان می دهد رایانه های جدید را راه اندازی کنید، کاربران اضافه کنید و برنامه های جدید را سریعتر و آسان تر اجرا کنید.

تعداد سرورهای مورد نیاز یک کسب و کار کوچک به وابستگی به نیازهای آن کسب و کار و برنامه‌هایی که بر روی سرورها اجرا می‌شوند، متفاوت است. به عنوان مثال، یک کسب و کاری که برنامه‌های کاربردی گرافیکی را استفاده می‌کند، به سرورهای قدرتمند تری نیاز دارد تا یک کسب و کاری که برنامه‌های اداری ساده را می‌تواند بر روی سرورهای کم قدرت تری اجرا کند.در ابتدا، می‌توانید با یک سرور شروع کنید و سپس با گذر زمان، با توجه به رشد کسب و کار و نیازهای اضافی، تعداد سرورها را افزایش دهید.

برای مثال، یک سرور قابلیت اجرای برنامه‌های کاربردی وب، ایمیل و اتصال به پایگاه داده را دارد و می‌تواند برای یک کسب و کار کوچک مناسب باشد.با این حال، بهترین راه برای تعیین تعداد سرورهای مورد نیاز، مشاوره با یک متخصص IT است.

متخصصان IT می‌توانند با توجه به نیازهای کسب و کار و برنامه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شما کمک کنند تا بهترین تعداد و انتخاب سرورهای مناسب را برای کسب و کار خودتان داشته باشید.

 

چگونه یک سرور برای شرکت خود انتخاب کنم؟

 • چگونه یک سرور کسب و کار کوچک انتخاب کنیم
 • مرحله 1: مشخصات سرور را بر اساس برنامه هایی که می خواهید اجرا کنید تحقیق کنید.
 • مرحله 2: بهترین مکان سرور کسب و کار کوچک را تعیین کنید.
 • مرحله 3: بودجه سرورهای تجاری خود را محاسبه کنید.
 • مرحله 4: نوع سرور خود را انتخاب کنید.
 • مرحله 5: سرور خود را سفارش دهید و شروع کنید.

سرورها باید تلاش کنند تا با مشتریان به شیوه ای دوستانه رفتار کنند، نیازهای آنها را به سرعت برآورده کنند و اطمینان حاصل کنند که دقیقاً آنچه را که سفارش داده اند به موقع دریافت می کنند.در حالی که قیمت اولیه مهم است، هزینه کامل نگهداری و پشتیبانی سرور در طول عمر آن را در نظر بگیرید. این شامل هزینه‌های مربوط به زمان نصب برنامه‌ها، وصله نگه داشتن و به‌روز نگه داشتن آن، و نظارت و رفع آن می‌شود.هزینه سرورها می تواند از 5000 دلار تا بیش از 20000 دلار متغیر باشد.

این همه به نیاز شما بستگی دارد. یک سرور نیاز به تعمیر و نگهداری دائمی دارد و باید بعد از پنج سال تعویض شود. یک سرور اطلاعات را به رایانه هایی که به آن متصل می شوند ارائه می دهد. مشتریان می توانند از طریق یک شبکه محلی (LAN) یا یک شبکه گسترده (WAN) مانند اینترنت به یک سرور متصل شوند. هنگامی که کاربران به یک سرور متصل می شوند، می توانند به برنامه ها، فایل ها و سایر اطلاعات سرور دسترسی داشته باشند.

7 اجزاء یک سرور چیست؟ اجزای کلیدی سرور

 1. مادربرد.
 2. واحد پردازش مرکزی (CPU) / پردازنده. جزء مهم بعدی یک سرور یک واحد پردازش مرکزی (CPU) است.
 3. حافظه با دسترسی تصادفی (RAM)
 4. هارد دیسک.
 5. شبکه / پورت
 6. منبع تغذیه.
 7. پردازنده گرافیکی

آیا سرورها درآمد زیادی دارند؟

بله، سرورها درآمد خوبی دارند.محدوده معمولی برای سرور در آمریکا بین 17840 تا 45910 دلار در سال است. با این حال، طبق bls.gov، متوسط حقوق برای یک سرور تنها 26000 دلار در سال است. تنها 10 تا 15 درصد افراد برتر بیش از 40000 دلار در سال درآمد دارند/این سرور ها هم ازنظر کارایی بسیار ارزشمند هستند هم از نظر خرید  و فروش سخت افزاری.

انواع برندهای سرور چیست؟

رهبران بازار: HPE و Dell همچنان در صدر هستند علی‌رغم کاهش هزینه‌های سازمانی، رهبر کلی سهم بازار در سه‌ماهه دوم همچنان HPE بود که ۱۴.۹ درصد از کل بازار سرور و ۳.۵۸ میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. پس از HPE، Dell قرار گرفت که 13.9 درصد از بازار و 3.34 میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. در حالی که هر دو HPE و Dell همچنان سهم بازار را نسبت به رقبای خود در اختیار دارند، هر دو برند شاهد کاهش درآمد سالانه خود به ترتیب 1.8 و 12 درصد بودند.برترین برندهای سرور سهم بازار درآمد  در سال 2020

سهم بازار درآمد سه ماهه 20 Company
14.9%
$3,582.4
HPE
13.9%
$3,339.8
Dell
10.5%
$2,532.9
Inspur
6.1%
$1,466.6
Lenovo

کدام مارک سرور  در رذه بندی های بعدی بهتر است؟

رشد سریع: Inspur، Lenovo و IBM  پشت HPE و Dell یک ردیف کوچکتر اما در حال رشد سریع از مارک های سرور قرار دارد که شامل Inspur، Lenovo و IBM می شود. Inspur (Inspur Power Systems) با مجموع 10.5 درصد و 2.53 میلیارد دلار درآمد، سومین سهم بازار سرور را به خود اختصاص داد.

رشد سال به سال Inspur که از سه ماهه دوم تا سه ماهه دوم 77 درصد پیشتاز بازار بود، بزرگترین رشد در بین برندهای دیگر در نظرسنجی بود. در جایگاه چهارم لنوو قرار گرفت که 6.1 درصد از بازار سرورهای جهانی و 1.46 میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص داد. در جایگاه آخر آی‌بی‌ام قرار داشت که طبق بررسی IDC، کمترین سهم بازار جهانی را با تنها 6.0 درصد و درآمد 1.45 میلیارد دلاری به ثبت رساند.

لازم به ذکر است که IDC هر گونه پیش بینی در یک درصد را یک تساوی آماری می داند بنابراین رتبه بندی نهایی سهم بازار برای سال 2020 به شرح زیر است:

 1.   HPE و Dell
  Lenovo و IBM
 2. سرورهای Dell EMC (16) 4.9 از 5 ستاره.
 3. سیستم های تیغه ای HPE (16) 4.4 از 5 ستاره.
 4. تیغه های Dell PowerEdge. (3) 4.7 از 5 ستاره.
 5. HPE Proliant ML. (3) 4.7 از 5 ستاره.
 6. Dell PowerEdge T. (2) 5.0 از 5 ستاره.
 7. Dell PowerEdge C. (1) 4.0 از 5 ستاره.

چند نوع سرور وجود دارد؟
سرورهای پایگاه داده، سرورهای چاپ، سرورهای ایمیل، سرورهای فایل، سرورهای برنامه، سرورهای وب و سرورهای بازی چند نمونه از سرورها هستند. پارادایم درخواست پاسخ، که در آن یک کلاینت درخواستی را به سرور ارسال می کند، یکی از مواردی است که اغلب برای ایجاد سیستم های سرویس گیرنده-سرور استفاده می شود.

سرورهای HP: راهنمای سرور Hpe ProLiant

سرور  hpe کمپانی اچ پی با نام تجاری Hewlett Packard Enterprise یکی از   معتبر ترین شرکت های فعال دنیا در زمینه ساخت سرور می باشد. سرورهایHP به علت دسترسی  آسان، در دسترس بودن تمام قطعات، و تنوع بالای در انواع  سرور بسیار مورد استقبال و تایید کارشناسان حوزه IT  در سراسر دنیا و ایران قرار گرفته است. سرور های اچ پی با تنوع بالایی که دارند برای تمامی بار های کاری و طیف های گسترده کسب و کار -نرم افزاری و سخت افزاری  از کاربری در منازل گرفته تا تجهیز دیتا سنتر های بزرگ مناسب می باشند. در اذاره های کوچک و دیتاسنتر ها و شرکت های بزرگ.

سرورهای HP در خط سرور ProLiant در تمام دسته‌های سرورها از جمله rack، tower، blade و scale-out خطوط پخش شده‌اند. برای هر کسی که در مورد نام سرور HP سردرگم است یا سعی می کند تعیین کند کدام سرور برای یک عملکرد خاص مناسب تر است، اولین گام درک پنج دسته اصلی OEM است.سرورهای HP (مخفف سرورهای Hewlett-Packard) در خط سرور ProLiant در تمام دسته‌های سرورها، از جمله rack، tower، blade و scale-out خطوط پخش شده‌اند. HP همچنین یک MicroServer ProLiant ارائه می دهد – یک سرور شروع کننده مقرون به صرفه برای مشاغل کوچک با کمتر از 10 مشتری.  سرورهای HP نگاه می کند و توضیح می دهد که کدام سرور HP برای یک عملکرد خاص مناسب تر است.

1. سرورهای HP ProLiant ML Tower
این سرورهای HP ProLiant ML برای دفاتر راه دور و شعبه‌ای که نیاز به شبکه، فایل و چاپ و دسترسی به اینترنت مشترک و همچنین حافظه داخلی فراوان دارند، بهترین هستند. سرورهای جداگانه ارائه شده عبارتند از سرورهای ML110 G6، NEW ML110 G7، ML150 G6، ML330 G6، ML350 G6، ML370 G6 و ML310 G5p. این سری هایی که دراینجا اورده شده هست همه قدیمی هستند و ماهان شبکه ایرانیان معمولا قطعات جانبی این سرورها را دارد ولی سری های جدید که موجودی هستند  سری های ML310 G8    ML350 G8  ML10 G8   ML10G9   ML10 G10   ML30 G9 ML30 G10   ML350 G9   ML350 G10 که میتوانید در قسمت محصولات سایت فروش اینترنتی شرکت MAHANSHABAKE.COM دیتیل و کانفیگ اصلی را مشاهده کنید.

2. سرورهای HP ProLiant DL Rack Mount
سرورهای DL برای مشاغلی که به ایمیل، شبکه، مجازی سازی و پیام رسانی نیاز دارند، بهترین کار را دارند. آنها مقدار خوبی از قدرت محاسباتی را در یک فضای کوچک بسته بندی می کنند. مدل‌ها عبارتند از: DL120 G6، NEW DL120 G7، DL160 G6، DL165 G7، DL180 G6، DL320 G6، DL370 G6، DL360 G7، DL380 G7، NEW DL385 G7، DL580 G580 G570L، DL580 G570L و DL (سرورهای چند نود DL2000). و سری های جدید سرور های اچ پی ای که می توان DL380 G8  DL380 G9 DL380 G10  ,  DL380 G10 PLUS ,   DL360 G8  DL360 G9  DL360 G10  , DL580 , DL560  و سرور DL380 G10 PLUS را برای سری های جدید نام برد.

3. سرورهای HP ProLiant BL Blade
تیغه های سرور BL بخشی از HP BladeSystem هستند. کریستا ساترثوایت، مدیر گروه، سرورهای HP BladeSystem، گفت که این سرورها برای مراکز داده و استفاده با حافظه خارجی مناسب هستند. به عنوان مثال، سری BL200 برای مشتریان کوچک و همچنین HPC طراحی شده است که از برنامه های کاربردی خوشه محاسباتی و سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. مدل ها عبارتند از: BL280c G6، NEW BL2x220c G7، NEW BL460c G7، NEW BL465c G7، NEW BL490c G7، NEW BL620c G7، NEW BL680c G7 و NEW BL685c G7.و سری سرور های تیغه ای جدید  BL460 G10   VL460 G9  BL460 G10 نیز روی انکلوژر های C7000 HPE نصب می شوند.

4. سرورهای سیستم مقیاس پذیر HP ProLiant SL

خط SL برای محاسبات، میزبانی و خدمات وب با کارایی بالا ساخته شده است. سرورها همانطور که در راهنمای خرید سیستم مقیاس پذیر HP ProLiant ما در ماه آوریل منتشر شد، ظرفیت آسانی را در مقیاس عظیم فراهم می کنند.

5.میکرو سرور HP ProLiant
دسته نهایی HP MicroServer است. این سرورها دقیقاً برای مشاغلی با کمتر از 10 مشتری طراحی شده اند، همانطور که قبلاً در این مقاله توضیح داده شد.

انواع تولیدات شرکت hpe

 • سیستم های آپولو

محاسبات با کارایی بالا برای محیط های بزرگ

 • Blade System

یک زیرساخت با یک پلت فرم مدیریت.

 • محفظه های BladeSystem

هر ساعت، وات و دلار را با زیرساخت نهایی همگرا به حداکثر برسانید.

 • سیستم های لبه همگرا HPE Edgeline

محاسبات لبه ای که کنترل ایمن را ارائه می دهد و زمان بینش را از اینترنت صنعتی اشیا تسریع می بخشد.

 • سرورهای Gen10

کلیدهای نوسازی زیرساخت و تسریع بینش تجاری در سراسر دنیای ترکیبی از فناوری اطلاعات سنتی، ابر عمومی و خصوصی.

 • نرم افزار کنترل بینش  Insight Control Software

سرورهای HPE ProLiant خود را به سرعت و به طور مداوم تهیه، مدیریت، کنترل و بهینه کنید.

 • نرم افزار مجتمع Lights Out (iLO).

فن‌آوری‌های مدیریت جاسازی شده که از چرخه حیات کامل همه سرورهای HPE ProLiant Gen8 و Gen9 از هر مکانی پشتیبانی می‌کند.

 • یکپارچه Lights Out (iLO) نرم افزار برای یکپارچگی

از راه دور سلامت سیستم را برای سرورهای یکپارچگی خود از طریق یک رابط LAN ایمن از طریق یک کنترل خط فرمان مبتنی بر متن یا از طریق یک رابط کاربری گرافیکی با کاربری آسان مبتنی بر مرورگر مدیریت کنید.

 • سرورهای حیاتی ماموریت Mission Critical Servers

محصولات و خدمات حیاتی ماموریت.

 • سیستم مهتاب  Moonshot System

یک سیستم سرور کامل که برای بارهای کاری خاص مهندسی شده و در بسته ای متراکم و کم مصرف ارائه شده است.

 • سرورهای بدون توقف X      NonStop X Servers

در حین برآورده کردن نیازهای پردازش تجاری در مقیاس بزرگ، پردازش تراکنش آنلاین (OLTP) و نیازهای پایگاه داده – در پلت فرم سرور استاندارد x86، خطر خرابی را کاهش دهید.

 • OneView   

با جدیدترین نرم افزار مدیریت زیرساخت ما، سرور، فضای ذخیره سازی و شبکه HP را کنترل کنید.

 • سیستم عامل و مجازی سازی برای سرورهای ProLiant

HPE از نزدیک با سیستم عامل های پیشرو در صنعت و شرکای مجازی سازی برای بهینه سازی، تایید و پشتیبانی محصولات خود در سرورهای ProLiant همکاری می کند.

 • نرم افزار شریک  Partner Software

HPE مجموعه گسترده ای از محصولات نرم افزاری را از شرکای پیشرو ISV در صنعت ارائه می دهد که زیرساخت سرور شما را پشتیبانی می کنند.

 • حافظه پایدار  Persistent Memory

یک راه حل ذخیره سازی یکپارچه، حافظه پایدار مقیاس پذیر HPE با استفاده از فناوری انعطاف پذیری که در حال حاضر در مراکز داده شما مستقر شده است، با سرعت حافظه با ظرفیت ترابایت اجرا می شود.

 • سرورهای ProLiant

سرورهای ProLiant زیرساخت کاملی را ارائه می دهند که هم از اهداف تجاری و هم از رشد کسب و کار شما پشتیبانی می کند.

 • سرورهای ProLiant DL     

انتخابی از سرورهای انعطاف پذیر و همه کاره را ارائه می دهد که برای بارهای کاری مختلف در محیط های مرکز داده با هر اندازه مناسب هستند.

 •    رک و زیرساخت برق   Rack and Power Infrastructure

با قفسه شروع کنید: فضا، نیرو و منابع خنک کننده را بازیابی کنید.

 • سرورهای رک   Rack Servers

با افزودن های مقیاس پذیر و همه کاره به زیرساخت خود، بارهای کاری اصلی کسب و کار را در زمان کمتری به کار ببرید.

 • سیستم های مقیاس پذیر  Scalable Systems

طراحی انعطاف پذیر برای پاسخگویی به نیازهای Hyperscale.

 • مدیریت سرور Server Management

تسریع زمان تا سرویس، ارزش خدمات و کیفیت خدمات از طریق نرم افزار.

 • گزینه های سرور  Server Options

گزینه های واجد شرایط HPE نیز با بسیاری از ابزارهای مدیریت سیستم HPE ادغام شده است و می تواند به کاهش هزینه های عملیات شما در مقایسه با سایر محصولات غیرHPE کمک کند.

 • سرورهای ابری  Servers for Cloud

سرورهای HPE برای Cloud منبع باز منحصر به فرد برای تجربه زیرساخت های ترکیبی باز هستند.

 • هم افزایی   Synergy

دسته جدیدی از زیرساخت طراحی شده برای تسریع تحویل برنامه در هر دو محیط سنتی و جدید IT.

 • سرورهای برج Tower Servers  

هر جا که حجم کار اصلی کسب و کار شما می رود، سرورهای ما می توانند شما را به آنجا ببرند.

 • اتصال مجازی  Virtual Connect

ساده ترین راه برای اتصال تیغه های سرور به شبکه ها و ذخیره سازی.

آخرین نسل سرورهای HP چیست؟

Hewlett Packard Enterprise یازدهمین نسل از سرورهای ProLiant خود را معرفی کرده است که برای طیف وسیعی از بارهای کاری مدرن، از جمله هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل، برنامه های کاربردی ابری، برنامه های کاربردی گرافیکی فشرده، یادگیری ماشین، زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) و مجازی سازی طراحی شده اند. یعتی بعد از تمام نسل های موفقیت امیز سرور های اچ پی

 • G2

 • G3

 • G4

 • G5

 • G6

 • G7

 • G8

 • G9

 • G10

 • G10 PLUS

 • G11

و هنوز هم نسل های مختلف ادامه خواهد داشت./

چگونه HPE iLO را پیکربندی کنیم؟
 1. چراغ های یکپارچه HPE (iLO 5) برای سرورهای Gen10
 2. پیکربندی یک آدرس IP ثابت که اگر می خواهید می توانید ای پی پابلیگ بخرید
 3. اختیاری: اگر کاربر از راه دور به سرور دسترسی دارد، یک جلسه کنسول راه دور iLO را شروع کنید.
 4.  راه اندازی مجدد یا روشن کردن سرور دستگاه را restart کنید سپس کلید F9 را برای وارد شدن به قسمت Post screen فشار دهید.
 5. F9 را در صفحه POST سرور فشار دهید.
 6. روی System Configuration کلیک کنید.
 7. iLO 5 Configuration utility را کلیک کنید.
 8. غیرفعال کردن DHCP:
 9. مدنظر داشته باشید که اگر سری حرفه ای تر لایسنس ILO را بخرید می توانید به فیچر های بیشتری از این برنامه دسترسی داشته باشید.

تفاوت بین سرورهای HP ProLiant ML و DL چیست؟

خط ProLiant ML شامل سرورهای مبتنی بر برج (قابل تبدیل به rack mount) با ظرفیت برای گسترش داخلی دیسک ها و اتصالات است، در حالی که خط DL شامل سرورهای نصب رک با هدف عمومی است.

سرور HP ML چیست؟

HPE ProLiant ML350 Gen10 یک سرور تاور دو سوکت ایمن با عملکرد، قابلیت گسترش و قابلیت اطمینان اثبات شده برای مشاغل در هر اندازه است.که جدیدترین سرور تاور اچ پی ای میباشدو می توان نسل های قدیمی تر این سرور را به عنوان سرور ml نام برد.

 • ProLiant MicroServer Gen10 Plus
 •  ProLiant ML30 Gen10 Server
 •  ProLiant ML30 Gen9 Server
 •  ProLiant ML110 Gen10 Server
 •  ProLiant ML350 Gen10 Server
 •  ProLiant ML350 Gen9 Server
 •  ProLiant ML350 Gen8 Server

سرور HP DL چیست؟

HP Density Line (DL) سرورهای رک مونت هستند. آنها در اندازه هایی مانند رک 1U، رک 2U و رک 4U عرضه  به بازار می شوند. سرورهای رک باریک تر، مانند سرور 1U، در مقایسه با همتایان گسترده تر مانند 4U، عملکرد و مقیاس پذیری ضعیف تری دارند.شما بسته به کارایی که دارید می توانید از سرور های تک یونیت و  دو یوییت و چهار یونیت استفاده کنید. برای اچ پی ای معمولا سری های DL360  تک یونیت هستند  و سری های DL380 دو یونیت وارد بازار شده و DL580 در چهار یونیت وارد بازار می شود.

 • ProLiant DL360 Gen10 Server
 • ProLiant DL380 Gen10 Server
 • ProLiant DL360 Gen9 Server
پیکربندی سخت افزار و نصب سیستم عامل در سرور hp
استقرار راه حل HPE Small Business Solution نسبتاً ساده است و پیروی از این چهار مرحله که در ادامه به آن می‌پردازیم، می‌تواند در آماده سازی قبل از استقرار موثر باشد.

• برای انتخاب یکی از چهار روش راه‌اندازی کنترلر RAID برنامه ریزی کنید:

یکی از مواردی که در خرید سرور اچ پی باید مدنظر داشته باشید، نحوه ریدبندی سرور است. درباره این که رید بندی چیست و چه کاربردهایی دارد، در مقاله‌ای تحت همین عنوان در بلاگ سایت مفصل توضیح داده شده که می‌توانید مطالعه کنید.
Rapid Setup (ادغام شده با Intelligent Provisioning نسخه 3.31) آخرین ویژگی راه‌اندازی خودکار است که در سرورهای HPE ProLiant Gen10 300 و مدل‌های بالاتر پیاده سازی شده است. این ویژگی زمان مورد نیاز برای استقرار سرور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، پیکربندی اولیه را ساده می‌کند و کنترلر و درایو دیسک و نصب سیستم عامل را از حالت دستی به حالت خودکار تبدیل می‌کند. HPE این روش را برای اکثر مشاغل کوچک توصیه می‌کند.
نکته‌ای که باید از آن اطمینان حاصل کنید، این است که سرور شما دارای سیستم عامل HPE Intelligent Provisioning نسخه 3.31 باشد و اگر می‌خواهید سیستم عامل را ارتقا دهید، لازم است قبل از ادامه مراحل نصب شرح داده شده در ادامه را در نظر داشته باشید.
البته در خرید سرور اچ پی مدنظر داشته باشید که سری سرورهای ProLiant MicroServer Gen10 دارای تامین هوشمند نیست و بنابراین نمی‌تواند نسخه یکپارچه Rapid Setup را داشته باشد. با این حال می توان آن را با استفاده از راه اندازی سریع مبتنی بر USB پیکربندی کرد.
راهنمای کاربر در support.hpe.com و راهنمای نصب و پیکربندی نرم افزار راه اندازی سریع HPE برای پیکربندی فضای ذخیره‌سازی و سیستم عامل را روی MicroServer Gen10 نصب کنید.
Rapid Setup مستلزم آن است که نرم افزار نصب Microsoft Windows یک نسخه ارزیابی یا MSDN نباشد. زیرا این نسخه‌ها دائماً توسط مایکروسافت به‌روزرسانی می‌شوند و ممکن است در صورت نصب با RSS، اجزای لازم برای راه‌اندازی صحیح را نداشته باشند.
در صورت استفاده از یک ارزیابی یا نسخه MSDN، در صفحه اولیه پس از فشار دادن F10 در هنگام راه‌اندازی، Intelligent Provisioning را انتخاب کنید، نه Rapid Setup.
نرم افزار SMB Setup نسخه اولیه ویژگی راه‌اندازی خودکار است که در سرورهای سری HPE ProLiant Gen10 300 و زیر این بخشی از HPE Intelligent Provisioning نسخه 3.30 می‌باشد که توسط HPE Intelligent Provisioning 3.31 جایگزین شده است. HPE اکیداً به‌روزرسانی سرورهای قدیمی‌تر HPE ProLiant Gen10 300 و سری‌های پایین‌تر را توصیه می‌کند. راه اندازی سریع (بر اساس USB) پیشرو مبتنی بر USB برای راه اندازی SMB یکپارچه است.

پیکربندی دستی: در برخی موارد (مانند هنگام استقرار سرور Microsoft Storage Spaces Direct) ممکن است نخواهید یک تنظیم خودکار را انتخاب کنید. تنظیم دستی کنترلر اولیه و پیکربندی درایو دیسک با استفاده از یکی از آنها امکان پذیر است.
برای نصب ویندوز سرور موارد زیر را قبل از خرید سرور اچ پی در نظر بگیرید :
برای منبع فایل های نصب Microsoft Windows Server 2016 یا 2019 برنامه ریزی کنید که می تواند به صورت زیر قرار گیرد:

– در رسانه‌های فیزیکی مانند درایو فلش USB یا DVD
– در یک پوشه مشترک در شبکه (توجه: برای دریافت تنظیمات آدرس IP از طریق DHCP به پورت شبکه iLO نیاز است)
– برای تنظیمات میزبان اولیه سیستم عامل برنامه ریزی کنید.

مسئله بعدی برای خرید سرور اچ پی فضای ذخیره‌سازی این سرورها است?

سرورهای HPE ProLiant قادر به پیکربندی‌های مختلف فضای ذخیره‌سازی هستند. این راهنمای استقرار بر روی چند استاندارد تمرکز دارد؛ پیکربندی هایی که در راه حل های کسب و کار کوچک HPE مشترک هستند که معمولاً عبارتند از:
1. یک جفت درایو حالت جامد (SSD) یا هارد دیسک (HDD) با ظرفیت کم برای حجم بوت
2. مجموعه جداگانه‌ای از هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا برای ذخیره‌سازی داده‌ها و برنامه‌ها
3. یک کنترلر آرایه هوشمند HPE برای مدیریت و ایمن‌سازی حجم‌های RAID
پیکربندی معمولی Smart Array Controller این است که یک حجم RAID 1 از دو SSD/HDD کم ظرفیت و یک RAID 1 ایجاد کند.
4. حجم RAID 5 یا RAID 6 از HDD/SSDهای با ظرفیت بالا (RAID 1 برای دو HDD/SSD؛ RAID 5 برای سه یا بیشتر HDD/SSD؛ یا RAID 6

مراحل کانفیگ یک سرور

نکاتی که باید قبل از خرید سرور بازسازی شده در نظر داشته باشید
هنگامی که در بازار برای سرور جدید هستید، ممکن است به فکر خرید یک مدل بازسازی شده باشید. در حالی که برخی از معاملات عالی برای سرورهای بازسازی شده وجود دارد، چند نکته نیز وجود دارد که باید قبل از خرید به خاطر داشته باشید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند هنگام خرید یک سرور بازسازی شده بهترین تصمیم را بگیرید.

1. بررسی گارانتی: یکی از اولین کارهایی که باید هنگام بررسی یک سرور بازسازی شده انجام دهید، بررسی گارانتی است. بسیاری از اوقات، سرورهای بازسازی شده با ضمانت نامه محدودی ارائه می شوند که ممکن است اجزا یا تعمیرات خاصی را پوشش ندهد. قبل از خرید مطمئن شوید که شرایط گارانتی را درک کرده اید.

2. بررسی سخت افزار: یکی دیگر از کارهای مهمی که باید هنگام بررسی یک سرور بازسازی شده انجام دهید، بررسی سخت افزار است. در برخی موارد، سرورهای بازسازی شده ممکن است دارای سخت افزار قدیمی یا آسیب دیده باشند که می تواند مشکلاتی را در مسیر ایجاد کند. در صورت امکان، قبل از خرید سعی کنید سخت افزار را تست کنید.

3. نرم افزار را بررسی کنید: در نهایت، باید مطمئن شوید که نرم افزار موجود در سرور بازسازی شده به روز و با سیستم فعلی شما سازگار است. نرم افزار ناسازگار می تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند، بنابراین مهم است

• شاسی: قبل از همه چیز، باید ابتدا نیازهای سازمان یا شرکت خود را مشخص کنید و سپس متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، یکی از انواع سرورهای HPE را انتخاب کنید. در انتخاب شاسی جزییات اهمیت زیادی دارند. مثلا اگر می‌خواهید از سری سرور رکمونت انتخاب کنید، باید به میزان فضای خالی که بر روی رک می‌توان به سرور اختصاص داد دقت کرد. بدین صورت می‌توان مشخص کرد سرور تک یونیتی لازم است یا چند یونیتی. اگر هم که رک ندارید، از سری سرورهای تاور(سری ML) می‌توان استفاده کرد.

• پردازنده:
مرحله دوم کانفیگ سرور، انتخاب پردازنده است. باید ببینیم نیاز سرور و کاری که می‌خواهیم انجام دهیم چقدر است تا اقدام به خرید سی پی یو چندهسته‌ای کنیم. اهمیت این موضوع بدین خاطر است که از مهم‌ترین عوامل کیفیت و سرعت شبکه پردازنده سرور است.
• مموری: مموری یکی دیگر از قطعات مهم در تعیین سرعت شبکه است. بهتر است تعداد زیادی مموری با حجم کم استفاده شود تا پهنای باند انتقال اطلاعات به مموری‌ها افزایش یابد.
• Raid Controller: پیش از انتخاب یک رید کنترلر، باید دو سوال اساسی پرسید:
• آیا سرور با استوریج خارجی دارد یا نه؟ اگر بله، باید از ریدکنترلرهایی استفاده کرد که دارای پورت اکسترنال هستند.
• چه تعداد درایو روی سرور قرار خواهیم داد؟ اگر از ظرفیت مجاز سرور بیشتر باشد، باید از SAS Expander استفاده کرد.
• درایو: درایو SSD یا HDD؟ باید مشخص کنیم کدام یک از این دو مدل اصلی درایو مناسب نیاز ماست. چیزی که در این بخش بسیار مهم است، سازگاری اینترفیس درایو با نوع سرور است. همچنین اندازه درایو هم با شاسی سرور ارتباط مستقیمی دارد.
• Power: با استفاده از نرم افزار Power Advisor شرکت HP برق مورد نیاز سرور را مشخص کرده و متناسب با آن Power مورد نیاز برای سرور را انتخاب می‌کنیم.

چه عواملی روی قیمت سرور HP تاثیر می‌گذارد؟

سرورهای سری  HP ML در بین بسیاری از شرکت‌های قدیمی محبوبیت فراوانی دارد. مهم‌ترین ویژگی این سرورها ML عدم نیاز به رک و اتاق سرور است و از این رو آن را گزینه بسیار مناسبی برای کسب و کارهای کوچک یا آن‌هایی که از فضای محیطی چندان زیاد بهره نمی‌برند، می‌کند. سرور ML از لحاظ مشخصات فنی هم قدرتمند است و مهم‌تر از همه، قیمت مناسب‌تری هم دارد.
چند نمونه از سرورهای ایستاده عبارت‌اند از:

سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML150 Gen9
• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML110 Gen10
• سرور HP مدل ProLiant ML350 Gen10
• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML30 Gen9

سرور ML350 G10 از پرفروش‌ترین سرورهای اچ پی است که به شدت در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط محبوب است. این سرور ML350 G10 ,ML350 G8,ML350 G9از مشخصات فنی فوق العاده‌ای بهره می‌برد و در عین حال وابسته به رک نیست.مدل ML30 G10 ,ML310G8 از اقتصادی‌ترین سرورهای ML موجود در بازار است. با این که این سرور ML  از قیمت بسیار پایین‌تری در مقایسته با رقبا بهره می‌برد، اما مشخصات فنی خوبی دارد و برای شرکت‌های کوچک ایده‌آل است.
سری ML 100  مثل ML10 ML30 ML350 G8 G9 G10 مناسب کسب و کارهایی است که با چند محیط سر و کار دارند:

• HPC Clusters
• Shared Internet Access
• File And Print
• Networking
• و …

سرور ML 150 G10  شاید قوی‌ترین سرور سری 100 اچ پی HP باشد؛ منعطف در سخت‌افزار و نرم‌افزار، آن هم در حالی که از قیمت مناسبی در مقایسه با قابلیت‌های فنی که ارائه می‌دهد برخوردار است.این مدل از دو پردازنده پشتیبانی ‌می‌کند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند تا 18 هسته باشد. ML150 از چیپست Intel C610 برای پردازنده‌های E5-2600-V3 و Intel E5-2600V4 استفاده می‌کند که در کنار رم  512گیگابایتی سرعت فوق‌العاده‌ای را حاصل می‌کند.یکی دیگر از بهترین سرورهای سری ML، مدل ML 350 G10 است. جامعه هدف سرور ML 350 G10 دو گروه است؛ دفاتر راه دور شرکت‌های بزرگ و دیتاسنترهای اینترپرایز. در هر دو حالت با حجم بسیار بالایی از پردازش داده و فعالیت‌های سنگین طرف هستیم که نیازمند سروری قدرتمند است.

خرید سرور HP ML برای چه کسانی مناسب است؟

• شرکت‌هایی که می‌خواهند شبکه‌بندی انجام دهند و دسترسی اشتراکی به پرینت، فایل و اینترنت ایجاد کنند.

• افرادی که خواهان حداقل پیکربندی با کمترین میزانی که می‌توان برای شبکه هزینه کرد هستند.
• شرکت‌‌هایی که دفاتر و شعباتی در شهرهای دیگر دارند.
• فرد یا شرکتی که می‌خواهد در زمینه نگهداری سرور حداقل هزینه و انرژی را مصرف کند.
افراد یا شرکت‌هایی که به جای سرور از رایانه استفاده می‌کنند.

سرور HP Blade چیست؟

سرورهای سری Blade HP نوع خاصی از سرور HP است که مناسب شرکت‌هایی با حجم کاری زیاد و وظایف خاصی نظیر مجازی‌سازی است. مراکزی که در دورنمای کار خود توسعه می‌یابند و بزرگ‌تر می‌شوند، بهتر است از سری HP Blade استفاده کنند.سرور تیغه‌ای HP به دلیل قدرت بسیار بالای پردازش خود مناسب مجموعه‌های بزرگی است که نیازمند سروری با توانایی پردازش حجم عظیمی از داده است. از آن جا که سرور تیغه‌ای به صورت ماژولار است، قابلیت تعویض بیشتر قطعات بدون خاموش کردن سرور را دارد که این مزیتی بزرگ برای آن است.

دو نمونه از بهترین سرورهای HP Blade عبارت‌اند از:
– HPE BladeSystem C7000 Enclosure:
– HPE BladeSystem C3000 Enclosure

تفاوت‌ نسل G10 سرور HP در مقایسه با G9

– با عرضه پردازنده‌های جدید اینتل، HP نسل دهم سرورهای خود را به آن‌ها مجهز کرد. آمارها نشان می‌دهد که این بروزرسانی باعث شده عملکرد پردازنده‌ها 71 درصد و میزان هسته 27 درصد افزایش داشته باشد که در نوع خود قابل توجه است.- این افزایش عملکرد در بخش‌های دیگر هم اتفاق افتاده و HP تقریبا در تمام بخش‌های سخت‌افزار دگرگونی ایجاد کرده. تا جایی که در بخش حافظه 32درصد، در پهنای حافظه 66 درصد و در هسته‌های پردازنده 14 درصد ارتقای عملکرد داشته است.- HP در نسل دهم سرورها از یک سیستم تنظیم هوشمند استفاده کرده که به کمک آن کاربر بتواند در شرایط مشخصی حجم کاری را افزایش یا کاهش دهد. این باعث می‌شود تا در مصرف انرژی شبکه صرفه‌جویی قابل توجهی صورت گیرد و البته عملکرد بین پردازنده‌ها هم افزایش یابد؛ چیزی که در نسل نهم وجود نداشت.- از آن جا که مسائل امنیتی همواره از بزرگ‌ترین دغدغه‌های کاربران است، HP در نسل دهم سنگ تمام گذاشت و انواع سیستم‌های امنیتی را روی سرورهایش پیاده کرد که از مهم‌ترین آن می‌توان به HPE Secure Compute Lifecycle اشاره کرد که برای محافظت از سیستم عامل و شناسایی ویروس و به طور کلی هر نوع بدافزاری‌ به کار می‌رود.

انتخاب سرور و خرید سرور اچ پی

پیش از خرید سرور اچ پی، ابتدا باید چند سوال مهم مطرح کرد:

– آیا فقط بررسی زیر ساخت‌های خود برای خرید سرور اچ پی کافیست ؟
– آیا باید به بررسی نیاز مشتری‌های شرکت در انتخاب سرور اچ پی پرداخت؟
– آیا برای خرید سرور اچ پی می توان به هر فروشگاهی اعتماد کرد ؟
– آیا گارانتی سرور اچ پی توسط هر شرکتی ارائه می گردد و اگر بله، این ضمانت تا چه اندازه معتبر است؟
– آیا سرور اچ پی خریداری‌شده برای بازه زمانی بیست و چهار ساعته مناسب است ؟
– از چه نرم‌افزارهایی برای کارهای شرکت قرار است استفاده کنید؟ مدل‌های مختلف سرور سازگاری متفاوتی با بعضی نرم‌افزارها دارند و بعضا سرورها از نرم‌افزارهایی اختصاصی در بخش مثلا امنیت خود بهره می‌برند. این که بدانیم در بخش نرم‌افزار به چه سمت و سویی می‌رویم، در انتخاب سرور مناسب موثر است.
– چند کاربر قرار است به شبکه وصل شوند؟ نکته مهمی که در این باره وجود دارد، این است که نباید تنها به شرایط فعلی مجموعه خود فکر کنید. بلکه علاوه بر مشخص کردن تعداد کاربرهای فعلی، با نگاه به آینده باید پیش‌بینی کنید که چه تعداد کاربر جدید قرار است به مجموعه اضافه شوند. ظرفیت اتصال تعداد کاربران به شبکه در سرورهای مختلف متفاوت است و اگر یک شرکت در حال توسعه هستید که در دورنمای خود قرار است بزرگ‌تر شوید یا دفاتر نمایندگی راه دور داشته باشید، بهتر است از یک سرور قدرتمند با ظرفیت بالای اتصال کاربر استفاده کنید.
– چه میزان فضای ذخیره‌سازی برای دیتا نیاز دارید؟ پردازش دیتا تا چه اندازه باید سریع باشد؟ حجم پردازش چقدر است و پردازنده‌ها باید تا چه اندازه قدرتمند باشند تا از پس آن بر آیند؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند در تعیین کانفیگ مورد نظر موثر باشد و در نتیجه بتوان سروری را انتخاب کرد که بتواند از این کانفیگ بهره‌مند شود.
اولین سوال در خرید سرور اچ پی این است که زیرساخت شبکه‌ای که شرکت می خواهند از آن استفاده کند، روی چه پلتفرمی بنا شده؛ این که آیا سیستم‌های پرسنل همه ویندوزی است یا از لینوکس و مجازی‌سازی نیز استقاده شده. همچنین باید در نظر بگیریم که در این پروسه خرید سرور اچ پی فقط شرکت و ساختمان دفتر مرکزی درگیر خواهد بود یا شعبات مختلف نیز متاثر از دفتر مرکزی هستند.
بسیاری از سرورهای نسل هشتم اچ پی با این که دیگر تولید نمی‌شوند و مدل‌های جدیدتر آن‌ها در بازار عرضه شده، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتی به شکل کارکرده با قیمت بسیار مناسب خرید و فروش می‌شوند. اصلی ‌ترین دلیل این اتفاق انعطاف‌پذیری این سرورها و قابلیت ارتقای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سرورهاست. بنابراین با شناخت درست از انواع سرورهای HP و متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌توانید یک سرور خوب خریداری کنید و تا مدت طولانی از آن استفاده کنید با جمع بندی درباره این سوالات می‌توانیم دید بهتری نسبت به خرید سرور اچ پی داشته باشیم.

سرور استوک HP

چرا سرور کارکرده می‌خریم؟ اصلی‌ترین دلیل مسلما شرایط اقتصادی است. سرورهای نسل جدید بنا به دلایلی چون افزایش قیمت ارز یا پیشرفت فنی سرورها هزینه بالایی دارند و این شاید برای یک شرکت کوچک یا متوسط مقرون به صرفه نباشد.حتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ هم تمایلی به خرید مدل جدید سرور ندارند و آن را هزینه‌ای اضافی می‌دانند. چرا که ممکن است آن چه شرکت مذکور از یک سرور نیاز دارد، مدل مثلا نسل هفتم یا هشتمی سرورهای DL برطرف کند. بنابراین خرید مدل گران قیمت جدید غیر ضروری است.
بعضی از مدل‌های سرور اچ پی با وجود گذشت سال‌ها از عرضه آن‌ها و وجود مدل‌های جدیدتر، همچنان پرطرفدار هستند. به طور مثال سرور DL380 G8 که در زمان خود پرفروش‌ترین سرور جهان شده بود، هنوز جایگاهی دست نیافتنی دارد و با این که تولید آن توسط HP متوقف شده، بسیاری از کمپانی‌ها از این سرور استفاده می‌کنند. راز موفقیت سرورهایی نظیر DL380 G8 در انعطاف‌پذیری بسیار بالای آن است. این بدین معناست که سرور توانایی ارتقا از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را داراست و در صورتی که بتوان یک DL380 G8 کارکرده، اما سالم یافت، با ارتقای بخش‌هایی از آن می‌توان به خوبی از سرور استفاده کرد.اهمیت خرید از نمایندگی سرور اچ پی این جا هویدا می‌شود. در فروشگاه‌های غیر معتبر این امکان وجود دارد که سرور کارکرده را به عنوان سرور نو به فروش برسانند، یا سرور کارکرده‌ای که آسیب دیده و عمر زیادی برایش باقی نمانده را تحت عنوان کارکرده در حد نو بفروشند. در حالی که فروشگاه نمایندگی اچ پی با تضمین اصل بودن کالا این نگرانی را برطرف می‌کند.

