ورود به سایت

فراموشی گذرواژه؟ عضویت

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

دستگاههای ذخیره سازی; HP ProLiant Options ... در ابتدای کار که می خواستم در خصوص دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات مقاله بنویسم با توجه به

● Tape Drive

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

یکی از روش های متداول به منظور تهیه Backup از اطلاعات ، استفاده از یک Tape Backup است . در این رابطه از تکنولوژی های متعددی استفاده می گردد که در ادامه به آنان اشاره خواهد شد . اما قبل از اتخاذ تصمیم در رابطه با انتخاب یک Tape Drive ، بد نیست اشاره ای به سایر گزینه های موجود در این رابطه داشته باشیم ( گزینه های مبتنی بر هارد دیسک ) :

▪ هارد درایوهای External :

برخی از تولید کنندگان، هارد دیسک های External با ظرفیت های مختلفی از ۲۰ تا ۴۰۰ گیگابایت را طراحی نموده اند . درایوهای فوق از طریق پورت های USB ۱.۱ و یا USB ۲.۰ به کامپیوتر متصل می گردد و می توان از آنان به منظور تهیه Backup استفاده نمود .
▪ درایوهای Removable مبتنی بر تکنولوژی هارد دیسک . برخی از تولید کنندگان ، رسانه های ذخیره سازی Removable را ارائه داده که می توان از آنان به منظور ذخیره اطلاعات و تهیه Backup استفاده نمود.
آرایه های RAID : با اتصال هارد دیسک های مشابه به یک آرایه RAID توسط RAID ۱ ( منظور Data Mirroring است ) و یا RAID ۵ ( منظور Data Striping با Parity است ) ، از داده ها به صورت اتوماتیک Backup تهیه می گردد .

 tape چیست ؟, tape چیست؟, tapeچیست, tape backup چیست؟, tapوbackup چیست, tapeچیست؟, backup بر روی tape چیست؟, نرم افزار backup از tape , Tape چيست؟, tape در شبكه چيست؟, چیست tape, backup taype چیست؟, tape storage چیست ؟ , tape rotation چیست؟, Tape Driveچیست؟, tape چيست, tape drive چیست, نرم افزار tape drive, Storage backupچیست, پشتیبان tape چیست, tape در شبکه چیست؟, نرم افزار مخصوص tape چیست تشخيص هترد اصل سروري, نحوه تشخيص هارد سرور hp اصلي, تشخيص اصل بودنHP DAT 160

DAT-160 GB

آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

معايت  Tape Backup Drive  

تعداد زيادی از کاربران کامپيوتر پس از بکارگيری Tape Drive به منظور تهيه Backup ، تصميم به استفاده از تکنولوژی های ديگری در اين زمينه می نمايند . علت اين تصميم به دلايل متعددی بر می گردد :

 • تهيه Backup از اطلاعات مستلزم استفاده از يک نرم افزار خاص است .  تعداد اندکی از Tape Drive ها امکان مراجعه به Tape Drive را توسط يک حرف ( نظير يک درايو معمولی ) فراهم می نمايند ( عدم ضرورت استفاده از نرم افزاری خاص ) .
 •  به منظور بازيابی داده های ذخيره شده بر روی Tape Drive ، می بايست در ابتدا اطلاعات بر روی هارد ديسک Restore شوند .
 • فرآيند تهيه Backup و بازيابی اطلاعات از روی Tape Drive به صورت ترتيبی است . آخرين فايلی که Backup گرفته شده است ، بازيابی نخواهد شد مگر اين که ساير بخش های ديسک خوانده شوند .رسانه های ذخيره سازی ديگر عموما” از روش دستيابی تصادفی به منظور بازيابی اطلاعات استفاده می نمايند. در اين روش ، زمان بازيابی اطلاعات با محل استقرار اطلاعات رابطه ای خطی نخواهد داشت .
 • اکثر Tape Drive های  ارزان قيمت از تکنولوژی QIC  ( اقتباس شده از Quarter Inch Committee ) ، يا QIC-Wide و Travan استفاده می نمايند که از لحاظ ظرفيت در مقايسه با هارد ديسک ، شرايط رقابتی مطلوبی را ندارند.
 • فن آوری های جديد تهيه Backup نظير imaging/ghosting با اصل استفاده آسان از Tape Drive منافات داشته و بسياری از کاربران ترجيح می دهند که از گزينه های ديگری نظير CD و يا DVD  استفاده نمايند .
- tape backup چیست , tape چیست, storage tape چیست,HP DAT 320

