دانلود سیستم عامل روتر میکروتیک – MikroTik RouterOS


Rate this post
RouterOS سیستم عامل RouterBOARD است

این سیستم عامل می تواند بر روی یک کامپیوتر نصب شود و آن را به روتری با تمام ویژگی های لازم تبدیل نظیر مسیریابی، فایروال، مدیریت پهنای باند، نقطه دسترسی بی سیم، لینک پشتی، گیت وی ، سرور VPN و غیره تبدیل کند.

اکنون با استفاده از روترهای نسخه ی نمایشی آنلاین، RouterOS را امتحان کنید.

از طریق Telnet متصل شوید یا یا نرم افزار گرافیکی WinBox  (آخرین نسخه) را دانلود کنید. هنگام اتصال به هر دو طریق، از آدرس demo.mt.lv یا demo2.mt.lv استفاده کنید. نام کاربری را demo انتخاب کنید، کلمه عبور هم ندارد. همچنین می توانید رابط پیکربندی وب را در مرورگر وب خود باز کنیدdemo.mt.lv و demo2.mt.lv

نصب RouterOS بر روی ماشین های 32 بیتی، بسیار ساده است.

کامپیوتر: ایمیج سیستم عامل که در قالب فایل .ISO است را دانلود کنید و بر روی سی دی رایت کنید. در این حالت روتر جدید شما به مدت 24 ساعت بدون نیاز به مجوز کار می کند( در صورت خاموش کردن سیستم، تایمر پایان زمان استفاده بودن مجوز متوقف می شود). بنابراین در طول ای زمان می توانید تمام ویژگی های RouterOS را امتحان کنید.

سایر x86: Netinstall بر روی هر درایو ثانویه متصل به سیستم عامل ویندوز می تواند RouterOS را رایت کند. بعد از آن درایو بوت شونده را به Router PC تغییر دهید و آن را بوت کنید.

هر دور روش نصب، همرا ه با فایل های ارتقائ و موارد بیشتر را می توانید در صفحه دانلود به دست آورید (https://mikrotik.com/download)

در حال حاضر محیط های مجازی رفتار خاصی دارند: CHR

CHR مخفف روتر ابری میزبانی شده است و به عنوان رویکردی جدید محسوب می شود که به صورت خاص و ویژه برای ماشین های مجازی محلی و ابری ساخته شده است. درایورهای بهینه شده، چندین الگوی مجوزی جدید و مقرون به صرفه و مجوزه های قابل انتقال را نیز در خود دارد.

CHR یک ایمیج ویژه نصب است که به صورت رایگان در صفحه دانلود سایت وجود دارد همچنین در Amazon AWS نیز وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزارهای ما

RouterOS  دارای مستندات گسترده و انجمن است. علاوه بر این جلسات آموزشی نیز برگزار می کنیم.

همچنین تیم پشتیبانی فنی ما سعی خواهد کرد به سوالات شما پاسخ دهد، و مشاوران آموزش دیده ما به شما در تنظیم روتر شما کمک خواهند کرد.

خرید لایسنس برای RouterOS

RouterOS بعد از سپری شدن زمان تست، نیاز به لایسنس دارد. شما می توانید کلیدهای لایسنس را در سرور MikroTik Account به دست آورید. اگر حساب کاربری ندارید، بر روی New Account کلیک کنید.

هنگام خرید لایسنس، شناسه نرم افزار از شما پرسیده می شود، این شناسه را می توانید در منوی لایسنس روتر به دست اورده و کپی کنید.

                                   

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