– قابلیت ارتقای قطعات سرور که باعث می‌شود تا زمانی طولانی بتوان از آن استفاده کرد.
– هماهنگی نرم افزاری با سیستم‌ عامل‌های روز.
– کانفیگ فنی قدرتمند با وجود این که چندین سال از عرضه این سرور می‌گذرد
– تجربه خوشایند شرکت‌ها و سازمان‌ها از که احساس نیاز برای تغییر سرورسرور DL360 G8 را از بین می‌برد.

از بین مدل‌های مختلف سری DL 300، مدل DL 380 از پرفروش‌ترین سرورهای اچ پی است. DL 380 جزو مدل‌های دو یونیته محسوب می‌شود که در چهار نسل G7، G8، G9 و G10 عرضه شده و با این که همه آن‌ها مشخصات سخت‌افزاری قدرتمندی دارند، سرور DL 380 G10 یک سر و گردن بالاتر از بقیه است.DL 380 G10 از هر جهت جزو بهترین‌هاست. این سرور از دوپردازنده زئون 28هسته‌ای بهره می‌برد و از 3ترابایت رم DDR4 با سرعت 2933 MT/s از نوع NVDIMM پشتیبانی می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود تا قدرت و سرعت پردازش همزمان در این سرور به شکل فوق‌العاده‌ای بالا باشند.

سری DL 500 مناسب حرفه‌ای‌ها است و این از 4 پردازنده‌ای که در مدل‌های مختلف DL 500 به کار رفته پیداست. در مدل سرور DL580 که پرفروش‌ترین سرور از سری DL 500 محسوب می‌شود، 48 اسلات DIMM تعبیه شده که هرکدام از آن‌ها تا 128گیگابایت ظرفیت فراهم می‌کند و این نشان از کانفیگ قدرتمند این سرور است.سری DL 500 سرورهای ارزان قیمتی محسوب نمی‌شوند و بیشتر برای شرکت‌هایی مناسب است که حجم پردازش بسیار بالایی دارند و یا کارهای گرافیکی انجام می‌دهند. به همین خاطر در هنگام خرید سرور باید ابتدا مشخص کنید چه استفاده‌ای از آن قرار است انجام دهید.نسل دهم سرور DL580 اساسا برای حجم کاری Business-Critical طراحی شده و به همین خاطر از مشخصات فنی بسیار قدرتمندی برخوردار است. استفاده از پردازنده‌های Intel Xeon سری Scalable که تا 28 درصد کارایی بیشتر را فراهم می‌کند و پشتیبانی از 6 ترابایت حافظه رم با سرعت 2933 مگاهرتز نمونه‌ای از سخت‌افزار قدرتمند DL580 است. این سرور به گونه‌ای طراحی شده که تحت فشار زیاد و زمان‌های طولانی به راحتی کار کند و در این شرایط افت راندمان نداشته باشد.
• اگر بازار هدف کسب و کارتان دیتاسنترهاست، باید از سرورهای DL استفاده کنید.
• در صورتی که دارای رک هستید، طبیعی است که بخواهید از سرورهای رکمونت استفاده کنید.
• مشخصات فنی سطح بالا نیازمند سرورهای قدرتمند و پیشرفته است. سرورهای DL از پردازنده، حافظه و سرعت بسیار بالایی برخوردارند.
• وقتی شبکه‌بندی، مجازی‌سازی و پیام‌رسانی سه نیاز اصلی شرکت شماست، سرورهای DL می‌توانند پاسخگوی این نیاز باشند.
• هنگامی که نیازمند High Performance Computing هستید، بهتر است سراغ سرورهای DL بروید.
• تنوع زیاد در سرور نیازی است که تنها با سرورهای DL برطرف می‌شود.

من صادق قنبری بعد سالها کار در حوزه دیتاسنتر و خدمات سرور HP اینجا هستم که بتوانم بهترین راهنمایی و کمک را برای خرید بهترین سخت افزار سرور برای شما داشته باشم برای راهنمایی و مشاوره در مورد خرید سرور های اچ پی در واتزاپ 09128352023 در خدمت شما هستم.

سرور HP

سرورHP یک کامپیوتر فیزیکی است که با توجه به کاربردها و کارایی های آن می توان آن را از سرور   قدرتمند دنیا نامید. از مهم ترین وظایف سرور خوب می توان به انتقال دیتا، پردازش و ذخیره سازی اطلاعات اشاره کرد. شرکت HP یا HPE یکی از تولید کننده گان قدرتمند در زمینه سرور بوده جالب است بدانید این سرور فوق العاده از فناوری RAID استفاده می کند تا در صورت بروز خرابی و مشکلات، اطلاعات و داده های ذخیره شده در خطر نباشند.سرورهای HP از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار هست که می تواند اعتماد و اطمینان کاربر را جلب نماید. با server hp می توانید به نهایت قدرت و سرعت در شرکت خود برسید که سبب می شود تا شما شاهد پیشرفت روز افزون شرکت خود باشید.

سرورهای HPE چیست؟
سرورهای HPE برای Cloud منبع باز منحصر به فرد برای تجربه زیرساخت های ترکیبی باز هستند. هم افزایی. دسته جدیدی از زیرساخت طراحی شده برای تسریع تحویل برنامه در هر دو محیط سنتی و جدید IT. سرورهای برج هر جا که حجم کار اصلی کسب و کار شما می رود، سرورهای ما می توانند شما را به آنجا ببرند.

خريد سرور اچ پي چه مزايايي نسبت به ساير برندها دارد؟

شرکت hp به خودي خود به عنوان يک برند قدرتمند در زمينه ماشين هاي اداري و لپ تاپ، شناخته مي شود اما توليدات اين برند به همين جا ختم نمي شود و در زمينه هاي ديگري به خوبي همان ماشين هاي اداري و کامپيوتر فعال است و قدرت نمايي خواهد کرد . در زمينه سرورها و تجهيزات ذخيره سازي با اضافه کردن E که مخفف Enterprsie (تجاري) به آخر برند HP، فعاليت گسترده اي را در سطح بين المللي صورت مي پذيرد.اچ پي توانايي توليد و طراحي سرورهاي بسيار انعطاف و ارتقاپذيررا دارد. در اينجا به برخي از ويژگي ها خواهيم پرداخت که اين برند را نسبت به رقبا در صدر قرار مي دهد:

 • سرورهاي HPE از نظر سخت افزار پذيري نسبت به ساير رقبا قدرتمندتر عمل خواهند کرد . و با برخورداري از سيستم مديريت (iLO) سرورهاي HPE نسبت به ساير رقبا از عملکرد مطلوبتري دارند.
 • از نظر تکنولوژي، سرورهاي اچ پي برتري چشمگيري دارند. اگر چه خريد سرور اچ پی قيمت گرانتري نسبت به برند هاي ديگرداشته ولي خريد آن بسيار ارزشمند است. پشتيباني، تعمير و خريد قطعات آن در مقابل ساير برندها، بسيارقابل دسترس تر وراحت تر انجام مي شود. همانطور که توضيح داديم، خريد سرورهاي نسل آخر بهترين انتخاب و پيشنهاد است . اما نسل هاي قبلتر هم مي توانند نياز يک کسب و کاررا رفع کنند .در آخر براي خريد سرور آن چه بصورت استوک و چه بصورت نو، با کارشناسان تماس بگيريد.
 • خريد سرور استوک براي کسب و کارهايي پيشنهاد مي شود، که هزينه خريد سرور آکبند براي آنها سنگين است و براي شروع حتماً و بهرحال داراي سرور باشند. معمولاً سرورهاي نسل آخر HPE در بازاراز قيمتي بسيار بالا برخوردار هستند بهترين گزينه خريد سرورهاي استوک نسل ها قبلترمي باشد . خريد سرور استوک ، دليل بر ضعيف سخت افزاري آنها نبوده اما مي تواند نياز کسب و کار رفع کند و يا حتي ارتقا بيابد اما بايد گفت که تکنولوژي و سرعت پردازش سرورهاي نسل جديدتر بهتر است.

آیا سرورهای HP خوب هستند؟
دل و اچ پی از محبوب ترین برندهایی هستند که سرورهای قدرتمند، محکم و قابل اعتماد تولید می کنند. هر دو برند تقریباً از محبوبیت یکسانی برخوردار هستند و ویژگی ها و مزایای مشابهی را ارائه می دهند، به استثنای چند مورد خاص برای هر برند.

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 چیست؟
سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 به طور ایمن برای کاهش هزینه ها و پیچیدگی طراحی شده است و دارای خانواده مقیاس پذیر Intel® Xeon® Processor با حداکثر 60 درصد افزایش عملکرد 1 و 27 درصد افزایش در هسته 2، به علاوه HPE 2933 MT/s است. حافظه هوشمند DDR4 با پشتیبانی از 3.0 ترابایت

چگونه سرور HPE را باز کنم؟

 • به وب سایت مرکز پشتیبانی شرکت هیولت پاکارد (https://www.hpe.com/support/hpesc) دسترسی پیدا کنید.
 • موارد دسترسی را انتخاب کنید.
 • با پاسپورت HPE خود وارد شوید.
 • یکی از موارد زیر را انجام دهید: شناسه قرارداد یا گارانتی خود را وارد کنید. …
 • روی ارسال پرونده کلیک کنید.
 • اطلاعات درخواستی را وارد کنید و سپس روی ارسال کلیک کنید.

آخرین سرور HPE چیست؟

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus

سرور HP چقدر باید دوام بیاورد؟

با این حال، طبق گزارش یک شرکت تحلیلگر برجسته، طول عمر بالقوه سرورها بین 7 تا 10 سال است (معمولاً 6 سال برای سرورهای رک و تا 10 سال برای سیستم های یکپارچه)، “تا سه برابر بیشتر از چرخه جایگزینی معمولی برای سرورها و آرایه های ذخیره سازی

نصب سیستم عامل HPE سرور

این سرور ProLiant با ویندوز ازائه نمی شود. هر چیزی که برای مدیریت و نصب نرم افزار و سیستم عامل سیستم لازم است بر روی سرور از قبل بارگذاری شده است.برای عملکرد صحیح، سرور باید دارای یک سیستم عامل پشتیبانی شده باشد. تلاش برای اجرای یک سیستم عامل پشتیبانی نشده می تواند نتایج جدی و غیرقابل پیش بینی ایجاد کند. برای آخرین اطلاعات در مورد پشتیبانی سیستم عامل، به وب سایت شرکت Hewlett Packard مراجعه کنید.عدم رعایت الزامات UEFI برای سرورهای ProLiant Gen9 می تواند منجر به خطا در نصب سیستم عامل، عدم شناسایی رسانه بوت و سایر خرابی های بوت شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این الزامات، به الزامات HPE UEFI در وب سایت شرکت Hewlett Packard مراجعه کنید.

 • برای نصب سیستم عامل بر روی سرور از یکی از روش های زیر استفاده کنید:
 • تأمین هوشمند – برای استقرار، به روز رسانی و قابلیت های تأمین تک سرور.
 • برای نصب یک سیستم عامل روی سرور با تامین هوشمند (محلی یا راه دور):
 • کابل اترنت را بین کانکتور شبکه روی سرور و یک جک شبکه وصل کنید.
 • دکمه Power On/Standby را فشار دهید.
 • در حین POST سرور، F10 را فشار دهید.
 • قسمت تنظیمات اولیه و ثبت نام از تدارک هوشمند را تکمیل کنید.
 • در صفحه اول، روی Configure and Install کلیک کنید.
 • برای اتمام نصب، اعلان های روی صفحه را دنبال کنید. اتصال اینترنت برای به روز رسانی سیستم عامل و نرم افزار سیستم مورد نیاز است.
 • تأمین سرور Insight Control—برای استقرار سیستم عامل از راه دور چند سرور، از تأمین سرور Insight Control برای یک راه حل خودکار استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر، به مستندات Insight Control در وب سایت شرکت Hewlett Packard مراجعه کنید.
 • برای به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار سیستم و سیستم‌افزار اضافی، Service Pack for ProLiant را از وب‌سایت شرکت Hewlett Packard دانلود کنید. نرم افزار و سیستم عامل باید قبل از استفاده از سرور برای اولین بار به روز شوند، مگر اینکه هر نرم افزار یا مؤلفه نصب شده نیاز به نسخه قدیمی داشته باشد.
 • برای اطلاعات بیشتر، به “در حال نگه داشتن سیستم” در راهنمای کاربر سرور مراجعه کنید.
 • برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از این روش‌های نصب، به وب‌سایت شرکت Hewlett Packard Enterprise مراجعه کنید.

مهم ترین و شناخته شده ترین مورد مهم در ساخت و ایجاد زیرساخت یک سازمان البته در قسمت it خرید سرور اچپی و قیمت سرور hp مناسب میباشد و خرید یک سرور مناسب hpe باید قیمت سرور را نیز مدنظر قرار دهید.در مورد خرید سرور مطالب بسیار زیادی هست که بابد گفته شود و ما نیز در دکتر اچپی یکی از قدیمی ترین فروشگاه های فروش سرور اچ پی سعی مکنیم بهترین راهنمایی خرید سرور hp را برای شما داشته باشم.در مورد قیمت سرور نیز مطالب مفیدی با همدیگر مرور خواهیم کرد.

البته میتواتید در قسمت بلاگ سرور اچ پی سایت مقاله ی کاملی در موردخرید سرور hpمطالعه کنید و در مورد قیمت سرور که یکی از مهم ترین فاکتور های خرید سرور میباشد مطالبی مطالعه کنید.و در اینجا صحبت خواهیم کرد.ما در هسته ی مرکزی شرکت ماهان شبکه ایرانیان تمام تلاش خود را داریم  بهترین زیر ساخت و شرایط برای فروش قطعات سرور و خرید سرور hp و خود سرور اچ پی را برای شما داشته باشیم. خرید سرور hp یک امر بسیار مهم و حیاتی هست و تیم فنی و فروش دکتر اچ پی سعی دارد بهترین خدمات در فروش و قیمت سرور hp را ارائه بدهد‌.

خرید سرور و قیمت سرور یکی از مهم ترین مواردی هست که تمام شرکت ها و سازمان های که می خواهند خرید و فروش اینترنتی  سرور داشته باشند مهم هست برای خرید سرور شما انتخاب های بسیار زیادی دارید ولی باید موارد بسیار مهمی را برای خرید سرور در نظر بگیرید خرید سرور برندهای مختلفی دارد که باید از این این برند های که معروف ترین انها سرور اچ پی ای ، سرور سیسکو ، سرور دل و asusسرور  …. میباشد یکی را انتخاب کنید  .میتوانید برای خرید و قیمت سرور hp از بقیه سایت های شرکت های فروشنده سرور نیز استعلام قیمت سروربگیرید.و در کنار این دوستان از سرویس های ما نیز در دکتر اچپی استفاده کنید.

خرید سرور اچ پی

قیمت hp سرور

خرید سرور اچ پی و انتخاب مناسب بین قطعات سرور اچ پی و تناسب آن با قیمت سرور اچ پی hp یکی‌از مشکلات اساسی شرکت هاست آیا خرید سرور اچ پی با چه قیمت سروری برای سازمان مناسب هست یا نه آیا قیمت سرور اچ پی فعلا نیازمندی سازمان ما هست یا نه!؟ آیا خرید dl580 g10 آنهم با این وضعیت اقتصادی به صرفه هست!؟

یا خرید یک عدد سرور dl380 g8 hp کارکرده مشکلات ما را حل میکند ؟ ایا الان خرید سرور با قیمت ۱۰۰میلیون تومانی بهتر هست یا خرید سرور با قیمت ۵۰۰میلیون تومانی؟تمام این سوالات را ما در ماهان شبکه ایرانیان پاسخ خواهیم داد.در مورد سرور اچ پی‌صحبت بسیار می باشد خرید سرور اچ دیدیم از سخت ترین کارها در هر سازمان و شرکت ها هست اگر شما در واحد ای تی یک شرکت در حال کار هستید یا یک مدیر ای تی ارشد بک بانک یا سازمان بزرگ هستید حتما حتما چندین بار چنین مواردی برای شما پیش آمده هست مااینجا هستیم تا در مورد سرور اچ پی  قیمت سرور hp با هم صحبت کنیم و سوالات شما را در مورد خرید و قیمت سرور hp پاسخ دهیم.

قیمت سرور اورجینال اچ پی | فروش قطعات سرور اچ پی

قیمت سرور تاور hp

یکی از مهمترین موارد که در خرید سرور اچ پی و قیمت سرور اچ پی و همچنین مشاوره باری استعلام قیمت سرور اچ پی مهم هست قیمت سرور تاور میباشد که بسیار حساس هست قیمت سرور تاور در بازار بسیار متفاوت میباشد این سرور ها ی تاور که مدل های محدودی هم داری و معمولا بین دو مدل ml30 ml310  ml350 g10  ,  ml110خلاصه می شود می توانید در مورد این دو سرور تاور که پسند سلیقه های مختلفی میباشد با همکاران ما در ماهان شبکه ایرانیان صبحت کنید .قیمت سرور تاور به موارد بسیار بستگی دارد یکی از انها مورد مدل هارد اچ پی شما هست که باید روی این سرور نصب و پیاده سازی شود .اگر سری هارد های بزرگ در این سرور نصب کنید باید سری های ال ال اف خریداری کنید و اگر سری هارد ها کوچک برای سرور تاور خود در نظر دارید باید سری سرور های اس اس اف خریداری کنید . تا هاردهای ۲.۵ اینچی sas روی انها نصب کنید.

مشخصات سرور hp   را در استعلام قیمت سرور اچ پی خود به صور ت کامل و واضع برای همکاران فروش سرور اچ پی ما بفرستید هر جایی که نمیدانید و فکر میکنید اشتباه هست با همکاران فروش سرور ما تماس بگیرید و در مورد هر قیمت سرور اچ پی که ممکن هست مربوط به پردازنده سرور اچ پی هارد سرور اچ پی یا رم سرور اچ پی میباشد سوال کنید و پارت نامیبر های قطعات سرور اچ پی را بصورت دقیق از نرم افزار بولتن یا اینترنت پیدا کنید اگر مدل خاصی شک دارید کافیست در واتز اپ ۰۹۱۲۸۳۵۲۰۲۳  همکاران فروش ما درخواست خود را بفرستید تا با توجه به نیازمندی شما پارت نامبر خاص شما را برای شما پیداکرده و ارسال کنند مشخصات سرور اچ پی در مورد پاور سرور اچ پی بسیار مهم میباشد و میتوانید انواع پاور سرور اچ پی رو در قسمت پاور سایت ماهان شبکه ایرانیان نگاه کرده و همچنین عکس تمام قطعات که ممکن هست در مورد انها شک داشته باشید رو چک کنید و اوکی کنید .در مورد ریل کیت سرور اچ پی هم می توانید بررسی کنید اگر سرور خریداری شده شما نیو و پک اچ پی باشد دیگر نگران چیزی نباشید معمولا ریل کیت های اورجینال هستند و در داخل تمام کارتن های شماموجود هستند.

سرورهای اچ پی با بیش از بیست سال سابقه استفاده در ایران می توان گفت یکی از پر فروش ترین مدل سرورها درایران می باشد. خرید سرور اچ پی بسیار مهم میباشد باید در مورد اورجینال و غیر اورجینال بودن سرور اچ پی حتما صبحت های لازم رو انجام دهیم. این برند سرور که میتوان گفت پر فروش ترین مدل سرور در ایران می‌باشد دارای انواع مختلف می باشد.که در زیر انواع سرور hp  را بررسی می کنیم؟ قیمت سرور اچ پی هر مدل را نیز با هم دیگر چک مکنیم.

خرید سرور فیزیکی از ماهان شبکه ایرانیان یکی از ارائه دهندگان سرور های فیزیکی برند های مطرح و موجود در بازار ایران میباشد که میتوان از انها به سرور اچ پی یا سرور دل یا سرور های ایسوز اشاره کرد .امروزه خرید سرور اچ پی به یکی از مناسب‌ترین راه‌حل‌ها برای شرکت‌های بزرگ و کوچک برای برطرف کردن بسیاری ازمشکلات موجود در قسمت های مختلف شرکت خود تبدیل شده است. ازعمده سرورهای فیزیکی به سرور hp اشاره کرد. این سرورها  قوی و قدرتمند اساساً قطعات  سخت‌افزاری فناوری اطلاعات هستند که دارای رم سرور ،‌ هارد سرور، پردازنده‌های سطح بالا در کنار سایر قطعات سرور است و با استفاده از انواع هارد اچ پی  ذخیره‌سازی سرور، قدرت محاسبه و عملکرد بالای سرور hp را در شبکه فراهم میکند. با توجه به  انواع سرور اچ‌پی، و نیز با توجه به نیازمندی شما، باید سروری را انتخاب کنید که با نیاز کسب‌وکار شما همخوانی داشته باشد و بتوانید نیازمندی های خود رو چه در سطح سخت افزاری و چه در سطح نرم افزاری فراهم کند.

قیمت و مشخصات سرور اچ پی

خرید سرور اچ پی

در مورد خرید سرور اچ پی از شرکت های ارائه دهنده ی خدمات سخت افزای که امروز هم زیاد هستند می توانید مشاوره های مطمئن و کارا بگیرید و از انها درخواست کنید که پیشنهادات سخت افزاری سرور اچ پی را به همراه قیمت و مشخصات سرور اچ پی برای شما پیش فاکتور ارائه کنند ما نیز در بخش مهندسی فروش سرور اچ پی خود ضمن گذاشتن زمان های مشاوره های تخصصی با مشتری های و ارائه مشاوره های تخصصی  انها  رو همراهی میکنیم تا بهترین انتخاب را برای سازمان خود داشته باشند درست هست که کارشناسان ای تی الان با توجه به سطح علمی خود اکثرا اطلاعات زیادی در مورد سرور و مشخصات سرور اچ پی ای دارند ولی باز هم تیم فنی و مهندس فروش ما تلاش میکند تا جایی که ممکن هست بهترین و با کیفیت ترین دیتا رو در اخیار کارشناسان فنی سازمان های مختلف بگزارد .یکی از مهم ترین مواردی که در مورد استعلام قیمت سرور اچ پی بدانید که باید مشخصات دستگاه سرور خود را به همراه پارت نامبر های سرور اچ پی در برگه استعلام سرور بگنجانید تا فروشندگان سرور اچ پی با دیدن استعلام های شما بتوانند قیمت بسیار مناسبی برای استعلام قیمت سرور اچ پی شما ارائه بدهند و شما می توانید با مراجعه به سایت mahanshabake.com  و مراجعه به بخش استعلام قیمت سرور اچ پی ای فرم مربوطه را پر کنید و درخواست استعلام سرور خود را برای همکاران شرکت ما ارسال کنید .

همچنین شما می توانید با نرم افزارهای ارتباط مجازی واتزاپ تلگرام بله که در سایت هست با تیم مهند سی فروش ما برای استعلام قیمت سرور اچ پی مشورت بگیرید.قیمت سرور اچ پی‌در ماهان شبکه ایرانیان را با سایر جاها مقایسه کنید و آنچه را که برای سازمان خود مفید هست را انتخاب کنید.

قیمت سرور g10

جدیدترین سرور hp  موجود در بازار می توانید به سراغ سرور g10 بروید این سرورها که جدیدترین تکنولوِزی موجود دربازار هستند و از بروزترین قطعات سرور اچ پی این جدیدترین پردازنده های سرور اینتل و جدید تر ین رم های سامسونگ و کینگستون با لیبل اچ پی ای  پشتیبانی می کنند. در مورد این سرور ها دومدل سرور dl380 g10  , سرور dl360 g10 پرفروش ترین این سرور ها  hpهستند.در مورد خرید سرور HP G10 باید رو ی قیمت سرور اچ پی دقت نکرد با توجه به وجود کالاهای فیک و غیر اصل در بازار بهتر هست کیفیت را برای قیمت سرور G10 در نظر بگیرید.

انواع سرور hp

سرور اچ پی دارای دو مدل پر فروش در ایران می‌باشد مدل تاور یا کیس سرور.  و مدل DL یا  رکمونت یا کتابی می‌باشد. که این مدل ها را با همدیگر بررسی می کنیم.

 • سرور ML که می توان سری سرور ML310   ML110   ML350   را نام برد.
 •  سری  سرور DL که می توان نمونه های DL380  DL360  DL560   DL580   DL320 را برای انها نام برد.

مدل رکمونت یا سرور HP DL چیست؟

این مدل سرور اچ پی رو معمولا برای دیتا سنتر ها و جاهایی که نیازمندی رک بالایی دارند خریداری می کنند و البته ارزان تر هم هست.حتما برای خرید سرور رک مونت hp یا سرور hp dl باید رک داشته باشید، ریل کیت سرور همراه سرور باید باشد،این سری سرور های بنام سرور خوابیده هم معروف هستند.شما با خرید سرور رکمونت میتوانید حجم انبوهی از سرور را داخل رک ۴۲ یونیت یا بسته به انتخاب شما جای دهید.رک های ۴۲ یونیت سرور اچپی قابلیت نصب ۴۰دستگاه سرور تک یونیت و ۲۲عدد سرور دو یونیت را دارا هستند.

مدل کیس سرور اچ پی یا تاور سرور hp چیست؟

خرید سرور تاور

کیس سرور اچ پی معمولا مثل کیس سرور در اتاق معمولی یا رو ی میز گذاشته می شود و کارایی مثل همه کیس های معمولی دارد ولی سخت افزار برای سرور استفاده میشود قدرت بالاتری دارد و سیستم کولینگ بسیار مناسبی نیز دارد .از مهم ترین سرورهای کیس معروف ML310 G8 ، ML350 G8 ، ML350 G10 میتوان نام برد.در مورد قطعات سرور اچ پی مطالب متقاوتی می توان نوشت اما مدنظر داشته باشید که این قطعات شامل هارد سرور اچ پیرم سرور اچ پیمادربرد سرور اچ پی -پاور سرور اچ پی – کش و باطری سرور اچ پی – ریل کیت سرور اچ پی – کدی سرور اچ پی و بسیار از قطعات دیگر که نمیتوان همه اینها را یکجا و در یک مقاله توضیح داد.اما در اینجا و در این بخش دکتر اچ پی سعی کرده هست که با دسته بندی های متفاوت در این زمنیه و تقسیم بندی صحیح این قطعات SERVER HP بتواند انها را درقسمت های مختلف توضیح داده و نسبت به انها مقالات مناسب تری تهیه کند.سرور HP نه فقط از پرفروش‌ترین سرورهای حال حاضر دنیا، بلکه پرچمدار ساخت و عرضه سرور نیز محسوب می‌شود. از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برند می‌توان به کیفیت، تنوع و قدرت بالای مدل‌های اچ پی اشاره کرد.

سرورهای HP دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که در مقایسه با رقبا تبدیل به مزیت‌ آن‌ها می‌شود. این سرور HP توانایی پیکربندی متناسب با نیاز و بودجه کاربر را دارند، از قابلیت High Work Load بهره می‌برد که توان انجام و پردازش حجم زیاد کار را ممکن می‌سازد و به کمک ویژگی‌های Hot Plug و Hot Swap می‌توان در زمان روشن بودن سرور اچ پی هم قطعاتش HP را تعویض کرد.سرورهای HP به شدت انعطاف‌پذیر هستند و به همین دلیل کاربر می‌تواند متناسب با نیازش قطعات آن را ارتقا دهد. این ارتقای فنی قطعات سرور HP منجر به طولانی‌تر شدن عمر سرور HPE هم می‌شود، در حالی که همچنان کیفیت و کارایی خود را حفظ کرده است.سرورهای اچ پی از جهات مختلف به انواع مختلفی تقسیم شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

اگر بخواهیم  سرور HP  را از لحاظ کارایی تقسیم‌بندی کنیم، به صورت زیر می‌توان آن‌ها را دسته‌بندی کرد:

• سرور Apollo HP  یا XL: این سرورها وابسته به رک هستند و ایده‌آل برای محیط‌های کاری که در زمینه هوش مصنوعی یا وب هاستینگ فعالیت می‌کنند
• سرور HP  Moonshot System که اساسا برای دیتاسنترها طراحی شده است.
• سرورهای هیبریدی که HPE ProLiant Easy Connect نیز گفته می‌شوند.
• مدل‌های MicroServer در اندازه‌های کوچک، بی‌سروصدا و مناسب برای کسب‌وکارهای کوچک یا تازه تأسیس
• سرور ابری مناسب برای محیط‌های مجازی‌سازی و ابری مانند مدل‌های DL360، BL660c، Synergy480 و …

خرید سرور ML: سرور اچ پیمناسب سازمان‌ها یا ادارات کوچک(مثلا شعبه یک بانک یا دفتر پستی)
قیمت سرور DL: مناسب سازمان‌های متوسط
– سرور Blade: مناسب سازمان‌های بزرگ که دارای دیتاسنتر گسترده هستند(مثل ثبت احوال)

در ادامه به توضیح بیشتر درباره هرکدام از این انواع سرور HP می‌پردازیم.

خرید سرور HP DL

خرید سرور HP DL

مهم‌ترین و پرفروش‌ترین انواع سرورهای اچ پی که در ایران و جهان به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرورها درون رک به صورت افقی قرار می‌گیرند و از این جهت به آن رکمونت گفته می‌شود. سرور DL از قابلیت‌های مهمی بهره می‌برد که مهم‌ترین آن انعطاف‌پذیری و ارتقای بخش‌های مختلف آن است.سرور DL همان طور که پیشتر گفته شد، محبوب‌ترین نوع سرور در جهان است و چند مدل آن پرفروش‌ترین سرورهای عرضه‌شده تا کنون محسوب می‌شوند. از معروف‌ترین این مدل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سری DL100
 •  سری DL300
 • سری DL500

هرکدام از این سری سرورها انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن سرور مدل DL380 G8 و سرور DL360 G10 است که به دلیل ویژگی‌های فنی بسیار خوبی که دارند، بیشتر از بقیه سرورها مورد توجه قرار گرفته‌اند و در بسیاری از شرکت‌ها و دیتاسنترهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.خرید سرور دست دوم و کارکرده با توجه به قیمت های بالای سرور های نیو اچ پی تمایل به خرید سرورهای کرکرده و دست دوم افزایش پیدا کرده هست و می توانید در قسمت استعلام خرید سرور اچ پی درخواست پیش فاکتور خرید سرور استوک یا کاکرده را نیز داشته باشید.ما در ماهان شبکه ایرانیان تمام تلاش خود را اریم که در خرید سرور HP بهترین راهنمایی و کارایی را برای شما داشته باشیم شما می توانید تمام فطعات و اکسسوری های سرور های اچ پی را در این سایت مشاهده کنید اگر نیازمند اطلاعات تکمیلی تر هستید می توانید وارد سایت https://mahanshabake.com/شده و تمام اطلاعات تکمیلی تر و خرید اینترنتی قطعات سرور اچ پی ای را انجام بدهید. در ماهان شبکه ایرانیان انتخاب بهترین برای شماست

خرید سرور dl380 g10

عوامل بسیاری در خرید سرورهای اچ پی وجود دارد که شما مجبور هستید قبل از خرید در مورد قیمت سرور اچ پی نیز اطلاعات کسب کنید. تنوع محصولات موجود در دسته بندی سرور HP بسیار زیاد است، بنابراین وقتی شما از قیمت سرور اچ پی صحبت می‌کنید تنها قیمت یک نوع کالا را نمی‌گیرید.

انواع سرور استوک

با توجه به مطالب بالا شاید برای شما سوال پیش آید، چند نوع محصولات HP در بازار وجود دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه درباره دستگاه های HP بیشتر بدانیم. سرور HP DL سرور HP ML سرور HP BL سه نوع اصلی سرور های شرکت HP بوده که می توان بسته به نیاز، فضا و کار خود سرور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • سرور HP DL
 • سرور HP ML

 سرور های سری DL که استفاده زیادی از آن ها می شود و از مشهورترین آنها HP DL380  و  HP DL360 را می توان نام برد. این سرور رکمونت، یعنی قابل نصب داخل رک هستند سرور های HP ML که برای مشاغل کوچک مناسب هستند شبیه به کیس های کامپیوتر معمولی و برای استفاده عمومی مناسب هستند که می توان مناسب با نیاز های هر شرکت سفارشی سازی کرد.قیمت سرور بلید ها جدیدترین مدل های سرور ها بوده اند و برای مشاغلی که در حال رشد هستند و می خواهند سرور های تیغه ای (BLADE)  خود را جایگزین یا اضافه کنند مناسب است.

کاربردهای سرور اچ پی

با توجه به مطالب بالا باید تا حدودی با این دستگاه های قدرتمند آشنا شده باشید، در اینجا می خواهیم شما را برای انتخاب بهتر سرور خود راهنمایی کنیم، ما را در ادامه دنبال کنید. شاید با خود بگوید آیا سرور همان کامپیوتر است؟ اما باید گفت که سرور از مزایای بالایی برخوردار است و می تواند دسترسی های فراوانی را برای مدیریت شرکت خود برای شما قرار دهد. می توانیم اینگونه بگوییم که شاید در یک مسیر با هم همراه باشند اما در بسیاری موارد این سرور است که از کامپیوتر پیشی می گیرد. جالب است اگر بدانید با داشتن یک سرور چه امکاناتی می تواند برای شما فراهم شود. سرعت بالا، قدرت باور نکردنی، کیفیت عملکرد عالی، ساختار فیزیکی، قطعات و تجهیزات درون آن، امنیت و محافظت از اطلاعات و … از توانمندی های یک سرور خوب است. که شما می توانید با خرید آن به صورت ۲۴ ساعته با دستگاه کار کنید بدون آنکه داغ کند یا خسته شود، ادارات، شرکت های ثبت اسناد و مدارک و … از طرفداران این نوع سرور ها هستند.

انتخاب سرور اچ پی

حال باید متناسب با وظایفی که از سرور نیاز دارید نوع سرور اچ پی و قطعات مورد نیاز مانند CPU، رم، هارد و … را انتخاب کنید. از کاربردهای سرور می توان به سرور حسابداری، سرور رندر، سرور برای اشتراک فایل، سرور برای دوربین مداربسته و سرور برای تلفن voip اشاره کرد. در صورت نیاز به مشاوره رایگان با کارشناسان بخش فروش شرکت تجهیز شبکه فیدار تماس حاصل نمایید. مهم ترین ویژگی های سرور اچ پی که باید بدانید:

 • وجود سری های مختلف برای انواع کاربرد ها
 • در دسترس بودن انواع قطعات server hp
 • قابلیت ارتقا سرور از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری
 • قدرت پردازش بالا
 • بالا بردن کیفیت ساخت قطعات
 • مناسب بودن قیمت سرور های HP با توجه به عمر بالای این سرورها
سرور HP استوک بخریم یا نو؟

سرور های HP نو بدون شک بهترین گزینه برای کسب و کار شما هستند اما به دلیل قیمت بالای سرور های نو شاید برخی از کسب و کارهای توانایی تهیه این نوع سرور های را نداشته باشد پیشنهاد ما برای این نوع کسب و کارها خرید سرور استوک HP است این سرور ها قیمت های به نسبت مناسب تری نسبت به سرور های نو دارند. البته استوک بودن این سرور ها به معنی عدم کارایی آنها نیست بلکه قابلیت ارتقا و تعویض قطعات را هم دارند.

قیمت انواع سرور hp

قیمت انواع سرور hp را نمی توان به طور قطعی بیان کرد چرا که عوامل مختلفی مثل سری ها از جمله: سرور hp g8، سرور hp g9 و سرور hp g10، پشتیبانی بایوس بالاتر، رم و سی پی یو بالاتر، کارت رید کنترلر، منبع تغذیه و نوسانات ارز در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق و بروز سرور مورد نظر خود با کارشناسان ما در تماس باشید. در زیر چارت سرورهای hp که در حال حاضر بیشترین کاربرد را دارند مشاهده می کنید:

سرور hp g8

این محصول از شرکت hp است که در سال 2012 به بازار عرضه شد. این سرور اکنون توسط شرکت تولید نمی شود اما به دلیل قابلیت ارتقا و قیمت مناسب خود نسبت به نسل های بعد خود از سرورهای پر فروش در بازار به شمار می آید. این مدل سرور در سری های مختلف dl، ml و bl وجود دارد. دارای دو سوکت cpu است که از پردازنده های intel E2600 سری v1 و v2 پشتیبانی می کند، و هر cpu از 12 رم ddr3 پشتیبانی می کند یعنی در کل می توان 24 رم در سرور جایگذاری کرد.

سرور hp g9

این محصول از محصولات نسبتا جدید و ارتقا یافته نسل قبلی است که قابلیت های زیادی به این نسل اضافه شده است. شما می توانید این سرور را به آسانی ارتقا دهید و متناسب با نیاز خود کانفیگ مورد نظر خود را روی این سرور نصب کنید و از قابلیت ها، سرعت و امنیت بالای آن لذت ببرید. سرورهای نسل 9 دارای دو سوکت پردازنده هستند و قابلیت پشتیبانی پردازنده های intel E2600 سری v3 و v4 و همچنین پردازنده های AMD را دارند، هر کدام از پردازنده ها از 12 رم نوع DDR4 پشتیبانی می کنند.

سرور hp g10

این محصول از جدیدترین سرورهای شرکت hp به شمار می آید که آخرین تکنولوژی ساخت را دارند. این نسل از سرورها قابلیت نصب پیشرفته ترین تجهیزات از جمله پردازنده های اینتل سری Scalable ، و رم نوع ddr4 را دارند. روی این سرور می توان دو پردازنده نصب کرد که هر پردازنده 12 ماژول رم را کنترل می کنند. بهتر است به این نکته توجه کنید که تعداد کل ماژول های رم 24 عدد است که برای استفاده از حداکثر تعداد رم باید هر دو سوکت cpu دارای پردازنده باشد.

سرور رکمونت اچ پی

سرورهای رکمونت hp به سرورهایی گفته می شود که می توان داخل رک قرار داد. رک محفظه ای است که سرور با استفاده از ریل کیت داخل رک قرار می گیرد و با توجه به ظرفیت رک می توان سرورها را داخل رک قرار داد. سرورهای رکمونت انعطاف بالایی برای ارتقا و تغییر سخت افزار دارد.

راهنمای خرید سرور hp

راهنمای خرید سرور اچ پی موضوعی است که ابتدا باید هدف خود از خرید server hp را مشخص کنیم، بعد در مورد انواع سرور اطلاعاتی را بدست بیاوریم و بعد متناسب با نیاز خود نوع سرور مشخص کنیم در نهایت با توجه به حجم کاری که قرار است با سرور انجام شود کانفیگ بهینه و اقتصادی مشخص می شود. البته نگران این موضوع نباشید کارشناسان ما همیشه آماده راهنمایی شما برای خرید سرور اچ پی هستند.

بهترین سرور اچ پی کدام است؟

برای انتخاب بهترین سرور hp باید سرور قابلیت ارتقا هارد، پردازنده، کارت شبکه، امنیت، کارایی، کنترل از راه دور با امنیت و تکنولوژی بالا و بسیاری از موارد دیگر را داشته باشد. یک سرور خوب باید بدون هیچ مشکلی پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد. همچنین در صورت نیاز به قطعات آن به سهولت در دسترس باشد. برای تعمیر و نگهداری آن افراد مجرب و با تجربه در دسترس باشد. از جمله سرورهای hp که می توان به عنوان بهترین سرور معرفی کرد، سرورhp dl380 اکنون جز بهترین سرورهای موجود در بازار است. البته این صرفا یک پیشنهاد است و بهترین سرور برای شما سروری است که پاسخگوی نیازهای شما باشد.

اجزای تشکل دهنده سرور hp

قطعات این محصول یکی از اساسی ترین بخش های server hp است که تعیین کننده قدرت و عملکرد سرور است. در واقع بعد از خرید سرور اچ پی اولین موضوعی که ذهن خریدار را به خود مشغول می کند در دسترس بودن و کیفیت قطعات آن است. از قطعات می توان به مادربرد، پردازنده، رم، هارد، پاور، کارت شبکه، رید کنترلر، فن خنک کننده، کدی یا کیج و رایزر، اشاره کرد. در ادامه مهمترین قطعات را بررسی می کنیم.

سرور HPE Proliant ML350 Gen9 از نوع ایستاده از سری پرولیانت اچ پی است. این دستگاه از پردازنده‌های اینتل زئون E5-2600 v3 / v4 پشتیبانی می‌کند.
مادربرد سرور hp

مادربرد از اصلی تری و مهم ترین قطعات سرور است که تمام قطعات مانند پردازنده، رم، پاور، کارت شبکه روی آن نصب می شود و ارتباط بین این قطعات را برقرار می کند. مادربرد انواع سرور با یکدیگر متفاوت است مثلا مادربرد سرور dl با سرور ml یا مادربرد سرور نسل 8 با مادربرد سرور نسل 9 متفاوت است پس با توجه مادربرد سرور مشخص می شود که چه نوع قطعاتی می توان روی آن نصب کرد و با خرابی این قطعه تمام سیستم از کار می افتد.

رم سرور HP

رم از قطعات مهم سرور است که برای انتخاب آن باید ابتدا نیاز خود را مشخص کنید بعد به مواردی از جمله نسل سرور، نوع سی پی یو، حداکثر ظرفیت قابل پشتیبانی سرور هم باید توجه کرد. سرورهای نسل 7 و 8 از رم های pc3، سرور های نسل 9 از رم های pc4 و سرورهای نسل 10 از رم های pc4 با فرکانس بالاتر نسبت به نسل قبلی پشتیبانی می کنند، پس در انتخاب رم مناسب برای سرور اچ پی باید به فرکانس رم ها نیز توجه شود.

نسل سرور hp رم سازگار
نسل ۷ و ۸ DDR3 یا PC3
نسل ۹ DDR4 یا PC4
نسل ۱۰ DDR4 یا PC4

پردازنده سرور اچ پی

سی پی یو سروربه عنوان مغز پردازشی آن شناخته می شود پس از اهمیت بالایی برخوردار است. Cpu سرورها نسبت به کامپیوترهای معمولی به دلیل حجم عملیات پردازشی و کار مداوم از تکنولوژی بالاتری برخوردار هستند، که این امر موجب می شود قیمت cpu سروربالاتر باشد. پردازنده هایی که در سرورهای hpاستفاده می شود بیشتر از نوع intel xeon هستند، که دارای انواع مختلفی هستند و هر سرور از نوع خاصی پشتیبانی می کند. سرور اچ پی نسل 8 از E5-2600 Intel xeon سری v1 و v2 سرور hp نسل 9 از پردازنده های E5-2600 Intel xeonسری v3 و v4 و سرور اچ پی نسل 10 از Intel Xeon Scalable پشتیبانی می کند.

نسل سرور hp سی پی یو سازگار
نسل ۷ و ۸ Intel xeon سری v1 و v2
نسل ۹ Intel xeon سری v3 و v4
نسل ۱۰ Intel Xeon Scalable

پاور سرور HP

پاور قطعه ای است که برق مورد نیاز برای کار قطعات سخت افزاری سرور را تامین می کند. پاور یا منبع تغذیه سرور اچ پی در توان های متفاوتی وجود دارد از جمله پاورهای که در سرورها زیاد استفاده می شود می توان به ۴۶۰ وات، ۵۰۰ وات، ۷۵۰ وات، ۸۰۰ وات و ۱۲۰۰ وات اشاره کرد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا پاوردر توان مختلف تولید می شود؟ پاسخ این سوال روشن است، چون قطعات داخل یک سرور بر اساس کاری که قرار است انجام دهد تعیین می شود و سرور های کانفیگ های متفاوتی دارند و قطعات داخل سرور مصرف برق متفاوتی دارند، پس منبع تغذیه سرور هم باید متناسب با قطعات داخل سرور تعیین شود.

هارد سرور HP

هارد وظیفه ذخیره اطلاعات را در خود دارد. هاردهابه وسیله قطعه ای به نام رید کنترلر به سیستم شناسایی می شوند در صورت خرابی این قطعه ذخیره اطلاعات نیز دچار اختلال می شود. هاردها در ظرفیت های متفاوتی ساخته می شوند که شما می تواند متناسب با نیاز خود ظرفیت هارد را تعیین کنید، البته هارد های سروردر ظرفیت های استاندارد مثل 300 گیگابایت، 600 گیگابایت و 1.2 ترابایت تولید می شوند. هاردها دارای مشخصه دیگری نیز هستند که به صورت 10k و 15kنوشته می شود، این علامت سرعت گردش دیسکدر دقیقه را نشان می دهد.

کارت گرافیک سرور hp

کارت گرافیک  قطعه ای است که دیتا را به گونه ای تبدیل می کند تا مانیتور توانایی نمایش آن را داشته باشد. کارت گرافیک سرور اچ پی به چند نوع وارد بازار شده که می توان گفت کارت گرافیک یک پارچه به قطعه ای گفته می شود که بر روی بسیاری از کامپیوتر ها و سرور ها قابل مشاهده است و نوع دیگر آن کارت گرافیک مستقل است که بیشتر برای گیمر ها و کسانی که نیاز به کار با نرم افزار های گرافیکی دارند پیشنهاد می شود چرا که سرعت بالایی در انتقال تصویر به مانیتور دارند.

فن سرور hp

فن همانطور که از اسمش مشخص است وظیفه این قطعه خنک نگاه داشتن سرور و قطعات داخلی آن است. وجود فن در سرور یک امر ضروری است چرا که با خنک نگه داشتن سرور سبب طولانی شدن عمر آن می شود.

رید کنترلر سرور hp

رید کنترلر در مجموعه عملیات برقراری ارتباط بین سیستم عامل و cpu با هارد دیسک را انجام می دهد که در این مسیر بر سرعت خواندن و نوشتن و امنیت اطلاعات را چندین برابر می کند. از این کارت رید کنترلر برای مدیریت خطا ها و اصلاح آن ها، انجام ریکاوری اتوماتیک و … استفاده می شود. جالب است بدانید با اینکه رید کنترلر به عنوان سخت افزار معرفی شده اما قابلیت های نرم افزاری بی شماری دارد.

کارت شبکه سرور hp

کارت شبکه از مهمترین قطعات یک سرور است چرا که مهم ترین وظایف را به دوش می کشد. این قطعه بسته به سازگاری با ساختار و تجهیزات سرور ها، سرعت انتقال داده، سازگاری با رابط شبکه و … قابل انتخاب است. می توان در ادامه به این مورد نیز اشاره کرد که با کارت شبکه می توان شبکه ای محلی بر بستر سرور ایجاد کرد تا هم اینترنت را به سایر دستگاه ها انتقال دهد و هم زمینه ای برای انتقال داده ها از طریق شبکه فراهم کند.

رک سرور

رک سرور به کابینی گفته می شود که دارای قفسه است و می تواند سرورهای رکمونت را درون خود قرار دهد. رک سرور برای مرتب سازی سرورها و کابل کشی آنها، امنیت بالای تجهیزات، تعمیرات و دسترسی راحت تر به سرورها و … جز پر فروش ترین دستگاه ها برای اتاق سرور است. ابعاد رک سرورها با یک دیگر متفاوت است و شما می توانید بسته به نیاز خود رک مورد نظر خود را خریداری نمایید.

تعمیرات و خدمات سرور hp

برای تعمیر هر دستگاهی نیازمند به دانش بالا نسبت به آن محصول است، چرا که درصورت نداشتن اطلاعات از دستگاه فقط خسارات بیشتری به بار خواهد آمد. تعمیر سرور اچ پی هم از این قضیه مستثنا نیست و افرادی توانایی تعمیر آن را دارند که اطلاعات کافی درباره دستگاه و قطعات جانبی آن داشته باشند. باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که تعمیر و عیب یابی سرورها در برخی موارد با یک دیگر متفاوت است. از اصولی ترین مراحل تعمیرات server hp می توان به عیب یابی درست آن اشاره کرد چرا که با عیب یابی درست می توانید قطعه و یا قسمتی که به خطا یا مشکل برخورده اید را پیدا و تعمیر کنید. تعمیرات را به دو نوع تقسیم کرده اند: تعمیر و تعویض که در صورت تعمیر، تعمیر می شود ولی در غیر این صورت قطعه باید تعویض گردد.

تعمیر چراغ جلوی سرور hp

وضعیت سیستم های موجود در سرور ها توسط چراغ های LED مشخص می شود که اغلب رنگ های: سبز، زرد، قرمز، آبی، کهربایی و سفید را بنا به وضعیت دستگاه که آیا دستگاه نیاز به تعمیر دارد یا سالم است به حالت ثابت یا چشمک زن عمل می کند. برای درک هر یک از علایم باید نسبت به server hp خود مسلط باشید چرا که این علائم برای هر سرور متفاوت است. این چراغ ها نشان دهنده وضعیت: هارد دیسک، فن ها، پاورها ، مادربرد، رم ها و … است.

بروز رسانی firmware سرور hp

Firmware یا فریمور یک نرم افزار یا سفت افزاری است که وظیفه کنترل دستگاه در هنگام روشن بودن آن را دارد. این نرم افزار به نوع کد های برنامه نویسی در فلش رام سرور ها که یا بر روی مادر برد و یا بر روی برد ریدکنترلر نصب شده است گفته می شود. جالب است بدانید که در بیشتر دستگاه های برقی این کنترلر وجود دارد همانطور که در بالا به بروز رسانی فریمور اشاره کردیم باید گفت که از این امکان در موقعیت هایی استفاده می کنیم که سیستم عامل دستگاه را بروز کنیم تا با سایر قطعات همخوانی داشته و بتواند ارتباط برقرار کند.

کانفیگ و پیکربندی سرور اچ پی به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم شده است که در مرحله اول باید به تقاضای مشتری و این که سرور چه قطعاتی را می تواند پشتیبانی کند دقت داشته باشید، چرا که با پاسخ دادن به این دو سوال می توانید کانفیگ سخت افزاری بهتری برای سرور اچ پی نصب کنید که این مراحل به کانفیگ نرم افزاری آن بسیار کمک می کند.

نصب ویندوز سرور hp

مرحله نصب ویندوز سرور یعنی سرور شما کانفیگ شده و نیاز به ویندوز دارد تا شما بتوانید از آن استفاده کنید. با توجه به این که تعداد و تنوع محصولات زیاد است ممکن است مراحل نصب ویندوزبر روی آن ها نیز متفاوت باشد. باید در نظر داشت که ویندوز سرور با ویندوز کامپیوتر دارای شباهت هایی است در عین حال نیز تفاوت هایی دارد بدین منظورویندوز های سرور ها را اغلب با سال ساخت آن می شناسند اما ویندوز کامپیوتر را بسته به نسخه های موجود در بازار شناخته شده است. برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در رابطه با نصب ویندوز روی سرورHPمی توانید مقاله های موجود در سایت را مطالعه نمایید و در صورت نیاز به مشاوره یا راهنمایی نصب ویندوز با ما در ارتباط باشید.شرکت وارد کننده سرور hpدر زمینه واردات سرورهای اچ پی فعالیت چشمگیری دارد و توانسته با وجود کارشناسان مجرب و توانمند به پیشرفت روز افزون برسد. با توجه به این که هر دستگاه نیازمند تجهیزات و لوازم جانبی است، شرکت تجهیز شبکه فیدار در زمینه قطعات سرور مانند سی پی یو، رم، کارت شبکه، پاور و بقیه قطعات مورد نیاز هم واردات انجام می دهد.

سرورHP را ميتوان يکي از بهترين شرکت‌هاي توليد کننده انواع سرور به شمار آورد، که محصولات خود را با کيفيت بسيار بالايي در بازار عرضه کرده است که در دسترس شما قرار دهد. شما ميتوانيد سرور‌هاي توليد شده توسط خرید Server HP را با قيمتي بسيار مناسب خريداري کنيد، ولي بايد در نظر داشته باشيد که قيمت سرور hp بر اساس متغير هايي مانند عملکرد و کارايي ميتواند با تفاوت‌ قيمت داشته باشد. براي مثال محصولاتي که قدرت پردازشي بالاتري را پشتيباني کرده اند، قيمت بيشتري را داشته و از اين روي توصيه شده که حتما در خصوص خريد سرور اچ پي با کارشناساني اين حوزه تجربه هماهنگ داشته باشند. بايد در نظر داشت که سرور hp در مدل‌هاي مختلفي توليد شده است که قيمت نهايي آن به دلار است. پيشنهاد ما، خريد نسل آخر سرورهاي HPE بوده که از نظر کارايي و قابل ارتقا بودن، نسبت به نسلهاي قبلتر خود، بسيار قابل توجه است . اما خريد نسل آخر اين سرورها که معمولاً آکبند بوده ، هزينه زيادي دارند و از توان کسب و کار خارج بوده باشد ، در اين صورت نسل هاي قبل هم مي تواند نياز کسب و کار را برطرف کند اما مطمئناً آنها بصورت سرور استوک يا کارکرده فروخته خواهد شد. پس قبل از هر اقدام به خريد سرور حتما با کارشناسان ما مشورت داشته باشيد.

 سرور کامپيوتري است که مي تواند اطلاعات را در اختيار ساير کامپيوترها قرار دهد . به اين کامپيوترها کلاينت گفته شده و قابليت دسترسي به آنها از طريق Local Area Network و Wide Area Network، امکان پذير است . مي توان گفت سرور حياتي ترين بخش زيرساخت شبکه IT هستند . سرورها اين قابليت را داشته که تمامي اطلاعات را از سرتاسر شبکه جمع آوري و ارسال کنند . سرورها از ترکيب سخت افزاري و سيستم عامل ساخته شده اند، که شامل فضاي ذخيره سازي، مموري، پردازنده، کارت شبکه، هستند . شرکت هاي مختلفي به توليد سرور در دنيا مي پردازند، اما از بزرگترين و پرفروش ترين شرکت ها در جهان Hewlett Packard Enterprise است. خريد سرور متناسب با درخواست هاي هر سازمان مي تواند به پيشبرد اهداف آن سازمان کمک کند. سرورهاي HP از تکنولوژي هاي پيشرفته دنيا برخوردار هستند و به همين خاطر انواع سرور hp توانايي پاسخ گوي نيازهاي سازمان ها در تمامي ابعاد SMB ها (شرکت هاي کوچک تا سازمان هاي بزرگ)را مي تواند داشته باشد . عملکرد فوق العاده، قدرت، مقياس پذيري از ويژگيهاي مهم براي انتخاب سرورهاي HPE است. کمپاني اچ پي سرورهاي خود را متنوع و بر مبناي تنوع در کارايي و حوزه هاي مختلف ساخته است. سرور هاي نسل 10 HPE 4 فاکتور مهم دارند Security، Mobility، Cloud و Big Data.

سرور اچ پی

سرورها اصلي ترين بستر نگهداري و پردازش اطلاعات در شبکه هاي بزرگ و کوچک به شمار مي آيند. در واقع نقش کامپيوتري را ايفا کرده، که قدرت پردازش بالايي دارند وظيفه هاي پردازشي سنگين را براحتي بر عهده مي گيرند. طراحي و توليد سرورها و سخت افزار جانبي آنها، برند هاي مطرح دنيا مانند HP و DELL و… انجام مي دهند. برند HP در اين زمينه، صاحب نام شناخته شده که در واقع نام اصلي آن، HPE که مخفف Hewlett-Packard-. است . سرورهاي HP در حال حاضر جايگاه اول را در فروش سرور را به خود اختصاص داده اند. انتخاب سرور HPE توسط مديران ITدر اينجا 8 ويژگي مهم سرورهاي اچ پي را توضيح خواهيم داد. که براي مديران IT مهم تلقي شده و دليل بر انتخاب اين برند سرور شده اند.

برخورداري از کانفيگ مناسب و بهنيه سازي در سريع ترين زمان ممکن تنها با يک کليک امکان پذير است. مانيتور و تنظيمات سرور بصورت همزمان انجام مي دهد و ازگزينه هاي مناسب براي پردازش ابري بوده است موجب امنيت سيستم ها افزايش خواهد داد. امکان تشخيص به موقع حمله و امکان بازسازي آسيب ها دارد . مديريت کامل و بدون واسطه از راه دور انجام داد و مي تواند ايرادات درسريع ترين زمان ممکن با تعداد بسيار زيادي سنسور رفع کند . ظرفيت ارتقا پذيري آسان با ظرفيت بالا در اختياردارد. قيمت سرورHP G10 سرورهاي نسل 10 برند HPE در سال 2018 معرفي شده است ومطمئناً آخرين نسل سرورهاي اچ پي بوده، که از لحاظ کارايي سخت افزار نسبت به نسل قبلتر خود قدرتمند ترعمل خواهد کرد. براي مثال پردازنده هاي استفاده شده در نسل 10، که با نام Intel Xeon Scalable ارائه شده اند ، قدرت پردازش بالاتري دارند و گرانتر مي باشند. همين مسئله براي ساير سخت افزارهاي اين نسل مانند رم ها و فضاي ذخيره سازي نيز وجود دارد. پيشنهاد مي کنيم قبل از انجام هر گونه کاري ، اطلاعات خود را در زمينه سرورها بالا برده و بدانيد چطور سرورها فروخته مي شوند. براي اين منظور به بخش آموزش ومقالات وب سايت مراجعه کرده و اطلاعات پايه در اين زمينه را بدست آوريد. اگر زماني براي مطالعه اين مقالات نداريد، مي توانيد با کارشناسان تماس بگيريد. سرورهاي HPE نسل به نسل ويژگي هايي برتري نسبت به نسل قبلي خود دارند. نسل آخر اين نوع سرورها، آخرين قابليت ها و تکنولوژي ها را برخورداراست، که در نسل هاي قبلي قابل رويت نمي باشد. در حال حاضر سرورهاي نسل 8 ،9 و 10 عموماً نسبت به نسل هاي قبلي مورد استفاده بيشتري قرار مي گيرند. بايد اين نکته را عرض کرد که پردازنده و برخي قطعات سخت افزاري ديگر نسل هاي قبل با نسل جديدتر سازگاري ندارند . براي مثال پردازنده هاي خانواده Intel Xeon E-2600 نسخه 1 و 2 فقط با نسل 8 سرورهاي اچ پي سازگاراست نسخه 3 و 4 اين مدل پردازنده با نسل 9 سرورهاي hp مي تواند سازگارباشد . پس سازگاري سخت افزار با مدل سرور از جمله نکات مهم است. مورد مهم بعدي براي خريد يک سرور، نوع استفاده و کاربري سرور مي باشد. براي مثال اگر شما نيازمند به سرور براي يک کسب و کاري مانند حسابداري هستيد، نياز به سروري داريد، که کانفيگ آن مناسب ريد بندي و حفاظت اطلاعات بوده باشد. اما اگر کاربري شما هاستينگ وب يا سرويسي همانند آن است، هاردهاي SSD و NVMe انتخاب هاي اول خريد يک سرور خواهند بود.

قيمت انواع سرور hp

قيمت انواع سرور hp در بازار IT بسيار گسترده و به عوامل مختلفي وابسته است. يکي از فاکتورهايي که بايد در خريد سرور اچ پي در نظر گرفت، مشخص کردن نسل پروليانت بوده، که با علامت اختصاري G شناسايي مي شود وشامل موارد زيراست : پروليانت G 5 & 6؛ قديمي‌ترين مدل‌هاي سرور اچ پي، عمدتا اين نسل سرورهاي اچ پي داراي قيمت پايين تر نسبت به ديگر نسل‌ها هستند. پروليانت G7 ؛  قدرت، کارآيي و پردازش آن منحصربه ‌فرد است. پروليانت G8 ؛ ازتوان پردازشي بالا، سيستم‌ خنک‌کننده قوي، قابليت پشتيباني از چهار کانال اسلات را دارا است. پروليانت    G9 ؛  مجهز به چيپست‌هاي اينتل C610بوده وامکان پشتيباني از حافظه رم سرور DDR4 دارد. نسل ۷ تا ۹ از قيمت متوسط برخوردارند وبراي شرکت‌هاي کوچک بهتربوده که يکي از اين نسل‌ها را انتخاب نمايند. پروليانت G10؛ آخرين نسل از سرورهاي اچ پي، مجهز به بالاترين سخت‌افزار و تکنولوژي است. اين نسل از سرورهاي اچ پي به‌دليل بهره‌مندي از سري جديد پردازنده‌هاي مقياس پردازنده اينتل نسبت به نسل قبل داراي قيمت بالاتري مي باشد.

امروزه در ميان برند‌هاي توليدکننده سرور، فروش سرور هاي اچ پي hp بسيار پراهميت است . طبق آمار جهاني از هر سه سروي که در دنيا به فروش مي رود يکي از آن‌ها متعلق به کمپاني هيولت پاکارد (HPE) با 26 سال قدمت مي باشد. اين کمپاني با سابقه‌ي درخشان توانسته در فروش سرور و انواع قطعات سخت‌افزاري در اين عرصه يکي از پرطرفدارترين و محبوب‌ترين باشد. عمده‌ترين دليلي که باعث مي‌شود سرورهاي اچ پي در ميان کاربران محبوب شوند در نظر گرفتن نياز کاربران آنها است. در واقع اين کمپاني براي هر سليقه، بودجه و کارآيي مدل‌هاي مختلف سرور را وارد بازار کرده است. به‌عنوان مثال مدل پروليانت DL 380 G9 هنوز بعد از چند سال از عرضه آن به بازار، در دسته سرورهاي محبوب، پيشرفته با امکانات و ويژگي‌هاي منحصربه ‌فرد قرار گرفته است. اين مدل براي هرگونه کسب‌ وکاري انتخابي ايده‌آل به شمار مي آيد و با توجه به قيمت مناسبي که دارد، به‌راحتي هرگونه نيازي را پاسخگو دهد. اين درحالي است که نسل 9 به پايين نيز هنوز هم بهترين کيفيت و کارآيي را داشته اند. همچنين نسل 10 و 10 پلاس تحولي عظيمي در ويژگي‌ها و امکانات سرور دارند. سرورهاي اچ پي Blade شباهت زيادي به سرورهاي Rack mount دارند و با طراحي ماژولار امکان پردازش حجم زيادي از اطلاعات در فضاي کم مي توانند داشته باشند. اين دسته از سرور هاي HP بيشتر مناسب مراکز داده و پردازش شبکه‌اي هستند و مي‌توان بدون نياز به خاموشي از طريق تيغه ها به افزايش قدرت پردازش و يا تقويت مموري پرداخت .  قطعات سخت افزاري ديگري به غير از CPU سرور، رم، هارد، پاور نيز وجود دارد که بنا به نياز کسب و کار روي سرور نصب مي شوند. براي مثال کارت رايزر باعث مي شود تا کارت هاي توسعه ديگري همچون کارت شبکه فيبر نوري، کارت گرافيک، ريد کنترلر و… روي آن نصب و استفاده شود. پيشنهاد خريد سرور ما به شما، از نسل ۸ تا نسل آخر يعني نسل ۱۰ است. چرا که نسل هاي سرور و قطعات قبل از اين سه نسل، ديگر توليد نمي شوند. قطعات نسل هاي قبل از ۷ به سختي در بازار يافت مي شوند و اگر هم موجود باشند، بصورت استوک به فروش مي روند. به Iرحال با توجه به نوع کاربري شما، اعم از ايستگاه کاري براي تعداد کاربران زياد، کاربري گرافيک و رندرينگ بالا، ميزباني وب، ايميل و فايل و ساير کاربري هاي سرور، صحيح جمع کردن سخت افزار داخلي يا کانفيگ آن امري بسيار مهم است چرا که ممکن است در صورت جمع آوري و خريد سرور و ملزومات آن بصورت اشتباه، نياز شما برطرف نشده و هزينه شما هدر رود. نکاتي که قبل از خريد سرور HPبايد در نظر گرفت هنگام خريد سرور اچ پي يا هر سرور ديگري بايد به موارد زير توجه کرد ـ بررسي نيازهاي شرکت و يا سازمان صورت گيرد: اين سرورها در انواع مختلفي توليد و به بازار عرضه شده اند، به همين دليل ابتدا بايد نيازهاي خود را سنجيده و با مطالعه مشخصات سرورها، مدل مناسب را انتخاب و خريداري کرد از طرفي ديگر همواره نيازهاي آينده شبکه خود را پيش بيني کنيد و سروري را انتخاب کنيد که با افزايش نيازهاي شما، قابل ارتقا باشد. قرار دادن بودجه مناسب : اکثر تجهيزات شبکه قيمت بالايي دارند. سرورها نيز از اين قاعده مستثني نيستند، و هنگام خريد بايد بودجه مناسب را براي آنها در نظر گرفت.

قيمت اين تجهيزات بايد با نياز شما متناسب باشد و اگرمالک شرکت بزرگ هستيد نيازبه امکاناتي داريد پس سرور مناسب شما قطعا از قيمت بالاتري برخوردارخواهد بود. فضاي قرار گيري سرور: همان طور که در بالا اشاره شد سرورهاي HP از لحاظ ظاهري و نحوه قرار گيري در ديتا سنتر داراي انواع مختلف هستند . براي مثال سرورهاي BL به صورت تيغه اي و سرورهاي DL به صورت افقي درون رک جا گرفته اند سرورهاي ML قفسه اي شکل و نيازي به رک ندارند. به همين دليل مشخص کردن فضايي که رک در آن جاي مي گيرد، در انتخاب مدل آن تاثير زيادي دارد. تجهيزات جانبي سرورHp کدامند؟ سرورهاي HP شامل دو سري تجهيزات هستند. سري اول تجهيزاتي که هنگام خريد به سرور متصل مي شوند که شامل، شاسي سرور، مادربورد، واحد پردازش مرکزي و منبع تغذيه شده ، سري دوم تجهيزاتي که به سرور متصل نشده و بايد آن ها را بر اساس نياز جداگانه خريداري نمود، که شامل هارد ديسک، پاور، فن، ريل کيت، رم،CPU و ريد کنترلر مي شوند. طور کلي اين تجهيزات جانبي تأثير زيادي بر قيمت سرور دارند و موجب بهبود عملکرد آنها نيز خواهند شد. ريد کنترلر Raid Controller ريد کنترلر ها به صورت سخت افزاري و يا نرم افزاري هستند، که کار مديريت هارد ديسک ها برعهده دارند. از ريد کنترل ها مي‌توان به عنوان راه حل براي حفاظت از داده‌ها استفاده کرد، که مي تواند قابليت دسترسي به چندين کپي از يک داده در دستگاه‌هاي فيزيکي مختلف را داشته باشد. اين کنترلر‌ها دارايي کارايي بيشتر و نيز وظيفه افزايش حفاظت از داده‌ها در مقابل حمله هاي احتمالي را برعهده مي گيرند. هارد ديسک هارد سرور اچ پي که براي ذخيره سازي اطلاعات مورد استفاده قرار گرفته است. اگر بتوان يک هارد سرور مناسب، مطمئن و سريع انتخاب و تهيه کرد، موجب بهبود اجراي عمليات هاي خاص توسط سرور، ذخيره و بازيابي اطلاعات بهبود مي شود. قيمت هارد سرور HP نسبت به ساير هارد ها گران تر است وهمواره خريد هارد سرور hpتاثير مستقيمي بر روي سرعت و کارايي سيستم داشته است.  چگونگي نصب و راه اندازي سرورهاي HP جهت نصب و راه اندازي سرور اچ پي مي توان مراحل زير را ذکر کرد. 1ـ پس از خريد سروربايد آن را از لحاظ فيزيکي و فني بررسي کرده و در صورت مشاهده هرگونه عيبي با فروشنده کالا تماس گرفته شود .2 ـ کليه تجهيزات جانبي مورد نياز، بايد بر روي سرور را نصب شود .3ـ با توجه به نوع سرور درجاي مناسب قرار داده شود . براي مثال براي نصب سرورهاي DL بايستي ابتدا ريل کيت سرور را بر روي رک نصب کنيد و سپس سرور را بر روي آن راه اندازي کنيد .4ـ همه ي کابل هاي مورد نياز به سرور حتما وصل شوند .5ـ سپس ميتوانيد سرور را روشن کنيد سرور hpe يکي از بزرگترين و معتبر ترين کمپاني هاي دنيا در با نام تجاري Hewlett Packard Enterprise است. سرورهاي اچ پي به دليل کاربري آسان، در دسترس بودن تمام قطعات، و تنوع بالاي در انواع سري سرور بسيار مورد استقبال و تاييد متخصصان هستند. سرور هاي اچ پي تنوع بالايي داشته و براي تمامي بار هاي کاري گسترده کسب و کار از کاربري در منازل تا تجهيز ديتا سنتر هاي بزرگ از انتخاب هاي مناسب به شمار مي آيند. اين ها ويژگي ها متنوع سرور اچ پي در انواع کانفيگ امکان ارتقاي سرور را حتي بعد از چندين سال به شما خواهد داد.

انواع سرور اچ پي

سرور هاي HP در هفت مدل زير- Micro server- Apollo server – Blade server- Synergy server-Rack Servers Tower Servers- Moonshot Server ارائه شده اند. . در بازار انواع سرور اچ پي در مدل‌هاي سرور DL (رکمونت)، سرور ML (ايستاده)، BL( تيغه‌اي يا بليد) و…. وجود دارد. سرور که از جمله تجهيزات مهم براي شرکت ها وسازمان ها محسوب ميشود وبا برخورداري از امکانات متنوع و قابليت هاي زياد در اختيار کاربران قرار گرفته است، تا بتواند انجام هر گونه کسب وکار را راحت تر وايمن کند و از مزايايي قابل توجهي برخوردار باشد، از آنجايي که ساختار سخت افزاري اين سرورها بسيار گوناگون و متنوع بوده وبا آن مي توان يک کانفيگ سرور با توجه به بودجه و نيازهاي اصلي سازمان را تهيه کرد. اين سرور با برخورداري از قابليت اطمينان بالا از خاموش شدن سرور در زمان کوتاه جلوگيري خواهد کرد وبه گونه اي طراحي شده است، که بيشترين عملکرد را داشته باشد.

خريد سرور

سرور اچ پي که قابليت پيکرسازي را متناسب با بودجه انجام داده و مي تواند هر گونه درخواست کاربران را پاسخ دهد. اين سرور داراي عملکرد قابل قبول حداقل تا ده سال و کارايي بالا است و از قيمت رقابتي نسبت به ديگر توليدکنندگان سرور و تجهيزات جانبي بهره مند است. همچنين توانمندي انجام پردازش هاي بالا به دليل بهره مندي از قابليت High load را داراست. کار تعويض آسان حتي در زمان روشن بودن سرور را به دليل استفاده از قابليت هاي Hot plug وHot swap را بر عهده دارد. سرور اچ پي داراي ويژگيهاي کاربردي است که در اينجا مي توان به چند مورد اشاره کرد. داشتن عملکرد و راندمان کاري بالا تا بهره وري از قدرت پردازشي و محاسباتي فوق العاده و نيز امنيت پيشرفته – اتصال دائمي به اينترنت- پياده سازي Raid نرم افزاري و سخت افزاري- خريد سرورHP برخورداري از يک يا دو پردازنده قوي و هارديسک با ظرفيت ده ها ترابايت همچنين مي تواند بهترين عملکرد داشته باشد.

انواع سرور سرور سري ML

از انعطاف پذيرترين محصولات سرور اچ پي سري ML هستند، که قابليت ارتقاپذيري دارند و براي سازمان ها و شرکت هاي که شعب هاي زيادي داشته جز مناسبترين گزينه ها براي استفاده هستند. اين سرور ها براي نصب و را اندازي نيازي به رک ندارند، از جمله مهمترين سرورهاي hp سري Ml نوع Hp ml300- Hp ml350- Hp ml 150 است. پروفروشترين سرور Hp ml 350 G10 است. خريد سرور سبب شده است، که انجام محاسبات پردازش هاي بزرگ و نرم افزارهاي حياتي و فناوري مجازي سازي و بهينه سازي تحليل داده هاي بزرگ در بهترين شرايط ممکن صورت گيرد. اگردرزمينه ي نرم افزارهاي سنگين گرافيکي يا پردازشي فعاليت داشته، مي توانيد از سري ml استفاده کنيد چرا که سازگار با انواع کارت هاي گرافيکي است. از جمله سرورهاي ML کاربردي براي دفاتر با ارتباط ريموت يا داراي شعب و همچنين کسب و کارهاي در حال رشد سرورهاي ML اچ پي يا سرورهاي که همانند کيس کامپيوتر، هستند که به دو صورت ايستاده و خوابيده در رک قرار گرفته اند و از نظر اقتصادي کارآمد مي باشند و جز انتخاب هاي مناسب براي مشاغل در حال رشد و شعب هاي متعدد با دسترسي ريموت محسوب مي شوند . نوآوري هاي محاسباتي که شامل ابزارهاي ساده مديريت و ذخيره سازي در کنار پيکربندي توسعه پذير بوده و موجب دسترسي به اطلاعات از طريق ريموت خواهد شد وامکان بهبود در بهره وري انرژي را براي کاهش TCO ميسر مي سازد.  مزاياي استفاده از سرورهاي Tower کاربرد سرورهاي تاور باعث افزايش عملکرد 61% و 27% و نيز افزايش Core با پردازنده هاي مقياس پذير اينتل زئون مي شود. با برخورداري از حداکثر 82% پهناي باند سبب افزايش عملکرد اپليکيشن ها memory-intensive applications خواهد شد. در اينجا به معرفي يکي از محصولات پرفروش خواهيم پرداخت.

سرور Hp ml g9

از پر فروشترين ومحبوبترين سرور هاي کمپاني اچ پي است، که از تکنولوژي هاي جديدي همانند Hp insight , HPE ilo4, Hpe persistent, Diagnostic در طراحي آن استفاده شده است.  سرور Hp ml g9 در سري هاي 100، 300،500 ارائه شده اند. از مزيت هاي مهم سرور Hp ml g9 نسبت به سري DL عدم وابستگي به رک است، که براي انجام کارهاي معمولي بسياري از شرکتها مناسب است. در اين سرور از اسلات افزونه Hpe flexible –slot power supplies psus قرار گرفته است، که مي تواند از منبع تغذيه با 96 درصد بازدهي استفاده کند و به دليل ارتقا در اسلات pcle work load accelerator سه برابر بهره وري بيشتر و حجم پردازشي بالا را در اختيار کاربران قراردهد. با استفاده سرور Hp ml g9 ظرفيت محاسبات بالا رفته و توانايي استفاده از ظرفيت هاي رم DDR4 را تا سه برابر افزايش خواهد يافت. سرور Hp ml g9 با استفاده از ابزار مديريتي HP one view سرعت بيشتري را براي ارائه سرويس هاي IT را فراهم مي کند و توانايي بهبود بخشيدن عملکرد سيستم را تا چهار برابر دارد. کمپاني اچ پي سرور Hp ml g9 را با بهترين نوع سخت افزار و فناوري توليد کرده است، که به دليل دارا بودن از تعداد هسته هاي عملياتي بالا و فرم فاکتور رکمونت مناسب بسياري از کسب وکارها است. سرورهاي اچ پي که در دوسري ML , DL هستند، سري ML آن از نوع ايستاده و تاور بوده، که ابعاد کوچکي دارند و شبيه کيس کامپيوتر هستند و در مقايسه با مدل هاي قبل مصرف انرژي پاييني دارد و براي استفاده در شرکت هاي بزرگ و دفاتر از راه دور کاربرد دارد. از مهم ترين مدل هاي نسل نهم اچ پي مي توان به موارد زير اشاره کرد. HP proliant ml 350 , Hp proliant Dl 380 . سرور هاي نسل g9 که داراي دو سوکت تک يونيته و دو يونيته بوده، توانايي پشتيباني از SFF و LFF را دارند و در حالت حداکثري مي توانند 24 هارد سرور SFF و LFF را ساپورت کنند. سرور Hp ml g9 از سري زئون پردازنده هاي اينتل در ورژن سه و چهار مي تواند استفاده کند. قيمت سرور Hp ml g9تک يونيت بسيار مناسب است، زيرا فضاي کمي از رک سرور را پر مي کند و با قابليت بهره مندي از دو پردازنده امکان پردازش 22 هسته پردازشي را دارد. سرور هاي Hp ml g9 داراي 24 اسلات رم با حداکثر سرعت 2400 گيگا هرتز را داشته، که روي سه کانال تبادل با پردازنده مي توانند ارتباط برقرار کنند، که اين تبادل اطلاعات نيز برپايه ي Advanced است و احتمال بروز خطا را تا حد زيادي کاهش مي دهد. ، اين مدل سرورهاي Hp ml g9 تمام قابليت هاي چون انعطاف پذيري و ارتقا را دارد، که از مصرف انرژي پايين برق و کاهش هزينه هاي مديريتي بهره مند است و جز گزينه هاي ايده آل است.

سرورهاي ML سري 300

سري 300 سرور ايستاده HP Tower نسبت به سري 100 قوي‌تر هستند و قابليت پشتيباني از يک تا دو پردازنده را دارند. از مدل‌هاي پرکاربرد سري 300 مي‌توان به مدل‌هاي ML310، ML350، و ML370 اشاره کرد. مدل ML 350 که يکي از مدل‌هاي پرفروش در سري 300 است از پردازنده‌‎هاي Xeon Scalable کمپاني اينتل پشتيباني مي‌کند. همچنين اين مدل مجهز به رم DDR4 Smart Memory با ظرفيت 128 گيگابايت است. به‌دليل پشتيباني اين مدل سرور ML اچ پي از 24 اسلات رم DIMM قابليت ارتقاء رم تا 3 ترابايت وجود دارد که براي کارهاي سنگين و گرافيکي مناسب خواهد بود. ابعاد سرور اچ پي مدل ML 350 ارتفاع 47 سانتي‌متر، عرض 18 سانتي‌متر و عمق 65 سانتي‌متر و با 21 کيلوگرم وزن است. تفاوت سرورهاي ML و DL در سرورهاي اچ پي سرور اچ پي سري ML در کارآيي و عملکرد از سري DL چيزي کم نداشته و گاهي تا حد سرور رکمونت نيز مي‌توانيد پيکربندي آن شباهت داشته باشد. عمده‌ترين تفاوت اين دو مدل را مي‌توان عدم وابستگي به رک در سري ML است، هرچند که در سري 100 اين مدل در صورت دلخواه آن را در رک قرار داد. همچنين مي توان با استفاده از کيت Tower to Rack يا Conversion Kit سري 300 را هم به سرور رکمونت تبديل کرد. سرور ML نسبت به DL قيمت پايين‌تري دارد، اما اين تفاوت قيمت در ارائه سرعت، امنيت و کارآيي تأثيري نگذاشته است و سرور ايستاده مي‌تواند سازمان‌هايي با 10 تا 100 کاربر را به‌خوبي پاسخگو باشد.

قيمت سرورهاي ايستاده سري ML

قيمت سرور HP ML ProLiant براساس قطعات سخت‌افزاري انتخاب متفاوت است. علاوه بر اين نو يا استوک بودن سرور ML نيز در قيمت تأثيرگذارمي گذارد. براي اين‌که بتوانيد از بهترين کانفينگ را در سرور ML اچ پي برخوردار شويد و با توجه به ميزان بودجه بتوانيد خرید سرور hp با توجه به نياز خود خريد کنيد،. کارشناسان علاوه بر ارائه اطلاعات مفيد و کاربردي، شما را در خريد يک سرور اچ پي ML راهنمايي خواهند کرد.

سرور سري DL

سرورهاي اچ پي در دسته بندي سري DL را مي توان پراهميت ترين و پرفروشترين سرورها دانست که در داخل رک قرار دارد از مدل هاي hp dl 100- hp dl 300 – hp dl500- جمله موارد سري dl است. از محبوبترين سرورهاي اچ پي سري hpdl 360 g10 بوده که يک يونيت فضاي رک را اشغال کرده است وخريد سرور اين مدل از نظر اقتصادي جز مقرون به صرفه ترين ها است. سرورهاي HPE نسل ويژگي هايي برتري نسبت به نسل قبلي خود دارند. با اطمينان مي توان گفت نسل آخر اين نوع سرورها، آخرين قابليت ها و تکنولوژي ها را داشته، که در نسل هاي قبلي قابل رويت نيست. در حال حاضر سرورهاي نسل 8 ،9 و 10مورد استفاده بيشتري هستند. پردازنده و برخي قطعات سخت افزاري نسل هاي قبلي با نسل جديد سازگارنيست. براي مثال پردازنده هاي خانواده Intel Xeon E-2600 نسخه 1 و2 با نسل 8 سرورهاي اچ پي سازگار است و نسخه 3 و 4 اين مدل پردازنده با نسل 9 سرورهاي hp سازگاري دارد . پس سازگاري سخت افزار با مدل سرور از مشخصه هاي مهم به شمار مي آيد.

خرید سرور hp

سرورهاي HPE ProLiant DL (Rack)سرورهاي پرولينت dl انعطاف پذيرترين، و بهينه ترين عملکرد را دارا هستند و قابليت نصب در رک دارند، که با نام سرورهاي رکمونت مي توان آنها را شناخت. از آنجايي که تنوع در بين سرور هاي رکمونت نسل 10 زياد است ، با انتخاب هاي منعطف و طراحي متنوع مي توان بهره وري انرژي، در نهايت TCO را کاهش داد. مجموعه محصولات ProLiant Gen10 rack، داراي مديريت ساده، بهره وري بالا هستند و مي توانند کارايي در عملکرد، قابليت اطمينان، تسريع در عمليات و ايمني داده ها را ارائه دهند. به همين خاطر از پرفروش ترين سرورهاي دنيا سري DL شرکت HP است. سري محصولات رک اچ پي اي براي ورک لودهاي چند برنامه اي بهينه سازي شده اند، تا سرعت عمليات IT به ميزان قابل توجهي افزايش دهند و هرچه سريعتر پاسخ دهنده ي نيازهاي تجاري باشند . از پر فروش ترين مدل ها ي نسل ۱۰ سرورهاي پرولينت، دي ال ۵۸۰ و دي ال ۳۸۰ هستند، که به علت نوسان در قيمت ارز، جهت اطلاع از قيمت سرور hp dl380 g10 ، سرور HP DL380 Gen10 Plus و سرور HP DL580 G10 بايد کارشناسان تماس گرفته شود.

خريد سرور HP DL360 G10

در مرحله اول بايد کانفيگ سخت افزاري خرید سرور hp را انتخاب کرده و براساس نيازهاي کسب و کار خود سرور را خريداري نماييد. به تما‌مي‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کار‌هاي تجاري، اقتصادي، بانک‌ها و .. که براي فعاليت خود به دنبال يک سرور بسيار ايمن با کارايي بالا و سرعت و خريد اين سرور پيشنهاد مي شود. که در اينجا به بررسي همين سرور dl خواهيم پرداخت. سرور Hpe proliant dl360 G10 با 28 هسته پردازشي داراي بازدهي بسيار بالا و جز سرور هاي رکمونت کمپاني اچ پي است. سرور Hpe proliant dl360 G10 قابليت پشتيباني از دو پردازنده از سري اينتل xeon scalable را دارا است. سرور Hpe proliant dl360 G10 فرم فاکتور تک يونيته داشته و قابل استفاده بر روي دو نوع شاسي lff و sff است و مي تواند ازانواع ريد کنترلرهاي نسل دهم پشتيباني کند واز توان پردازشي بسيار بالا نيز برخوردار باشد و 27 درصد توان پردازشي بيشتر در کنار 71 درصد عملکرد بهتردارد.

ازتکنولوژي HPE Persistent Memory بهره برده است و حافظه ظرفيت آن تا 6 ترابايت 512GB x 12 است. سرور Hpe proliant dl360 G10 Gen از سرورهاي قدرتمند کمپاني اچ پي به شمار مي آيد، که جز پرفروشترين سرورهاي دنيا است. اين سرور قابليت پشتيباني از رم هاي DDR4 از دو نوع RDIMM وLRDIMM با سرعت هاي 2933 و 2666 MT/s دارد و در مصرف انرژي با فن‌هايي با راندمان بالا صرفه جويي کرده و سرعت را به طور اتوماتيک تنظيم مي کند. اين سرور مي تواند از24 شيار رم ddr4 پشتيباني کند و128 گيگابايت ظرفيت براي هر شيار استفاده کند. اين سرور هشت عدد هارد sff وlff پشتيباني مي کند . . باس هاي موجود در اين دستگاه 2133، 2666،2400، 2933 است و سرعت انتقال داده 12Gps دارد. اين سرور بر روي شاسي lff وزني برابر با 16/78 دارد، اين درحالي است که اين سرور بر روي شاسي sff وزن آن برابر 13/4 کيلوگرم است. قيمت سرور Hpe proliant dl360 G10 از جديدترين تکنولوژي ها و امکانات بهره مند است و همچنين قابليت پشتيباني از حافظه هاي پرسرعت NVMEداشته و ويژگيهايي بهتري نسبت به نسل هاي قبل و قيمت ارزاني دارد.

مدل Hpe proliant dl360 G10 يک سيستم ايمن وکارآمد در نظرگرفته مي شود، که عمليات مجازي سازي و محاسبات با کارايي بالا ارائه مي دهد و انعطاف پذيري را بدون هيچ گونه نقضي براي ديتا سنترها به ارمغان خواهد آورد خرید سرور hp به آن ويژگيهايي اضافه شده است، که آن را نسبت به نسل هاي قبل کاملا متمايز مي سازد. قيمت سرورG10 Hpe proliant dl360 ازجمله مدل سرورهايي است، که از طراحي بسيار عالي برخورداراست ومجهز به سيستم مديريتي Hpe ilo5 و oneview بوده که امنيت بالايي را به همراه دارد. شما مي توانيد اين سرور با کانفينگ هاي متعدد در بازار ببينيد، که قيمت هاي متفاوتي به دليل تنوع سخت افزارها دارد. مدل و ظرفيت سخت‌افزار‌هاي داخلي مانند هارد، رم، کارت گرافيک، کارت شبکه، سي پي يو از جمله موارد تعيين کننده قيمت نهايي سرور مي باشد. درآخر بايد اين نکته را ذکر کرد که، قطعات جديدتر قيمت بالاتري داشته ، ولي در مقابل داراي کارايي و راندمان بالاتري نيزهستند. قيمت سرورG10 Hpe proliant dl360 قابليت پشتيباني تا 3 ترابايت رم DDR4 با فرکانس 2933، بازدهي بسيار بالايي را براي کاربري داشته است و ذخيره سازهاي NVMe که به دليل سرعت بالاي خود، اين روزها بسيار کاربرد دارد و اين سرور را کاملا بهينه ساخته است. خريد سرور10 Hpe proliant dl360 Gاز مقرو ن به صرفه ترين گزينه هاي خرید سرور hp به حساب مي آيد، زيرا براي محيط هاي که محدويت فضاي اشغال رک وجود دارد کاملا مناسب است و هم اکنون نيز بسياري از ديتا سنترهاي سازمان هاي بزرگ از اين سرور استفاده مي کنند. بايد گفت که اين سرور خيال شما را از بابت عملکرد و امنيت آسوده خاطر خواهد کرد.

يکي از رده سرورهاي کمپاني HPE سرورهاي سري رکمونت يا DL است که جزء پرمصرف ترين و با قابليت ترين سرورهاي ارائه شده توسط کمپاني HPE محسوب شده است . اصطلاح DL که به سرورهاي رکمونت اچ پي اي اطلاق شده، مخفف کلمه Density Line است . از ويژگي هاي سرورهاي رکمونت اچ پي مي‌توان به مدل طراحي براي ديتا سنترها اشاره کرد، که بطوري که کمپاني HP اين مدل سرورها را طوري طراحي مي کند که براي استفاده رک ها چه در مراکز داده و در اتاق هاي سرور، کاربر ان متناسب باشد. ويژگي هاي خاص اين سري از سرورهاي HP در خريد سرور اين نوع مي‌توان به قابليت ارتقاء پذيري بالا ، فضاي کم براي نگهداري و صرف هزينه ي کم درتامين و نگهداري در مقايسه با ساير رده هاي خرید سرور hp  آنها اشاره داشت سرورهاي رکمونت اچ پي بدليل در دسترس بودن و هزينه هاي تامين پايين ترهميشه مورد توجه بوده اند و قابليت پشتيباني مناسب از گزينه هاي اصلي کاربران براي پردازش و نگهداري اطلاعات است.  سرورهاي Rack mount به سري هاي مختلفي مانند سري 100 ، سري 300 و سري 500 دسته بندي شده اند که هر کدام از اين سري ها ويژگي هاي خاص داشته و از سخت افزار مشخصي براي انجام کارها قابليت دارند. سرورهاي سري 100 مانند HPE ProLiant DL120 يا HPE ProLiant DL160 از سرورهاي همين رده هستند، که به صورت پيش فرض از Smart Array آنبورد که از ديسک هاي با درگاه SATA مي توانند پشتيباني کنند و قابليت نصب Smart Array هايي که از درگاه هاي SAS پشتيباني کرده، را به صورت ماژولار قابل نصب بر روي اين رده سرورها داشته باشند. بطور کلي سرورهاي سري 100 براي کاربراني که نياز به يک سرور معمولي براي انجام کارهاي روزانه دارند، از گزينه هاي ايده آل به شمار مي آيد.

سرورهاي سري ۳۰۰

سرورهاي سري 300 مانند HPE ProLiant DL360 و HPE ProLiant DL380 شامل اين دسته مي شوند که به دليل ظرفيت بالاي سخت افزار پذيري جزء محبوبترين سرورها در دنيا شناخته شده اند به طوري که مي توان سرور سري HPE ProLiant DL380 را مي توان به عنوان محبوب ترين و پرفروش ترين سرور در جهان ياد کرد. از اصلي ترين ويژگي هاي اين رده از سرورهاي HPE مي توان به پشتيباني از دو پردازنده و تعداد بالاي اسلات رم و همچنين قابليت نصب ماژول هاي مختلف و پشتيباني از تکنولوژي روز دنيا اشاره داشت. براي خريد سرور DL سري 300 که جزو پرفروشترين سرورهاي دنياست . با کارشناسان تماس حاصل فرماييد. سرورهاي سري ۵۰۰ از سرورهاي سري 500 مي توان به سرورهايي سرور اچ پي HPE ProLiant DL560 و HPE ProLiant DL580 نام برد . اين رده سرورها که به سرورهاي پردازشگر نيز معروف هستند داراي دو و چهار اسلات Processor بوده و براي کاربراني هايي که نياز به قدرت پردازش بالا داشته کاربرد ويژه اي دارند.

ابعاد سرورهاي سري DL

سرورهاي رکمونت اچ پي از نظر ابعاد به مدل هاي مختلفي تقسيم بندي شده که از آن به عنوان يونيت نام مي کنند. بطور کلي در ابعاد يک يونيت ، دو يونيت و چهار يونيت توسط کمپاني اچ پي طراحي و توليد شده اند. از سرورهاي تک يونيت رکمونت مدل هايي مانند HPE ProLiant DL360 يا HPE ProLiant DL180 هستند . از سرورهاي دو يونيت HPE مي توان به سرورهاي مدل HPE ProLiant DL380 و HPE ProLiant DL560ياد کرد. از سرورهاي چهار يونيت اچ پي اي مي توان مدل HPE ProLiant DL580 را گفت، که يکي از پر قدرت ترين سرورهاي اچ پي اي است.

قيمت سرور

براي سرور هاي اچ پي قيمت مشخصي وجود ندارد، زيرا همه آنها قابليت هاي لازم را دارند تا بتوانند ويژگيهايي خود را نمايش دهند وتنها برخي از مشخصات فني آنها است، که موجب شده قيمت هاي آنها با همديگر متفاوت باشد. از آنجايي که تنوع سخت افزاري سرور ها بالا است که همه ي اين عوامل در پارامترهاي تعيين قيمت تاثير بسياري دارند. قيمت انواع سرورهاي اچ پي با توجه به مدل ونسل وکانفيگ متفاوت است. مدل هاي پروليانت نسل پنجم به نسبت نسل ۶، ۷،۸ قيمت پايين تري دارد. نسل نهم و دهم نيز به دليل برخورداري از جديدترين سخت افزار ها و تکنولوژي هاي متعدد قيمت هاي بالاتري را دارند.

از عوامل مهمي که قيمت خريد سرور را مشخص کرده، مي توان به نوع استوک، آکبند، تجهيزات جانبي، قطعات سخت افزاري نسل سرور پروليانت و فرم فاکتورسرورآنها اشاره داشت. اگر قصد خريد سرور را داريد اما نگران تامين بودجه هستيد. مي توانيد از سرورهاي استوک استفاده کنيد، که اين مدل ها همان کاراي را با قيمت بالا دارند.

پر فروش ترين سرورهاي HPE در ايران کدامند؟

در بازارهاي ايران باتوجه به انواع تقاضا، سري رکمونت و تاور مورد تقاضا بيشتر بوده ؛ زيرا هر دوي آنها پاسخ گوي انواع نياز کسب و کار هستند .

سرور‌هاي ProLiant Blade

اين سرورها شباهت زيادي به سرورهاي ProLiant DL دارند ، اما تفاوت اصلي آنها اين است، که اين سرورها به صورت عمودي (تيغه‌اي) در رک قرار داده مي شوند . اين مدل سرور hp همانند سرورهاي سري DL از قابليت‌ها ي لازم را در تمام زمينه‌هاي پردازشي، ذخيره‌سازي، شبکه و مجازي‌سازي بهره مند است و بيشترين علت استفاده از آن‌ها در حالت کلي به فضاي کمي که براي اين سرورها در نظر گرفته شده بر مي گردد ،که به وسيله ي آن مي توان تعداد بيشتري از سرورها و تجهيزات شبکه را در فضاي کم جا داد. تمامي نکات فني و نرم‌افزاري و سخت‌افزاري اين سرورها به ProLiant DL شباهت دارد و تنها فرق آن در مورد فضا بوده که کمي جابه جايي وجود دارد.

سرور اچ پي بليد

سرور هاي HPE BladeSystem يا سرورهاي تيغه اي، يک زيرساخت و يک پلتفرم مديريتي براي سرعت بخشي در ارائه خدمات است و با توجه به تحولات ديجيتالي دنياي امروز نياز به پردازش سريعتر اطلاعات و اپليکيشن هاي جديد تجاري بيشتر مورد توجه قرار مي گيرد، که به معناي بهينه سازي زيرساخت ها و بارهاي کاري کلود هيبريدي با در نظر گرفتن بودجه و سادگي عملياتي است . سرور بليد اچ پي اين امکان را فراهم آورده تا ضمن بهينه سازي هزينه ها، زيرساخت هاي سرورهاي قديمي Blade را تغيير دهد و عملکرد تجاري را مقياس بندي کند. با استفاده از نرم افزار مديريتي HP OneView، مي توان بر روي BladeSystem تجربه متفاوت از کانفيگ و مديريت زيرساخت شبکه و سرور را داشت. سرور تيغه اي يک کامپيوتر سرور تشکيل شده از تيغه هاي کوچک با طراحي بهينه سازي شده است، تا با استفاده ازآن فضا و انرژي حداقل رسد. بر خلاف سرور Rack-mount، سرور بليد درون محفظه مخصوص به خود به نام Enclosure قرار دارد و که مي تواند چندين سرور تيغه اي در آن جاي بگيرد. بليد سرور ها با کانفيگ هاي متفاوتي هستند. سرور هاي BL حالت Blade يا تيغه ‌اي داشته و براي شرکت ها و سازمان هايي با مقياس متوسط تا بزرگ مناسب به نظر مي رسند. نحوه قرارگيري اين سرورها در رک به صورت مجموعه اي بوده وتا تعداد ? يا ?? عدد از آنها در محفظه هاي مخصوصي با عنوان C3000 و C7000 قراردارند و قابليت داخل رك دارند. از جمله مهمترين مزايا و ويژگي اين سرورها انعطاف بالا ، مديريت آسان و ساختار متفاوت آنها مي باشد.

سرورهاي synergy

سرورهاي سينرژي که در بخش هاي مختلف با قابليت هاي متفاوت ارائه مي شوند. در اين مدل از سرورها شما مي توانيد بخش هاي مختلف سرور از جمله حافظه ها، پردازشگرها و … را با قدرت ارتقا دهيد و در واقع منابع چندين سرور را با باهم ادغام و مديريت کنيد.

سري HPE ProLiant MicroServer

ميکرو سرورهاي پرولينت اچ پي که در ابعاد کوچک، بي صدا و بسيار شيک ساخته شده است و براي کسب و کارها و دفاتر کوچک اولين راهکارمحسوب مي شود. MicroServerبا ارائه عملکرد مناسب و استفاده آسان در کنار بهبود بهره ري و کارايي، هزينه هاي آي تي را کاهش داده است. با داشتن سرور ميکرو اچ پي ديگر نياز به اتاق سرور نخواهيد داشت . سري جديد ميکرو سرورهاي پرولينت پلاسبا ويژگي هاي بيشتر نيازهاي SMB ها داراي مطابقت بيشتري هستند . سرورهاي ProLiant MicroServer Gen10 Plus از پردازنده هاي Intel Xeon و Pentium، iLO 5 استفاده و با بهره وري از تکنولوژي هاي HPE silicon root of trust ، HPE InfoSight داراي قابليت پشتيباني هستند.

مزاياي استفاده از سري پلاس ميکرو سرورهاي نسل ۱۰

استفاده از اين سرورها موجب افزايش عملکرد ۵۳% با پردازنده اينتل زئون خواهد شد، همچنين امکان مديريت و راه اندازي و سرويس دهي آسان را فراهم کرده و از طراحي نسبتا کوچک و امکان نصب در هر دو حالت عمودي واقعی را در سرور و نيز هر مکان ديگري را برخوردار مي باشد.

اقداماتي که جهت راه اندازي سرور HPبايد صورت گيرد؟

۱ـ قرار دادن در فضاي مناسب : هنگامي که مکاني را جهت نصب سرور انتخاب مي کنيد الزامي است، که فضاي کافي جهت جريان هوا در اطراف آن را نيز بررسي کنيد. به عنوان مثال حداقل فضاي مناسب در جلوي دستگاه ۶۳.۵ سانتي متر (۲۵ اينچ) که درون رک است و همچنين حداقل براي فضاي مناسب در پشت دستگاه ۷۶.۲ سانتي متر (۳۰ اينچ)در نظر گرفته مي شود. ۲ـ تنظيم سرور در دماي مناسب :براي آنکه بخواهيد دستگاه شما يک عملکرد مناسب نشان دهد، بايد دماي آن را تنظيم کنيد، حداکثر دماي مناسب براي سرور ۳۵ درجه سانتي گراد است. به همين دليل دماي آن نبايد از اين دما تجاوز کند .ـ نحوه استفاده ازسيم ارت :سرور را بايد به درستي براي برخورداري عملکرد و ايمني مناسب از طرق يک سيم به زمين وصل کنيد. اين کار براي کاهش خطر شوک الکتريکي انجام مي شود. نکته مورد نظر: اين کاررا توسط افراد متخصص بايد صورت بگيرد، تا از هرگونه اختلال و يا خرابي دستگاه جلوگيري جلوگيري شود.

نگهداري سرورهاي HP

به منظور جلوگيري از آسيب هاي احتمالي و افزايش کارايي سرورها مي توان برنامه اي را براي انجام تعمير و نگهداري و تميز کردن در فواصل منظم تهيه کرد. اين کار به سيستم شما کمک کرده، تا از خرابي شبکه و تجهيزات آن جلوگيري کنيد. توجه داشته باشيد که سيستم شما حتما بايد توسط افراد حرفه اي بايد مورد بازبيني قرار گرفته شود چون افراد عادي شايد ممکن است، که متوجه خرابي ، آسيب ديدگي يا وجود صداهاي غير معمول در سيستم نباشند.

رم سرور

رم سرور اچ پي يکي از انواع حافظه‌هاي اصلي بوده ، که وظيفه حفظ داده‌ها به صورت موقت بر عهده مي گيرد. يکي از وظايف اصلي RAM واسطه گري بين هارد و CPU است.  هنگام خريد رم بايد به نوع سرور توجه کرد. براي مثال رم سرورهاي مدل PC3L-10600R براي سرورهاي HP G7 و HP G8 ، رم سرورهاي مدلHP DDR4-2933 726722-B21 براي سرور HP G10و رم سرور PC4-2133 براي سرور HP G9مورد استقاده قرار مي گيرند.

پاور سرور

پاور سرور HP نيز يکي از ديگر ازمهم ترين بخش هاي سرور است، كه وظيفه ي تبديل انرژي الکتريکي را برعهده دارد. پاور سرور ها از يک ورودي با ولتاژ و آمپر ثابت،ولتاژ و آمپر مختلف توليد شده اند.

CPU سرور

در واقع پردازشگر و يا CPU به عنوان مغز رايانه شناخته مي شود، که مي تواند اقداماتي نظير محاسبات و اجراي برنامه را داشته باشد .سي ‌پي ‌يو اطلاعات دستوري را از RAM دريافت، کد گشايي و پردازش کرده و آن را انتقال مي دهد. . اين قطعات به شکل مربع هستند وقابليت نصب بر روي مادر بورد سرور دارند.

ريل کيت ها

ريل کيت ها، ريل هاي نگهدارنده سرور و يا ريل سرور HP که به صورت جفت فروخته مي شوند، جهت نصب سرور بر روي رک استفاده خواهند شد . ابتدا اين ريل ها بر روي رک نصب کنيد و سپس سرورها به صورت کشويي در رک قرار دهيد.

وب سرور

سرورهاي اچ پي در سري هاي مختلفي ارائه شده اند، که هر کدام از آن ها مي توانند مزيت هاي خاص خودشان را دارند . اين نوع سرورها براي راه‌اندازي وب‌سايت‌ها و هاستينگ نيز استفاده مي شوند . براي راه اندازي وب سرور نياز به سخت افزاري است که بتواند ظرفيت و پردازش مناسبي جهت تبادل ارتباط بر روي فضاي اينترنت را به وجود آورد، سرور hp اين نيازها را کاملا برطرف مي کند.

ويژگي هاي سرور اچ پي

از مهمترين ويژگيها مي توان به عملکرد و راندمان بسيار بالا آن اشاره داشت که با بهره مندي از قدرت پردازش و قدرت محاسباتي زياد کليه نيازهاي کاربران را برطرف خواهد کرد . در کنار اين موارد از امنيت پيشرفته و منابع سخت افزاري قدرتمند بهره مند است، که امکان ارتقاي سخت افزاري را ميسر مي سازد. امکان اتصال دايمي به اينترنت را داشته و کارپياده‌سازي Raid نرم‌افزاري و سخت‌افزاري را به راحتي انجام مي دهد. سرورهاي hp از لحاظ ارايه خدمات به دو دسته سرور اشتراکي و سرور اختصاصي تقسيم ‌شده اند.

سرور اشتراکي

بر روي سرور اشتراکي تعدادي وب سايت و ديتابيس تعريف شده و همان‌طور که از نام آن مشخص است و کار به اشتراک گذاري منابع اعم از پردازنده، پهناي باند، فضاي ذخيره‌سازي و رم بين کاربران دارند. سرور اختصاصي: سازمان‌هاي بزرگ يا وب‌سايت‌هاي پربازديد مانند فروشگاه‌هاي آنلاين، که کاربران بيشتري داشته و نياز به منابع بيشتري دارند و وظيفه ميزباني وب‌سايت اين دسته از شرکت‌ها کاملا اختصاصي بر روي يک سرور مي تواند سرور hp باشد.

 خريد سرور HP استوک ، از مهمترين ويژگي هاي اين سرورها تاثير بسيار زياد آنها بر روي صرفه جويي در هزينه ها است. خريد سرور  استوک يا کارکرده، به اين معني نيست که اين سرورها از دور خارج شده اند و يا بي استفاده هستند. هم اکنون نسل هاي ماقبل نسل آخر HPE، هنوز در بسياري از شرکت ها و سازمانهاي بزرگ استفاده مي شوند و حتي قابليت ارتقا نيز د ارند. فروش محصولات HPE بصورت استوک نه تنها در ايران بلکه در بسياري از کشورهاي جهان امري طبيعي است، زيرا براي مشتري و هم براي فروشنده بسيار به صرفه است. برخي شرکت ها مي تواند در اين زمينه سرورهاي استوک نسل هاي 8 تا 10 HPE نقش تامين کننده داشته باشند. گاهي مديران آي تي نيازداشته ،تا نسل هاي قبل از نسل آخر را که مورد استفاده خود را ارتقا دهند.

سرور hp استوک

اچ پي در توليد سرورهاي خود از تکنولوژي روز دنيا استفاده کرده است و به عنوان يکي از بزرگترين شرکت‌هاي توليد سرور و در کنار آن، تجهيزات سخت افزاري شبکه محسوب مي شود .محصولات اين شرکت بيشتر به عنوان يکي از تجهيزات مورد استفاده در پايگاه داده ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت و ميتوان گفت که سرور hp استوک ميتواند جز بهترين انتخاب ها با بودجه محدودي باشد که در انتخاب و خريد خرید سرور hp داشته اند ولي در عين حال به دنبال يک محصول قدرتمند با توان و کارايي بالا است.در ساليان گذشته با افزايش ميزان امنيت محصولات خود در زمينه اطلاعات و همچنين باعث افزايش سطح کارايي و عملکرد است تا شرکت هاي بسياري از سرور هاي توليد کننده با کيفيت بسيار بالا آن را عرضه شوند.کدام سرور اچ پي مناسب کسب و کار است؟پاسخ اين سوال فقط توسط اعلام نياز توسط کسب و کار به مسئول آشنا به سرورها داده خواهد شد. به عبارتي ديگر ، اگر نيازهاي کسب و کار مانند: تعداد کاربران، نوع کاربري، ميزان پردازش، سخت افزار مورد نياز اپليکيشن ها و… معين مشخص شود مي توان براساس آن کانفيگ سرور يا سخت افزار مورد نياز را مي توان جمع آوري نمود. براي مثال سرور hp  که دو پردازنده با فرکانس 2.6 گيگاهرتز ، مقدار رم 128 گيگابايت و استفاده از حافظه هاي NVMe براي چه کسب و کاري مناسب است و براي چه کسب و کاري مناسب نمي باشد.

سرور hp همانند يک مدل کامپيوتر روميزي يا لپ تاپ، مي توانند داراي مشخصات سخت افزاري متفاوتي باشند . در واقع هر مدل سرور جدا از اينکه نسل آن چه باشد، سخت افزارهاي مختلفي را پشتيباني کرده و ممکن است برخي سخت افزارها مانند پردازنده ها، روي يک مدل نصب شوند اما روي مدل ديگر قابليت نصب نداشته باشند. در اينجا سعي شده هر مدل سرور در علاوه بر قيمت و مشخصات سرور ، تا تمامي موارد سخت افزاري آنها مورد بررسي شود. خريد سرور HP بر اساس نياز شما بايد باشد؟ خريدسرور بسياري از نيازهاي خانه يا محل کار، بايد با شرايط يا نياز شما متناسب باشد . اگر هزينه کرده و سروري تهيه فرماييد که توانايي برطرف کردن نياز کاربران را نداشته باشد ، قاعدتاً پول خود را بيهوده هدر داده و بايد به فکر ارتقا يا خريد سرور ديگر باشيد. گاهي وقت ها مشتري روي خريد براساس آنچه در ذهن داشته، عمل مي کند و در نهايت بدليل عدم سازگاري، مشکلاتي را ايجاد مي کند . سرورها با هدف اصلي به‌اشتراک‌گذاري منابع سخت‌افزاري، نرم‌افزاري و در دو دسته سرور اختصاصي (Dedicated Server) و سرور مجازي (Virtual Private Server) عرضه شده‌اند. سرورها که دربرگيرنده‌ي مجموعه‌اي از سخت‌افزارها هستند، که به آن‌ها تجهيزات سرور مي گويند.

انواع تجهيزات سرور

تجهيزات کولينگ امکان خنک‌سازي تمامي قطعات الکترونيکي سرور را فراهم مي آورد.

 • سنسور دما: به کمک اين سنسورها، دماي داخل کيس سرور تنظيم و فرمان کار با سرعت بالا به فن مي دهد. فيلترهاي تصفيه: از ديگر تجهيزات شبکه و سرور بوده که به ‌منظور حفظ خنکي، تصفيه و يا فيلترکردن هوا همراه با فن کاربرد دارد.
 • امنيت فيزيکي: سرورها در مراکزداده مهم به لحاظ امنيت فيزيکي در سطح بالايي قرار گرفتند. صفحه نمايش وضعيت: يکي از تجهيزات شبکه و سرور نمايشگر وضعيت بوده که به شکل لامپ‌هاي LED است . پورت‌ها : پورت‌ها به منظور راه‌اندازي سرور و ديگر تجهيزات سرور به کار گرفته مي شوند.
 • قيمت فروش سرور HP در سطوح مختلف
 • سطح SOHO مناسب کاربران خانگي و کسب و کارهاي بسيار کوچک) ميکرو سرور است
 • . سطح SMB (کسب و کارهاي متوسط و رو به توسعه ) که براي سرورهاي ML و DLهستند.
 • Enterpris براي کسب و کارهاي بزرگ و توسعه يافته ): سرورهاي ML و DLکاربرد دارند.
 • پرفروش‌ترين سرورDL اچ ‌پي، سرور HPE Proliant DL380 که از تعداد بالاي هسته‌هاي پردازنده، ظرفيت زياد رم‌هايي با سرعت بالا، ظرفيت شگفت‌انگيز ذخيره‌سازي و تعداد بالاي اسلات‌هاي PCIe براي انواع حجم‌هاي کاري ايده‌ال بوده و مي‌تواند کارايي و سرعت بالا داشته باشد. سرورهاي پرکاربرد سري رکمونت اچ‌پي 1- DL360G9 2- DL360G10 3- DL380G9 4- DL380G10 5- DL560G10 6- DL580G10
ليست قيمت سرور hp

قیمت سرورهای HP به وابستگی به مدل، سخت‌افزارهای مورد استفاده و قابلیت‌های آن‌ها متفاوت است و لیست قیمت دقیقی برای همه مدل‌ها وجود ندارد. در ادامه تقریبی از قیمت‌های برخی از مدل‌های سرور HP آورده شده است:

 • سرور HP ProLiant DL360 Gen10: از حدود 118 میلیون تومان شروع می‌شود.
 • سرور HP ProLiant DL380 Gen10: از حدود 122میلیون تومان شروع می‌شود.
 • سرور HP ProLiant ML350 Gen10: از حدود 125میلیون تومان شروع می‌شود.
 • سرور HP ProLiant DL580 Gen10: از حدود 234میلیون تومان شروع می‌شود.
 • سرور HP ProLiant DL160 Gen10: از حدود 100 میلیون تومان شروع می‌شود.
 • سرور HP ProLiant ML30 Gen10: از حدود 65 میلیون تومان شروع می‌شود.

به هر حال، برای دقیق‌تر دانستن قیمت‌ها و انتخاب بهترین مدل سرور HP برای نیازهای خود، بهتر است با یک فروشنده سخت‌افزار یا متخصص IT مشورت کنید.

 • براي استعلام ليست قيمت سرورهاي HP بايد سه نکته مهم را در نظرگرفت :
 • مي توانيد نوع و مدل قطعات سخت‌افزاري را براساس شماره فني (Part Number) آنها شناسايي کنيد.
 • از چندين منبع موثق استعلام قيمت را انجام دهيد . اين کار نه تنها موجب آشنايي با قيمت‌هاي رايج بازار مشود بلکه امکان پيدا کردن متناسب‌ترين و حتي پايين‌ترين قيمت را آسان تر مي کند.
 • منابع معتبر خارجي را براي قيمت سرور اچ پي را نيز مي توان بررسي کرد. البته قيمت جهاني به دلار يا يورو بوده، اما با تبديل آن به نرخ روز بازار ارز موجب مي شود که تا قيمت تقريبي محصول را تخمين بزنيد. البته بايد اين نکته را در نظر داشت، که قيمت نهايي سرور اچ پي در بازار بستگي به عوامل ديگر مانند هزينه‌هاي گمرگي، هزينه هاي انبارداري، هزينه‌هاي باربري و هزينه‌هاي نگهداري خواهد داشت.
سرور  پلاس  plus hp g10 اگر مي‌خواهيد از قيمت قطعات خرید سرور hp  سخت‌افزاري و پارت نامبر محصولات اچ پي اطلاع پيدا کنيد، مي‌توانيد نرم‌‌افزار HPE Product Bulletin را نصب کرده و از آخرين تغييرات مربوط به محصولات اچ پي همراه با مشخصات فني کامل، پارت نامبر و قيمت به ‌روز کسب اطلاع کنيد.

سرور hp g10

براي دسترسي سريع‌تر به ليست قيمت سرور HP ابتدا بايد مدل خرید سرور hp مورد نياز خود را مشخص و ليست‌ قطعات سخت‌افزاري را براساس پيکربندي دسته بندي کنيد هرچقدر ليستي که آماده شده کامل‌ و شفاف‌تر باشد، به قيمت سريع‌تردسترسي پيدا مي کنيد. اگر قصد خريد سرور يکي از مدل‌هاي پرفروش نسل 10 اچ پي يعني مدل HP DL380 Gen10 داريد ، بايد برخي از قطعات که قابليت ارتقا پذيري را دارند مانند رم، پردازنده و ذخيره‌ساز را تعيين کنيد و سپس يک ليست که مي‌تواند شامل گزينه‌هاي متنوعي بوده، را مشخص کنيد. اين  سرور  از سري سرور هاي رکمونت hp با امنيت بالا بوده و همچنين سازگاري عالي با حجم هاي زياد کاري دارد و ميتواند و در رديف بهترين گزينه هاي انتخاب براي شما قرار بگيرد.اين سرور قدرتمند hp قابليت پشتيباني از نسل‌هاي اول و دوم داشته و در کنار آن توانايي استفاده از حافظه‌هاي نسل دهم را دارد و مي تواند به يکي از بهترين انتخاب‌هاي شرکت‌ها و سازمان‌ها مبدل شود. که اين محصول ميتواند با امکان نصب کارت گرافيک AMD و nvidia از بهترين‌ها براي سازمان‌ها باشد.می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد لیست قیمت سرور اچ پی و خرید سرور اچ پی g10 به دسته بندی مربوطه مراجعه کنید.

سرور hp g9

در اين نمونه سرور شما توانايي استفاده از که از چيپست هاي اينتل سري C610 داريد. در واقع اين عامل مهم ترين دلايلي بوده که بموجب آن اين نمونه سرور hp از بيشترين ميزان اهميت در بازار برخوردار باشد. همچنين شما مي توانيد RAM با حافظه تا 128 گيگابايت از نوع DDR4 را بر روي اين محصول نصب کرده و از آن استفاده داشته باشيد. بيشترين Cache مورد انتظار بر روي اين سرور برابر با 55 مگابايت بوده و همچنين امکان نصب SSD تا حداکثر 3 ترابايت حافظه را ميتوان از ديگر ويژگي‌هاي اين محصول بيان نمود.

سرور hp g8

اين سرور همچنين براي استفاده از چيپست اينتل سري Intel Xeon E5-2600 آماده شده و هر دو نسخه يک و دو اين مدل چيپست را ميتوان بر روي اين سرور نصب کرد. در اين سرور از سه اسلات PCIe استفاده شده است و ميتوان حداکثر استفاده را از اين محصول داشت. همچنين در هر سوکت پردازنده، چهار کانال براي RAM وجود داشته و قابليت نصب تا 12 اسلات رم در اين محصول وجود دارد. در کنار تمامي اين ويژگي‌ها نبايد از ياد برد که اين محصول از توان پردازش بالا و همچنين امکان خنک سازي حرفه اي برخورداراست، که از بهترين انواع سرور hp عرضه شده در بازار به حساب مي رود.

سرور hp g7

اين مدل از سرور hp به عنوان يک محصول انقلابي بوده و در واقع گذري که از نسل ششم سرور هاي hp. داشته است. بايد در نظر گرفت که اين محصول با توان پردازشي بسيار بالا قابليت پشتباني از پردازنده هاي Intel Xeon E5600 و Intel Xeon X5600 را دارد و حداکثر 12 هسته پردازشي را پشتيباني مي کند. همچنين 384 گيگابايت حداکثر ميزان RAM اين محصول است و در کنار آن کارت شبکه دو درگاهي اترنت تا بتوان از آن استفاده راحت کرد.

سرور hp دست دوم

 سرور hp به صورت دست دوم با قيمتي بسيار مناسب در بازار موجود مي باشد، که خريداران ميتوانند از وب سايت فروش اينترنتي ماهان شبکه ایرانیان به خرید اين سرورهای کارکرده بپردازند. بايد گفت که انواع سرور hp در مدل‌هاي مختلفي توليد شده اند که دربالا در مورد بسیار از این موارد توضیحات داده شده . خريد محصولات دست دوم سرور اچ پی با کيفيت و بدون خرابي ميتواند يکي از بهترين گزينه‌هاي  کاهش هزينه‌ در دسترس شما قرار بگيرد. خريد سرور hpe کارکرده امروزه بسياري از شرکت‌ها و کسب و کارها براي اين بخواهند در ماهش هزينه‌ها   و به منابع پر قدرت دسترسي داشته باشند خريد سرور hp کارکرده یا استوک  را دنبال مي کنند.  سرور اچ پي در مدل هاي مختلفي توليد شده اند و شما ميتوانيد اين محصول را بر اساس نوع نياز خود خريداري کنيد.حتما در هنگام خريد يک سرور اچ پي استوک به مشخصات محصول توجه کرده  و بهترین گزینه را با راهنمایی های حمکاران فروش ما انتخاب کنید.  کارشناسان ما ميتوانند در خصوص انتخاب و خريد بهترين محصولات با قيمتي مناسب به شما ارائه دهند. خرید سرور اچ پی برای هاست دیتاسنتر وب سرور سرورهاي اچ پي در سري هاي مختلفي هستند، که هر کدام از آن ها مزيت هاي خاص خودشان را دارند.

اين نوع خرید Server HP در راه‌اندازي وب‌سايت‌ها و هاستينگ نيز کاربرد دارند. براي راه اندازي وب سرور نياز به سخت افزاري است که بتواند ظرفيت و پردازش مناسبي جهت تبادل ارتباط بر روي فضاي اينترنت ايجاد کند. سرور hp اين نيازها را   مي تواند برطرف کند . هاستينگ که تعريف ديگر  برنامه هايي که به محتواي وب پاسخگو هستند، کاربر مي گويند. مرورگر وب در واقع کاربري است، که پرونده HTML را از سرور وب مي گيرد. وب سرور از دو قسمت تشکيل شده که يکي سرور فيزيکي (يا مجازي) که ميزبان نرم افزاراست و ديگري نرم افزاري است که مي تواند محتواي سايت را در اختيار کاربران قرار دهد. ميل سرور و خرید Server HP اين نوع سرور براي ارسال و دريافت ايميل به کار مي رود و مي‌توان از آن براي ارائه خدمات ايميل استفاده کرده و يا به عبارت ديگر ميل خرید Server HP نرم افزاري بوده که مي تواند مانند يک شبکه رايانه اي عمل کند و وظيفه آن تبادل ايميل يا نامه هاي الکترونيکي دارد. در حقيقت ، ميل سرور ويژگي ها و خدمات ويژه اي داشته که براي ارسال نامه از يک سرور به سايت ها و ايميل هاي ديگر به کار مي رود و ما مي توانيم فقط با يک کليک يک دکمه از اين روند ارسال اطلاعات استفاده کنيم. ميل سرور برنامه اي نام دارد که ايميل‌‌هاي ارسالي از کاربران محلي يک دامنه و فرستنده‌هاي از راه دور را دريافت کرده و ايميل‌هاي خروجي را ارسال نمايند .

ميل سرورها بر روي سرورهاي اختصاصي يا سرور هاي اشتراکي که توسط شرکت هاي ISP ارائه شده، قرار گرفته اند. از سرور اختصاصي استفاده کنند. اين موضوع اقدام به خريد سرور hp را بيشتر و بستر امن را براي کاربران خود فراهم مي آورد. ديتا سرور و خرید  HP ديتا سرور ها همچنين به عنوان داده هاي پايگاه شناخته شده اند، که به عنوان پايگاه داده اصلي داده هاي سازمان عمل کرده و ذخيره ، انتقال و پردازش را آسان تر مي کند. ذخيره سازي اطلاعات در حجم هاي گسترده همواره دقدقه مديران در شبکه هاي بزرگ است که هزينه هاي سنگيني براي سازمان ها دارد. از اين حيث قيمت سرور hp اين نگراني هارا کاملا از ميان مي برد. اپليکيشن سرور و خرید Server HP نرم‌افزار يا اپليکيشن مورد استفاده کاربران بر روي سرور قابل نصب هستند. اغلب بازي‌ها و نرم‌افزارهاي آنلاين به همين طريق عمل خواهد کرد. سرور اپليکيشن در رايانه از طريق شبکه برنامه اي توزيع شده، که منطق تجاري برنامه را فراهم آورده است. در واقع ، برنامه سرور بستري را براي توسعه برنامه هاي وب و همچنين ايجاد زيرساخت مناسب براي اجراي برنامه ها مهيا کرده است. زيرساخت‌هاي سرور اپليکيشن بر روي يک مدل layer service قابل اجرا است. اين سرور اجزاي مختلفي را شامل مي شود که يک توسعه دهنده نرم افزار قابليت دسترسي از طريق API به آنها دارد.

عملکرد اصلي يک اپليکيشن سرور از طراحي صفحات وب dynamic پشتيباني مي کند. سخت افزار مورد نياز براي اجراي اپليکيشن سرور قدرت پردازش بالايي را دارد.

سرور hp با بهره گيري از 2 پردازنده Intel Xeon مي تواند بالاترين کارايي براي پردازش اطلاعات را ايجاد کند.

 • فايل سرور hp اين نوع سرور يکي از ساده‌ترين انواع سرور جهت به اشتراک‌گذاري فايل نام دارد .فايل سرور کامپيوتري بوده، که مسئوليت مخزن اصلي و مديريت فايل‌هاي داده را دارد به‌ گونه‌اي که ديگر کامپيوترهايي که در آن شبکه باشند،امکان دسترسي به آن را داشته باشند.
 • مديا سرور: اين مديا سرور جهت اشتراک‌گذاري سرويس‌هاي چند رسانه‌اي مانند يوتيوب استفاده مي شود.بر روي سرور hp سيستم‌هاي عامل متفاوتي را قابل نصب است. با توجه به نوع سرور اچ پي، نرم‌افزارهاي مورد نياز را مي توان نصب کرد. یکی از اهداف بلند مدت این شرکت تصاحب بازار فروش سرور hp و قطعات آن و قرار گرفتن در بین شرکت های برتر در زمینه فروش سرور در کشور است. البته فعالیت کاری شرکت تنها در زمینه فروش نیست بلکه با داشتن کارشناسان مجرب سرور و شبکه در زمینه تعمیر و نگهداری سرورها نیز فعالیت می کند.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست محصولات موجود، قیمت سرورهای HP و قطعات آن ها و تعمیر و نگهداری سرور با ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت سرور HP – کانفیگ و خرید سرور اچ پی G11 و G10 plus و G10 و G9

سرمایه‌گذاری در سرورهای در محل می‌تواند هزینه‌بر و پرخطر باشد، اما با رعایت برخی نکات می‌توانید محافظت از سرمایه خود را تضمین کنید.

1- بررسی اطلاعات و ارزیابی شرایط: قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در سرورهای در محل، باید با دقت اطلاعات و شرایط را بررسی کنید. بررسی اطلاعات از جمله ارزیابی قابلیت‌ها، پایداری، امنیت، قیمت و غیره می‌باشد.

2- استفاده از امکانات محافظتی: استفاده از امکانات محافظتی مانند پشتیبانی از دسترسی از راه دور، رمزنگاری اطلاعات، نظارت و بررسی سیستم‌ها و غیره، می‌تواند امنیت سرورها را افزایش دهد.

3- رعایت آخرین استانداردها و پروتکل‌ها: رعایت آخرین استانداردها و پروتکل‌ها نیز برای محافظت از سرورهای در محل بسیار مهم است. مثلاً باید از نرم‌افزارهای محافظتی از جمله آنتی‌ویروس، فایروال و غیره استفاده کرد.

4- مانیتورینگ و نظارت مداوم: برای جلوگیری از هرگونه حملات و نفوذ، باید سیستم‌های سرور مورد نظارت و مانیتورینگ مداوم قرار بگیرند. با این کار می‌توانید به سرعت از هرگونه نقص و حملات به سرورها اطلاع پیدا کنید.

5- استفاده از سیستم‌های پشتیبان: برای حفاظت از داده‌های خود، باید از سیستم‌های پشتیبان‌گیری مناسب استفاده کرد تا در صورت بروز مشکلات فنی، بتوانید داده‌های خود را بازیابی کنید.

6- امنیت فیزیکی چیست : که می توانید از امن بودن محل جایگریری سرور خود مطمئن باشید.

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