DAT-320 GB


LTO مخفف Linear Tape Open جزئ سری های magnetic tape می باشد که پشتیبان گیری ظرفیت فوق العاده بالا، بازگرداندن و قابلیت های آرشیو را در Tape Library ها فراهم می کند .
 • HP LTO-6 Ultrium 6650
 • آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی
 • آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی
 • آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی
 • آشنائی با Tape Drive hp بک اپ اچ پی

یک فناوری قابل اطمینان و با کارایی بالا است که توسط سه شرکت HP ، IBM و Seagate توسعه داده شدکه کاربران به منابع مختلفی از محصولات و رسانه ها دسترسی داشته و همچنین سازگاری تجهیزات بین عرضهفروشندگان مختلف را فراهم می کند.

LTO به طور گسترده ای توسط سیستم های کوچک و بزرگ برای تهیه پشتیبان مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت بازگرداندن اطلاعات در هر دو محیط stand-alone و automated را دارد. Tap Drive ها قابلیت  ذخیره سازی حجم بالایی از داده را در حالت off-line نیز دارا می باشند .

سری استاندارد و پیشرفته LTO ، اولتریوم نام گرفت که می تواند حجم بالایی از داده را در یک کارتریج نگه دارد. به عنوان مثال LTO6 قابلیت ذخیره سازی تا 6.25 TB با فشرده سازی 2.5:1 را در هر کارتریج و همچنین رمزگذاری و (WORM (write-once, read many را دارا می باشد.


 • Portfolio name

ندارد برای ضبط دیجیتال صدا بر روی Tape در سطح حرفه ای و با کیفیت بالا می باشد.

DAT به یک فناوری آرشیو استاندارد در محیط های ضبط حرفه ای تبدیل شده است.

این تکنولوژی به دلیل توانایی آن برای پاسخگویی به نیازهای سازمان های کوچک و متوسط (SMB)، قابل اعتماد و مقرون به صرفه تر از هر تکنولوژی  پشتیبان گیری مبتنی بر Tape است.

همچنین درایو های DAT اغلب برای پشتیبان گیری سیستم عامل و نرم افزارهای بارگذاری شده بر روی سرور های mission-critical در بسیاری از شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

DAT با ظرفیت های 72GB و 160GB و 320 GB در دسترس است.DAT مخفف (Digital Audio Tape) که در لغت به معنای نوار صوتی دیجتال است.
 • Portfolio name

در واقع یک تکنولوژی استاندارد برای ضبط دیجیتال صدا بر روی Tape در سطح حرفه ای و با کیفیت بالا می باشد.

DAT به یک فناوری آرشیو استاندارد در محیط های ضبط حرفه ای تبدیل شده است.

این تکنولوژی به دلیل توانایی آن برای پاسخگویی به نیازهای سازمان های کوچک و متوسط (SMB)، قابل اعتماد و مقرون به صرفه تر از هر تکنولوژی پشتیبان گیری مبتنی بر Tape است.

همچنین درایو های DAT اغلب برای پشتیبان گیری سیستم عامل و نرم افزارهای بارگذاری شده بر روی سرور های mission-critical در بسیاری از شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

DAT با ظرفیت های 72GB و 160GB و 320 GB در دسترس است.HP Backup

برای در دسترس بودن اطلاعات حتی زمانیکه نیاز به online بودن آنها نیست از ذخیره سازی بلند مدت یا آرشیوی استفاده میشود. یک راهکار محبوب برای یک بک آپ یا آرشیو اطلاعات استفاده از Tape های مغناطیسی می باشد.
بیش از 50 سال است که TAPE ها برای حراست از اطلاعات استفاده میشوند و همچنان مقرون به صرفه ترین فناوری برای حجم زیاد اطلاعات و حراست بلند مدت اطلاعات بحساب می آیند.
کمپانی HP پیشرو در ارائه Tape Drive، Media و اتوماسیون در سراسر دنیا می باشد.HP StoreEver Tape تمام نیازهای نگهداری بلند مدت شما را با Tape Media ها ، Tape Drive ها و Tape Library ها که قادر به ذخیره سازی بیش از 75PB در یک سیستم هستند را پاسخگو میباشد.
در این بخش به معرفی انواع معماری های بکاپ گیری می پردازیم و محصولات هرگروه معرفی خواهند شد.


HP DAT Tape Drives

درایو HP DAT بر مبنای فورمت (Digital Data Storage (DDS بوده و موفق ترین فناوری بکاپ Tape ها در تمام ادوار بوده است. این Tape Drive ها هم بصورت Internal و External دارای ظرفیت های 160 گیگابایت و 320 گیگابایت و پشتیبانی از Host Interface های SAS و USB می باشد.

محصولات این گروه :


HP LTO Ultrium Tape Drives

این خانواده از Tape Drive ها برجسته ترین محصولات HP در زمینه بکاپ می باشد که بر مبنای فورمت LTO Ultrium بوده که بهترین انتخاب برای حراست از سرمایه مشتریان میباشد. این درایوها دارای بالاترین قابلیت اطمینان و سهولت استفاده حتی در شلوغ ترین چرخه کاری میباشند.
این درایوها سازگار با فناوریهای LTO-1، LTO-2، LTO-3، LTO-4، LTO-5، و LTO-6 و پشتیبانی از Host Interface های SAS و SCSI در مدلهای Half Height وFull Height هم بصورت Internal و هم External می باشند.
کارتریج های قابل استفاده در این نوع درایوها از 200 گیگابایت در مدل LTO-1 تا 6.25 ترابایت در LTO-6 قابل تغییر هستند.جلسات مشاوره ی فنی و کاملا رایگان  با کارشناسان فنی و خبره ی  ما، با حضور در سایت شما  و بررسی نیازمندی های کاستی های دقیق سازمانتان بهترین گزینه را برای شما میباشد اگر نیاز به مشاوره و توجیه هزینه های برای مدیران ارشد سازمانتان هستید حتما با ما تماس بگیرید.ما ارامش را درسازمانان به ارمغان می اوریم.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران هستیم.

 از ما بخواهید تا کارشناسان فنی امان با کارشناسان IT شما جلسه ای حضوری داشته باشند.

نویسنده :  صادق قنبری

با ما در تماس باشید.

 ,ماشینهای اداریHP,تعمیراتHP ,گارانتیHP ,نمایندگیHP ,وارد کنندهHP,خدماتHP,اخبارHP,لیست قیمت محصولاتHP ,فروش رایانه,اچ پی,اچ پی,اچپی,اچپی,سرور اچ پی,نمایندگی hp,فروش سرورhp, فروش سرور اچ پی, قیمت سرور, قطعات سرورhp,تعمیرات پرینتر,تعمیرات پرینتر,تعمیر پلاتر hp,سرورhp,سرور hp,فروش سرور hp,نمایندگی hp,فروش سرور HP,سرور HP,فروش سرور,خرید سرور,خریدسرور, فروش سرور اچپی,فروش سرور اچ پی, نمایندگی اچ پی,فروش سرور, گارانتی اچ پی,فروش سرور , ماشینهای اداری اچ پی , ماشینهای اداری hp , تعمیرات اچ پی , تعمیرات hp , نمایندگی تعمیرات اچ پی , نمایندگی تعمیرات hp ,سرور hp, proliant dl380g7 , سرور hp proliant dl380g7 , hp proliant dl380g6 , سرور hp proliant , خرید سرور , سرور hp, خرید hp, سرور اچ پی , سرور hp, مرکز hp , فروش hp , قیمت hp , server hp , HP ProLiant DL380 G7 Server Series ,HP ProLiant DL380 G6 Server series ,ProLiant DL370 G6 Server series,HP ProLiant DL500 Serters , cisco 3750, فروش سیسکو , فروش Cisco , تجهیزات سیسکو

با ما همراه باشید…

آموزش را رایگان میکنیم.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms